Какво знаете за програма "Детско зрение"

  • 1 347
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Прочетох за тази програма в интернет, а се оказа, че са давали и по телевизията за нея. Ствава въпрос за Варненската очна клиника. Лошото е, че не пише тази клиника само една ли е във Варна, за да се информираме и да намерим там телефоните. Програмата ще е 18 месечна с англииски лекари. Ще бъда благодарна на всеки за информация, особено на майките от Варна, защото те сигурто са по-запознати.

# 1
# 2
  • Мнения: 189
Това го прочетох и аз вече, исках още информация, ако някой знае. Благодаря.

# 3
  • Мнения: 3 914
Здравей,пак съм аз,ама и там съм била нищо че не съм от Варна Wink
Очната болница е една и тя е единствената в БГ в контакт с Орбис (самолета)
Доколкото разбрах тази програма е точно със тяхно съдействие
Телефоните на очната болница са -052 634901,02,03,04,05
Можеш да говориш и със д-р Светла Николова от същата болница и да я попиташ за програмата.Нейния тел. 052 634731,при нея минахме на предварителните прегледи преди да ни одобрят за Орбис,предполагам че точно тя ще е част от програмата и ще ти даде пълна информация.Успех Peace

# 4
  • Мнения: 189
Ама ти наистина си като справочник очни болести. За пореден път благодаря за инфото.

# 5
  • Мнения: 189
Здравей,пак съм аз,ама и там съм била нищо че не съм от Варна Wink
Очната болница е една и тя е единствената в БГ в контакт с Орбис (самолета)
Доколкото разбрах тази програма е точно със тяхно съдействие
Телефоните на очната болница са -052 634901,02,03,04,05
Можеш да говориш и със д-р Светла Николова от същата болница и да я попиташ за програмата.Нейния тел. 052 634731,при нея минахме на предварителните прегледи преди да ни одобрят за Орбис,предполагам че точно тя ще е част от програмата и ще ти даде пълна информация.Успех Peace
А впечатленията ти от всичко какви са и англичаните ли оперират по принцип?

# 6
  • Мнения: 3 914
Не съм очарована,ама изобщо.Цедката беше невероятна докато ни допуснат,в деня на прегледите беше стълпотворение.Бяхме разделени на групи по пет-шест деца в група.В нашата нито едно от децата не беше лекувано на самолета.По късно разбрах че са направени само няколко операции и то предимно на възрасти хора-перде/катаракта/.Лекарите не са англичани,това е благотворителна организация с доброволци лекари на борда на самолета-имаше всякакви народности лекари.Да имаше и един-двама американци,като единият от тях прегледа моето дете ,можеше да направи нещо ,но той не пожела,така и не разбрах защо.
Въпросната англичанка Джил Адамс,за която се говори във втория линк по горе,е направила операции на две близначета ,за които се съобщава в статията,там пише че е успешна операцията при тях.Но по стечение на обстоятелствата с тези деца пътувах за Германия ,защото родителите търсеха начин да спасят зрението на децата,въпреки намесата на въпросната лекарка,казаха че нищо не е направила,близнаците бяха приети и бяха оперирани и двете на двете очи.Така че незнам какво да мисля.Това което чух на Орбис за моето дете и това което чух в Германия не съвпада изобщо.Разбира се всеки може да опита,просто при мен не е станало ,но пък при вас може и да се получи.Във всеки случай желая успех PeaceАз съм пробвала навсякъде,пробвайте и вие.

# 7
  • Мнения: 189
Е да дам и аз информация. Мъжът ми се обади в клиниката, бил е един професор, преглеждал е деца, избрал си е 5 и ги е оперирал, след което си е тръгнал. Кога ще дойде пак незнаем. Това е за сега. С две думи нищо.

# 8
  • Мнения: 23
Kati_k браво за идеята да пуснеш тази тема... дано повече майки я открият и се отзоват с инфо!!! Viki i mama, сърдечно благодаря за споделеното във форума. Съжалявам да чуя, че при вас не се е получило, но мисля, че все някой ден ще имате успех - та вие сте ходили къде ли не!!! И при кого ли не!!! Нали знаете, че с малко късмет и много воля всичко става... Дано всички да имаме късмет!
от мама на момиче със сходен проблем

# 9
  • Мнения: 3 914
Е да дам и аз информация. Мъжът ми се обади в клиниката, бил е един професор, преглеждал е деца, избрал си е 5 и ги е оперирал, след което си е тръгнал. Кога ще дойде пак незнаем. Това е за сега. С две думи нищо.
Проф. как се казва?

# 10
  • Мнения: 3 914
Viki i mama, сърдечно благодаря за споделеното във форума. Съжалявам да чуя, че при вас не се е получило, но мисля, че все някой ден ще имате успех - та вие сте ходили къде ли не!!! И при кого ли не!!! Нали знаете, че с малко късмет и много воля всичко става... Дано всички да имаме късмет!
от мама на момиче със сходен проблем
При нас не се получи на Орбис,но пък се получи в Германия,да отложиха операция за май месец,но пък дори причините за отлагането ми харесаха.А при вас какъв е проблема ,би ли споделила с нас,със сигурност ще те разберем ,пък може и да помогнем Hug

# 11
  • Мнения: 189
Е, както се сещате мъжът ми звъня и не е запомнил. Аз смятам тази седмица да говоря лично, за да разбера кога пак ще е тук, защото до колкото рабрах програмата е 18 месечна, а "не семе питали нищо повече"....

# 12
  • Мнения: 23
Viki i mama, сърдечно благодаря за споделеното във форума. Съжалявам да чуя, че при вас не се е получило, но мисля, че все някой ден ще имате успех - та вие сте ходили къде ли не!!! И при кого ли не!!! Нали знаете, че с малко късмет и много воля всичко става... Дано всички да имаме късмет!
от мама на момиче със сходен проблем
При нас не се получи на Орбис,но пък се получи в Германия,да отложиха операция за май месец,но пък дори причините за отлагането ми харесаха.А при вас какъв е проблема ,би ли споделила с нас,със сигурност ще те разберем ,пък може и да помогнем Hug

Здравейте Viki i mama,
Ето и нашата история-мистерия: дъщеря ми е на 10 г. и още от бебе ми направи впечатление, че дясното й око застава понякога навън, особено ако е на слънце или силна светлина. За съжаление през 1996/97 нямаше интернет, форуми.... и т.н. и доста се забавихме. Първият й преглед беше на 3г., когато ни обясниха, че има много рядък вид кривогледство, който не се оперира - оправя се само и единствено от само себе си, но не е сигурно, че ще се случи. Това го чухме от 2-ма независими доктори и 1 професор. Единственото което бе възможно да се направи бяха упражнения за очите като редене на пъзели, игра с боб, ориз, дребни предмети... Както и да е. Ходихме и при доц. Алексиева, която без много обяснения ни предложи операция. Дори не каза каква е диагнозата?! Е, не знам дали постъпихме добре като отложихме операцията и продължихме търсенето на още мнения. Най-неприятното е, че ние не знаем какъв точно е нашия случай. По мои заключения сигурно не сме в групата на мързеливите очета, защото имаме само -0.5 диоптъра на проблемното око. Но тогава къде сме? Сега мисля да се насочим към д-р Топов или д-р Г. Димитрова - чета доста добри отзиви за тях... пък ще видим какво ще излезе. Щом науча нещо ново ще се обадя пак. А вие имате ли някаква информация за някой от двамата?
И накрая да ви благодаря, че попитахте... Възхищавам се на вашата упоритост (попрегледах вашия случай). Вие говорите ли немски? Как се оправяте с езиковата бариера? Благодаря предварително за отговора!!!

# 13
  • Мнения: 3 914
Здравей, mam-mim,нашият случай е далеч по -рядък от вашия, та затова ги пробвах всички лекари в БГ и не само,та затова *kati_k *ми се подиграва Wink ама нямах избор,е накрая успях с много труд и мъка ,но пък мисля че си заслужава ,защото за мен по-важно от моята Вики няма.Борбата ни за зрение все още не е приключила ,но пък аз продължавам да вярвам и никой не е в състояние да ме спре.Обиколих половината свят за да проуча възможностите,само с моя лош разговорен английски ,но пък се оправям,не се оплаквам.Мисля че при вас не е толкова зле ,затова успокой се ,и така да остане детето пак ще е добре и ще живее нормален живот.При всички положения не ти препоръчвам Доц. Алексиева-тя е причината ,моето дете да е все още почти сляпо.Това е човек ,за мен ,който в името на кариерата си е готов да обрече едно дете на пълна слепота,благодаря на Бога че не и повярвах.За д-р Топов-да ,също и за д-р Георгиева-да,отиди и си направи консултация,поне ще имаш повече мнения.Също бих ти препоръчала д-р Константинов-той е син на стария проф.Константинов,който пък е бил ученик на проф.Филатов-Москва.Също така има 13г. стаж в арабска детска офталмологична клиника и ако проявяваш интерес пиши,с радост ще ти дам телефоните.  bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • Мнения: 23
Viki i mama, благодаря от сърце!!! Ще се радвам ако ми дадеш (надявам се не проблем да се обърна на "ти") повече информация за тези син и баща (професор), както и телефони за зръзка относно преглед. Знам, че нашият проблем изобщо не може да се сравнява с вашия... нямам думи и не знам какво да добавя. Искам само да благодаря за откровеността, куража и съветите!!! До скоро!!!   bouquet

(и съжалявам, че не мога много често да оставям съобщения)

Общи условия

Активация на акаунт