Кариера или деца?

  • 4 524
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 11 607
Става вапрос за 2 саседа който били мн близки отще от мн. малки и правили какви ли не планове за живота. Но когато ги е поел живота нямали време дори да си кажат здравей.

Малко офф - с една приятелка мечтаехме, мечтаехме... В един момент нещо от мечтите ни се изпълни и ... сега нямаме време и за едно кафе... Не сме се виждали от поне 10 дена!!! А преди - неразделни! Дали да не и се обадя утре за едно кафе.... newsm78

# 136
  • Мнения: 2 792
 Кой каквото иска. Децата разконцетрират фокуса, самият аз не е толкова егоцентриран (което е нещо доволно полезно, но рядко предпочитано при изживяване на самовглъбеност), пък и какво точно значи кариера...Важното е да имаш добре поставени приоритети и акъл, другото се намества без изпадане в излишни крайни избори.

# 137
  • Мнения: 3 367
Кой каквото иска. Децата разконцетрират фокуса,
за мен обратно,децата фокусираха доста неща и като съм с тях съм с тях,като работя-работя и ми е по-подредено така..

# 138
  • Мнения: 7 474
Може и двете, но обикновенно децата са ощетените . За жалост повечето хора нямат избор ooooh!

# 139
  • Мнения: 1 043
 Sad ТО ИМА НАЧИН И ДА СЕ СЪЧЕТАЯТ ПОНЯКОГА, НО ПРИ МЕН НЕМОЖАХА. ЖИВЕЕМ В МАЛКО ГРАДЧЕ И ЗА ДА ПРАВЯ КАРИЕРА - ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕМЕСТЯ В СОФИЯ- А ДЕЦАТА СИ ТАМ НЕИСКАМ ДА ОТГЛЕЖДАМ, ЗАТОВА ПРЕДПОЧЕТОХ ДА СЪМ МАЙКА, НО ИМАМ НУЖДА ОТ РАЗНООБРАЗИЕ - ОТ ТОВА ДА СЕ ЧУВСТВАМ ДЕЙНА И ДА ПРАВЯ НЕЩО КОЕТО МИ Е ПРИЯТНО, ДА СЕ УЧА, ЗА СЪЖАЛЕНИЕ   Sad НЯМА КАК - А И МЪЖА МИ Е КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ ДА ЖИВЕЕМ В СОФИЯ - ВЪПРЕКИ ЧЕ ПЪТУВАШЕ ПО ДВА ПЪТИ В СЕДМИЦАТА - А ПОНЯКОГА И ПОВЕЧЕ , МОЖЕ БИ Е ПРАВ ДЕЦАТА ТУК РАСТАТ  ПО БЕЗГРИЖНО, А И ЗА ВЪЗФУХА ДА НЕ ГОВОРЯ Sick 

# 140
  • Мнения: 9 095
е, Криси, ми ние в големите градове? Не че не съм на мнение, че в малките градове, деца се отглеждат по- лесно, но също така смятам, че ако детето реши да тръгне някой ден из Софията, може да му се струпат много неочаквани проблеми на главата, които ги няма в малкия град Peace

# 141
  • Мнения: 4 806
Да, във времето се съчетават, но не и едновременно.
Редно е да се направи разграничението: работа и кариера.
В някакъв отрязък приоритет е детето, след това - отново кариерата. След това пак. Смяна на приоритети. Това не означава, че едното е за сметка на другото.

# 142
  • Мнения: 1 180
Никой не може да ме убеди, че двете неща могат да се вършат едновременно и да са равнопоставени. Колкото и да ми хвалят някоя известна личност, /например/ че е и перфектна майка....айде, нема нужда! Е, ако някой смята, че перфектната майка ходи да бачка и е наела три бавачки .....и това си е един вид "грижа"....

# 143
  • Мнения: 9 095
ми то както се беше казало по- горе- работа не винаги значи кариера, така че аз смятам че е най- добре да работя работа, която да ме удовлетворява и в същото време да нямам чувството че нямам време да обърна внимание на децата ми, а има и такава работа, която го позволява, а и позволява да се прави кариера, така че зависи и от работата Peace

# 144
  • Мнения: 3 647
е, Криси, ми ние в големите градове? Не че не съм на мнение, че в малките градове, деца се отглеждат по- лесно, но също така смятам, че ако детето реши да тръгне някой ден из Софията, може да му се струпат много неочаквани проблеми на главата, които ги няма в малкия град Peace
Peace  подкрепям
децата от по-малките градове изпитват "културен шок "  , когато им се наложи  да дойдат в големия
Никой не може да ме убеди, че двете неща могат да се вършат едновременно и да са равно-поставени.
никои не се стреми да са равно-поставени 
Но някои потребители споделиха че умело ги съчетават
 Twisted Evil

# 145
  • Мнения: 2 556
Едно време имах голям мерак да градя кариера  Crazy Е, доста успешно се справях,но след първото дете осъзнах, че не е за мен тази работа и този начин на живот.  10 часа на ден извън къщи не са добър вариант за жена с деца, или поне за мен, защото и заплатата ми не е била космическа.

На сегашния етап от живота си децата вече ги имам и не ме блазни каквато и да е кариера (в смисъл да расна поетапно в голяма и престижна фирма, да се доказвам и т.н.), стига ми да имам пари. Чувствам се много по-добре осъществена сега, когато имам собствен бизнес, отколкото когато работех като служител. Имам много повече време за децата, мога да изляза и рано сутринта, но ако се налага, мога и до обяд да съм вкъщи, и цял ден да остана, ако трябва. Така че имам и бизнес, и деца, пък кариера хич и не искам  Mr. Green

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 11:13 от Tess

# 146
  • Мнения: 15 196
Да, във времето се съчетават, но не и едновременно.
Редно е да се направи разграничението: работа и кариера.
В някакъв отрязък приоритет е детето, след това - отново кариерата. След това пак. Смяна на приоритети. Това не означава, че едното е за сметка на другото.

Това е и моето мнение.


Общи условия

Активация на акаунт