Дали е временно състояние....или само по себе си, показател?

  • 2 771
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
Изпитвам физическо отвращение от правенето на секс в последно време. Не ме интересува кой знае колко, но това още повече утежнява отношенията вкъщи? Не искам съвети за това как да подобря сексуалния си живот, нито как да си върна желанието? Просто искам да знам дали се е случвало на някои съпруги и какво следва? Признавам, че отношенията ни са много обтегнати, дори мисля, че са предфинални......
п.п. извинете ме, че не знам как да си сложа ударението на думата "само".

# 1
  • Мнения: 1 448
Мисля, че кризата е временна и такава, през която всяка двойка преминава  newsm78 Дали няма да помогне да седнете и да си поговорите като бели хора, тихо и задушевно, по възможност насаме без детето, няма начин да няма начин, трябва само да го откриете  Hug Дано всичко завърши добре   bouquet

# 2
  • Мнения: 179
Не знам дали е временно ,но и аз съм в подобно състояние от няколко месеца.Нямам никакво желание и ме е страх поради тази причина да не си развалим отношенията със съпруга ми.Понякога имам желание,но или детето не е заспало,или мъж ми е много уморен....мисля си ,че причината е в мен...напоследък се изморявам много,заспивам права още в 21.00ч.Искам да променя нещата ,но не знам как....
 Ще следя темата да видя как се справят другите мами...

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 11:27 от Elisana

# 3
  • в Низината
  • Мнения: 705
ако сте от дълго време заедно,може и това да е проблемът.Ние с мъжа ми сме от 8 години и половина заедно и от година и половина сме женени. Е, има разлика

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 571
аз с моя съм от около 3 години и той все се оплаква, че не съм била като преди, че все съм уморена и ми се спи и т.н.
Понякога се чудя на тези мъже откъде им е непрекъснатия ентусиазъм Flutter
... не че ще ми е добре ако и той започне да придиря  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 647
Не бих искала да прозвучи зловещо , но сексуалните проблеми между партньорите са в основата на голям процент разводи.Затова считам , че не бива отговори от рода на "О , нормално е след като сте толкова време заедно " да те успокояват. Мисля , че е редно да потърсиш причината за това и да се стремиш да я елиминираш , разбира се без да се насилваш.В противен случай рано или късно това ще стане проблем. Дали искаш обаче нещата да бъдат поправени ?Това което на мен ми се струва от поста ти е , че отговорът е "не".Дано греша. thumbsup

# 6
  • Мнения: 412
заедно сме от почти 6 години, но не мисля, че това е основния фактор. както казах, отношенията ни са много обтегнати и мисля, че по- скоро се дължи на това. всъщност, имам и друг въпрос- дали това ще е само спрямо него или.....като цяло? питам как мислите, защото не ми се опитва сега. Laughing
основният ми проблем е, че това, което се случва с мен въобще не ме интересува, някак си, не мога да обясня точно, но нито търся точна причина, нито се старая да го преодолея..нищо.
даже въобще бях забравила, ако не беше утринния въпрос, който ми отприщиха: "е,какво сега- защо не искаш вече да правим секс? кажи де.... в мен ли е причината? до кога ще е това?"
замислих се...има ли значение в кого е причината в подобни ситуации? и дали въобще е в него? ами не е, защото той винаги си е бил такъв, какъвто е....но май аз взех да искам повече от живота и .....защо пък това се отрази точно на желанието ми за секс?
изивнете ме за хаотичния прилив на размисли и въпроси, но май така се чувствам- объркана Embarassed Embarassed Embarassed

# 7
  • Мнения: 412
Не бих искала да прозвучи зловещо , но сексуалните проблеми между партньорите са в основата на голям процент разводи.Затова считам , че не бива отговори от рода на "О , нормално е след като сте толкова време заедно " да те успокояват. Мисля , че е редно да потърсиш причината за това и да се стремиш да я елиминираш , разбира се без да се насилваш.В противен случай рано или късно това ще стане проблем. Дали искаш обаче нещата да бъдат поправени ?Това което на мен ми се струва от поста ти е , че отговорът е "не".Дано греша. thumbsup
да, може би си права
и това дава обяснение на въпроса ми "защо не търся причина и разрешение?"
...защото така ми е добре на мен, а по този начин може би ще успея да го отблъсна или нещо такова.
но ако това, което провидях току- що, благодарение на теб КРАСИАН, говори за мнооого дълбок проблем, щом самото ми същетство, несъзнателно е тръгнало да се бори

# 8
  • Мнения: 1 038
И аз не знам какво да кажа,ние пък живяхме близо три години разделени,защото половинката работеше в чужбина.Когато се върна беше кошмар,бях отвикнала да живея с някой и кризата все още продължава,старая се много,но секса определено ни е проблем,това ужасно много го изнервя,обича ме,иска ми с еи аз да изпитвам същото,не че не го обичам ,но нещата доста се промениха.Проблемът е в мен,аз го знам,но не мога да го преодолея,говорели сме много пъти за това,а и той е много активен,побърква ме,не мога дъх да си поема,той го знае,търпението му е точно три дена и се започва пак наново,разговори,причини и т.н.Как да обясня,че съм твърде изморена,след нощните смени реанимирам по три дена,отделно с детето,какво желание да имам.За сега съм намерила някакъв начин,имам-нямам желание старая се,това да не му липсва.Всъщност проблемите ни са само от такова естество и слава Богу,за сега нещата са спокойни,но аз си знам,за съжаление по някога и в брака се налага да си артист,за да го запазиш търябва да се правят и жертви.Леле,какво ли ще каже мъжката част от форума,като чете всичко това,майки неискащи секс ,и като им се наложи да го правят все едно отиват на война.
Съвет не мога да дам,предполагам,че е само някакъв период,който дано мине скоро.
И аз ще следя темата с интерес!

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Случва ми се често , откакто родих ........  вече свързвам секса с правенето на деца......нещо такова.......не само с удоволствието.. .....и перверзните неща, които преди ме възбуждаха, сега ми действат  Sick.......незнам дали това е причината......но действително много ми се промени отношението към секса.........

# 10
  • Мнения: 9 990
Хм, още ли?
Така, както описваш ситуацията-изискванията са ти променени, визията ти за Нещата от Живота и т.н...ТОЙ-все същият може би-пормяната е в ТЕБ.Ти не искаш секс с НЕГО, мислиш за  това как би протекъл животът ти с този човек от тук на сетне.Щом сте в обртегнати отношения-нормално е и секс да не искаш, аз съм сигурна, че ако срещу теб застане някой нов и запали фитила, не ще искаш ами и песен ще пееш.Това е между вас двамата, не е вследствие от дължината на връзката ви.Аз съм с моят мъж много повече години, двойно, имали сме периоди на затишие, но секса си върви.Не е до  дългогодишност на връзката а до качеството и.
Според мен на преден план трябва да изкараш бракът ви-има ли шанс той, и чак след това ще ти изкристализира идеята за секса.В една затормозена връзка нищо не върви, камо ли това.

# 11
  • Мнения: 412
Magimon, проблемът се състои в това, че на мен не само, че не ми се прави секс, ами се отвращавам, потръпвам, как да ти кажа...
след секс ми се плаче..какво ми се плаче, исках да кажа-плача
боли ме, а не знам защо
макар,че той се старае, за да защити самолюбието си,дава всичко от себе си...

# 12
  • Мнения: 1 492
Заради обтегнатите ви отношения е. Ако ги подобрите ще се върне и желанието за секс. Естествено не светкавично, но ще се случи. Успех.
Не с всички ще е така, с друг ще е различно.

Един въпрос : Какви са чувставата ти в момента към него?

# 13
  • Мнения: 245
И аз си мислех че съм само аз така
Magimon, проблемът се състои в това, че на мен не само, че не ми се прави секс, ами се отвращавам, потръпвам, как да ти кажа...
след секс ми се плаче..какво ми се плаче, исках да кажа-плача
боли ме, а не знам защо
макар,че той се старае, за да защити самолюбието си,дава всичко от себе си...
но при мен е много кофти, защото мъжът ми не ме разбира и се цупи а така е още по лошо за мен Cry

# 14
  • Мнения: 412
именно, Пенелопа, това ми е ясно, макар че съм " малка"
аз познавам двойка, която е от 20 години приблизително заедно и все още няма нищо по- велико натози свят за тях от самите тях, двамата и плода на любовта им. ясно ми е, че толкова сериозен проблем не може да се корени само в това, че сме отдавна заедно.
пък и в крайна сметка, това въобще е толкова отдавна, имам предвид, че има хора, които са заедно от много повече време... и какво трябва да е при тях по тази логика?
Заради обтегнатите ви отношения е. Ако ги подобрите ще се върне и желанието за секс. Естествено не светкавично, но ще се случи. Успех.
Не с всички ще е така, с друг ще е различно.

Един въпрос : Какви са чувставата ти в момента към него?

май никакви...или по-скоро на търпимост и свикналост
крепи ме мисълта, че някой ден ще събера сили и ще се махна, но в крайна сметка, искам само да кажа че отношенията ни никога не са били перфектни, а от много отдавна са в тази си фаза(предфинална), но никога не съм изпитвала, чак отвращение от секса.
именно затова попитах, според вас дали това е нещо временно, или вече всичко говори за това, че смисъл няма?

Общи условия

Активация на акаунт