Запек при бебе на 2 месеца

  • 6 983
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 638
Помогнете,моят бебеок 2 ден не е акъл,тежко му е на стомах4ето и пръцка и го болииии Cry.Може това да е и от коликите,но ми е адски мъ4но за него.
Храня го с Аптамил1,както писах в темата на 2 месеца сме.
Много 6те бъда благодарна.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не се при притеснявай само, ще се изака. И моят на Аптамил 1 е имал един два пъти такъв период, но отминава. Бебчето ти е малко за плодове и овесени води  Stop, така че дай му вода с малко захар вътре, ще помогне. Направи му 100мл с една чаена лъжичка захар и гледай да го прелъжеш за деня да я изпие. Масажирай коремчето. Не пъхай в дупето термометри и мушкато  Stop

# 2
  • Мнения: 638
Благодаря за инфото,дано отмине,4е ми адски гадно.
Бебчето ти е малко за плодове и овесени води  Stop,Не пъхай в дупето термометри и мушкато  Stop
не мисля да давам такива не6тица,наистина рано ни е.
Имаме колики ,давах му 4аят на Хип,а сега от 3 дни сме на 4ай бебезан,забелязах само 4е по-добре се оригва и понамаляха коликите/спрях и капките бейбинос/

# 3
  • Мнения: 2 897
Подкрепям Блонди  bouquet
Не се подлъгвай да даваш овесени води или сокчета,нито пък да помагаш с термометър или мушкато NaughtyСамо ще се изака бебчето.За съжаление коликите са неизбежни,пожелавам ти леко да минат като при нас Peace
Синът ми се успокояваше като го слагах по коремче върху себе си,от топлината на тялото ми му ставаше по-леко на коремчето.

# 4
  • Мнения: 638
Имахме и ние такива периоди дето се успокоява6е по корем4е,но сега сме доста подвижни  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 058
Аз му давах дуфалак. При нас запека беше много силен.

# 6
  • Мнения: 5 362
Винаги от Еспумизана се оправяше Калина.

# 7
  • Мнения: 1 448
И ние бяхме на Дуфалак 3 седмици, когато Явчо беше на вашата възраст, но по схема предписана от педиатърката  Wink Много помага и масажа по коремчето /по посока на часовниковата стрелка/, сгъване на краченцата към коремчето и движения като при каране на колело  Hug Не знам дали обясних добре  Tired

# 8
# 9
# 10
  • Мнения: 119
може да не се съгласите с мен,но когато и на нас ни се случи това,преди известно време,помогнах на бебка с мъничко сапунче.мисля,че това е по-добре отколкото да се мъчи детето или варианта с термометъра.разбира се не трябва да става честа практика,но при нужда върши работа!

# 11
  • Мнения: 27 524
Опеделено не се съгласявам...  Stop
сапунът е по-лош вариант от термометъра.

# 12
  • Мнения: 119
Блонди,не се съмнявам в твоето мнение!:)Само да кажа,че не става въпрос за метода,които дават педиатрите-вместо с термометър с заострено парче сапун,а за съвсем мъничко парченце бебешки сапун,което излиза с акото!то май всяка външна намеса е нежелателна,но това е метода,които приложих аз, 2 пъти и се оказа ефективен,споделям го,а всеки си преценява и решава!

# 13
  • Мнения: 27 524
Де да знам и аз  Hug
По принцип, при правилно хранене, никога не се стига до запек при бебоците. Лошото е, че не е лесно да се влезе в този правилен ритъм.
  bouquet

# 14
  • Мнения: X
Хм,........не виждам защо трябва да мъчиш детето. Ако масажът на коремчето и усилената гимнастика не помогнат можеш да дадеш две-три чаени лъжички сок от круша. Действа безотказно. Можеш да питаш и за Дуфалак педиатъра, но според мен крушата е по-добър вариант.

Общи условия

Активация на акаунт