Нощно кърмене = нервно бебче. Вярно ли е?

  • 1 085
  • 20
  •   1
Отговори
Синът ми е на 4 месеца и се кърмим все още и през нощта, по 3-4 пъти. Но една позната ме посъветва да спирам нощното хранене, защото мозъкът на бебо трябвало да почива, в противен случай детето ми щяло да стане нервно. Вярно ли е това и как беше при вас? Пропуснах да кажа, че ние поначало сме си по-нервнички и будни, но не знам дали е от нощното кърмене.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Не съм чела нищо по въпроса, така че се ръководя от личния си опит- първото дете- никакво нощно хранене още от 15-я ден и досега има неспокоен сън и е нервак както казва баща ми. Второто- още се кърмим през нощта като за световно- толкова е мирна и спокойна в сравнение с кака си.
Единствения недостатък, който аз мисля, че ще имаме този път е нощното напикаване - сигурно ще трябва да я отучвам, а с каката никога не ми се е налагало.

# 2
  • Мнения: 2 897
Даже мисля,че е обратното PeaceРъководя се от личен опит.

# 3
  • Мнения: 1 947
 Логично трябва да е обратно. Simple Smile И аз, съдейки по нас, ще кажа, че
бебето е по-спокойно през деня, а сутрин започваме с усмивка и игри. Wink

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз мисля, че е обратното. А и предпочитам да й дам да цокне набързо и да заспим блажено, вместо да реве 30 мин. Във втория случай бих се изнервила аз.

# 5
  • Мнения: 5 026
 Моят син е спокойно бебе, а нощем си хапва по 3-4 пъти...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 819
Дани е много спокоен,но до преди два месеца се будеше за папкане през нощта.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Това за почиването на мозъка пък не го бях чувала Laughing Виж, редовно се чува за почиване на стомахчето.
Нито едно от двете не е вярно, щом се буди - значи е гладно детето. Бебетата поне до 6 месец не трябва да се лишават от нощното хранене. След това (при едно по-рано, при други по-късно) то само отпада.
И казано честно, не знам дали бебето ще стане нервно ако го храниш нощем, но гарантирам, че ако спреш нощното кърмене ти ще станеш нервна след като дундуркаш ревящо бебе и правиш опити да го залъжеш с вода.

# 8
  • Мнения: 6 461
Кърми си бебчо на поискване.
Това за почиването на мозъка за първи път го чувам. newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 2 683
Дъщеричката ми е много спокойно дете, а и досега през нощта си цоква по веднъж.
Не ми звучи логично това с  почиването на мозъка и връзката му с нощното сучене.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 252
Звучи ми като селски фолклор. hahaha  Joy
Кърмата бързо се усвоява от детския организъм и е нормално бебето да се буди от глад. Става дума за бебе, което расте и има нужда от хранене. И ако не се нахрани е логично да се скъса от рев и да ти изпили нервите.
Все още продължавам да "изнервям" бебето си като го храня колкото пъти си пожелае.

# 11
  • Мнения: 566
Това го чувам да първи път
Аз също си кърмя малкия по 3-4 пъти през нощта

# 12
  • Мнения: 380
И аз кърмя по 3-4 пъти нощем. Не мисля,че се отразява по някакъв начин. Ник си е весело и спокойно дете през деня. Чета една интересна книга в момента точно за това. Ако бебето се буди нощем да играе и си нарушава съня, тогава е много вероятно като порасне да има проблеми с концентрацията в училище и да е по-нервно, с болки в корема и главоболие.
Но ако се буди само за да цокне, тогава няма никакъв проблем. Съвсем нормално е кърмените бебета да се будят по няколко пъти нощем:peace:.

# 13
  • Мнения: 384
Звучи ми като поредната голяма глупост  Shocked Бих казала,че е точно обратното. Пък и щом бебчо си иска,явно има нужда,няма защо да го изнервяме допълнително (че и мама покрай него  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 092
Беба яде по незам колко пъти нощем - мислела съм си кога това ще спре и мога ли аз да го спра ... newsm78Помага ли нещо - вода , залъгалка , носене на ръце  ConfusedБеба не ползва залъгалка , още не пие вода - дори не знае как става това , защото не се е хранила от шише.Питам се сгреших ли , какво стана , кога ще спя...Така и не я разнасях на ръце и не се опитах да дам вода и залъгалка , защото нямам физически сили да го правя и да слушам силния и рев като се разсъни нощем Confused
После взех да се примирявам и да се моля да издържа докато това престане , но си загубих съня и нощем кърменето не просто ми е досадно , но е изнервящо и въпреки че спим заедно - разсънващо. Cry
Не звуча оптимистично , но ти пожелавам при вас това  ставане да намалее с времето  и да спре от самосебе си бързо.
Успех! Peace
Между другатот мног нервно дете е , но връзка между едното и другатонадали има Naughty

Общи условия

Активация на акаунт