Какви ни ги забъркват в Кенар

  • 7 620
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Моля за изинение, ако вече е пускано, но търсачката не работи. Та, искам да споделя какво ядем от Кенар.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Уф, ще спра да купувам готова храна. И да ходим по заведения. Гнус ме е Sick

# 2
  • Мнения: 14 486
хем вярвам хем не.
знам например за затварянето на безумно много цехове за производство на месо и месни произведения за това че не отговарят на условията на ЕС. за непосилността на тези изисквания. тука какво става и защо става не знам!?!?
а това с готвача дето убивал хлебарки с голи ръце и продължавал да готви...
Sick

# 3
  • Мнения: 1 288
да, тази статия отдавна съм я чела. много обичам обаче кенар. някак си се опитвам да забравя. иначе като се замислиш, с всичко е така. гаранция никаква.
ще споделя нещо с вас. баба ми и дядо ми са били цял живот елитни готвачи в най-модерните за времето ресторанти в софия. и познайте- никога през живота си не са ходили на ресторант и не искат и да стъпят. познайте защо  Confused

# 4
  • Мнения: 4 473
Алелуя!

# 5
  • Мнения: 5 577
Ох, картофките им по селски са толкова божествени, че каквото и да видя не мога да се откажа от тях.  Sad

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Sick

Добре, че не купувам , нали съм куку  Crazy и почтио всичко си готвя сама

# 7
  • Мнения: 14 486
баба ми и дядо ми са били цял живот елитни готвачи в най-модерните за времето ресторанти в софия. и познайте- никога през живота си не са ходили на ресторант и не искат и да стъпят. познайте защо  Confused

и моите са работили все в системата на балкантурист /тъй се казваше май/. дядо ми преди да се пенсионира беше дълги години управител на ресторант. всички по-големи семейни тържества или посещения на по-специални гости се правеха в ресторанта, където работеше. имало е по соц-времето подобни неща ама надали в такива размери. контролът си беше добър.

# 8
  • Мнения: 5 713
То и аз не купувам, а специално Кенар отдавна съм ги отписала, когато цехът им представляваше гараж и когато на баба ми й се случи да реже един ден картофи там. Но по заведения как да се откажа да ходя.  Simple Smile Все вкъщи ли да си седим?

# 9
  • София
  • Мнения: 510
АЗ ЩЕ ПОТВЪРДЯ 100% НАПИСАНОТО!!!!! Бившият ми приятел работеше там и всичко написано е ВЯРНО!!! Ще ви спестя подробностите, но се замислете преди да купувате. Ааа и понеже сега идват Коледните пости .... да знаете лозовите сърмички от коя година са  #Crazy сигурно мой набор  newsm53

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Не съм фен нито на Кенар, нито на други готови манджи и салати продавани по магазините, но специално това (копирано едно към едно) съм го чела преди повече от 2 години във форумите на Дир-а newsm78

# 11
  • Мнения: 15 619
Ами то навсякъде ще е така.
Ух, колко ме е гнус!?!?!

# 12
  • Мнения: 7 640
честно да ви кажа- въобще не ми пука, дори и да е истина.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Познавам мацка, която правеше готовите пици за Мис Каприз. Тя ми казваше да не си купувам от тях, защото е голяма мизерия където ги приготвят. Същото съм чувала за бозата и лютеницата... Самата аз съм работила на места, където се приготвят сандвичи (в Зимния дворец и на Графа) и знам какво е- да ти приседне Sick

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Салатките на Кенар се правят с отпадъците от гнили зеленчуци от борсите. С очите си съм го виждала на борсата в Дружба- 20 кг. гнили краставици- 30 стотинки...като казвам гнили- събираха ги с лопата.

# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
По едно време работех до цеха на Кенар.
Колко неща съм изяла... Sick
Че и вчера хапнах една салатка.

И за арабите на попа съм чувала чудесии...от тях поне се отучих.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
за арабите е абсолютна истина, че са се празнили  в белия сос знам го от сигурен източник, но всичко е покрито за да не стане международен проблем. Аз ям и от арабите и от кенар вкусно ми е

# 17
  • Мнения: 2 495
за арабите е абсолютна истина, че са се празнили  в белия сос знам го от сигурен източник, но всичко е покрито за да не стане международен проблем. Аз ям и от арабите и от кенар вкусно ми е
Стига беее Shocked Shockedще се откажа да ям дюнери май Sick

# 18
  • София
  • Мнения: 510
Малеее аз това за арабите го бях чула, ама мислех че е шегувка  newsm61 .... бах **** му!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
е, айде сега какво се косите само ако знаехте колко суполи и плюнки сте изяли в ресторантите...

# 20
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Аз да ви кажа-винаги поставяйте под съмнение,ама чак пък толкова-не е добре за нервите.
Като дългогодишен работник в ресторанти,трябва да не ям изобщо ли?Всяко правило си има изключения.

# 21
  • Мнения: 6 155
Имам приятел, който работеше в Кенар. Твърдо ме съветваше да не купувам нищо,което е тяхно производство... Sick
Не че и по другите места не е същото  Confused

# 22
  • Мнения: 967
Сигурно човекът не си измисля всички гадости, но в Бългаия всепак има и читави фирми, които спазват хигиена. Свекър ми и свекърва ми в момента внедряват нов софтуер в една фирма за местни деликатеси и казват, че наистина в феха всичко е като в рекламата - пълна хигиена - престилки, шапчици на главите, ръкавици и калцуни върху обувките, задължителна проверка при влизане. Дано повече фирми последват този пример.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз го чух наскоро това за Кенар, но колко салатки сме изяли... ooooh!Но това за арабите яко ме отврати Sick

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сигурно човекът не си измисля всички гадости, но в Бългаия всепак има и читави фирми, които спазват хигиена. Свекър ми и свекърва ми в момента внедряват нов софтуер в една фирма за местни деликатеси и казват, че наистина в феха всичко е като в рекламата - пълна хигиена - престилки, шапчици на главите, ръкавици и калцуни върху обувките, задължителна проверка при влизане. Дано повече фирми последват този пример.

Баща ми твърди същото за Тандем......

# 25
  • Мнения: 4 473
И аз го чух наскоро това за Кенар, но колко салатки сме изяли... ooooh!

...и още сме живи и здрави Tired

Що не вземем наистина да спрем да се храним?! Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 1 621
Е, ясно сега, че няма да спрем да се храним и че почти навсякъде нещата за подобни на тези в Кенар, но наистина е доста гнусничко. Живи сме, но дали сме толкова здрави? newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 5 289
Ама то тва за никой не е тайна,кой ни е крив че си затваряме очите и сладко си похапваме от салатките,пастети,лютеничките,кренвиршчетата и прочие.....
Имаше един китайски ресторант до х-л Хемус,едно гадже ми разправяше,че веднъж слязъл долу в кухнята и какво да види Shocked,жълтурковците запретнали крачоли и газят в едни легени с ориз и секви други деликатеси.И кво,макар и доста рядко,пак си хапвам  китайско.Тва е положението,чистите продукти сигурно се броят на пръстите на ръцете ми.

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 13:49 от КАРЧЕВА

# 28
  • Sf
  • Мнения: 808
Страшно...
Дюнер вече няма да хапна... Ужас...

Като отворихме дума за Кенар, какво ще кажете за салатите на Денито и за колбасите на КФМ? Или Никас... Божееее...

А Билла как са - като си пекат пилета на грил, свински истории и други подобни...

Пак ще се готви  newsm78

# 29
  • Мнения: 6 243
това звучи като пълна отврат. За щастие не купувам от готовите салати нито на Кенар, нито на някой подобен производител.

Добри неща, и то от сравнително сигурен източник, съм чувала за производството на "КЕН". Дамата е от ДВСК и твърди, че в тяхното производство наистина се спазват технологимните изисквания. Същото са ми казвали и хора, които работят в подобни, конкурентни производства - че не купуват от колбасите на "техните" фирми, а от тези на "КЕН".

(нямам връзка с Кен-аджиите, а и месо не ям, но реших да споделя, ако някой се интересува).

# 30
  • Мнения: 4 473
Леле, как ще ме амбицирате да ви набавя инфо за производствената хигиена и на други фирми, пък може да ме номинирате в категорията "Най-полезен източник" след като отслабнете драстично и скоропостижно Mr. Green

# 31
  • Мнения: 7 640
за арабите е абсолютна истина, че са се празнили  в белия сос знам го от сигурен източник, но всичко е покрито за да не стане международен проблем. Аз ям и от арабите и от кенар вкусно ми е

какво значи сигурен

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Човек, който е навътре в нещата и не говори глупости. Това значи сигурен

# 33
  • Мнения: 7 640
Човек, който е навътре в нещата и не говори глупости. Това значи сигурен

знеш ли, омръзнаха ми такива сензации и спекулации.
Един бил вътрешен, друг знаел, трети бил навътре. А факти няма. Само приказки.

Нещо лично Peace

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Има една приказка - Каквото за цял свят, това и за гол ХАсан (перифразирам).
Не е само в БГ тази потрес;

Специално на "Кенар" продуктите не ги любя; не ги купуваме.
По принцип вкъщи не си падаме по "купешките" манджи/салати.
Обичаме домашно приготвените;
Въпрос на вкус!

В ресторанти се храним; не съм влизала в кухнята им да инспектирам хигиената, задоволявам се с вида на заведението и тоалетната...

Надявам се след време контролът да се затегне/корупцията да намалее (но това е вече за друга тема)

А що се отнася до дюнерите - вкъщи приготвям пиле по арабски, което е вълшебно, затова и не купувам дюнери Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
Това с белия сос направо ме съсипа Confused
Егати малшанса - да хванеш спин от ... дюнер?!?! #Crazy

Пипинце, драсни в готварския рецептата на пилето по арабски Praynig, защото обожавам, а дюнер вече надали някога ще мога да хапна Sick

# 36
  • Мнения: 3 098
В дюнера,който е до нашия вход,съм се нагледала на гнусотии. Sick
Държат го една моя комшийка(испанка)и един пакистанец.
В кухнята,където се приготвят салатите и хляба е невероятна мизерия.Освен това там има дюшеци,проснати на пода и там спят някои от бездомните приятели на пакистанеца. CrazyПри продуктите.
Хляба как се прави.Той всъЩност прили4а на нашите катми,но те го нари4ат хляб и като такъв го предлагат. hahahaВзема се един огромен леген,който има остатъци от предното месене,прави се бърко4а и запо4ват да го месят.Ако в това време стане нужда да се помага на бара за неЩо,веднага се заема следваЩия джагал.Той естествено г**а си мие,но ръцете не. Mr. Green
А по4истване тая кухня не е видяла,няма и да види.
Ей затова не съм яла там,колкото и да ми се сърди комшийката.Нито пък на други места,където се предлага дюнер,индийска,арабска кухня.Все имам 4увството,4е ни тровят.

# 37
  • Мнения: 7 474
 Shocked Ми то май не трябва да ядем нищо  Shocked Аз съм чувала чудеса и за консервните заводи, от работещи там, за лютеници и т.н.  Sick

# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мдааа, ще се отслабва, ясно е  Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 4 423
Сигурна съм в това, което пише в статията - лично Заре е разказвал как стоят нещата...аз от там салати не съм купувала никога! Sick

# 40
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Това с белия сос направо ме съсипа Confused
Егати малшанса - да хванеш спин от ... дюнер?!?! #Crazy


е как ще хванеш спин бре  Joy
дюнера е за ядене

# 41
  • Мнения: 1 047
То почти навсякъде е така. Скоро имаше линк за Мак Доналдс отвътре.

...Той естествено г**а си мие,но ръцете не. Mr. Green...
Кефиш ме. Peace

# 42
  • Мнения: 125
И аз съм чувала за "земната технология" на Кенар, и за белия сос на арабите...затова отавна не ги консумирам, също не ям и пастети, лютеници, кренвирши, съмнителни колбаси...

# 43
  • Мнения: 4 473
То почти навсякъде е така. Скоро имаше линк за Мак Доналдс отвътре.

Мхм, да де  Mr. Green, нали точно в нея тема споменах, че и преди сме обсъждали именно Кенар.

# 44
  • Мнения: 5 713
Е спагети защо не? И за КФМ се учудих, не че много консумирам колбаси де.

# 45
  • София
  • Мнения: 2 623
От собствен опит искам да кажа за прехваления Кенар
1. Братовчет ми лежа в в болница благодарение на техните салати
2. Преди време в снежанката намерих 3 огромни буци неразтворено нишесте или Бог знае какво + няколко стръка копър дълги по една педя.
3. Снежанката отдавна няма вкус на кисело мляко, а на нещо гадно и точещо се като храчки  Sick
Повече никога няма да купя от тези ужасни храни  Sick, а с рекламата " Домашно е, нали ?" избиха рибата. Нека дойде шефа на Кенар да му направя една домашна Снежанка и после ще търсим "Прилики и разлики"
ТЪПАНАРИ

# 46
  • Мнения: 84
 Егати никому вяра вече, лошото наистина е, че едвали има готова храна, за която да сме сигурни че е наред.  smile3515

# 47
  • Мнения: 1 120
Олелее, колко салатки тяхни сме изяли Shocked
Най-сетне ще се вталим Mr. Green

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Всички знаем, че навсякъде е така Confused. Дори и в "най-реномираните" фирми и ресторанти. Аз ще се изкажа за царевичните пръчици, понеже съм била свидетел на мръсотията при производството и как се метат изпадналите от земята отново в чувалите Sick. Затова и никога не си купувам такива разни чипсове, зрънчо и тем подобни. Детето досега не и вкусвало такива неща. Другите все му предлагат, но аз смятам да го предпазя колкото е възможно по-дълго от тези гнусотии. Но колкото и да не ни се ще, не можем да спрем да купуваме нещата, които някой друг е произвел, дори и да знаем каква е хигиената.

# 49
  • Мнения: 3 611
Преди години едно приятелче бачкаше в един търновски цех за някакви вафли (не им помня вече името). Беше ужасЕн от мръсотията и мърлявщината там и все ме съветваше никога да не ги опитвам. Паднало по земята, не паднало, с косми, боклуци и др. - всичко в каzана с "шоколада*"  Sick


*В който е имало всичко друго, но не и шоколад

# 50
  • Мнения: 90
Сигурно човекът не си измисля всички гадости, но в Бългаия всепак има и читави фирми, които спазват хигиена...

Баща ми твърди същото за Тандем......
Лично мога да потвърдя за перфектна хигиена в заводите на Соларис (София) и на Бела (Пловдив). За това какво се слага в продуктите не мога да кажа, но хигиената е като в рекламата, както някой каза вече.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 580
За Белла и аз съм съгласна. Но да не ви казвам за ОМК (Обединена млечна компания), при които влиза определено количество прясно мляко, а излиза ПОВЕЧЕ кисело. Представете си какво слагат вътре и колко е разредено.

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За Белла и аз съм съгласна. Но да не ви казвам за ОМК (Обединена млечна компания), при които влиза определено количество прясно мляко, а излиза ПОВЕЧЕ кисело. Представете си какво слагат вътре и колко е разредено.

Млякото го разреждат ужасно много......между бабиното и купешкото разликата е  ooooh! 

# 53
  • Мнения: 830
По принцип салатките си ги правя сама,но винаги когато ме домързи .....ще се сещам за кенар Laughing

# 54
  • Sf
  • Мнения: 808
Мда, като си калкулираш колко ти излиза една салата сам да си приготвиш вкъщи и същата като количество, купена от магазина, за по 2.90 лв. Нали  Mr. Green

А толкова харесваме готовите салати в Билла. Аз се извинявам, че продължавам да питам, но като отварят и разтварят вратите на работните им помещения, не съм виждала нещо фрапантно. И нали самите служители пред щандовете са винаги с бели престилки, бонета и ръкавици  newsm78

Имате ли наблюдения? Такива върли фенове сме им... Без да им правя реклама  Peace

# 55
  • Мнения: 1 047
Е,те го сгъстяват после със желатин и нишесте.
Да,бе верно strelche®.Чудех се откъде съм го гледал,ама не можах да се сетя.Благодаря ти,че ми освежи паметта.  bouquet

Егати никому вяра вече, лошото наистина е, че едвали има готова храна, за която да сме сигурни че е наред.  smile3515
Аз затова избягвам да купувам разни бъркочи. Салатите сами си ги правим.Не,че млякото и майонезата са сигурни,ама....
А от месата предпочитам филе,гърди,бут и др. подобни,като избягвам салами,кайми,суджуци и т.н.
Ходил съм на стаж в доста хранителни фабрики и знам какво е.
В бившия РОДОПА слагаха плесенясала сланина в салама. Като почистваха машините изваждаха каймата на пода и после с лопати я връщаха обратно.
В Консервния оставяха прасковите и кайсиите да загният и мухлясат,за да ги направят на нектар.
В заливката за киселите краставички пикаеха и плюеха.,а в бурканите слагаха скакалци и бръмбари и жаби.
Виждал съм как слагат умрели пилета с пера и кости в пастет.
Така се случи,че говорих с един шофьор на камион,който ми каза,че внасят незнам колко си тона (мисля 700 тона на седмица,но не съм сигурен) изрезки от телешко сушено месо от Бразилия и Испания за кучешка храна.Всичките кучета домашни и бездомни накуп не могат да го изядат това количество. Или го реекспортират или го ядем в колбасите.Каза също,че като се е случвало да се скъса някой чувал,той го е събирал за кучето си.Като се накиснело в топла вода си ставало като прясно месце.

# 56
  • Мнения: 2 495
Мда, като си калкулираш колко ти излиза една салата сам да си приготвиш вкъщи и същата като количество, купена от магазина, за по 2.90 лв. Нали  Mr. Green

А толкова харесваме готовите салати в Билла. Аз се извинявам, че продължавам да питам, но като отварят и разтварят вратите на работните им помещения, не съм виждала нещо фрапантно. И нали самите служители пред щандовете са винаги с бели престилки, бонета и ръкавици  newsm78

Имате ли наблюдения? Такива върли фенове сме им... Без да им правя реклама  Peace
Имам наблюдения, да PeaceКато цяло хигиената в деликатесния щанд е много добра, чистят сутрин и вечер с много препарати, работят постоянно с ръкавици, а на жените косите им са вързани винаги WinkХлебчетата, франзелките и др.подобни, както и пилетата ги пекат там, на място, но за произхода на тях самите, не мога да кажа нищо-тях им ги докарват от друго място.Салатите са собствено производство, да и като цяло също са с добро качество(виждала съм как ги правят Peace), но имам един съвет към вас:Никога не си купувайте салатка, която има надпис "Акция", защото са вкиснати над 90% от случаите.Ами това, което се сещам и дано да съм била полезна Hug

# 57
  • Мнения: 1 212
за арабите е абсолютна истина, че са се празнили  в белия сос знам го от сигурен източник, но всичко е покрито за да не стане международен проблем. Аз ям и от арабите и от кенар вкусно ми е

Ха - ха, а аз винаги съм се чудила Rolling Eyes  защо само тези там дюнери на попа признавам  doh doh, то даже гости от провинцията като дойдат, там ги водим да ядат дюнери !
Да популяризират метода, тогава бе !
Хем вкусно, хем здравословно  Wink
Е, малко гнусничко звучи на първо четене, ама като се размислиш.... newsm78

# 58
  • Sf
  • Мнения: 808
Имам наблюдения, да PeaceКато цяло хигиената в деликатесния щанд е много добра, чистят сутрин и вечер с много препарати, работят постоянно с ръкавици, а на жените косите им са вързани винаги Wink.......... Hug

Благодаря ти, Белла, ти си наистина съкровище!!!  Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 495
започнах да чета темата, похапвайки сладко пшенични пръчици, но по средата ми приседнаха  Sick
а като си помисля, че това лято основно с дюнери закуско-обядвахме, направо ми идва.......  cry
обаче сега се сещам, че служителите на въпросния дюнер също похапват от собственото си производство в почивките, та едва ли е толкова зле  Thinking
от друга страна, това с празненето в соса.... - само си го представете, някой се разпищолил пред кофа сос и.... знаете какво  Shocked - някак нереалистично ми се струва  Tired

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 16:51 от Есмералда

# 60
  • Мнения: 2 495
Имам наблюдения, да PeaceКато цяло хигиената в деликатесния щанд е много добра, чистят сутрин и вечер с много препарати, работят постоянно с ръкавици, а на жените косите им са вързани винаги Wink.......... Hug

Благодаря ти, Белла, ти си наистина съкровище!!!  Heart Eyes
Хе-хе, за тебе винаги, нали знаеш Wink  bouquet

# 61
  • Мнения: 1 047
Хайде сега,след като разбрахте за дюнерите,ходете да си редактирате мненията в темата "гълтате ли?"
Не мога да дам линк към нея по обясними причини:Поради претоварване на сървъра търсената функция автоматично е изключена. Това е временно. Моля, опитайте пак по-късно.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Оказа се, че всички гълтат и мъжете и жените. Аз се чудех дюнерите им защо са толкова вкусни, а то ето каква била работата

# 63
  • Мнения: 323
не мога да оспоря или потвърдя написаното дотук,защото не съм видяла с очите си нищо!
следва въпросът ми-какво да ядем? newsm78
саламите,салатите,компотите,каймите ит.н.не стават
а кое става,4е да си купуваме?Защото аз салам и филе вкъщи не мога да си приготвя?
А нямаме намерение да караме на домати и краставици целогодишно?
Това е страхотен стрес ,да се тревожиш постоянно какво,от къде си купил ,какво си изял и какво ще ти стане впоследствие?
Какво ни остава при това положение?
Аз дотук не прочетох за някоя читава фирма. Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 4 473
Глад мОри добитъка! Ей така ще да е. Crazy

# 65
  • Мнения: 3 098

Ходил съм на стаж в доста хранителни фабрики и знам какво е.


И аз затова избягвам доста храни.Не съм ходила по такива стажове,но имам много познати,които ми показаха кое как се прави и... Crazy
Например,след една разходка в Консервна,спрях да пия натурален сок.Видях как го правят.
Отказах се и от консервите,полюбих лютеницата и доматите на баба ми. Laughing
Месото тук го купувам от най_голямото меркадо,само дето не ги колят пред теб животните.Каймата си ми я правят от каквото месо си избера.
Мъжът ми взе 4е задобря в приготвянето на китайските ястия Mr. GreenСкоро няма да ида на китайски,след като миналата събота се опитаха да ми пробутат менюто от предния ден.
СъЩо така навремето един завод за мляко се беше про4ул(няма да пиша кой бе той),с това,4е ноЩната смяна акали и пишкали в млекцето.
А за шофьорите,си напълно прав_много неЩа могат да ти разкажат.Откакто запо4нах да любопитствувам за плодовете,които транспортират,се отказах да купувам от големите комерсиали.Предпо4итам плод_зелен4ука.Ако можеш пък да набереш незабелязано от не4ия градина,най_добре. Mr. Green

# 66
  • Мнения: 90
Аз дотук не прочетох за някоя читава фирма. Rolling Eyes
Не четеш внимателно, разгледай по-задълбочено предишната страница.

# 67
  • Мнения: 1 212
Аз дотук не прочетох за някоя читава фирма. Rolling Eyes
Не четеш внимателно, разгледай по-задълбочено предишната страница.

Някой беше подхвърлил за салатите Денито ( Кросамая, мисля..)....
Има ли наистина отзиви някакви и впечатления за "нещата от кухнята" там , защото аз лично много харесвам някои от техните модификации: например "Печените чушки с чесън "съм ги признала пред тези на Билла..?
Благодаря ви предварително  Peace

# 68
  • Мнения: 190
Това за Кенар не го вярвам, познавам хора, които работят там, това си е просто антиреклама.

# 69
  • Мнения: 5 713
това си е просто антиреклама.
Е айде сега, чак толкова народ да анти рекламства...

# 70
  • Мнения: 1 427
Хайде сега,след като разбрахте за дюнерите,ходете да си редактирате мненията в темата "гълтате ли?"
Не мога да дам линк към нея по обясними причини:Поради претоварване на сървъра търсената функция автоматично е изключена. Това е временно. Моля, опитайте пак по-късно.
E, то ще излезе, че всички гълтат на 100%!Истина е явно, колкото и да не си признаваме! Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 028
Цитат
Салатките на Кенар се правят с отпадъците от гнили зеленчуци от борсите. С очите си съм го виждала на борсата в Дружба- 20 кг. гнили краставици- 30 стотинки...като казвам гнили- събираха ги с лопата.
Че кво,тъкмо няма да си играят да ги кълцат щот те ще са се разкашкали след лопатената манипулация и насипването им в чували от зебло например.

# 72
  • Мнения: 111
И аз го вярвам.А на всичкото отгоре ни лъжат, че вместо цедено мляко си слагат бая майонеза и нишесте... и спряхме да купуваме вече. А рекламите им да видите #Crazy  Много ще се зарадвам да ги затворят!!!!

# 73
  • Мнения: 252
 Sickми няма да ядем #Crazy

# 74
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Писала съм и друг път, но не се стърпях та ще се пвторя. Баща на моя близка приятелка беше намерил в "руската салата" /или "снежанка" беше, не си спомням точно/, презерватив..........използван!

# 75
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ще ми се да спра да ям, но пусто огладнявам по три пъти всеки ден. Затова щом досега съм яла и съм оцеляла продължавам.

# 76
  • Мнения: 1 080
 ShockedХора ще повърна.Този буркан с краставички и жаба вътре . Sick

# 77
  • София
  • Мнения: 6 791
Ние пък готови салати отдавна не копуваме, просто на вкус са ужасни и нямат нищо общо с домашно-приготвените. А пък готова храна никога не сме копували. Все ми е едно за Кенар.  Whistling

# 78
  • Мнения: 596
Всеки има право на избор да яде или не такива  "храни",  които и без да са нехигиенични или направени от отпадни продукти са сами по себе си отрова за организма. Аз съм направила своя избор- не ям месо и наблягам на зарзавата  Laughing  Peace

# 79
  • Мнения: 90
Затова щом досега съм яла и съм оцеляла продължавам.
Без да го пожелавам на когото и да е, никога не е късно да прихванеш някаква болест от купешки храни (не че и в домашните няма риск...)

ShockedХора ще повърна.Този буркан с краставички и жаба вътре . Sick
Споко, там е играл фотошопа.

# 80
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние пък готови салати отдавна не копуваме, просто на вкус са ужасни и нямат нищо общо с домашно-приготвените. А пък готова храна никога не сме копували. Все ми е едно за Кенар.  Whistling
Така е. Точно преди да прочета тази тема изхвърлих две салати- руска и снежанка. Просто не ставаха за ядене Sick

# 81
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ShockedХора ще повърна.Този буркан с краставички и жаба вътре . Sick

............не е истински......освен това се съмнявам в половината написани тук неща....иначе излиза, че хората, които започнат работа в хранително- вкусовата изперкват и започват да пикаят в лютеницата, серат в млякото, празнят се в соса....не разбирам причината да правят това.....

# 82
  • Linz
  • Мнения: 11 619
....иначе излиза, че хората, които започнат работа в хранително- вкусовата изперкват и започват да пикаят в лютеницата, серат в млякото, празнят се в соса....не разбирам причината да правят това.....
Joy
Аз съм чувала, че циганки се къпят в прясното мляко Sick

# 83
  • Мнения: 431
иначе излиза, че хората, които започнат работа в хранително- вкусовата изперкват и започват да пикаят в лютеницата, серат в млякото, празнят се в соса....не разбирам причината да правят това.....

Причината е, че са нискообразовани, временно на тази работа, лошо платени и доста от тях са цигани.

Аз лично на гадости не съм попадала, но в един пилешки шницел от полуготовите намерих около десетсантиметрова тел. Намирала съм и парче стъкло в лютеница. Малко, но от сърце. Joy Виждала съм на снимка и хляб от нарязаните, в който има и нарязана с филийките мишка. Затова вярвам.

Това за презерватива по-нагоре ми обърна стомаха. Sick Отказа ме от салатите завинаги. Joy

# 84
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз вярвам, че липсва хигиена....мишки, хлебарки и че падналото на земята се слага обратно, но другото  newsm78

# 85
  • Мнения: 431
И аз вярвам, че липсва хигиена....мишки, хлебарки и че падналото на земята се слага обратно, но другото  newsm78

Има си зловредни хора, при това доста!

# 86
  • Мнения: 1 212
Записала съм се веднъж по темата, ама не мога да се стърпя като ви чета : Joy Joy Joy

Хайде и от мен малко гнус / да ме прощават модераторите и администраторите за спамът /.... Hug

А киселото зеле знаете ли как става най - вкусно ?
Пускат циганчета в кацата със зелето , с боси крака да го тъпчат, а за добиване на приятната киселина, ги оставят там да "пишкат"...  chef

# 87
Ами който го мързи да готви - да се шашка  Simple Smile Купувам си мляко от млекар и една част го варя за пиене, друга - подквасвам, нищо общо с Данони-манони, който ми е опитал киселото мляко не ме оставя на мира пак да ми дойде на гости да го черпя  Simple Smile
Промишлено произведените салати и ястия нямат нищо общо с вкуса на домашните - кой във фабриките ще си играе да цеди млякото, да реже продуктите на ситно, да кълца чесънчето и да бели доматите за соса за спагети?
Единствено в "Била" и няколко магазинчета за готова храна в Пловдив салатките и готовите храни ги докарват близо до домашния вкус.
В "Кен", "Сачи", "Леки" и пр. кренвирщи, наденици и пресни салами няма НИКАКВО месо - само сланина, соя и други подобни боклуци.
Единствените колбаси, за които е сигурно, че са от месо, са биволските и щраусовите деликатеси на "Меком" - Силистра.

# 88
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ние пък готови салати отдавна не копуваме, просто на вкус са ужасни и нямат нищо общо с домашно-приготвените.

А това за дюнерите отдавна го бях чула, но после се разбра, че уж не е истина. Thinking А дори и  да е така, винаги ще ям в " Мимас", фенка съм им от първия ден, в който отвориха.

# 89
  • Мнения: 495
да добавя и аз малко гнус в кюпа  Laughing
значи....., не яжте украсата на ястията по ресторантите - имам предвид резенчета лимони и др. подобни
най-малкото защото НЕ са прясно отрязани по традиция и не се знае какво ги е кацало  Sick
също така - преживяно и споделено - гл. готвач слага резенче лимонче върху сочната пържола, миг преди да бъде отнесена на клиента, а пом. готвачката го взема, маже си бузите с него /щото е полезно за кожата  Crazy / и после го поставя обратно в порцията
след малко клиента блажено си го облизва и гризка  Mr. Green

# 90
  • Мнения: 5 713
а за добиване на приятната киселина, ги оставят там да "пишкат"...  chef
Е то това се говореше и за печения слънчоглед  навремето, когато бяхме деца. Пишкали, за да бъде добре осолен.

# 91
  • Мнения: 1 212
а за добиване на приятната киселина, ги оставят там да "пишкат"...  chef
Е то това се говореше и за печения слънчоглед  навремето, когато бяхме деца. Пишкали, за да бъде добре осолен.

Ей doh...  ....вярно ! Ама какъв  слънчоглед беше  Laughing

# 92
  • Мнения: 1 063
Единствените колбаси, за които е сигурно, че са от месо, са биволските и щраусовите деликатеси на "Меком" - Силистра.

Не мога да твърдя със сигурност, но в Силистра се говори, че тези продукти са с неясен произход, тъй като всички биволи си били живи и здрави/тоест тези, които те си отглеждали/ Thinking, а повечето хора в града пазарят от конкурентна фирма пак на местно ниво.

А от написаното за Кенар съм в потрес- вчера купихме три кутии салата.....

# 93
  • Мнения: 1 080
ShockedХора ще повърна.Този буркан с краставички и жаба вътре . Sick

............не е истински......освен това се съмнявам в половината написани тук неща....иначе излиза, че хората, които започнат работа в хранително- вкусовата изперкват и започват да пикаят в лютеницата, серат в млякото, празнят се в соса....не разбирам причината да правят това.....

Сега , като видя бурканите с краставички си представям жабата . CrazyПринципно гледам да не се вживявам но точно обратното се получава .така след ,като четох за консервантите психясах и до сега гледам съдържанието мноого внимателно .
secretgarden , имам чувството че това им доставя някакъв вид удоволствие .Близък човек ми каза ,че в пречиствателната станция в Панчарево двамата пазачи пикаели -защото мразели софиянци  ooooh!

# 94
  • София
  • Мнения: 15 452
Не сте ли гледали по Реалити ТВ какво става по техните ресторанти, кухни ,закусвални ? И сега ми се сгади и ме втресе само като се сетих! Кой път се сетя ,всеки път ме втриса Sick!И всичко това става при положение ,че има камери и на никой не му пука!
Един готвач се ядоса и се издуха върху храната Sick, друг се сряза и си сложи ръката над тенджерата със супа да капе кръвта Sick. Трети кихна върху поничките и му изхвърчаха храчки върху тях , после ги забърса с ръкав Sick. Пикаеха в кафета, плюеха в манджи, събираха храна от земята и я слагаха на витрината , беше адски гадно Sick!
Ако гледате редовно може да го видите, дават го често, но повечето пъти късно през ноща.

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 18:02 от Тайна

# 95
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
В тая тема почнаха откровените измислици и фантазии.  Интересен е фактът, че баш сега се въртят реклами на Денито  Sunglasses

# 96
  • Мнения: 2 407
Ей, Кенар няма да ям повече..

# 97
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Бррррр  #2gunfire

# 98
  • Мнения: 4 546
това, че ядем боклуци си е обществена тайна. и сигурно има и такива, които се празнят в продуктите. но, освен да напусна работа и по цял ден да готвя в къщи, друго решение не виждам.  newsm78 а ако ми остане време, може да отглеждам и зарзават на терасата  Laughing
скоро даваха по ТВ, че в БГ всъщност няма орган, който да следи за качеството на стоките - дали пише всичко на етикета, при какви условия се произвежда, дали съдържа вредни съставки и прочее. този "контрол" се осъществявал от 7-8 органа, които си прехвърлят топката. та от тук нататък - за какво качество да говорим въобще?  newsm78 не е луд тоя дето яде баницата, а който му я дава  Close

# 99
  • София
  • Мнения: 6 791
Честно казано, за да направиш една млечна салата ти трябват точно 10 минути. Да измиеш и нарежеш краставицата и да я разбъркаш с изцеденото мляко, зехтин и малко сол. Ако искаш и орехи да сложиш, ще станат 15. Не е въпрос до време, нито да пари, защото за да си я направиш вкъщи излиза даже по-евтино. Въпрос на желание е.

# 100
  • Мнения: 4 546
а млякото как ще го изцедиш? единственият начин, за които се сещам е да виси в марля над мивката. а това не ми се нрави  newsm78
а миналата събота правих руска салата - отне ми около час и половина  Rolling Eyes е , по-хубава е от купешката, ама определено отнема време

# 101
  • Мнения: 5 140
Аз на Кенар отдавна не купувам продуктите.
Когато за последно купих европейска салата беше вкисната, а на етикета пишеше годността, а до края и имаше още близо 5 дена.

# 102
  • Мнения: 5 647
В "Кен", "Сачи", "Леки" и пр. кренвирщи, наденици и пресни салами няма НИКАКВО месо - само сланина, соя и други подобни боклуци.

Че те ако сложат истинско месо кога ще си избият парите? То да е само соята, ще се прежалим, ама не се знае друго какво има вътре.

# 103
  • между град и село
  • Мнения: 212
  Само като се сетя, че лятото докараха около 50 циганина отнякъде  на село, за да работят в Кенар по "кампания за чушки" и ми става лошо.Бяха настанени в сграда, която не се обитава сигурно повече от 20 години мъжа ми даже не помни откога  защото той по-принцип е от тук.Значи въпросната сграда е с общи бани на етажа, които е под съмнение дали работят въобще и тук там има прозорци...Добре че тогава си заминах при майка и лятото не бях тук.

# 104
  • Мнения: 5 140
В "Кен", "Сачи", "Леки" и пр. кренвирщи, наденици и пресни салами няма НИКАКВО месо - само сланина, соя и други подобни боклуци.

Че те ако сложат истинско месо кога ще си избият парите? То да е само соята, ще се прежалим, ама не се знае друго какво има вътре.



Абсолютно съгласна и е точно така.

# 105
  • Мнения: 1 080
Хора тук не става въпрос кой го мързи да готви и кой не .да ви кажа за инфо ,че правя каквото правя и пак съм в кухнята да не говорим ,че малкия ми е с алергии и трябва за него отделно да готвя .честно казано руската салата ми излиза доста скъпо и на време и на пари .Това са знаете всички -краставички ,яйца ,колбас ,картофи ,моркови ,майонеза ...Та в този ред на мисли и майонезата може да си приготвяш сам .Вие приготвяте ли си я сами ? Mr. GreenАз за да направя млечна салата първо трябва да купя краставица .изцеденото мляко малко трудно ще си го направя за пет минути .

# 106
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
изцеденото мляко малко трудно ще си го направя за пет минути .
Купи си биволско на "Пършевица", то е много гъсто.  Grinning
Не купувам готови салати, много са мазни и са ми гадни. Сега имам още една причина да ги избягвам...
И колбаси не купувам, защото не стават за ядене. Колкото и подправки и химикали да им бутат, не са вкусни и това е.  Tired

# 107
  • Мнения: 5 647
Само като се сетя, че лятото докараха около 50 циганина отнякъде  на село, за да работят в Кенар по "кампания за чушки" и ми става лошо.Бяха настанени в сграда, която не се обитава сигурно повече от 20 години мъжа ми даже не помни откога  защото той по-принцип е от тук.Значи въпросната сграда е с общи бани на етажа, които е под съмнение дали работят въобще и тук там има прозорци...Добре че тогава си заминах при майка и лятото не бях тук.

И къде се развива действието? Цехът им не е ли в София, на бул. Сливница?

# 108
  • между град и село
  • Мнения: 212
 В Петърч до селото има складова база Солекс там имат цех Кенар.

# 109
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лази - инфото ти е маааааалко по-старо от създаването на света. Аре няма нужда  Stop

# 110
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цедено кисело мляко се продава готово.

# 111
  • Мнения: 1 080
А каква му е цената ?

# 112
  • Мнения: 68
4лв.и нещо за килограм

# 113
  • Мнения: 4 546
е то и салатите ги има готови  Joy
интересно, че досега за млякото нищо не се каза Thinking /в смисъл - хигиената при приготвяне, иначе за нишестето си знаем  Wink/

# 114
  • Мнения: 15 619
Ееее, много съм гнуслива, ама не е възможно всичко да приготвям в къщи. Което мога да направя аз - добре, ами другото?
Иначе се е случвало със дни да не кусвам хляб, че бях намерила една гадост вътре, а после като прояждах, си късах хапка след хапка и влизаше в устата ми след щателен и разчовъркващ оглед... Не е работа. Crossing Arms

# 115
  • Мнения: 90
Лази - инфото ти е маааааалко по-старо от създаването на света. Аре няма нужда  Stop
Лейзи, плз. Старо, но все още актуално. Освен, ако не ми покажеш документ, че Кенар са свъвели ХАЦЦП.

# 116
  • София
  • Мнения: 6 791
Изцедено кисело мялко се продава, ако не намерите - става с биволско също.
А за руската салата, ами може да излиза , да речем грубо - 5-6лв, но става количество поне 3кг...хайде пак да сметнем кое е по-евтиния вариант?Плюс това руската я правя в неделя или събота /не всяка, разбира се/, така че 1 час време не е проблем. А снежанката наистина става за 10 минути, който не вярва, да дойде на гости, ще му демонстрирам.  Hug

# 117
# 118
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Изцедено кисело мялко се продава, ако не намерите - става с биволско също.
А за руската салата, ами може да излиза , да речем грубо - 5-6лв, но става количество поне 3кг...хайде пак да сметнем кое е по-евтиния вариант?Плюс това руската я правя в неделя или събота /не всяка, разбира се/, така че 1 час време не е проблем. А снежанката наистина става за 10 минути, който не вярва, да дойде на гости, ще му демонстрирам.  Hug
Аз съм навита! За гостито де  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт