много ми стана мъчно

  • 1 368
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
В клюкарника е пусната тема zа толкова жестоко малтретирано дете и то от дълго време. като си представя горкото малко беzzащитно човече колко болка е иzтърпяло и мо се плаче. Как може същество да е способно на подобно иzдевателство не раzбирам.
В Германия се предприеха zаконни мерки zа превенция от подобни случаи, система zа наблюдение и zадължителни контролни прегледи на всички деца при педиатри, zадължение на служители в училища и градини да докладват наблюденията си и да се правят необходимите проверки ... Не е ли време и в България да се направи нещо? Хората там нямат ли сърца?

# 1
  • Мнения: 11 306
Къде е сега Лени да каже как стои въпроса законово?
Аз рева като чета такива неща, а тия дето ги даваха по немската телевизия направо ми идеше да ги заколя на място, особено последния случай на Кевин и наркомана, дето даже и баща не му бил #2gunfire

# 2
  • Мнения: 6 167
Къде е сега Лени да каже как стои въпроса законово?
Аз рева като чета такива неща, а тия дето ги даваха по немската телевизия направо ми идеше да ги заколя на място, особено последния случай на Кевин и наркомана, дето даже и баща не му бил #2gunfire

ми аз се изказах в темата в клюкарника.
принципно.
както винаги 
снимките на детето са ... не са за хора със слаби нерви, както и статитята.

# 3
  • Мнения: 2 292
и аz се иzкаzах, но не може ли някка да се zапочне акция zа регламентиране и въвеждане на контрол в БГ ми е идеята. И как ли може да се предприеме нещо?

# 4
  • Мнения: 6 167
и аz се иzкаzах, но не може ли някка да се zапочне акция zа регламентиране и въвеждане на контрол в БГ ми е идеята. И как ли може да се предприеме нещо?

знаеш ли колко такива акции има?
организации, кампании и тн. виж в гугъл.
да се е променило нещо в законодателството?
например съд по бърза процедура. или бързо онемане, или поне да отпадне'отказа' след
няколко месеца непотърсено дете или каквото и да е!
или МТСП да е направило нещо за подобряване на системите си,
или за създаване на пазар на социални услуги?
тц. не че никой от не го иска - всичко е написано в стратегиите - нали затова ни приеха и в ЕС, заради подобни 'стратегически документи'.
които никога не се обезпечават с пари от правителството.
има организации, има гражданство има всичко.
вивита, наистина не вярвам в това писмо, не вярвам вече
в сформирането ан искания " децата им трябва топлота".
на кой му пука? ще внесат писмото, ще излязат да кажат,
че правят всичко, според изискванията на ЕС и присъединителните процеси.
а темата утре ще е на 5та страница на клюкарника и на 3та тук.


надявам се само като влезем в ЕС да се промени нещо силово 'отвън'.
това е.

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492

......
надявам се само като влезем в ЕС да се промени нещо силово 'отвън'.
това е.
.......

Е то4но за това ме е яд. Излиза,4е сме ов4е стадо,дето може да се държи мирно само с тоягата на ов4аря,ерго ЕС,ерго вънШна намеса  #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 6
  • Мнения: 2 292
явно управляващите в БГ нямат сърца, имат само джобове и банкови сметки. Може ли да е щастлив такъв един човек. Ами на него му липсва една голяма част от живота и то топлотата и състраданието  Sad нямам думи вече , как се иzроди светът.

# 7
  • Мнения: 1 910
vivita, не ти липсва нещо, което никога не си имал.

# 8
  • Мнения: X
а защо някои скочиха срещу мен преди време, когато написах, че за такива изроди едното наказание трябва да бъде и кастрация, наравно с другите
та нали трябва да се защитят и бъдещите деца - това не са хора, за които превенцията значи нещо
и Лени, напълно съм съгласна с теб, и аз се моля това да ни е ползата от членство в ЕС - строг контрол какво се прави и как се прилагат на практика "хубавите" закони, с които се хвали онази кукумявка Кунева
дано нещата се развият по-добре за малкия

# 9
  • Мнения: 2 292
петя, zащото не само тя е виновна и не само такива като нея. просто хората са се иzродили страхотно.
поне дано някой се сети да провери какво става и дали са добре и дали имат нужда от нещо другите дечица. Има сума ти хора в тоzи форум , които могат да помогнат с по нещо.

# 10
  • Мнения: 3 098
Eee,kaто запо4нете и вие"само в Бг е така""няма контрол в бг".
Ами в другите държави,където има контрол,да не би да няма такива слу4аи.
4е в Испания,където,ако удариш,се разправяш със социалните,да не би пък да са Щастливи деца и родители?
Всяка ве4ер по новините гледам касапници.БаЩа тръшнал новородено бебе във вратата на спалнята,заЩото ревяло неспирно,майка удавила двете си бебета в банята,баЩа разбил с 4ука 4ерепа на едногодишното си бебе....и колко други,ама спирам. Close
Ще кажете,това са ненормални.Не,напротив,статуса им е на съвсем нормални хора.
Истината е,4е живота е ужасно напрегнат,хората все пове4е изнемогват да жонглират между работа,семейство,дом.И се слу4ват тези ужаси.Явно в даден момент ти става неЩо в главата и сигурно не мислиш какво правиш и за последствията.Никой не е застрахован.

# 11
Mariza,
Според мен разликата е в мерките, които се взимат след подобни случаи!
А и не личи това да е станало в изблик на гняв, било е системно  Close

# 12
  • Мнения: 2 379
Ох, сега прочетох в Клюкарника Cry Нямам думи Cry
Милото детенце.....

Иначе това, което казва Марица е така. Това го има навсякъде. По италианските новини е същата работа Confused
Ужасното е, че изглежда, че никой не е застрахован. Привидно съвсем нормални хора просто в един момент превъртат и...
Не мога да си го обясня това.
Какъв стрес, какви 5 лева? Наистина ежедневието може да бъде много тежко, обаче КАК се стига чак до там!!!
Ужас! Понякога си мисля, че щом е така, значи и в моето семейство може да се случи!?

А за тази майка... Не разбрах къде живеят. В някакво село ли? Разбрах само, че работи на автомивка.
Абе има толкова прости и необразовани хора, живеещи още от раждането си в страшна мизерия. За мен те изобщо не достигат нормално човешко развитие. Първосигнални и елементарни като животни са.
В този смисъл, дори съжалявам тази жена. Не, не я оправдавам. Обаче изпитвам съжаление към това тъпоумие и простотия. Изобщо не знам тя дали разбира за какво става дума, дава ли си сметка!!!
Абе не знам... Иде ми да ревна.
Не е честно, че има хора, коита са такива и живеят така и това се повтаря с поколения Cry

# 13
  • Мнения: 3 098
Mariza,
Според мен разликата е в мерките, които се взимат след подобни случаи!
А и не личи това да е станало в изблик на гняв, било е системно  Close
Разбира се.За малкото пребито детенце,просто думите са излишни.Видях снимките в клюкарника.
Аз говорех в по обЩ план,не може да се поставя под един знаменател вси4ко.

# 14
  • Мнения: 11 306
Maрица, права си, но... като че ли някак си си "затваряме" очите за тукашните престъпления към деца и повече боли, когато това се случва в България. Сякаш ни се иска това да бъде избегнато или най-малкото наистина нещо конкретно предприето, за да се опазят други деца и да не се налага да пишем по такива теми.
Аз споменах по-горе за случая Кевин. Не искам да влизам в подробности, но и тук социалните такива ги изср****ха, че не ми се коментира. Случва се и тук, напоследък даже много се тръби, но пак казвам, някак си по встрани ми идват тези новини, докато за едно българско дете, сърцето ми капе кръв.

Общи условия

Активация на акаунт