липса на овулация - причини

  • 37 901
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Здравейте , изкам да попитам т.к не съм наясно какви могат да бъдат причините за липса на овулация и редовна менструация в същото време ? Става въпрос за липса на овулация в продължение на месеци

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Причините може да са различни, но една от тях е хормонален дисбаланс. Пусни изследвания на репродуктивните хормони. Понякога завишените нива на пролактина са причина за липса на овулация.

# 2
аз също имам проблем с овуто.всички изследвания са наред.пия клостилбегит и убразувам фоликули,но много трудно ги пукам.ме зная на какво се дълйи,но това е един от не много големи проблеми.цикъла ми е като часовник,но много оскъден

# 3
  • Мнения: 45
kit kat,и аз имам същия проблем като тебе-пия Клостилбегит, имам растящи фоликули, пукат се всеки месец, но не знаем точно кога(и гинекологът ми свива рамене-можел само приблизително да изчисли). Този месец ми би Прегнил5000 и ми каза след 48 часа да водим полов живот. Поговори с твоя гинеколог относно Прегнила, аз си мисля, че помага за пукането на фоликулите. Успех.

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Имате ли изследвания на пролактина?

# 5
  • Мнения: 45
На мен лично не са ми правили никакви изследвания. За какво се прави това изследване на Пролактина? Извинявам се за невежеството.

# 6
  • Мнения: 518
Не винаги е проблем с пролактин - аз също съм с липса на овулация...Пролактина ми е добре, но естрадиола ми е под долна граница, а прогестерона никакъв го няма...Така, че лекарят трябва да прецени какви хормони да пусне за изследване Peace

# 7
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Информация за липса на овулация и връзката й с различните хормони можеш да прочетеш ТУК.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 812
kit kat,и аз имам същия проблем като тебе-пия Клостилбегит, имам растящи фоликули, пукат се всеки месец, но не знаем точно кога(и гинекологът ми свива рамене-можел само приблизително да изчисли). Този месец ми би Прегнил5000 и ми каза след 48 часа да водим полов живот. Поговори с твоя гинеколог относно Прегнила, аз си мисля, че помага за пукането на фоликулите. Успех.
На теория фоликула се пука  24-48 часа след Прегнила, но всичко е много индивидуално. Може да се пукне и 18 часа след Прегнила. Grinning
 

# 9
  • Мнения: 769
Причините може да са различни.
Най-често се обсъжда висок пролактин или някой хормон не в граници.

# 10
  • Мнения: 1 419
Най-общо е както са ти казали - хормонален дисбаланс. При мен например не беше пролактина - той си беше в норма. При мен виновник беше ЛХто и после нисък Прогестерон  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 35 812
Високите нива на Тестостерона също може да са причина за липсата на О.
Освен това:
- нарушена функция на щитовидната жлеза
- стрес
- ниско телесно тегло или затлъстяване
- физически натоварвания /високи нива на тестостерона/
- някои заболявания
- проблеми с хипофизата
- проблени от страна на матката /например миома, от там високи нива на естрогените и като резултат - липса на О./
- проблеми от страна на яйчниците /ПК и т.н/

ПП. Изследването на хормоните:  полови и на щитовидната жлеза + Пролактин и Тестостерон са достатъчни за да се разбере дали има проблем с овулацията.
Дори само:
на 3  ден Е2+ФСХ+ЛХ
и на 7 ден след доказана О. - Прогестерон
биха показали дали има или не овулация

# 12
на мен всички хормони са ми в норма,но тестостерона ми е към горна граница.за килограмите сам на границата под норма/норма.бия прегнил 10 000гами но се пукат когато си искат.мисля че от клостилбегита също обвивката става по-твърда.

# 13
  • Мнения: 2 261
Имам следният въпрос към вас: фоликули 14мм на 10-ти ден,на 11-ти нищо,на 12-10000 прегнил.Предполага се ,че фоликулите ръстат по 2 мм на ден.Не съм следена с ултразвук тъй като 11 и 12 ден са събота и неделя.В петък по високи стойности на естрадиол,в понеделник по ниски.Може ли прегнила да действа толкова бързо?Идеята беше след биенето му в неделя на обед да действа чак в понеделник вечер.А в понеделник вече стойностите са по ниски на естрадиола-132.7на 118.9. И нямам никаква стимулация,само прегнил.
Май диста каша стана.Дано сте ме разбрали.   

# 14
  • Мнения: 7 718
Прегнилът действа 24 - 36 часа след слагането му. Ако са го сложили в неделя сутринта и си изследвала в понеделник сутрин естрадиол е възможно някой фоликул да се е спукал. Обаче правилото е, че прегнил се слага при фоликул над 18 мм, надявам се твоите да са нарастнали до толкова. Затова друг път не си слагай прегнил без да видиш колко са нарастнали. По-добре е да пораснат малко повече, отколкото да са малки.
Аз не разбрах правихте ли секс в неделя и понеделник, което е по-важно. В другото не се задълбавай толкова. Всичко е късмет и теории.

Общи условия

Активация на акаунт