Дребни коледни радости

  • 4 094
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Хора, айде малко по-ведро, че първа страница взе да ме плаши. Дайте да си припомним разни коледни истории, радости(!), кой какво харесва, как се подготвя, какво готви, кой ще кани, къде ще ходи, на децата какво ще подарява...Абе, малко за настроение.

# 1
  • Мнения: 5 877
Ами връщам се от лекция за даоизма... не е коледно, но пък беше много хубаво. Познато, но много хубаво.


...ето ви нещо ободрително, като приспя детето - повече:

"Природата си служи с малко думи. Ето защо: вихърът не духа цяла сутрин. Поройният дъжд не вали цял ден. Кой прави това? Небето и Земята.
Ако Небето и Земята не могат да говорят дълго, какво да се каже за човека?"

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 20:28 от Анда

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Сещам се за Коледата като бях в Щатите, бяхме доста inernational staff и хората от всяка държава представяха накратко коледните традиции на държавите си. Аз и един Данчо разказвахме за суровакането, оказа се че и японците ходят да събират така пари от по-дърти роднини. Най- много се хилиха на обичая да се слага парче от питката под възглавницата на момите, за да си сънуват бъдещия съпруг.
Там бачкахме в кухнята, но на Коледа шефовете ни сервираха и отсервираха, ние само ядохме до пръсване на гала вечерята  Mr. Green
После пяха някакви християнски коледни песни, жените - с кошмарни рокли (Дълбокият Юг- дива провинция). Шефът Стив, който всекидневно сваляше колежката от рецепцията, прегърнал по християнски жена си, двамата пеят "Тиха нощ".... Grinning

Уф, отплеснах се...Трябва да пратя картички  Grinning

# 3
  • Мнения: 5 877
Друга радост - мъкна три торби, детето подскача до мен. По едно време решава да подскача на един крак, обаче не умее. Иска да го държа за ръката, аз уморено посочвам трите торби и обяснявам колко ми тежат. То ми предложи да носи едната. Изяжда си две бонбончета от пликчето и ми подава остатъка - за тебе е.

# 4
  • Мнения: 822
Вече украсих елхата...на фона на карибски ритми обаче... GrinningДекорации по стените и шкафовете ще слагам постепенно.Изпратихме писмото до Дядо Коледа в Лапландия и до неговия колега от Дисни,сега ще пишем и до канадския такъв...Подаръкът е поръчан,само дето синът ми много често си променя желанието.По малко купувам и подаръците вече.Започвам да измислям и пожеланията за Новогодишната баница,които незнайно защо са все в стил: Несемейна почивка на самотен остров... Mr. Green
Тази събота ще съберем малко шишарки.Обичам боров аромат...И този от камина...
Мммм...Не зная защо,винаги свързвам Коледа и със свежия мирис от току-що обелен портокал  и хартийките от Фин млечен шоколад.
Най-прекрасното на тези празници са сякаш приготовленията и очакването...Ех,нека да е Коледа!

Сещам се и за друго...Едно от най-хубавите неща при тези,които сме далеч от семействата,са колетите-получени и изпратени...И колкото си по-далеч,толкова по-рано започваш приготовленията.Моите вече ги изпратих...Сега съм в радостно очакване на тези,които ще получим...

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 20:47 от niara

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Christmas in Bulgaria    Joy Joy Joy

      Christmas Eve is as important as Christmas day in Bulgaria. A special diner, consisting of at least twelve dishes is prepared. All of them are without meat and each of them represents a separate month of the year. The dishes consist of beans, different kinds of nuts, dried plums, cakes, and the traditional Banitza. On this day the whole family gathers, eat on straw and get off the table in the same time.

      In the past Christmas was celebrated differently. There were boys and non-married young men who were visiting the houses, singing songs for wealth and health for the hosts. They were rewarded with money, food and so on. They were bringing long sticks to put kravai which are round breads with holes in them. They were called Rkoledaris. In the houses the families gathered sitting on the ground or on dry grass and eating meatless food. There were 7 or 12 meals: wine, Rakia , sarmy and so on. There always was a huge round bread where all the cattle, the house and things like that were carved.

      Bulgarians make Christmas wishes around the fire and eat blood sausage.


тук има разни готини идеи.....

http://www.kidsdomain.com/holiday/xmas/

# 6
  • Мнения: 7 837
Вече обикалям коледните секции в магазините, набелязвам си разни неща.

Чакам да почнат да украсяват къщите. Изкуствен сняг, големи надуваеми елени, снежни човеци, дядо коледовци. Светлини...
Подаръците вече ги пазарувам, за да стигнат навреме в БГ. Вчера пуснах един от Дядо Коледа за племеника ми  Grinning

Обичам това време от годината. Иска ми се да завали сняг, поне за един ден.

# 7
  • Мнения: 1 616
Имам амбицията и желанието (но не и търпението Confused) да приготвя коледни сладки. Grinning От онези, които съм виждала по коледните картинки - дребни, с форма на елхички, полумесеци, сърчица и т.н., изрисувани с тънки линийки цветен крем... Hug Много ме умиляват... Ще се разтършувам в Готварския форум...

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мммм...Не зная защо,винаги свързвам Коледа и със свежия мирис от току-що обелен портокал  и хартийките от Фин млечен шоколад.

И аромата на пуканки. Ама не от микровълновата, а от опукани на котлона. Всяка Коледа похабявам по една тенджера Mr. Green, ама с кеф Grinning
По-миналата година отидох в парка, за да си накъсам борови клонки Embarassed. Василена беше бебе и аз напълних целия багажник на количката. Срещна ме директорката на БКС, които се грижат за парковете/ и ми вика "Добре, че ти е малка количката, че след теб ще трябва да залесяваме". Толкова ме досрамя, ама още не бяха започнали да продават, пък аз исках да ми мирише на Коледа Embarassed

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650




картичка със снежен човек от копчета

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
много обичам да правя подаръци, за щяло и нещяло.
По Коледа обаче съм като обезумяла - купувам за всички близки, по няколко, да има.
Списъка с коледните подаръци го правя от Великден, абе, луда работа ooooh!
А колко много обичам щолен, мммм; покрай Коледа изяждам купища сладки, кейкове, баници...
Като си мисля за Коледа, винаги се сещам за глювайн, осветените и украсени улици в Германия, къщата, в която живеех - с камина, топличко, мирише на бор...

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 21:24 от Pipince

# 11
  • София
  • Мнения: 3 816
Почти съм в предколедно настроение.Сега сме на вълна предстоящ рожден ден на детенце в края на месеца,но като мине се развихрям.Толкова идеи съм събрала(не знам дали ще смогна да изпълня всички),някои неща ще правим с детенце,други ще бъдат моята изненада за цялото семейство.Започнах лека-полека да купувам освен подаръците за рождения ден на малката и коледните.Съгласна съм с казаното от niara ,че най-прекрасното на празника са приготовленията и очакването.Запалена камина,мирис на борови клонки,аромата на домашно приготвени коледни сладки(с канела),запалени свещи,вкус на червено вино.....и много любов. People Santa

# 12
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Много сладка темичка!

Основните подаръци поръчвам по Интернет(вече почти ги поръчах) - така няма нужда да ходя натоварена като Дядо Коледа аз(просто мъжа ми мрази каквото и да е пазаруване). Носят ми ги в къщи и мога веднага да ги скрия. С удоволствие след това ходя по магазините и доизбирам хартия за опаковане, панделки, разни украси и джунджурийки!

Най обичам печенето на сладките тук - във всеки дом ухае на ванилия, канела и шоколад! А сина ми участва с огромно удоволствие! После идва моят ред с украсата им - много обичам да украсявам Simple Smile

Обичам правенето на коледни венци(католическа, но много хубава традиция). Почти няма врата без венец или прозорци без украса. Светещи елхички пред къщите.... Ах, красота и спокойствие. А, ако даде Дядо Господ и сняг - просто приказка!

С удоволствие ходим и на Коледната меса - в полунощ(когато ситуациата обаче позволи, заради децата), не толкова от религиозност, но заради прекрасната органова музика - в такъв момент имам чувството, че ангелите слизат от небето!

Тук подаръците на децата носи малкият Исус, а не дядо Коледа и сие. Малко е трудно обяснението как такова бебе може да разнася подаръци, та обяснявам, че ангели му помагат. Всички сме събрани у бабата и дядото на мъжа  ми(живеем 4 поколения в една голяма къща)и един се измъква под някакъв предлог, за да светне елхата и да сложи предварително приготвените подаръци. После звъни с едно звънче и така "обявява", че Исус е донесъл подаръците! (Сега се сетих, че тази година 7 годишният ми син вече ме попита, дали аз не съм от ангелите на Исус, защото все изчезвам около идването му:))

И настава огромно викане, късане на пакети и търсене на чаканите подаръци - искриците в очите, неуписуемата радост и изненада - това не може да се сравни с нищо!

Пожелавам на всички весела и приятна подготовка за празниците!

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Ммм, и на мен на Коледа ми мирише Simple Smile
Мисля и аз леееекинко да сладкопекна, ама умерено - 2-3-4 тави... за който стигне, туй то.
Вече съм измислила почти всички подаръци...чакам тотото, за да ги купя...
Украса още не съм окачила, малко ме е срам понеже... миналата година украсих началото на ноември и я махнах февруари, още ми се ядосват нЕкои домашни, да не соча с пръст...
Едни дебели чаршафи бархетни ме чакат втора година да ги прекроя (не, че съм сръчна - да ги занеса на шивач), за да се спи на топло и пухено, коледно такова...
Тъй то.
А иначе за Коледа истории...като бях малка, пишех писмо до Дядо Мраз. С мама го изнасяхме на балкона, а през нощта джуджетата го взимаха. Такива ми ти работи. Вярвах безрезервно. Милата ми мама в онези недоимъчни години ни рисуваше на опаковките на подаръците прекрасни джуджета, още като видиш опаковката със засмените джуджета, ти става едно хубаво, хубаво...

# 14
  • Мнения: 5 877
Ако не ме изгоните за НЕколедност на радостите (хапсолютно отказвам да почна преди декември) -

ето сега приспивах детето с Киплинг - боже, каква радост е преводът на Валери Петров!!! А и самите приказки, прекрасни са!

иначе миналата година се сдобих с комплекта формички за сладки от ТСМ и при всяко ползване пада голям кеф. Смъкнах без да гледам един от линковете към темата на Додо и сега май имам запаси с коледна музика, които обаче още не пускам - направила съм си директория November Heating Service и съм си сложила там специална музика за ноември, пък.

И понеже съм - пфу - непоследователна - вече съм взела някои подаръчета и набелязала някои други. Дървено мече-гимнастик, синци за низане, възглавничка за далечно пътуване, разсад за четирилистна детелина - ей такива дребоси вече стоят в шкафа да си чакат получателите  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт