Мед,по колко на 4год.дете?

  • 3 689
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Здравейте, искам да Ви питам по колко мед на ден мога да давам на сина ми? Баща му скоро донесе една тенекия домашен мед и в момента Берк яде като невидял и започнах малко да се притеснявам,дали може да му стане нещо.Не е алергичен,но яде МНОГО............ БЛАГОДАРЯ ВИ!  bouquet

# 1
  • в баира
  • Мнения: 861
Дъщеря ми е почти на 4 г и всяка сутрин й давам по 1 ч.л мед. (И моят мъж донесе тенекия домашен мед  Grinning). Няма проблем, но пък аз и преди съм й давала редовно. Мисля, че до 3 годишна възраст е по-вероятно да направи алергия.

# 2
  • Мнения: 1 425
Ясно, ама сина ми яде по едно бурканче от пюре на веднъж за това се притеснявам. Thinking

# 3
всичко прекалено не е хубаво.Наще баби не са ни пазили като малки от мед но не са ни и давали много и постоянно.Мога да кажа че на малки деца не се дава защото в меда има  съставки който малките деца немогат да преработят/организма им/и се получава алергия която може да усложни някой неща.При някой деца се получават заболявания точно по тази причина-прекаленото ядене на мед .Все едно се презастраховат да не боледуват децата като ги тъпчат с мед.Това е моето мнение и аз гледам да не тъпча децата с такива тежки неща.

# 4
  • Мнения: 189
Тъкмо щях да пускам подобна тема. Със съпруга ми имаме пчелин и съответно домашен мед. И аз също не знам по колко мога да давам на малката, която е на 2 години. Без да знам защо давам сутрин и вечер по 1 чаена лъжица. Може и да е неправилно, но така процедирам. Моля за отговори, ще следя с интерес темата.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
По бурканче от пюре ми се вижда много. Меда е алерген, а и е тежка храна.
Баба ми едно време ме гонеше с лъжицата. Кат съм хапнела мед, щял да ми остърже стомаха и да съм се разяла... бла-бла...
На Дияна обикновено на закуска и давам филия с мед и масло. Не всяка сутрин обаче. В градината мисля, че не им дават.

# 6
  • Мнения: 1 581
Опасността от меда за малки деца е, че в меда може да има ботулинови спори, които причиняват ботулизъм. Той се среща много рядко, но е особено опасен за деца до 1 година, защото стомахът им е незрял и не може да се справи с токсините, може да доведе до смърт. Освен алергиите. Дори някои не препоръчват да се дава мед до 2 години.
Аз не бих давало толкова много.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74231.0

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 21:52 от иВарна

# 7
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
С толкова мед ще събори къщата от пакости Crazy,
а и бая разход на тоалетна хартия ще имате  Grinning ...

# 8
  • Мнения: 704
При положение, че не е алергичен ми се струва, че не би трябвало да има проблеми  Laughing

И у нас се консумират доволни количества мед - акациев /има и направо с пчелната пита - страхотно е  Heart Eyes/

# 9
  • Мнения: 1 425
С толкова мед ще събори къщата от пакости Crazy,
а и бая разход на тоалетна хартия ще имате  Grinning ...

Ле ле, хич не бях се замисляла,да го спирам аз меда че може и да спрат пакостите Wink
Благодаря на всички момичета за отговорите,ще се опитам някак си да го огранича, тъй като той сега почна да яде направо от тенекията ,защото скрих буркана.Пък тенекията не мога да я мръдна , а мъжа ми не е в страната вообще ще има борба........... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт