Гинко-дактарин?

  • 1 162
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте бъдещи и настоящи мами!От 6г.с. имам някакво течение,сега съм в 34г.с. и то пак се появи.Гинеколога ми изписва няколко пъти Гинко-Дактарин,но не знам дали не е опасно да го ползвам толкова често!Сега ми е за четвърти път.След тридневно лечение течението намалява,но не изчезва напълно.А след 2-3 седмици се усилва и е придружено със страшен дискомфорт(сърбеж).Има ли мами преживяли същото?Ичезва ли това след раждането?Има ли някаква опасност за бебчо?Моля ви,кажете ми.... newsm78
Благодаря ви!Пожелавам ви много успех! Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 9 050
Аз също го ползвах през бременността, но при мен имаше траен ефект. Течението изчезна. Явно при теб не действа, щом ефекта не е траен. Защо не се консултираш и с друг лекар?

Ако имаш гъбички, които са най-честата причина за подобно състояние, в повечета случаи няма проблем, докато бебчо е в корема ти, но може да се наложи да раждаш със секцио.

На мен моята лекарка, преди да ми предпише лекарството ми направи изследвания. Ако не са ти правили изследвания на секрета, поискай си такива. Така ще се разбере какво ти е и най-вече с какво да те лекуват.

# 2
  • Мнения: 3 089
аз всеки месец бях на ГД. явно има по-прилепчиви жени. но пък аз имам доверие на аг-то си - щом жената ми е казала да се лекувам с това - така правех. след раждането проблемите приключиха. нещо повече - с настоящата си бременност до момента също не съм имала такива проблеми.

# 3
  • Мнения: 1 878
И на мен ви го изписваха през бременността, но щом течението е упорито е по-добре да ти направят и по-пълни изследвания, за да знаят с какво точно да те лекуват, а не така едно лекарство до откат, като вече е ясно, че не повлиява както трябва.

# 4
  • Мнения: 346
Не се притеснявай!Аз също си слагах. Правили ли са ти микробиологично изследване?

# 5
От началото на бремеността не са ме качвали на магаре,камо ли да ми правят изследвания...

# 6
  • Мнения: 178
Не се притеснявай мила! Naughty И при мен се получи същото нещо. Embarassed Два пъти през бременноста си  съм ползвала Г.Д. и така си и отиде. Thinking..Нямах проблеми с раждането..нито с беба имам сега /да чукна на дърво/  PraynigНо ако се притесняваш много , по-добре отиди да те види някой друг лекар. УСПЕХ !! Peace

# 7
  • Мнения: 6 461
Според мен си направи консултация с друг лекар. Peace

# 8
  • Мнения: 781
Така и така е започната тема за Гино дектарина, та може ли да попитам, как се ползва три свещи ли са и каква е цената?На мен ми изписваха Гино певарил, Полижинакс, но нищо не помага и мисля сега и тези да пробвам.Правиха ми микробиология, но нищо не показа и док е в чуденка, но аз съм предразположена към гъбички и мисля че е това, въпреки че сърбеж и дискомфорт няма, само силно течение.

# 9
Три свещички са,слагат се вечер,за да могат да си останат там и да си "работят" през цялата нощ.Струват около 11лв.Първата нощ може да имаш сърбежи,но преминават бързо! Simple SmileДано да ти помогнат!

# 10
  • Мнения: 6 164
Така и така е започната тема за Гино дектарина, та може ли да попитам, как се ползва три свещи ли са и каква е цената?На мен ми изписваха Гино певарил, Полижинакс, но нищо не помага и мисля сега и тези да пробвам.Правиха ми микробиология, но нищо не показа и док е в чуденка, но аз съм предразположена към гъбички и мисля че е това, въпреки че сърбеж и дискомфорт няма, само силно течение.

Щом микробиологията нищо не показва и нямаш сърбеж - нямаш гъбички! Брез бременността е характерно да имаш засилено течение, на хормонална основа е. Така и при мен сто пъти се съмняваха за гъбички, пък излизаше чисто всичко. Peace

А пък аз се чудя док кво се чуди толкова! Whistling

# 11
  • Мнения: 2 197
Само да допълня, че не е лошо успоредно с Дактарина да се използва Лактацид за т.нар. тоалет. Това е за да се нормализира киселинността на средата и да подпомогне лечението. Има такъв за ежедневна употреба и моя съвет е докато изчезнат проблемите да се миеш само с него. Иначе при мен Дактарина през време на бременността ми помогна, но преди това имах много сериозни проблеми и използвах какви ли не глобули, мазила, антибиотици и др. Аз по принцип съм предразположена към образуване на гъбички, защото съм диабетичка и средата по правило при мен е по-сладка, което благоприятства развитието им. Друга полезна промивка е с Тантум Роза, но за това е хубаво да се консултираш с лекар.

# 12
  • Мнения: 2 197
Само да допълня, че не е лошо успоредно с Дактарина да се използва Лактацид за т.нар. тоалет. Това е за да се нормализира киселинността на средата и да подпомогне лечението. Има такъв за ежедневна употреба и моя съвет е докато изчезнат проблемите да се миеш само с него. Иначе при мен Дактарина през време на бременността ми помогна, но преди това имах много сериозни проблеми и използвах какви ли не глобули, мазила, антибиотици и др. Аз по принцип съм предразположена към образуване на гъбички, защото съм диабетичка и средата по правило при мен е по-сладка, което благоприятства развитието им. Друга полезна промивка е с Тантум Роза, но за това е хубаво да се консултираш с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт