Купих цяло пиле, идея нямам как да процедирам с него.

  • 8 159
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Верги, ако не беше умряла кокошка, щях да те посъветвам да пуснеш пущината да живей на воля в близката гора. Ама нъц! Друг път купувай живи пилета!  Laughing

АЗ съм готвил 3 манджи, от 1 пиле, не съм единствен. Отделяш крилата и бутовете и готвиш с гъби, картоф, ориз, яхния, каша  - каквото трябва. Отделяш гърдите, бялото месо тоест и накълцваш на кубчета, готвиш на друга някаква, разнообразна манджа. Остава необран фенер, от който става супа.  Crazy

# 16
  • Мнения: 603


Вергилия  докато се помотам с отговора за разфасоване и те са те осведомили  Wink .

Но още събирам смелост ... та, значи с гъби в тавичка ще се прави. Пържолки - нямам такъв тиган.  Sad
И морков ще сложа, дето каза пепи.
Pepi:
А картофките може ли веднага да ги сложа, защо после? Гъбите нарязани ли?
А водичка, трябва малко нали? Бутчетата ли да взема, какво каза и Мариетка?

картофките може и веднага-да,гъбите,зависи каква големина са.Аз ги режа на по-едро,защото се свиват,така че си прецени.Водичка слагам -1к.ч. и 1 ч.ч. бира или вино
за пържолите съм правила и панирани-пържиш в обикновен тиган,а и може и да не ги панираш просто да ги изпържиш-пак стават.


 
Ако си успяла да отделиш пържолки, сготви си ги както искаш - на скара или панирани. Кокалите с останалото по тях месо свари добре, изчопли месото и с него според количеството можеш да сготвиш супа или/и някакво ястие с ориз. От голямо пиле като твоето спокойно можеш да направиш 3-те манджи.
Ако филето е на малки парченца, можеш да направиш пилешки шишчета (след мариноване със соев сос и черен пипер).


и така става.А за 3-те манджи и аз така процедирам,та ми излезе име в нас,че от 1 бутче-правя-супа,пиле с ориз и пиле с картофи  Sick  Joy .не го правя де  Mr. Green

# 17
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Хайде и аз да те объркам съсвсем(рецептите станаха много) с моят вариант за

Пълнено пиле с пилаф и гарнитура от картофи:

Съставки:

Пълнено пиле 1 по-голямко пиле 1,300 – 1,500 кг. 1 1/2 ч.ч ориз (по възможност кръгъл) 1 – 2 глави лук 2 с.л. масло 2-3 с. л. стафиди 2-3 с.л. маслини (може и без) 2-3 с.л. пържени фъстъци 1/2 ч.л. черен пипер джоджен, соев сос, 1-2 с.л. доматено пюре, може и гъбки, а ако има и дреболии, прибавете и тях.

 
Описание:

Запържва се лука в маслото. Добавя се ориза и се пържи докато започне да става прозрачен. Добавят се стафидите, маслините, ядките, гъбите и подправките без соевият сос. Ако загаря може и малко 1 кафена чашка вода или бульон. Сваля се около 5 мин. след прибавянето на подправките. Пилето се измива и се намазва обилно с соевият сос (може и малко сол). Напълва се с приготвената смес и се зашива . Ако остане от плънката оставете я и я сложете около пилето в тавата. Изберете по-голяма и дълбока тава . Намазва се с масло. В средата се слага напълненото пиле, а наоколо останалата плънка и обелени сурови картофи нарязани на около 1/2 см. широки филийки и посипани със сол. Можете да посипете картофите с малко джоджен (ако го обичате). Заливате с вода почти догоре и слагате във фурната на около 200ºС и печете докато пилето се препече, а картофите омекнат. Ако водата не е извряла и е още много, може да разтворите 1-2сл брашно в малко вода и да полеете картофите като леко ги разбъркате, за да се получи гъст сос.

PS. Може вместо вода да налееш в тавата прясно мляко - става много вкусен млечен сос. И не забравяй да сложиш малко масалце на картофките!

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 14:16 от natalyna

# 18
  • Мнения: 5 577
 Shocked Моля ви, някой да ми обесни смисъла на занятието. Теглих като откачена, четох, четох - едва успях да махна едно крило, и то вече трудно може да се нарече така. Второ неможах ... запецна, а това е едва началото.

Какъв е смисъла на цялото пиле, като всичко го има отделно? Защо си причиняваме това?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Hug Ох, Вергилия, много та обичам. Затуй друг път - жив кокош!
Смисълът е да разполагаш с цяло пиле. 3 манджи.  Peace
Трябва някой да ти покаже наживо как се разфасова, не е сложно,просто трябва да го видиш и да ти обяснят.
Сега не можеш да го нарежеш ли?

# 20
  • Мнения: 603
Вергилия   туй на снимката в подписа ти,ти ли си.Представих си те как се бориш с пилето и си паднах от смях  Joy ,надявам се не се сърдиш.Наистина ,както каза   небесна красТавица   не е толкова сложно,но все пак трябва да ти се покаже на живо.А смисъла
Смисълът е да разполагаш с цяло пиле. 3 манджи. 
а излиза и по евтино Peace,не съм сигурна де  newsm78 ,защото не купувам,имаме си домашно  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 25 441
Абе, жена, нямаш ли кухненска ножица? От тези, които вървят в комплект с ножовете? Много хубава работа върши за начинаещи разфасовчици!  Peace
Всичко реже  - и кокали, и мръвки.  Wink

# 22
  • Мнения: 5 577
 Joy Аз съм, аз съм.

Така, да докладвам - борбата беше безмилостно жестока, но успешна.

Отделих 2бр.крила + 2 бр.бута = с гъби на фурна отиват (но мисля гъбите цели, не мога повече за днес. Дали ще стане).

Отделох филето, но се накъса (мислех за панирани хапки) и зо замразих - ще мислим после за него манджа.  Crazy

Останалото, фенер и каквото там хартиса - директно в казан на котлона се вари вече. Ще го обескостя, и то в камерата, за супа.

Пуу, дано излезе по-евтино, че ... Съмнявам се май, пиле купих за 3.70лв/кг, а бутчета само са 3.30.  hahaha

Благодаря ви  много, ако не бяхте вие сигурно щях да го опека цяло, което няма сми - цял казан агнешка чорба има вече. Та  Hug Heart Eyes  bouquet

# 23
  • Мнения: 5 577
Има кухненски ножици?  Blush

А забравих да се похваля още - нищо не изхвърлих - и кожата ще опека. Само бялото месо къде остана не разбрах, нещо не го видях.  Thinking

Боже, кой ме номинира за кулинар?  ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 190
Може да направиш пиле на сол.

Пилето се почиства и измива. В една тавичка слагаш сол, колкото хубаво да се покрие дъното, слагаш пилето, включваш фурната на умерено /аз го пека на вентилатор, става мозък/ и като започне да се опича от единия край го обръщаш от другия и така го въртиш докато стане, може да го намажеш и с масълце. А дали е станало проверяваш чрез месото.

Успех  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 125
Има кухненски ножици?  Blush

А забравих да се похваля още - нищо не изхвърлих - и кожата ще опека. Само бялото месо къде остана не разбрах, нещо не го видях.  Thinking

Боже, кой ме номинира за кулинар?  ooooh!

 Joy hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт