Няколко съвсем конкретни предложения за обсъждане

  • 2 425
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 117
Ще е супер,ако се заемеш,Хапка!Да го обсъдим/повече хора/, когато имаш възможност!

# 31
  • София
  • Мнения: 2 210
Искам само да добавя един "щрих"- много момичета от форума НАИСТИНА искат да помагат със средства- кой с колкото може. Не всеки му се занимава с преводи обаче...На последната среща много мами ми дадоха парите на ръка (което не ми е любимо), после пуснах отчета....Което идва да подскаже и друго- смятам, че е АБСОЛЮТНО наложително в Клюто да се закове една благодарствено-отчетна тема, в която да се описва АБСОЛЮТНО всяко постъпление към нас. Дори да не е със сумата (за да не се притесняват момичетата дали по 2, 5, 10 лв на фона на тези дали 50 или 100).Темата да не се разводнява с дуго- просто- дата, Име, благодаря! Това е. Вижте линка в профила ми- много ме впечатли прозрачността при набирането на средства за това момче- на следващия ден, след като пуснах паричките и вече го бяха обявили- не че ми е зор да се видя-но става ясно, че хората не крият нищо и има пълна отчетност. А след призива на Бу "Вашата Коледа" доста момичета изпратиха пари -трябва да видят, че всичко е ОК.....

# 32
  • Мнения: 258
Искам само да добавя един "щрих"- много момичета от форума НАИСТИНА искат да помагат със средства- кой с колкото може. Не всеки му се занимава с преводи обаче...На последната среща много мами ми дадоха парите на ръка (което не ми е любимо), после пуснах отчета....Което идва да подскаже и друго- смятам, че е АБСОЛЮТНО наложително в Клюто да се закове една благодарствено-отчетна тема, в която да се описва АБСОЛЮТНО всяко постъпление към нас. Дори да не е със сумата (за да не се притесняват момичетата дали по 2, 5, 10 лв на фона на тези дали 50 или 100).Темата да не се разводнява с дуго- просто- дата, Име, благодаря! Това е. Вижте линка в профила ми- много ме впечатли прозрачността при набирането на средства за това момче- на следващия ден, след като пуснах паричките и вече го бяха обявили- не че ми е зор да се видя-но става ясно, че хората не крият нищо и има пълна отчетност. А след призива на Бу "Вашата Коледа" доста момичета изпратиха пари -трябва да видят, че всичко е ОК.....
Абсолютно те подкрепям за Благодарствено-отчетната тема

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Благодарствена тема е Ок, но мястото й не е в Клю, а тук. Закована. В Клюкарника може да има линк в закованата тема Дарете живот.
На всеки дарил - линк на ЛС към темата;
в теми за акции и евентуалния злощастен е-бюлетин - също;
на сайта - в малко по-прегледен вид (защото сега са ъм, намяткани, човек трудно може да си намери името.

# 34
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Благодарствена тема е Ок, но мястото й не е в Клю, а тук. Закована. В Клюкарника може да има линк в закованата тема Дарете живот.
На всеки дарил - линк на ЛС към темата;
в теми за акции и евентуалния злощастен е-бюлетин - също;
на сайта - в малко по-прегледен вид (защото сега са ъм, намяткани, човек трудно може да си намери името.

Досега Дамаянти правеше отчетната тема,дано се съгласи и тази да поддържа Praynig
Еми,да, така трябва да направим Hug

# 35
  • Мнения: 2 353
  Защо "евентуалния злощастен е-бюлетин"?

# 36
  • София
  • Мнения: 6 743
Съгласна съм да се заема със задачата да поддържам темата, о за целта, трябва да получавам пълно инфо на лични или открито (все едно) кой колко, какво е дал, кога го е дал, на кого и т.н.Знаете, че след отчета на всяка една от вас, периодично се нанасят нещата в сайта на движението като "новини".
 Hug
За бюлетин също съм навита да помагам на Хапка  Hug

# 37
  • Мнения: 4 155
Надявам се, че няма да ми се разсърдите, че се включвам в темата ви.
Докато четях форума през нощта попаднах на вашата тема и още една във форума "Родители в чужбина".
Искам да ви предложа 2 неща, които мисля, че ще са ви полезни.
Първото - регистрирайте се в www.moneybookers.com Това е online система за разплащане, подобна на PayPal, която се използва предимно в Европа. Сайта family-bg.com я използва като начин на разплащане. Аз я използвам от 3 или 4 години. Акаунта може да се захрани чрез локален банков превод - за България това е 1 лв. или чрез кредитна карта. За потвърждение на акаунта е необходимо малко време, но това се прави, за да се избегне прането на пари.
Хората извън България ще могат да ви превеждат пари в акаунта с много малки такси - някакви стотинки са. След това вие може да прехвърлите парите към вашата банкова сметка срещу 2 евро(май беше и по-малко, но не помня точно).

Второто предложение е продиктувано от тези думи:
Цитат
Скъпи са банковите преводи, не са рентабилни, така да се каже. При нас канадките решихме въпроса с изпращането на чекове на мое име и пари в брой на домашния ми адрес. До сега не е имало издънка с пощата и съм получавала всичко изпратено. Малък недостатък е, че заради голямото количество чекове, ми удържат комисионна за всеки, а за капак ще трябва да декларирам получената сума като приход и да платя данък върху нея. Това са бели кахъри де.

Знам, че когато се прави дарение на дом, регистриран според нашия закон, се издава сертификат за дарение.
Най-вероятно страните, които имат подписано споразумение с България за избягване на двойното данъчно облагане, ще признаят този сертификат. Трябва само да се легализира.
По този начин българите в чужбина ще могат да изпращат дарения и те да не се облагат в страните, в които живеят.

Сетих се и за трето - ако имате нужда от помощ за бюлетина с радост ще помогна. Имам предвид техническа помощ - правила съм няколко newsletter-и към сайтове. Само скрипта е на английски. Ако нямате нещо предвид мога да видя дали могат да се преведат съобщенията на български.

# 38
  • Мнения: 473
"Мисля, че MardiGrass беше писала за предаването от уста на уста-най-сигурно е, когато аз ти кажа-познаваш ме, приятел съм ти и т.н., а ПРЕКОМЕРНАТА РЕКЛАМА-всички знаем за магнитните наколенки, ама и всички знаем, че не помагат"
---------------------------------------------------------

Майче сори но моето мнение относно рекламата е доста по-различно.
Да ви прави впечатление рекламата на AVON за рака на гърдата?

Вярно е че е с доста средства направена,но важно е посланието, ако и да те залива отвсякъде.
Спомни си също и септември на акцията след излъчванията по новините на другия ден какво стана - нямаше ресурс да се съберат нещата, така че нещата са двуяки .....
Мисля че определено има нужда от повече реклама и популяризиране. Peace

Посрещам с две ръце идеята за оnline система за преводи - това наистина е много необходимо. Не всеки път разполагаш с повече пари или пък време да отидеш до банката за превод, а в същото време искаш да си полезен с това с което разполагаш.
От известно време аз изпълнявам ролята на е-pay - за доста хора около мен Mr. Green както знаете.

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 15:18 от Charr

# 39
  • Мнения: 6 206
Бу, това или го имаш или го нямаш.
В този ред на мисли да ти кажа, че този път не си в правилната посока нацяло.

# 40
  • Мнения: 117
"Мисля, че MardiGrass беше писала за предаването от уста на уста-най-сигурно е, когато аз ти кажа-познаваш ме, приятел съм ти и т.н., а ПРЕКОМЕРНАТА РЕКЛАМА-всички знаем за магнитните наколенки, ама и всички знаем, че не помагат"
---------------------------------------------------------

Майче сори но моето мнение относно рекламата е доста по-различно.
Да ви прави впечатление рекламата на AVON за рака на гърдата?

Сори, ама и аз писах "ПРЕКОМЕРНАТА РЕКЛАМА". От реклама до реклама.....

# 41
  • Мнения: 11 314
Нямам идея как, но ми се иска да се намери начин и ние оттатък (РвЧ) да можем да помагаме редовно. Аз  лично следя като заралийка местното развитие, помагам на мамите, познаваме се, сега се включих в подготовката на Коледния базар, ще участвам в пращането на картички на децата по домовете.
Но за мен лично това не стига.
Определено информацията е малко.
Стискам палци да се намери решение за по-лесно и бързо разпространение на информацията и възможност за активното включване на повече чужбински мами.  Peace

# 42
  • Мнения: 518
И аз се намесвам от позицията на новак!!!
Момичета, огледайте се в своята тема - пишете хора, които вече се познавате - явно  вие сте основна част от гръбнака на Движението, но не сте толкова много, а идеите ви определено са много повече, отколкото можете да обхванете и реализирате сами!!!
Точно като новак мога да ви кажа, че трудно се ориентирам как конкретно, точно и ясно може да се помогне!!!Сигурно има и други като мен на които им трябва побутване и даване на ясна насока - Ето, с това може да се помогне!!!Веднъж вече като се даде начален тласък на новите, те сами ще си намерят нишата къде и как са най-полезни!!!
Просто обърнете внимание на хората около себе си - как могат да ви помогнат Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 3 114
И аз се намесвам от позицията на новак!!!
Момичета, огледайте се в своята тема - пишете хора, които вече се познавате - явно  вие сте основна част от гръбнака на Движението, но не сте толкова много, а идеите ви определено са много повече, отколкото можете да обхванете и реализирате сами!!!
Точно като новак мога да ви кажа, че трудно се ориентирам как конкретно, точно и ясно може да се помогне!!!Сигурно има и други като мен на които им трябва побутване и даване на ясна насока - Ето, с това може да се помогне!!!Веднъж вече като се даде начален тласък на новите, те сами ще си намерят нишата къде и как са най-полезни!!!
Просто обърнете внимание на хората около себе си - как могат да ви помогнат Hug

Постингът ти изразява и моите мисли по темата. Може би съм по-отдавна от теб във форума, познавам някои от майките в Движението, включвала съм се (по-рядко, за съжаление Embarassed) и в някои акции, но независимо от това написаното от теб важи и за мен. Хубаво е да се закове една тема, в която да се изнася предварително само най- важната информация: кога, къде, какво ще се прави, какво е необходимо, къде ще се събира и пр. Почти всеки ден влизам в темата на Движението и въпреки това се оказва, че научавам за някоя акция или когато вече е прекалено късно (например, на другия ден), или вече е минала. Не всички имат възможност постоянно да се включват (в това число и аз), и понякога имам чувството, че просто не мога да се хвана в крачка на събитията. Но ако можем достатъчно навреме да се ориентираме в това какво ще се прави, къде, кога, и какво е необходимо, тогава мисля, че ще се увеличи броя на хората, готови да ви помагат.

# 44
  • Мнения: 2 353
  Моите възможности за "злощастния бюлетин" се простират след Коледния базар. Днеска си избодох "учичкити" с тез мъниста по картичките и не мога да си отвържа ръцете, камо ли да седна да пиша злощастни бюлетини.

Общи условия

Активация на акаунт