Няколко съвсем конкретни предложения за обсъждане

  • 2 420
  • 45
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Тъй... поговорихме малко (някакви си 40 минути  Mr. Green) с Еми по телефона, в който разговор обсъдихме доста неща. Тук ще нахвърлям моите мисли по въпроса, които моля да обсъдим дружно.

За почти три години, откак бръмча из тези форуми, не съм била привлечена от идеята за домовете, ДБМ и благотворителни акции. А аз влизам в наистина всички подфоруми и чета страшно много от темите; по никове познавам едно 3/4 от активните потребители; занимавам се с разни доброволчески социални 'каузи', когато имам възможност. Въпреки това, до момента с неща за домовете не съм се не само ангажирала, но и не съм се интересувала. Привлече ме ДЕ ВАня, която ми показа какво ще майстори за базара. Казах си - я, ами и аз мога да помогна...

Това го пиша, за да покажа следното: очевидно има проблем с разпространяването на информацията - за акции, за организацията, за идеите... Темите, които спорадично се пускат в други подфоруми не са достатъчни. Тези, които се пускат тук, се четат от крайно ограничен брой хора - да не посочвам цифра, но мисля, че няма да сгреша, ако кажа, че е под 100.

Това е сравнително лесно преодолимо. Предоставям на вашето внимание един екшън-план. Много моля да не се приема като критика! Аз безкрайно се възхищавам на всички, които с толкова голяма доброта и сърдечност безрезервно вършат чудеса от храброст; но отчасти защото имам опит с подобно нещо в последните 1-2 години, отчасти защото като на по-нов човек отвън мнението ми е по-свежо, си мисля, че ще е от полза:

1. Прави се членски внос. Примерно - 20 лв за една година. Срещу тези пари се дава картичка с лого на ДБМ, на нея пише името на члена и евентуално срока на 'валидност'. В замяна: 20-те лева автоматично отиват за децата. Мисля, че няма нужда да ви казвам колко много хора ще се запалят по идеята да станат членове. Това не ги обвързва с участие в акции и прочие - не всеки е готов или има възможност за това; но простия акт на присъединяване към такава благородна организация носи морално удовлетворение и евентуално би подтикнало човека да прави нещо вбъдеще.

2. Тъй станалите членове получават и-мейл бюлетин. В бюлетина се включва:

- предстоящи акции (дата, място, цел)
- резултат от минали акции - само това, да види с очите си персонално какъв е резултатът от участието му, може безкрайно да мотивира човек отново да помогне
- спорадични нужди и акции. Примерно - едикойси дом има нужда от пералня. Едно е да пратиш мейл на 1,000 човека и те да знаят какво е нужно, да потърсят и помислят, друго е да го пуснеш в отчетна тема тук и да го видят 10 човека.

Не ми казвайте, че няма ресурс за такъв мейл-бюлетин. Електронните пощи на всички членове се вкарват в обща мейл листа. После - така, както се пише тук в този подфорум какво се прави, какво ще се прави и какво е нужно - едно към едно се копира в мейл и с простото натискане на 'прати от всички в този лист' моментално достига до всички, които са абонирани за него. Разход на време в повече - около 5-10 минути. Полза - вероятно огромна.

3. На акции и базари от всякакъв род, както и на сайта, да се дава проста бланка за попълване. Тип: ако искате да ви изпращаме нашия електронен информационен бюлетин, напишете тук ........................................................ своята електронна поща. Никога не знаете откъде ще изскочи заек.


Всичко това ще доведе до:

- по-активно участие на съ-форумки и на случайни хора (независимо дали финансово или физически)
- по-голяма чуваемост за нуждите, проблемите, търсенето, резултатите. Това може да бъде особено мотивиращо.
- разпространяване на благата вест до н-на брой хора. Един пратен мейл бюлетин може на свой ред да се препрати до неизвестен брой хора.


Горното, разбира се, не е написано с лоша мисъл или цел критика.

Това са голи факти:
- в момента ДБМ и акциите не са достатъчно популярни
- вземащите участие в тях шепа хора правят чудеса от храброст
- много по-добре ще е, ако много пъти по толкова вземат участие
- разпостранението на бюлетин до всички, пожелали го (членове или не), неминуемо ще повиши активността в пъти. Спорадична тема ще се подмине, но ако си го пожелал в пощата си, вероятно ще го прочетеш, ще се мотивираш, евентуално ще включиш свои близки.

Гарантирам ви, че обявяването на възможност за 'абонамент' към мейл бюлетин ще предизвика огромен интерес. Готова съм (от чисто практическа гледна точка) да пусна теми в 1-2 по-активни подфоруми (за начало Клюкарник и Родители в чужбина със сигурност), ако стигнем до консенсус - факт е, че зависи кой потребител е пуснал тема и от това зависи донякъде посещаемостта й.

*********************************************************************
...и още ще има, ще допълвам мисълта си. Мисля, че имаме тема за обсъждане Simple Smile

Ваш ред  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Абсолютно съм съгласна с написаното от теб!!!На акциите най-редовно ни питат "Къде трябва да се запиша и колко да платя за да стана член на движението?"  Hug
Това с мейлите също!Днес например изпозлвах текста който Линда е написала за базара и го изпратих на всичките си близки и приятели с покана да посетят Кледнния базар на 16 и 17  Peace
И точно се чудех как да намеря мейли на още хора на които да изпратя  newsm78
Ние събираме телефони на акциите, но е много натоварващо финансово (поне за мен) да звънна на всички тези хора и да им кажа за предстоящата акция  Embarassed А би било добре, защото те все кават "Обадете ми се, защото аз разбрах СЛУЧАЙНО!"
И аз имам още какво да пиша, нно ще се включа по-късно пак  Hug
Бу   bouquet Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 2 210
Ееей Буу, сладурке!! Ама си бърза беее,браво!!!:love: Heart Eyes
Да си се замисляла за журналистичска кариера?
По темата- за всичко ЗА- нали се разбрахме Wink

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бърз въпрос: може ли да се превеждат пари към сметката на ДБМ през e-pay.bg?

# 4
  • София
  • Мнения: 585
Момичета ей ма на пак мене... То де го сееш, де никне, ама нейсе...

Та да споделя и аз... Честно казано аз от доста години се опитвах да стигна някак до някой дом в София - звънях обаче директно на директорите и естествено всички ме връщаха... За вас не бях и чувала... За bg-mamma научих по друг повод - отслабвах и посещавах тези конкретни теми... Един ден обаче имах време (което рядко ми се случва) и разгледах тук какво става и на практика така ви открих. Та мисълта ми е че страшно подкрепям такива идеи като на БУ, защото аз самата нямам много време, за да чета форумите и влизам само в определени... На всичкото отгоре нямам и деца (за сега) и нямам много контакти с майки (а и не ме намират за интересна в разговорите ми за деца)... Така информацията ми за такива мероприятия и дейности съвсем се ограничава!

Сега съм адски благодарна, че по някакъв начин ме допуснахте във вашия свят, за да се почувствам и аз полезна с нещо!

Готова съм да помагам с каквото мога и съм отворена за идеи и предложения.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 210
Бърз въпрос: може ли да се превеждат пари към сметката на ДБМ през e-pay.bg?

МОЖЕ, МОЖЕ, няколко мами, подтикнати от теб в Клю, ве4е го направиха Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 6 743
Бърз въпрос: може ли да се превеждат пари към сметката на ДБМ през e-pay.bg?
Може Бу  Hug

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бърз въпрос: може ли да се превеждат пари към сметката на ДБМ през e-pay.bg?
Може Бу  Hug
Може, ама не знаят. Ей сега ще го напиша Simple Smile

# 8
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Гарантирам ви, че обявяването на възможност за 'абонамент' към мейл бюлетин ще предизвика огромен интерес. Готова съм (от чисто практическа гледна точка) да пусна теми в 1-2 по-активни подфоруми (за начало Клюкарник и Родители в чужбина със сигурност), ако стигнем до консенсус - факт е, че зависи кой потребител е пуснал тема и от това зависи донякъде посещаемостта й.

Действитело има значение кой е пуснал темата. Бу, дано ти имаш по-голям успех от мен (виж тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138310.0), защото чужбинския не е това, което беше, откакто се разделихме по държави.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Снежи, в РвЧ някой от най-популярните 'чужбинци' трябва да пусне тема... Твоята е добра - аз я гледах (аз подкукоросах Лени да пусне тема, защото не бях видяла твоята Blush)

Ако имаме консенсус за мейл-бюлетин, ще се напише в тази тема, а може и нова да се пусне специално.

# 10
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Снежи, в РвЧ някой от най-популярните 'чужбинци' трябва да пусне тема... Твоята е добра - аз я гледах (аз подкукоросах Лени да пусне тема, защото не бях видяла твоята Blush)

Ако имаме консенсус за мейл-бюлетин, ще се напише в тази тема, а може и нова да се пусне специално.
Пускай Бу, покрай кърменето всички те познават и се надявам да проявят по-голям интерес. Имам чувството че чужбинския е обхванат от някаква летаргия, повечето момичета четата само темите си по държави и като че ли друго не ги интересува. Давай, пък аз и някои от по-старите съфорумки ще ти пригласяме Grinning Заглавието на темата трябва да е провокативно, иначе повечето изобщо няма да я отворят.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Бу,  Heart Eyes
Аз да се самопорицая, че не съм хич активна по мероприятията, даже и в Пловдив, но ще се поправя Embarassed.
Мейл бюлетина е блестяща идея, аз започнах да прикачвам банера на ДБМ към писмата си и мисля, че ще има ефект...Ако прикачвам и него, ще е много по-ефикасно.

# 12
  • Мнения: 7 803
ако има такъв членски внос бих се включила, иначе ми е много сложно  Embarassed

# 13
  • Мнения: 2 353
  Vutova, радвам се, че си оползотворила свободното време пълноценно Simple Smile

# 14
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Бу,
Ето какво ще ти кажа по темата. Надявам се да не стане много дълго...
Миналата година по това време когато започнах да се включвам в акциите на Движението, ситуацията беше следната: Събираха се малък брой хора, обикновено едни и същи всеки път, доста по-малък като брой хора от сегашните доброволци на Движението.
Свързах се с Роси, за да им помогна за представянето на Движението пред медии, фирми и т.н. На първото представяне отново дойдоха най-вече досегашните им приятели и партньори и тук таме някой нов. Мислех си: "Ооо, ужас."
После дойде идеята за Коледния базар. Свързахме се с НДК, благодарение на една моя приятелка от форума се свързахме с Криси Баксанова и така нещата започваха да придобиват гласност. На акцията през декември миналата година напълнихме един камион с неща. На следващата съвместна акция с Девин през февруари дойдоха ужасно много хора. Последва филма на бтв репортерите, страхотната акция за Вики, Великденския базар. И така, постепенно нещата придобиват гласност и повече хора чуват за Движението. Такава организация се гради с времето, доверието се създава с течение на времето. Затова е нормално не всеки да е чул, разбрал и така нататък. Освен това според мен на човек някак изведнъж му светва лампичката за тези неща и ако в чисто личен план не е узрял да се замисли над тези неща и да помогне, е много трудно да го включим пък ако ще и 100 теми да пуснем. Wink
Пиша ти всичко това не за да се оправдавам, а да се опитам да ти обясня нещата.
С което искам да ти кажа, че съм напълно съгласна с твоите идеи! Hug
1. Бюлетинът - имаме някаква база данни, не знам само със закона за защита на личните данни как стоят нещата и да не изглежда бюлетинът ни като спам, важно е.
2. Членски внос - аз лично съм малко скептична за това. Очарованието на Движението е в неговият доброволен принцип, един членски внос ще уеднакви нещата малко или много с други организации. За мен лично всеки помогнал поне в една акция е член на това Движение. Но това е лично мнение, ако мислите, че ще е добре да има членски внос - ОК.
Но искам да допълня няколко неща:
За мен НАЙ-ВАЖНОТО в ПР-ски план е да наберем популярност извън форума като организация. Това, което искам да кажа, че тук е прекрасно място, но има много хора (мъже, бизнес хора, хора с големи възможности), които не влизат тук просто. Въпросът е - как да стигнем до тях?
1. Чрез медиите - правим каквото е възможно, непрекъснато тръсим нови контакти, който може да помага! Hug
2. Според мен най-удачният начин е личният контакт. И мълвата - от уста на уста. Ако за всяка акция симпатизантите на Движението (да кажем 200) разпространят новината сред 5 човека, а те сред още 5 - това прави 5000 души. Не ми се вижда нереалистично, а напротив. И това се нарича buzz marketing - от уста на уста - практикува се в Щатите много. За всякакви рекламни кампании.  Така че това са ми мислите на първо четене, но имам още мнооооого да кажа по темата.  Peace Hug Grinning

# 15
  • в гората
  • Мнения: 1 486
И още нещо. Популярността е хубаво нещо, работя за нея Mr. Green, обаче ни трябват хора за действие след акциите. Тоест, хора, които да сортират, описват и разнасят дрехите. Този ресурс го нямаме. Някои от момичетата са бременни, други са с малки бебета, трети са на работа и хора няма - за пакетаж на нещата, за разпределение, за разнасяне по домовете. Това е труд сериозен!!! И евала на всички, които намират време за това!  Hug
Тук чудесна работа биха свършили жени, безработни, на възраст 50-60, без ангажименти, да помагат в сортиране и т.н. Защото наистина момичетата имат нужда от огромна помощ за това!
Отивам да правя милинки, айде пишете и вие какво мислите. bowuu

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Да се включа и аз  Laughing
Идеята на Бу с бюлетина ми харесва много, но да го прави тя.
За последната акция имахме листовки, като резултат от тях ли не съм сигурна, но имахме двойно повече участници. Laughing Реклама ли му е майката  Mr. Green
Но не е ли решил даден потребител от форума да присъства на сбирка или акция - нищо не може да го накара да дойде. Ние в Пловдив сме отскоро в редиците на ДБМ, но наистина всичко става бавно и със спечелване на доверие. Веднъж дошла майка /баща/ на акция или посещение в дом - след това не пропуска. Това е моето мнение. Другото, което ми прави впечатление - личния пример увлича. Както е сега с Коледния базар - много желаещи се включват след като видят какво са показали мамите до момента...
А това за сортирането също е голям проблем - трябват повечко ръчички. Всички обаче са заети с деца, работа, семейство, ангажименти. Хареса ми преди време в един филм - в американско у-ще след акция за събиране на дрехи, всеки ученик ходи когато му е удобно и сортира по малко дрехи... идея е нали?

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 16:42 от Джони

# 17
  • Мнения: 1 860
 И аз съм за идеята за членски внос и и-мейл известия.  Peace

 Sneji, като че ли си права за чужбинския и май всички си гледат само темите по държави. Очаквах много по-голям интерес към темата ти, но... Tired Аз изпратих пари, но все още нямам отговор дали са получени. Да си призная честно - надявам се да съм ги изпратила на правилното място. Confused

 Опитвам да популяризирам ДБМ и в тази тема на БГ-хелп форума за българите в UK. Kакто и сами виждате, хората които могат да помогнат просто явно не искат.  Rolling Eyes

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592

 Опитвам да популяризирам ДБМ и в тази тема на БГ-хелп форума за българите в UK. Kакто и сами виждате, хората които могат да помогнат просто явно не искат.  Rolling Eyes

Нана - аз пък мисля, че има ефект от популяризирането.
Misholina е изпратила пари за закупуване на пералня за Дома "Майка Тереза" в Пловдив.
БЛАГОДАРНОСТИ!!!  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 860
 Страхотно! Сега ще пиша и там, че тя се скатава и нищо не казва.  Hug

 п.с. Понеже са 2 съвсем различни форумки едната пише тук, а другата там, можеш ли да напишеш коя от двете?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Страхотно! Сега ще пиша и там, че тя се скатава и нищо не казва.  Hug

 п.с. Понеже са 2 съвсем различни форумки едната пише тук, а другата там, можеш ли да напишеш коя от двете?
Не знаех, че са две, но НАШАТА е тази: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=2925

# 21
  • Мнения: 1 043
Джони найстина покрай ангажиментите си всеки е станал малко или много егоистичен и не си дава свободното време - аз пиша за да предложа ако може да се напише призив който да се предостави в детси градини училища - да се разпечатат листовки - защото повечето хора не се организират сами да отделят време и средства за такива цели- трябва малко да им се напомни и да ги подтикне някой за тази цел - аз мога да се ангажирам тук в асеновгрд да се разпечатат и да се разлепят - но само да ми напише някой съдаржанието  Peace

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
айде и аз да си кажа мнението Wink
започвам отдалеч newsm78
За три години аз лично се нагледах и наслушах на кандидат помагачи и разни с много идейки.Извода-акъл да дават много,работа да вършат-0.

В този ред на мисли ще споделя,че от идеи винаги имаме нужда,но се приемат реално изпълнимите и тези подковани с крайни положителни резултати WinkЗащо...........Защото 20 пчелички кошер не правят и защото не винаги желанията са реално изпълними.
Защото за времето до тук се сблъскахме с какво ли не и си даваме сметка с какво можем и какво не можем да се справим.
Защо не винаги рекламата ни е от полза.Защото нямаме време за всички задачи с този брой хора след поредната реклама SadДа,малцина знаят с какво количество мейли,постове,срещи,пътувания ,проекти,семинари...........се сблъскваме.Не говоря за събиране,сортиране,разкарване .........Та,рекламата е удачна винаги,но обема работа след това се поема от малко доброволци.Няма лошо,колкото-толкова,но ..........трябва да сме реалисти.

Съгласна съм за нези бюлетини и веднага питам кой ще се занимава с това newsm78
За членският внос е особено ConfusedНяма да допусна да искам пари от хора,които са си го платили за години напред и само дето не спят в домовете с децата.Няма да допусна хора да са доброволни членове само защото искат да се пишат такива SadКойто иска да дава пари и да помага нека го прави и без да е член на хартия.Ще кажа,че сегашните доброволци в Бг са около 50 ,но това са реално работещите в момента.Без другите тук във форума НЕ МОЖЕМ,НЕ МОЖЕМ и без приятелите ни,които ни помагат понякога за какво ли не,но за мен даброволец значи да си на фронта ,в дома,в склада,в проблемите,да се знаят законите,да се прави нещо същестевено с децата.Това е мое мнение и не го налагам.

Който иска да ни внася членски внос по сметката, дори и от сегашните момичета HugНо не го изискваме за момента.Толкова сме дали от себе си,че я  ми кажете ако ви се поиска и членски внос Thinkingкак ще реагирате.Вадим пари постоянно Confusedи повечето знаят за какво говоря.
Бу,това са просто размишления по темата ти Hugзащото повярвай ми за това време се опитвали доста неща,късаещи работата ни.

Искам и другите да си кажат мнението Praynig

# 23
  • Мнения: 6 057
Ако може и аз да си кажа скромното мнение-абсолютно съм съгласна с това ,което козва Роси. Мисля,че наистина хората с идеите са повече от тези,които ги осъществяват.Но мисля,че основната причина за това е липсата на организатор. Сигурна съм,че много от даващите идеи нямат нищо против да ги осъществят ,но чакат някой да ги поощри,организира или конкретно да ги натовари с някаква дейност. Това ,което ми прави впечатление е че при някакъв проблем или когато възникне нещо доста хора се втурват хаотично и в повечето случаи безрезултатно да правят нещо,което в същия момент правят още няколко души и т.н. и общо взето понякога напразно. В този ред на мисли ако може да има някаква организираност на действията,конкретно разпределение на това което трябва да се свърши  newsm78,от друга страна малко са хората ,които са наистина в течение на нещата и знаят какво правят. А желаещи да помагат ефективно наистина има-не визирам само себе си -просто трябва някой да  натовари с конкретни задачи. А колкото до членския внос-всеки който иска да дава знае къде и как да го направи.  bouquet

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
За три години аз лично се нагледах и наслушах на кандидат помагачи и разни с много идейки.Извода-акъл да дават много,работа да вършат-0.
.....
В този ред на мисли ще споделя,че от идеи винаги имаме нужда,но се приемат реално изпълнимите и тези подковани с крайни положителни резултати Wink
....
Защо не винаги рекламата ни е от полза.Защото нямаме време за всички задачи с този брой хора след поредната реклама Sad Да,малцина знаят с какво количество мейли,постове,срещи,пътувания ,проекти,семинари...........се сблъскваме.Не говоря за събиране,сортиране,разкарване .........Та,рекламата е удачна винаги,но обема работа след това се поема от малко доброволци. Няма лошо,колкото-толкова,но ..........трябва да сме реалисти.
....
Съгласна съм за нези бюлетини и веднага питам кой ще се занимава с това newsm78
....
За членският внос е особено Confused
....
Роси, наясно съм, че съм нова и боса в тези дела. Но пък - на един по-друг и не по-малко труден фронт се боря, та вярвам, че имам някакъв опит, ако и да е само в даване на идеи  Grinning

Да, желаещи да дадат акъл - много. Да, вършещи същинската работа - малко. Но помислете - ако хората не са наясно за какво иде реч и от какво в действителност има нужда, как могат да знаят, че има с какво да помогнат? Вижте мен - един средностатистически гражданин, средно социално активен. Съвсем сериозно смятах, че общо взето, това, което се търси, е 1. дрешки/памперси/играчки за децата и 2. пари за останалите нужди според случая. В разговора с Еми всъщност ми стана ясно, че нещата са доста по-различни и човекотруд също е много нужен в чисто физически смисъл, както и връзки, познанства и т.н.

Докато това се дискутира между 20 човека, които са навътре в нещата, и не стига до масите, няма как да се разреши проблема. Тук ми приемете честната дума за това, защото с подобен организационен проблем и в момента се чудим как да се справим на другия фронт - хем да не изтича контрола произволно, хем повече хора да са наясно какво всъщност се прави и какво трябва да се направи, за да потръгне.

И не - не знаеш никога, дали една идея ще даде 100% положителен резултат, докато не я пробваш. Най-доброто, което може да се направи, е да се вземе чуждия опит и да се адаптира към конкретните условия. Малко чужд опит имам, но го предлагам под формата на обсъждане тук именно затова - да се види може ли и как точно да се приложи.

Рекламата и + и - последиците от нея са ми пределно ясни  Laughing Но пак ще кажа - ако освен чистата реклама не се каже от какво още има нужда - никой няма да разбере какви проблеми има и дали точно той не може да даде едно рамо.

Бюлетините - доколкото можах, обясних. Ще обясня още: не става дума само за обявяване на акциите в бюлетин. Просто по-голямата част от това, което се пише тук:
- нова акция
- резултат от стара акция
- спорадични нужди (нужда от човекотруд за разпределяне и носене; нужда от връзки за едикакво си; нужда от нечие физическо време за изпълнение на други задачи като писане на мейли, постове, проекти, семинари...)
да се включва в такъв бюлетин, за да могат и други да знаят за тях и да се включат с каквото могат. Няма нужда за начало да са прекрасно написани - копи/пейст от писаното тук ще свърши работа. Сигурна съм, че има доста майки, които физически никак не биха могли да участват в организиране на нещата, но биха се включили дистанционно с тази немалка помощ - стига да знаеха, че има нужда от нея.

За членския внос - нека да няма неразбирателства. Не става дума настоящите 'членове', които тъй или иначе мъкнат на гърба си почти всичко, да дават още и още пари. Става въпрос как да се привлекат още хора, които биха дарили. Съвсем прост маркетингов трик, ако щете. Да, има маса хора, които никога не биха се ангажирали с друга помощ - някои не могат, други не искат, и т.н. - причините не са важни. Но голяма част от тези хора биха станали членове с удоволствие - пари в сметката за децата срещу малко картонче, на което пише 'член'. Това ги кара да се чувстват обвързани и съпричастни, евентуално с времето който има възможност, би се включил още по-активно, не само с просто членство (макар че и само с последното да остане също не е малко).

Може да ви звучи смешно, но дори за просто писане на проект винаги е по-хубаво и изглежда по-добре на хартия да пише 'организация с 1,000 члена, която от 3 години прави това и това', отколкото 'организация с 5 члена, която от 3 години прави това и това'. Наясно съм, че резултатите са това, което е важно, но е много важно и как изглежда в очите на случаян човек (от когото примерно може да зависи съдбата на проекта). Разбира се, на всеки му е ясно, че и зад най-маститата организация стоят най-много 5-10 човека, които всъщност ръководят нещата, но картината е съвсем различна с много хора зад гърба й.


Това са част от мислите ми. До някои от тях съм стигнала след дълго блъскане на главата в стената в опит да се мине без тези неща - е, не минава. Други съм копирала и адаптирала за моите нужди - няма значение, важното е да работят в нашите, българските условия.
Разбира се, те искат обсъждане, искат действие по тях и някой трябва да го свърши - но дали все пак не е по-добре да се пробва нещо ново, което работи за други и което може да даде добър резултат, отколкото да се каже 'и така ни е трудно и тежко, не ни трябва нова беля на главата'...

Туй е от мен Simple Smile Опитвам се с каквото мога, да бъда полезна, понеже аз съм от втория вид - които нямат физическа възможност за повече поради простия факт, че вече съм поела друго, за мен лично не по-малко важно; но искам с каквото е по силите ми, да помогна за това толкова добро начинание.

Накрая неизменните:  Heart Eyes  Hug   bouquet

 Mr. Green

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
п.с. за членския внос

Някои хора не обичат да бъдат 'членове' - навява им асоциация с партии или им се струва твърде обвързващо. Тези хора ще предпочетат просто да дадат/приведат пари. Чудесно Simple Smile

Други не са толкова категорични, ако им е поднесено нещото по друг начин. За тях - това не е 'членство', а е 'дарение с абонамент за информационен бюлетин' (макар че отново - хубаво е бюлетинът да се праща до всеки пожелал го, а не само до евентуалните членове).

Трети искат да са съпричастни доколкото могат и искат да принадлежат като членове. Аз съм от тях. Дайте си ми картончето!  Crossing Arms

----------------------------------------------------------------------
Макар да звучи шеговито, горното е самата истина за типовете хора.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
значи,картончето,а Twisted Evilискаш си картончето HugДбре бе,ще ти измислим едно Crazy
сега сериозно Simple SmileЩе обсъдим това за което си писала и предлагаш,но няма да стане па нета, ана среща Wink

# 27
  • Мнения: 117
Понеже и аз съм скоро в нещата на тази организация-нека само с две думи относно свежия поглед отвън.Безспорно човек, новак в която и да е организация, пристига с див ентусиазъм и ЧИСТО нов поглед;аз сама за себе си знам колко пъти съм била пълни с нови, никумо неизвестни гениални идеи...Знам и послеслова...Тъй като всички пишем единствено лични и никого неангажиращи мнения ще си позволя:и на мен проблемите ми се видяха много, елементарни и дори  се чудех защо никой не направи това или онова? newsm78 Но само след няколко дни разбрах какво е организация, изградена на напълно доброволчески начала!!!  bouquet Тук не текът пари от еди-къде си и за това всичко е лично и сърдечно т.е. ако никое от момичетата няма възможност и кола и време и т.н. НЯМА КОЙ да закара тези 15 чувала с дрехи до гр. Х. От време на време има малко смут и много мама в услуга на една недотам спешна ситуация, но..... Има нужда и от офис и координатор, но там трябва да седи някой, който също яде и има нужди /т.е. трябва заплата/  #Crazy Когато всичко зависи от желанието и сърцето на човека-ТОВА Е ДБМ
1. За членския внос-банковата сметка не е тайна, а за хората, които искат да се гордеят с картонче /аз също познавам много такива/-има документ, удостоверяващ дарение от часто лице-ще му издадем!  bouquet Имената на дарителите се побликуват.
2.Не знаеш дали една идея е 100% положителна, докато не я пробваш, но има и вероятност да е или да не е, и това зависи от средата, в която ще се приложи, от заобикалящите я фактори, от други субективни фактори...., а има и статистическа грешка.../от маркетингови трикове разбирам малко, но съм социолог/. И за да не съм пак прекалила-нека да си знаем възможностите /няма да повтарям Роси, но всяка жаба да си знае гьола, защото, когато се скача за висока топка, трябва да се знае за кой колко е високо/... ooooh!
3. Мисля, че MardiGrass беше писала за предаването от уста на уста-най-сигурно е, когато аз ти кажа-познаваш ме, приятел съм ти и т.н., а ПРЕКОМЕРНАТА РЕКЛАМА-всички знаем за магнитните наколенки, ама и всички знаем, че не помагат Peace
Пак там мисля-ако човек сам не повярва, че трябва да помага-никой не може да му го насади.Аз познавам много хора, които имат големи възможности, но никога не са ми дали и 2.00 лв, когато съм събира пари за нещо за децата...
Аз лично гледах предаването по bTV и започнах да търся начин да ги намеря тези мама-написах в търсачката Движение на Българските Майки и хоп-ето тяхна страница и т.н. Не е толкова сложно и трудоемко....само да поскаш трябва!!!
4.Много ще е полежен електронен бюлетин, но кой ще го подържа, защото и това е време.Трябва да се заеме някой, който има и времето и желанието, естествено.
Изобщо не коментирам хората с идеите-те винаги са повече от тези, които ги осъществяват;не лошо да има повече идеи, но някак по-реалистично и изпълнимо в обозримото бъдеще.
По един друг икономически закон-в големите организации се наливат и потъват много пари... Ние парите ли имаме или кой да ги налива?
Имам още какво да кажа, но... няма време Hug НИЩО ЛИЧНО КЪМ НИКОГО НЯМАМ!!! Просто "изказах" личното си мнение, с което се присъединявам към Роси, Нези и ..... MardiGrass!!!Бу, поздравления за идеите!!!
Никой не може да огрее навсякъде-всеки трябва да намери своето място и начина, по който да помогне

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 20:08 от Мая-нова

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Понеже и аз съм скоро в нещата на тази организация-нека само с две думи относно свежия поглед отвън.Безспорно човек, новак в която и да е организация, пристига с див ентусиазъм и ЧИСТО нов поглед;аз сама за себе си знам колко пъти съм била пълни с нови, никумо неизвестни гениални идеи
.......
Просто "изказах" личното си мнение, с което се присъединявам към Роси, Нези и ..... MardiGrass!!!

Схванах идеята Peace

# 29
  • Мнения: 2 353
  Електронния бюлетин ме грабна. Мога да го правя, ако пожелаете.
  Бу, идеите ти са чудесни. Някои са изпълними, други не (според скромното ми мнение, разбира се), но е ВАЖНО това, че ги изразяваш тук.

# 30
  • Мнения: 117
Ще е супер,ако се заемеш,Хапка!Да го обсъдим/повече хора/, когато имаш възможност!

# 31
  • София
  • Мнения: 2 210
Искам само да добавя един "щрих"- много момичета от форума НАИСТИНА искат да помагат със средства- кой с колкото може. Не всеки му се занимава с преводи обаче...На последната среща много мами ми дадоха парите на ръка (което не ми е любимо), после пуснах отчета....Което идва да подскаже и друго- смятам, че е АБСОЛЮТНО наложително в Клюто да се закове една благодарствено-отчетна тема, в която да се описва АБСОЛЮТНО всяко постъпление към нас. Дори да не е със сумата (за да не се притесняват момичетата дали по 2, 5, 10 лв на фона на тези дали 50 или 100).Темата да не се разводнява с дуго- просто- дата, Име, благодаря! Това е. Вижте линка в профила ми- много ме впечатли прозрачността при набирането на средства за това момче- на следващия ден, след като пуснах паричките и вече го бяха обявили- не че ми е зор да се видя-но става ясно, че хората не крият нищо и има пълна отчетност. А след призива на Бу "Вашата Коледа" доста момичета изпратиха пари -трябва да видят, че всичко е ОК.....

# 32
  • Мнения: 258
Искам само да добавя един "щрих"- много момичета от форума НАИСТИНА искат да помагат със средства- кой с колкото може. Не всеки му се занимава с преводи обаче...На последната среща много мами ми дадоха парите на ръка (което не ми е любимо), после пуснах отчета....Което идва да подскаже и друго- смятам, че е АБСОЛЮТНО наложително в Клюто да се закове една благодарствено-отчетна тема, в която да се описва АБСОЛЮТНО всяко постъпление към нас. Дори да не е със сумата (за да не се притесняват момичетата дали по 2, 5, 10 лв на фона на тези дали 50 или 100).Темата да не се разводнява с дуго- просто- дата, Име, благодаря! Това е. Вижте линка в профила ми- много ме впечатли прозрачността при набирането на средства за това момче- на следващия ден, след като пуснах паричките и вече го бяха обявили- не че ми е зор да се видя-но става ясно, че хората не крият нищо и има пълна отчетност. А след призива на Бу "Вашата Коледа" доста момичета изпратиха пари -трябва да видят, че всичко е ОК.....
Абсолютно те подкрепям за Благодарствено-отчетната тема

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Благодарствена тема е Ок, но мястото й не е в Клю, а тук. Закована. В Клюкарника може да има линк в закованата тема Дарете живот.
На всеки дарил - линк на ЛС към темата;
в теми за акции и евентуалния злощастен е-бюлетин - също;
на сайта - в малко по-прегледен вид (защото сега са ъм, намяткани, човек трудно може да си намери името.

# 34
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Благодарствена тема е Ок, но мястото й не е в Клю, а тук. Закована. В Клюкарника може да има линк в закованата тема Дарете живот.
На всеки дарил - линк на ЛС към темата;
в теми за акции и евентуалния злощастен е-бюлетин - също;
на сайта - в малко по-прегледен вид (защото сега са ъм, намяткани, човек трудно може да си намери името.

Досега Дамаянти правеше отчетната тема,дано се съгласи и тази да поддържа Praynig
Еми,да, така трябва да направим Hug

# 35
  • Мнения: 2 353
  Защо "евентуалния злощастен е-бюлетин"?

# 36
  • София
  • Мнения: 6 743
Съгласна съм да се заема със задачата да поддържам темата, о за целта, трябва да получавам пълно инфо на лични или открито (все едно) кой колко, какво е дал, кога го е дал, на кого и т.н.Знаете, че след отчета на всяка една от вас, периодично се нанасят нещата в сайта на движението като "новини".
 Hug
За бюлетин също съм навита да помагам на Хапка  Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 4 129
Надявам се, че няма да ми се разсърдите, че се включвам в темата ви.
Докато четях форума през нощта попаднах на вашата тема и още една във форума "Родители в чужбина".
Искам да ви предложа 2 неща, които мисля, че ще са ви полезни.
Първото - регистрирайте се в www.moneybookers.com Това е online система за разплащане, подобна на PayPal, която се използва предимно в Европа. Сайта family-bg.com я използва като начин на разплащане. Аз я използвам от 3 или 4 години. Акаунта може да се захрани чрез локален банков превод - за България това е 1 лв. или чрез кредитна карта. За потвърждение на акаунта е необходимо малко време, но това се прави, за да се избегне прането на пари.
Хората извън България ще могат да ви превеждат пари в акаунта с много малки такси - някакви стотинки са. След това вие може да прехвърлите парите към вашата банкова сметка срещу 2 евро(май беше и по-малко, но не помня точно).

Второто предложение е продиктувано от тези думи:
Цитат
Скъпи са банковите преводи, не са рентабилни, така да се каже. При нас канадките решихме въпроса с изпращането на чекове на мое име и пари в брой на домашния ми адрес. До сега не е имало издънка с пощата и съм получавала всичко изпратено. Малък недостатък е, че заради голямото количество чекове, ми удържат комисионна за всеки, а за капак ще трябва да декларирам получената сума като приход и да платя данък върху нея. Това са бели кахъри де.

Знам, че когато се прави дарение на дом, регистриран според нашия закон, се издава сертификат за дарение.
Най-вероятно страните, които имат подписано споразумение с България за избягване на двойното данъчно облагане, ще признаят този сертификат. Трябва само да се легализира.
По този начин българите в чужбина ще могат да изпращат дарения и те да не се облагат в страните, в които живеят.

Сетих се и за трето - ако имате нужда от помощ за бюлетина с радост ще помогна. Имам предвид техническа помощ - правила съм няколко newsletter-и към сайтове. Само скрипта е на английски. Ако нямате нещо предвид мога да видя дали могат да се преведат съобщенията на български.

# 38
  • Мнения: 473
"Мисля, че MardiGrass беше писала за предаването от уста на уста-най-сигурно е, когато аз ти кажа-познаваш ме, приятел съм ти и т.н., а ПРЕКОМЕРНАТА РЕКЛАМА-всички знаем за магнитните наколенки, ама и всички знаем, че не помагат"
---------------------------------------------------------

Майче сори но моето мнение относно рекламата е доста по-различно.
Да ви прави впечатление рекламата на AVON за рака на гърдата?

Вярно е че е с доста средства направена,но важно е посланието, ако и да те залива отвсякъде.
Спомни си също и септември на акцията след излъчванията по новините на другия ден какво стана - нямаше ресурс да се съберат нещата, така че нещата са двуяки .....
Мисля че определено има нужда от повече реклама и популяризиране. Peace

Посрещам с две ръце идеята за оnline система за преводи - това наистина е много необходимо. Не всеки път разполагаш с повече пари или пък време да отидеш до банката за превод, а в същото време искаш да си полезен с това с което разполагаш.
От известно време аз изпълнявам ролята на е-pay - за доста хора около мен Mr. Green както знаете.

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 15:18 от Charr

# 39
  • Мнения: 6 206
Бу, това или го имаш или го нямаш.
В този ред на мисли да ти кажа, че този път не си в правилната посока нацяло.

# 40
  • Мнения: 117
"Мисля, че MardiGrass беше писала за предаването от уста на уста-най-сигурно е, когато аз ти кажа-познаваш ме, приятел съм ти и т.н., а ПРЕКОМЕРНАТА РЕКЛАМА-всички знаем за магнитните наколенки, ама и всички знаем, че не помагат"
---------------------------------------------------------

Майче сори но моето мнение относно рекламата е доста по-различно.
Да ви прави впечатление рекламата на AVON за рака на гърдата?

Сори, ама и аз писах "ПРЕКОМЕРНАТА РЕКЛАМА". От реклама до реклама.....

# 41
  • Мнения: 11 306
Нямам идея как, но ми се иска да се намери начин и ние оттатък (РвЧ) да можем да помагаме редовно. Аз  лично следя като заралийка местното развитие, помагам на мамите, познаваме се, сега се включих в подготовката на Коледния базар, ще участвам в пращането на картички на децата по домовете.
Но за мен лично това не стига.
Определено информацията е малко.
Стискам палци да се намери решение за по-лесно и бързо разпространение на информацията и възможност за активното включване на повече чужбински мами.  Peace

# 42
  • Мнения: 518
И аз се намесвам от позицията на новак!!!
Момичета, огледайте се в своята тема - пишете хора, които вече се познавате - явно  вие сте основна част от гръбнака на Движението, но не сте толкова много, а идеите ви определено са много повече, отколкото можете да обхванете и реализирате сами!!!
Точно като новак мога да ви кажа, че трудно се ориентирам как конкретно, точно и ясно може да се помогне!!!Сигурно има и други като мен на които им трябва побутване и даване на ясна насока - Ето, с това може да се помогне!!!Веднъж вече като се даде начален тласък на новите, те сами ще си намерят нишата къде и как са най-полезни!!!
Просто обърнете внимание на хората около себе си - как могат да ви помогнат Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 3 108
И аз се намесвам от позицията на новак!!!
Момичета, огледайте се в своята тема - пишете хора, които вече се познавате - явно  вие сте основна част от гръбнака на Движението, но не сте толкова много, а идеите ви определено са много повече, отколкото можете да обхванете и реализирате сами!!!
Точно като новак мога да ви кажа, че трудно се ориентирам как конкретно, точно и ясно може да се помогне!!!Сигурно има и други като мен на които им трябва побутване и даване на ясна насока - Ето, с това може да се помогне!!!Веднъж вече като се даде начален тласък на новите, те сами ще си намерят нишата къде и как са най-полезни!!!
Просто обърнете внимание на хората около себе си - как могат да ви помогнат Hug

Постингът ти изразява и моите мисли по темата. Може би съм по-отдавна от теб във форума, познавам някои от майките в Движението, включвала съм се (по-рядко, за съжаление Embarassed) и в някои акции, но независимо от това написаното от теб важи и за мен. Хубаво е да се закове една тема, в която да се изнася предварително само най- важната информация: кога, къде, какво ще се прави, какво е необходимо, къде ще се събира и пр. Почти всеки ден влизам в темата на Движението и въпреки това се оказва, че научавам за някоя акция или когато вече е прекалено късно (например, на другия ден), или вече е минала. Не всички имат възможност постоянно да се включват (в това число и аз), и понякога имам чувството, че просто не мога да се хвана в крачка на събитията. Но ако можем достатъчно навреме да се ориентираме в това какво ще се прави, къде, кога, и какво е необходимо, тогава мисля, че ще се увеличи броя на хората, готови да ви помагат.

# 44
  • Мнения: 2 353
  Моите възможности за "злощастния бюлетин" се простират след Коледния базар. Днеска си избодох "учичкити" с тез мъниста по картичките и не мога да си отвържа ръцете, камо ли да седна да пиша злощастни бюлетини.

# 45
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Който когато има възможност се включва в нашите организацоинни дела Wink и държа да кажа,че винаги поне 10 дни преди мероприятие оповестяваме това.
Това,че нямаме някакъв бюлетин не е кой знае какъв провал и ще се направи когато някой има време за това.И още-винаги заковаваме теми в клюкарника,отделен е въпроса какъв е интереса CloseЩе реорганизираме темите за по-голямо удобство на всички Simple SmileА пътуванията не можем да ги споделяме с всички защото много често се пътува инцидентно и в последният момент Wink

И който толкова държи да се осведомява моля да си запише телефоните ни и да пусне мейл с координатите си Praynig
Отделно на базара ще има форми за подпълване ,в които всеки желаещ ще си запише данните и желанията.За това-моля ,заповядайте на базара в градовете в които ще се провежда Wink

Чакаме данните ви на мейла Hug

Общи условия

Активация на акаунт