Как върви захранването - част 11

  • 13 470
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 026
 Някой ползвал ли е готов кисел на GELLWE? Има различни разновидности. Купила съм два, но още не съм пробвала.

# 46
  • София
  • Мнения: 72
Здравейте!
Записвам се в темата за захранването. От началото на месеца захранвам детенце. Давала съм му пюре от картофи. Вчера добавих морков. Захранването не върви много гладко. Успявам да му дам 3-4 лъжички, но половината са изплюти върху лигавника. Купила съм му царевична каша на фризокрем. Интересува ме мога ли вече да я дам. Мога ли да добавя сварена елда към пюрето от картофи? От кога мога да му дам карфиол? Предварително ви благодаря!

# 47
И аз да се изкажа - от 2 дни давам оризова каша на дребосъка - прояви голям интерес, но не знам дали успя да глътне и 1/10 част от незначителното количество каша, което бях приготвила. Но пък беше много забавно да й гледам реакциите Laughing Днес майка ми донесе от село някои неща, та искам да попитам морковите белите ли им коричката? Струва ми се, че колкото добре да ги измия все пак може да остане малко пръст, но пък нали витамините били в най-голямо количество точно там newsm78 Или греша Thinking Вие как процедирате?

# 48
  • Мнения: 2 381
Подсетихте ме, че не съм въвела зелен боб HugЧудя се напоследък каква нова храна да въвеждам.Екзотиките не са на първи план и могат да почакат засега Wink
Ние не сме от ящните и се храним много трудно заради зъбките Sad
Магданоз слагам малко-листенце-две в тенджерката да поври малко с другите зеленчуци и после пюрирам.
Карфиол въведох след 9-ия месец-газообразуваща храна е.
Каша давам следобяд към плодовото пюре.
Морковите мия с четка, после с белачката ги обелвам.

# 49
  • Мнения: 2 381
Здравейте!
Записвам се в темата за захранването. От началото на месеца захранвам детенце. Давала съм му пюре от картофи. Вчера добавих морков. Захранването не върви много гладко. Успявам да му дам 3-4 лъжички, но половината са изплюти върху лигавника.
Може детенце да не е готово за захранване още.Защо не изчакаш няколко дни и пак да опиташ.

# 50
  • София
  • Мнения: 72
Днес изяде няколко лъжички от пюрето с картофи и моркови. Май пюре само от картофи не му е любимо. Освен това аз му давам пюре 1 час след кърмене. Ако беше на гладно сигурно щеше по-добре да се представя, но не искам да замествам кърменето. Няма къде да ходи ще се научи да се храни.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 129
До тук въведохме оризова каша, ябълка, тиква, картоф. Когато се въвежда нова храна само тя ли се дава по 1 лъжичка? Така докато въведем повечето храни малкия няма ли да забрави вкуса на кашата. ябълката и тн?

# 52
  • Мнения: 364
Stryper , можеш да въвеждаш нова храна 1-2 лъжички ит.н. към вече въведена храна и постепенно да увеличаваш количетвото от новата храна , а да намаляваш старата.Незнам дали ме разбра , примерно въвеждаш круша първи дена даваш 1 л.круша заедно с 5 л. каша , втори ден - 2-3 л.круша заедно с 3-4л.каша , трети ден 3-4 л. круша заедно с 2 л.каша.Аз поне така правя и се ръководя и от бебка.Така може да комбинираш запичащи с разхлабващи храни и постепенно да увеличаваш количеството.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 129
И аз си мислех това, но в такъв случай какво става с единия ден почивка само на кърма преди да се въведе нова храна?

# 54
  • Мнения: 2 631
Каква почивка само на кърма!?  Thinking Чувам го за първи път и не съм го прилагала.

# 55
  • Мнения: 988
Почивка само на кърма съм правила само когато:
-е болна
-е ваксинирана
-ако се съмнявам че е реагирала на нещо (случи се веднъж)

Искам да вметна нещо за т.нар. "газообразуващи" храни. При тях нещата са много индивидуални. В смисъл, ясно че няма да метнете детето директно на зрял фасул, но неща като карфиол, броколи, чушки влияят различно на всяко дете. И тъй като не са алергени а са много полезни, съм ги пробвала едно по едно. Оказа се че от карфиол няма грам газове, и го яде със страшен кеф още от шест месеца и половина. Броколи обаче и на седем и половина избягвам да и давам, защото ще си скъса гащиге от пръцкане  Rolling Eyes Чушката не я усвоява, остават парченца, но ако се запече помага безотказно. Мисълта ми е - не пречи да се опита веднъж, за да се види как реагира детето, защото това са доста полезни храни.

# 56
  • Мнения: 2 631
Като говорим за газообразуващи - какво мислите за граха? Мога ли да дам от замразения, който се продава, т.е. не специално обработен, като за бебета? newsm78

Броколи давам от 2 дни и ликвидирахме запека!!! Карфиолът и ние много го ядем. Чушката и при нас излиза на парченца, но я давам, нали сме запечени.

# 57
  • Мнения: 364
Каква почивка само на кърма!?  Thinking Чувам го за първи път и не съм го прилагала.
Принципно се препоръчва ( в Библиотеката го прочетох) след като се въведе някаква  нова храна няколко дена , след това да се остане само на кърма 1-2 дена за да се види дали няма да има реакция , а не да се почва с друга нова , защото ако има такава няма да се разбере от коя от двете е тя.Аз съм го прилагала няколко пъти , но ако вървим така незнам до кога ще се захранваме.
Почивка само на кърма съм правила само когато:
-е болна
-е ваксинирана
-ако се съмнявам че е реагирала на нещо (случи се веднъж)

Такаче аз правя паузи и :
 - ако не е акала няколко дена и ми отказва неща като круша, тиква.
 - ако изгуби желание да яде ,т.е. отказва ми много неща които предлагам. След почивката  каточели има по-добър апетит и желание.
 Абе оставям засега тя да командва  Laughing

# 58
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Като говорим за газообразуващи - какво мислите за граха? Мога ли да дам от замразения, който се продава, т.е. не специално обработен, като за бебета? newsm78

Аз дадох от замразения грах на Бондюел. Домашни пюрета давам единствено ако намеря домашни непръскани плодове и зеленчуци,  или от сергията за еко плодове и зеленчуци на Ситняково. В краен случай давам от замразените зеленчуци на Бондюел, тях със сигурност ги контролират повече от тези на пазара или от замразените български.
Филип реагира много добре и на карфиола, и на броколите. Почивки само на кърма съм правила 2 пъти- единия имаше много жесток запек, втория- имаше хрема.

# 59
  • Мнения: 988
Бондюел и аз знам че са с високо качество, като стигна до спанак, грах - от тях ще е.

Общи условия

Активация на акаунт