Напоследък си мисля разни неща......

  • 3 568
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как екологично чисти бре хора......ДДТ е измислено през 1948 година...по времето на комунизма всичко е ръсено яко с този отровен препарат, който впоследствие е забранен......Ето какво открих:

"Парализира нервната система на насекомите, а при топлокръвните животни се натрупва в тялото /в костната тъкан/. За повечето растения не е фитотоксичен. Употребата на ДДТ е забранена, поради вредното действие върху човешкия организъм и поради факта, че се акумулира в почвата и се задържа десетки години"

....и ние, които сме израстнали само с такъв зеленчук и плод и не сме пили добавки сме по- здрави.......Свекърва ми твърди, че са ръсели със самолети ДДТ върху всичко............

# 16
  • Мнения: 3 491
Конкретно за ескимосите - в "Ню Йоркър" имаше доста интересна статия преди време, че точно въвеждането на т.нар. ниско маслена, растителна и уж разнообразна храна е предизвикало нарушаване на предаваната генетично от поколение на поколение предразположеност към определен тип хранене. И парадоксално,  преходът към уж "здравословно" е  предизвикал скок към разни заболявания.

# 17
  • Мнения: 3 835
.................Малката ми дъщеря е на 1год.и 4мес. и досега не е опитвала нищо сладко,нищо съдържащо консерванти и оцветители,готвя в къщи само от домашни продукти-от зеленчуците до месото.И съм съгласна със Sekretgarden,че децата трябва сами да се борят,да се каляват,да има много плодове,манджа ит.н.Но за съжаление се налага може би по-вече от отчаяние и вкопчване като удавник за сламка да прибягват родителите до витамини  и имуностимулатори.
Стана много дълго и дано и занапред да успяваме да живеем в хармония с природата. 

Ами, откъде бе мила, тези домашни продукти. Незнам къде живееш, но аз нямам баби на село, които да гледат животни. Всичко, което ядем е от магазина и пазара. Това е. Разбира се, че е по-добре да живеем природосъобразно, кой го отрича, ама как. Стараем се, четем съдържанието на храните, внимаваме какво купуваме, ходим на море, каляваме се. А за бабите, моята пра-баба живя до 95г., а баба ми сега е на 96-7, вече им загубих бройката. Обаче, ние говорим за дечицата. По времето на тия баби, знаеш ли колко дечица са умирали.(вече се повтарям). Нищо, че са се хранили здравословно и са живели природосъобразно. И е нормално да сме "по-вманиачени", защото не раждаме по 10 деца. А тогава освен, че не е имало необходимите лекарства, ами и никой не им е треперил така.
Та темата беше за витамините. Rolling Eyes А ние си говорим за баби и ескимоси. ooooh!

# 18
  • Мнения: 3 835
А някой знае ли какво е общото м/у бабите и ескимосите??????? newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А някой знае ли какво е общото м/у бабите и ескимосите??????? newsm78 newsm78 newsm78
Ескимоските не стават баби. Ама това май е разлика newsm78

# 20
  • Мнения: 3 835
Може и да си права , ама се надявам да не си, защото както вече казах, ми стана мъчно за тези хора.   Cry

# 21
  • Мнения: 2 761
ДДТ-то е забранено в Бг 68г.До 80г.оба4е се ръсело тук-таме под строг контрол:))
Между другото за ескимосите 4етох,4е ги хва6тало рак на гърлото,понеже пиели много горе6т 4ай.

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз често си мисля, че даването на витамини често е плакнене на съвест, че се полагат грижи за детето.
Моя приятелка ми разказа преди време как няколко майки се хвалят една на друга коя е по-добра мама и по грижовен родител...докато децата им в съседния пясъчник похапват пясък, а те не че одобряват - просто не разбират, защото не ги поглеждат... /в Германия беше станало, но не е важното това/.
Гледай детето в непроветрявана къща, разхождай го само когато няма "р" в месеца, храни основна със зрънчо и давай витамини имам предвид...

Давала съм - когато има нужда от повече витаминозна храна, а по някаква причина не може да я приеме.
И аз пия доста С за кратки периоди когато от опит знам, че това ми спестява болест.
Иначе обаче е излишно според мен.  Също не купуваме маргарин, нискомаслено мляко не му даваме и т.н.

Има разни баби по пазарите дето продават плодове и зарзавати и със сигурност нямат пари да ги тъпчат с химикали...

# 23
  • Мнения: 3 835
Аз често си мисля, че даването на витамини често е плакнене на съвест, че се полагат грижи за детето.
Моя приятелка ми разказа преди време как няколко майки се хвалят една на друга коя е по-добра мама и по грижовен родител...докато децата им в съседния пясъчник похапват пясък, а те не че одобряват - просто не разбират, защото не ги поглеждат... /в Германия беше станало, но не е важното това/.
Гледай детето в непроветрявана къща, разхождай го само когато няма "р" в месеца, храни основна със зрънчо и давай витамини имам предвид...
.............................

Това ти мнение просто ме обижда и съм убедена, че важи за повечето мами тук. Не вярвам да мислиш сериозно, че сме такива майки. Абсурдно е. Става въпрос, когато правиш всичко както трябва, полагаш всички грижи, разходки, правилно хранене, (зрънчото е забранен от мен), добра хигиена и т.н.........с една дума всичко е правилно. Въпросът е: Жертва ли сме на фармацевтичните компаний и рекламите им, с цел да си продадат продуктите, или все пак има някаква полза от тях. 

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Извинение на всички , които са се почуствали обидени!
Самият факт, че се вълнувате и пишете по темата ви разграничава от майките за които пиша /мислите и ви е грижа освен всичко останало - храна, въздух и т.н./ . Мислех, че е ясно, но да подчертая пак, че е грехота да ви сърдя Wink

За съжаление да, жертва са много хора защото им се втълпява, че витамините са панацея. "даваш - имаш здраво дете", колкото и да спи, играе каквотои да яде... Това имам предвид

# 25
  • Мнения: 1 069
 Не съм против даването на витамини, но когато Тото беше на около 2 г., имахме големи приключения с алергия към вит С.
  Появяваше му се екзема на свивките на колената. Първата работа на лекарите беше да го набедят, че е алергичен към белтъка на кравето мляко. Трябваше да приема само соево и беше истински кошмар, защото не можех да му купувам почти нищо навън. Всеки ден му давах вит С, по съвет на лекаря, докато не стана така, няколко дена просто забравих да му дам. Тогава забелязах, че екземата е взела да изчезва и така разбрах към какво е алергичен. Звучи невероятно, но е факт- алергия към вит С
  Слава на Бога сега вече това изчезна!

# 26
  • Мнения: 4 392
Да... Thinking, secretgarden, напоследък и аз си мисля разни такива неща... Peace
Все се опитвам да погледна малко отгоре и отстрани, пък и като прочетох това и онова, стигнах до такъв извод, че наистина сме манипулирани от традиционната медицина... Thinking, базирана на материалното.
Все по- голямо внимание се обръща на материалната храна, а се загърбва духовната. Sad Може би в това е разковничето.
В миналото хората са живеели в общества, били са задружни, въпреки тежкия живот. Дори и само един боб да изядеш, но с приятели, ти е достатъчно да не се разболееш, защото храниш душата си. WinkНапоследък си мисля, че и това е причината, напр. децата да боледуват повече,когато тръгнат на детска градина. За тях това е един силен емоционален стрес- отделяне от майката, от най- близкото им същество, среща с много други деца, също така стресирани и изнервени, предполагам, опити за "социализация"(как я мразя само тази дума Twisted Evil) на децата от страна на учителките, странни порядки(спомнете си първото нещо, което научават> седнете на столчетата, станете от столчетата..сякаш са животни за дресиране #Cussing out). Въобще тези социализации са начини и инструменти за пречупване на човешката воля и дух в най- ранна възраст. Спонням си за философа Джон Лок, който казва, че детето трябва "да се пречупи" в най- ранна възраст, докъм 2 год., защото после така или иначе не си спомняло. ooooh! Ох..отдалечих се от темата. Сори.. Embarassed
Та мисълта ми беше, че в един материален свят се набляга на материалната храна. Уж знаем, че човешкият организъм е съвършено произведение, което се управлява от един компютър- мозъка. А от този мозък, бях чела някъде, че са изследвани едва 5 % мисля. newsm78 Аз лично не съм убедена, че само и единствено липсата на някакъв витамин може да доведе до някоя болест или до отслабване на имунитета. По- скоро това става под влияние на много други фактори, които не са предмет на една материална наука, като традиционната медицина.  Wink

# 27
  • Мнения: 3 835
............
Аз лично не съм убедена, че само и единствено липсата на някакъв витамин може да доведе до някоя болест или до отслабване на имунитета. По- скоро това става под влияние на много други фактори, които не са предмет на една материална наука, като традиционната медицина.  Wink

Ами то има много теорий по въпроса и е доказано, че силния емоционален стрес при хората като цяло, не само при децата, може да доведе до отслабване на имунната защита, вследствие, на което да са по-податливи към зарази и болести. Точно затова във всички книги съветват майките, ако имат възможност, детето да тръгне на градина след 3-ри год., и да му отделят небходимото време и внимание през това време, с цел този стрес да е минимален.
А не мога да разбера защо така драматично тълкуваш тази дума "социализация". Нали хората, в края на краищата сме социални животни. Аз не го разбирам като пречупване на "човешката воля и дух", а като приучване в най-обикновена дисциплина. Въпреки, че и мен тези столчета, където ги карат да седят мирно и тихо, много ме дразнят. Сигурно има и други начини да се научи едно малко дете на дисциплина и ред. Липсата на един витамин, незнам до какво може или не може да доведе, но найстина факторите, който влияят в/у нашия живот и здравето ни са много и най-различни.

# 28
  • Мнения: 4 392
............
Аз лично не съм убедена, че само и единствено липсата на някакъв витамин може да доведе до някоя болест или до отслабване на имунитета. По- скоро това става под влияние на много други фактори, които не са предмет на една материална наука, като традиционната медицина.  Wink

Ами то има много теорий по въпроса и е доказано, че силния емоционален стрес при хората като цяло, не само при децата, може да доведе до отслабване на имунната защита, вследствие, на което да са по-податливи към зарази и болести. Точно затова във всички книги съветват майките, ако имат възможност, детето да тръгне на градина след 3-ри год., и да му отделят небходимото време и внимание през това време, с цел този стрес да е минимален.
А не мога да разбера защо така драматично тълкуваш тази дума "социализация". Нали хората, в края на краищата сме социални животни. Аз не го разбирам като пречупване на "човешката воля и дух", а като приучване в най-обикновена дисциплина. Въпреки, че и мен тези столчета, където ги карат да седят мирно и тихо, много ме дразнят. Сигурно има и други начини да се научи едно малко дете на дисциплина и ред. Липсата на един витамин, незнам до какво може или не може да доведе, но найстина факторите, който влияят в/у нашия живот и здравето ни са много и най-различни.

Подчертала съм в постинга ти мястото, където си задаваш реторичния въпрос, след което си отговаряш сама! Wink
"Дисциплина" е дума, взета от казармения език. Wink Ние дотолкова сме свикнали с тези неща, че ги приемаме за нормални. Sad Както и да е..., да не оспамвам излишно. Просто го вметнах, затова и е със ситен шрифт. Peace

# 29
  • Мнения: 3 835
Ок. И аз няма да оспамвам повече темата, разбира се всеки си има свое мнение и разбиране за нещата, точно затова водим разговори, ако всички мислехме еднакво, нямаше да има за какво да си говорим.

Общи условия

Активация на акаунт