За варицелата

  • 2 251
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Родителите са я прекарали в детството, сега децата им са болни. Приносители на заразата ли са родителите и трябва ли да се пазя от тях?  newsm78

# 1
  • Мнения: 300
Нещо не ми стана много ясно от въпроса. Но за приносителите на заразата на Варицелата са само болните. Трябва да знаеш обаче че латентния период в който се пренася заразата без да се проличат симптомите е две седмици, а след като избият първите пъпки 20 дни.
Дано тази информация ти помогне.

# 2
  • Мнения: 192
Тоест, ако си я прекарал и си в контакт с болни ти не ставаш приносител, така ли?

# 3
  • Мнения: 603
аз бях бременна в 7-8 месец,когато сина ми се разболя от варицела-нямах никакви проблеми,защото съм я карала в детството.Ти карала ли си я?

# 4
  • Мнения: 192
Нямам спомен да съм я карала, майка ми също. Обаче когато дъщеря ми се разболя преди години, аз не се разболях.

Сега обаче, мои близки, чиито деца са болни ще ми гостуват и се чудех дали те са приносители?

# 5
# 6
# 7
  • Мнения: 192
Мерсажно!  newsm74

# 8
  • Мнения: 728
Варицелата се причинява от херпес зостер и човек, който вече е карал варицела има вероятност при контакт да се разболее от херпес зостер. Доколкото си спомням болният от херпес зостер може да предаде на някой трети варицела. Незнам колко ясно стана това, което написах, но според мен е добре да не идват.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 743
Ако възрастните са карали варицела, няма да се заразят от децата си.

# 10
  • Мнения: 126
Когато бях бременна в 9месец съм била контактна с болен от варицела,и тъй като съм я карала като малка ми изби по тялото "херпес зостер".Това според кожната докторка се дължало на факта,че като бременна ми е отслабнала много имунната система.Успях да заразя и голямото си дете.

# 11
Аз карах варицела на 29 г. и я изкарах много тежко.Синът ми беше на 6 г. и при него мина много леко.Дъщеря ми беше на 1 г. и също като мен я изкара мноиго трудно.Наи-"добрата" възраст за варицела е между 5-7г.Двете с дъщеря ми пихме таблетки Ацикловир(дано не бъркам името),има и мазило.Те са специално за варицела и много ни помогнаха.

# 12
  • Мнения: 192
Варицелата се причинява от херпес зостер и човек, който вече е карал варицела има вероятност при контакт да се разболее от херпес зостер. Доколкото си спомням болният от херпес зостер може да предаде на някой трети варицела. Незнам колко ясно стана това, което написах, но според мен е добре да не идват.

Това според кожната докторка се дължало на факта,че като бременна ми е отслабнала много имунната система.Успях да заразя и голямото си дете.

Благодаря много! Без да знам това и въпреки отговорите по-горе отказах гостуването. През цялото време по интуиция се страхувах, че поради отслабената ми имунна система в момента този контакт не е много удачен. И вие го потвърдихте.  bouquet

Шубето е голям страх, ейи  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 13 204
Родителите са я прекарали в детството, сега децата им са болни. Приносители на заразата ли са родителите и трябва ли да се пазя от тях?  newsm78

Е защо да се пазят? Има мноооого редки случаи, когато организма не е изградил траен имунитет. По принцип при варицела се изгражда траен имунитет, ако обаче вирусът се подтисне по някакъв начин може да не се изградят достатъчно антитела. Аз не се притеснявам да контактувам с варицелно болни. Карах я на 30 г. и детето на 2 месеца и мъжа ми... всички я изкарахме... сега сме спокойни  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 13 204
Тоест, ако си я прекарал и си в контакт с болни ти не ставаш приносител, така ли?

Вирусът си остава в организма ти ако си я прекарал, но това което може да стане е да развиеш Херпес зостер (и варицелата и херпес Зостер имат един и съш причинител). И ако в момента имаш херпес можеш да заразиш някой, който не е карал варицела, т.е. той ще изкара шарката, а не херпеса!

Общи условия

Активация на акаунт