Моля, препоръчайте лекар от "Майчин дом"

  • 72 985
  • 240
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте - още ми е далече раждането, в 17 г.с. съм, но се замислям сериозно при кого да родя. Четох за издънка на Доганов от "Майчин дом"- осакатил е едно бебенце и то не може да си движи ръчичката. Много ме разтърси това. И за детенцето ми стана мъчно, и се уплаших...
Вече ходя на консултации в "Майчин дом" и се притесних как са специалистите там. Препоръчаха ми до момента доктор Гунев. Имате ли отзиви за него? Имате ли и за някой друг лекар?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз лежах в МД заради кръвоизлив -отлепяне на плацентата, получи се хематом, бях там цял месец докато се оттече хематома. Много съм доволна от д-р Манчев, той ме закрепи, а после ходих всеки месец при него на ехограф и за съвет, но си плащах по 20 лв на ходене, щото той няма договор със  Здр.каса. Иначе и аз бях записана долу в Медицинския им център за бременни, но никак не съм доволна - те са една машина за пари. За всичко вземат пари - за слушане на тоновете(всеки път по 5 лв), за изследвания на кръв и урина(не помня, но имаше такса), за болничен (всеки месец по 16 лв, въпреки, че бях постоянно с контракции и не съм от тези бременни дето ей така си вземат болничен от глезотия), за ехограф, след като ми изгърмяха още в 6-ти месец двете преглеждания, които поема Здр.каса (15лв - то навсякъде е толкова, ама техния ехограф е ужасен - нищо не се вижда).Ехографа на Манчев (7-ми етаж-Патологична бременност) е много ясен, измерва тоновете на бебето, също и кръвообращението му, а той е много добър специалист.
Мои приятелки не са давали и стотинка почти за цялата си бременност, а мен здравата ме оръсиха там. Не ме разбирайте погрешно, не ми е жал за парите, щото за да знам,че всичко е наред бих дала и повече от това, което дадох.Въпроса е принципен - например за болничните: като решиш да си вземеш болничен, а ти няма нищо - добре, плащаш си, ама аз като си бях наистина за болничен, защо ми вземаха пари и на мен! Не е честно.
Та така, ако имаш възможност ти препоръчвам да отидеш на по-сносно място на консултации.
Пожелавам ти лека бременност и раждане newsm10

# 2
  • Мнения: X
здравей, аз миналата година се водех там на ж.к, и аз имах малко проблеми и бях в болнични.винаги ми беше учудващо,на какво основание ти вземат тия 16 лева,при условие,че никъде не се плаща за болничен.аз просто не исках да се ядосвам, или да ме прецакат и не ги питах, а може би трябва някой баща да пита за това даже ако може и в касата или шефовете на аг-то.макар че,вече за щастие родих успешно преди почти година.

# 3
  • Мнения: X
пролет, ако не е тайно кога стана тази издънка скоро ли?

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

мдааааааа, той е Човекът и лекарят! ТОЙ е  Peace


П.П: ludmilana - дай ми, моля те някакви негови координати? Къде преглежда на частно той сега? Мерси   bouquet

# 5
  • Мнения: 7 723
    Препоръчаха ми до момента доктор Гунев.   
newsm10- много добър специалист.
 

# 6
  • Мнения: 90
д-р Гърчев Hug

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз раждах при Д-р Асен Николов, препоръча ми го гинеколога, при който ходех на прегледи по време на бремеността - много съм доволна!  Peace

# 8
  • Мнения: 3 743
Аз раждах при Д-р Асен Николов, препоръча ми го гинеколога, при който ходех на прегледи по време на бремеността - много съм доволна!  Peace
И аз раждах при него и изобщо не съм доволна!

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз раждах при Д-р Асен Николов, препоръча ми го гинеколога, при който ходех на прегледи по време на бремеността - много съм доволна!  Peace
И аз раждах при него и изобщо не съм доволна!
Защо, той какво не направи както трябва?
Защото при мен всичко си беше супер, бях секцио и после като ходих при друг (трети) гинеколог след раждането на профилактичен преглед, ми каза, че много добре ме е изчистил доктора, при който съм раждала. А и много бързо се възстанових!

# 10
  • Мнения: 3 743
Извинявам се за отклонението от темата Wink
Много неща не направи както трябва... Добре, че имаше стажанти около мен, за да родя при тях, че той по това време си пиеше кафето! Не ме заши добре, не ми сложи упойка... Но накрая си взе парите разбира се Close

# 11
  • Мнения: 366
 Професор Ангел Димитров, аз раждах при него и съм мното доволна, не съм имала и усложнения де ,ама, важно е , че и анестезиолог - първо е анестезиолог, а и като раждах при него всички от персонала ме похвалиха, че е добър избор. Успех, ако искаш телефон пиши ми съобщение

# 12
  • Мнения: 5 790
Професор Ангел Димитров, аз раждах при него и съм мното доволна, не съм имала и усложнения де ,ама, важно е , че и анестезиолог - първо е анестезиолог, а и като раждах при него всички от персонала ме похвалиха, че е добър избор. Успех, ако искаш телефон пиши ми съобщение

И аз родих при него. Това е отличен избор, а професорът е прекрасен лекар и човек. А все пак е и шеф...
Успех при избора!

# 13
  • Мнения: 453
Аз раждах при Диков. Доволна съм.
След раждането идваше всеки ден да ме види как съм!
Не е меркантилен- дадохме му 300 лева, а той даде 100 на акушерката!
Позволи на таткото веднага след раждането да види мен и бебо.
Абе, като цяло съм доволна!

# 14
  • Мнения: 1 976
Д-р Диков е невероятен ЧОВЕК! При него бях на ЖК, но не ме е израждал той, тъй като лежах в патологията при д-р Дяволов, от който също съм много доволна. Спокойно бих се доверила на Диков, ако го позволяваха обстоятелствата. От д-р Гърчев  също имам много добри впечатления!

# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз раждах при Диков. Доволна съм.
След раждането идваше всеки ден да ме види как съм!
Не е меркантилен- дадохме му 300 лева, а той даде 100 на акушерката!
Позволи на таткото веднага след раждането да види мен и бебо.
Абе, като цяло съм доволна!

А той е известен, че едвам може човек да му даде пари. Мен как ми отказа бут уиски при условие, че на цялия колектив  взели и невзели участие носех. Накрая акушерката я помолих тя да му я предаде и тя ми обясни, че той си е такъв и ще му обясни. /Не става въпрос за раждане/. Много го е страх да не черпи човек само него. И като специалист си е много добър.

# 16
  • във фурната
  • Мнения: 596
Д-р Гуневне ми беше зашил шийката на матката #Cussing out
след първото раждане и за да запазя второто бебче,трябваше да ми правят серклаж през бременността.Освен това ме остави да се мъча с ригидна шийка на матката,без да се получава разкритие в хода на раждането,а сега от форума научавам,че има два вида ЛС от групата на простагландините,които ти предизвикват разкритие за много кратко време.Абе не съм доволна от него,но ти си знаеш.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 056



П.П: ludmilana - дай ми, моля те някакви негови координати? Къде преглежда на частно той сега? Мерси   bouquet

[/quote]


Тел. 0888932733 - д-р Манчев
Аз винаги съм ходила в Майчин дом на 7-мия етаж при него на преглед, там е хубав ехографа.Той е там всеки ден до към 13-14 часа, а иначе не знам къде има частен кабинет.

# 18
  • Мнения: 2 807
Д-р Гунев - невероятен е!

И трите дечица съм родила при него. Стоя неотлъчно до мен по време на трите раждания.
Ражданията ми започваха през нощта - вдигаше телефона си още на първото позвъняване и ме чакаше пред Майчин дом дори преди уговорения час.
Човек и професионалист е, възпитан, скромен, перфектен във всичко, което върши...
Мога да изпиша още много за него...

Ако избереш него няма да съжаляваш, повярвай ми  Peace

# 19
  • Мнения: 5 255

мдааааааа, той е Човекът и лекарят! ТОЙ е  Peace

 Peace Подкрепям  Wink
Екипът при който раждах беше Доц.Маринов + Д-р Манчев

# 20
  • Мнения: 4 915
Само да вметна за д-р Диков: Вече не работи в "Майчин Дом", а в болница "Токуда".

# 21
  • Мнения: 2 663
д-р Гунев
Невероятен професионали, много фин човек, внимателен, скромен, а бе мога да редя само суперлативи за него.

Д-р Гунев - невероятен е!

Човек и професионалист е, възпитан, скромен, перфектен във всичко, което върши...
Мога да изпиша още много за него...

Ако избереш него няма да съжаляваш, повярвай ми  Peace


По време на раждането беше до мен постоянно, идваше да ме види всеки ден след раждането, даваше ми напътствия и за кърменето!Дай Боже и другите деца да родя при него!

# 22
  • София
  • Мнения: 208
Д-р Гунев- newsm10много добър,аз раждах при д-р райчева(младата) и двете си деца-също съм много доволна-и Гунев ,и райчева не говорят за пари преди ражданията,а после взимат колкото си им приготвил!

# 23
  • Мнения: 94
Професор Ангел Димитров, аз раждах при него и съм мното доволна, не съм имала и усложнения де ,ама, важно е , че и анестезиолог - първо е анестезиолог, а и като раждах при него всички от персонала ме похвалиха, че е добър избор. Успех, ако искаш телефон пиши ми съобщение

И аз родих при него. Това е отличен избор, а професорът е прекрасен лекар и човек. А все пак е и шеф...
Успех при избора!

И аз Peace
Много съм доволна. Родих секцио и професорът ме ши един час, в резултат на което нямах никакви придърпвания и на 20-я час вече се чуствах добре. Обича да се шегува и това е важно, поне за мен.

Успех в избора!

# 24
  • Мнения: 371
Д-р Веселин Дяволов страхотен специалист!!! newsm10.

# 25
  • Мнения: 487
Д-р Божилов. newsm10

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тел. 0888932733 - д-р Манчев
Аз винаги съм ходила в Майчин дом на 7-мия етаж при него на преглед, там е хубав ехографа.Той е там всеки ден до към 13-14 часа, а иначе не знам къде има частен кабинет.

ох, и аз му имам гсм-а, но мислях, че знаеш къде има частен кабинет. Искам да се консултирам по аг въпроси с него, но не от бременски х-р Wink

# 27
  • Мнения: 396
Д-р Дяволов!!! Той ми направи секциото и съм страшно доволна. Още на следващият ден се бях възстановила, а другите около мен не можеха да станат с дни. Препоръчвам ти го!

# 28
  • Мнения: 109
Проф. Чернев  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 956
Благодаря на всички за отзивите. Очаквам и други да се включат. Със сигурност има полза от такова допитване. Рано е да правя окончателен избор за лекар за раждане, но е хубаво да се сондира мнение. Що се отнася до Женската консултация - май ще се възползвам от инфото за др Манчев. Понеже на консултацията по здравна каса всичко минава на конвейер, има купища пациенти, а друго си е да попаднеш на индивидуален подход.
 

# 30
  • Мнения: 55
Аз родих със секцио при доц. Русева. Тя ми следи цялата бременност, но не работи със ЗК

# 31
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз раждах при Дуковски.

# 32
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И как се отнесе той? Защото аз не съм му голяма фенка, щеше да изгуби едно бебе на една нощня смяна.....

# 33
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И как се отнесе той? Защото аз не съм му голяма фенка, щеше да изгуби едно бебе на една нощня смяна.....


И аз не съм но това е друга тема. Не искам да плаша някой и да давам примери.

# 34
  • София
  • Мнения: 244
Аз родих при Асен Николов, доволна съм, нямам забележки, въпреки че тук прочтох негативен отзив за него. Много хубаво ме заши човекът, внимателен е, след ражднето всеки ден идваше да ме вижда, ако рождам втори път-пак при него ще е. И от анестезиолога съм доволна, мисля, че се казваше Анастасов. А за жк в Медицинския център на първия етаж съм съгласна-ужасни са, много са бавни, все чакаш за всичко, взимат пари за щяло и нещяло, разсеяни, мързеливи, с една дума кошмар. Успех и леко раждане!

# 35
  • Мнения: 1 341
И как се отнесе той? Защото аз не съм му голяма фенка, щеше да изгуби едно бебе на една нощня смяна.....
Този човек не искам никога повече да го виждам през живота си.За мен е безкрайно неприяна личност и има не човешко отношение (поне към мен)


По темата,
Д-р МАНЧЕВ,много добър специялист,и страшно човече и добронамерен.
Благодаря му за вска отделена минута,дори и заплатена.Всеки лев си заслужава.При следваща бремнност и раждане пак той е Човекът  Hug  Peace   bouquet

# 36
  • Мнения: 7 108
За д-р Хранов.
ЧОВЕК.

И твърдо против Гунев. Причините описах скоро в друга тема.

Лека и безпроблемна бременност, пролет. И много късмет. Тогава всичко с теб и бебето ще бъде наред.
  bouquet

# 37
# 38
  • Мнения: 502
   Правилно си се уриентирала към М.Д.,там са най-добрите неоантолози.А относно докоторите или д-р Гунев /много внимателен и добър специалист,най-вече за нормално раждане/ или д-р Дяволов /от патологията на 5 ет,цар е на секциото,може и нормално/.
   Пожелавам ти успех и едно здраво и хубаво бебче  bouquet

# 39
Бихте ли ми дали телефони за връзка с доц.Стоимен Иванов,клиника "Майчин риск".Благодаря предварително!

# 40
[[/quote]

По темата,
Д-р МАНЧЕВ,много добър специялист,и страшно човече и добронамерен.
Благодаря му за вска отделена минута,дори и заплатена.Всеки лев си заслужава.При следваща бремнност и раждане пак той е Човекът  Hug  Peace   bouquet
[/quote]  Peace

# 41
  • Мнения: 43
Бих искала да кажа всичко най - хубаво за доктор Хранов. Той проследи и двете ми бремености и изроди идвете ми дъщери. Това е един прекрасен човек, изключително честен.

# 42
  • Мнения: 1 883
И как се отнесе той? Защото аз не съм му голяма фенка, щеше да изгуби едно бебе на една нощня смяна.....

И двете щерки съм раждала при др Дуковски . Страхотен човек и специалист . Не ми е искал и 1лв .Не вярвам в практиката на гореизброените лекари да е нямамо такива случай . newsm78   

# 43
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз вече родих - през април. При д-р Гунев. Нормално. Много съм доволна - внимателен е и е много фин човек. И за Манчев имам впечатления  - и при него нямах против да родя. Дяволов също много го хвлят.

# 44
  • Мнения: 2 517
Цитат
Дяволов също много го хвлят.

И има за какво да го хвалят. Родих със секцио при него  и за миг не съжалявам за избора си.

# 45
  • Мнения: 741
Д-р Николай Негенцов ми помогна да забременея,следи ми цялата бременност и ми направи секциото.Хиляди благодарности!

# 46
Д-р Дяволов!!! Той ми направи секциото и съм страшно доволна. Още на следващият ден се бях възстановила, а другите около мен не можеха да станат с дни. Препоръчвам ти го!
-------------Д-р Веселин Дяволов страхотен специалист!!! --------------Mnogo hvalbi be.Ne6to samnitelno mi izglejda!

# 47
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Д-р Дяволов!!! Той ми направи секциото и съм страшно доволна. Още на следващият ден се бях възстановила, а другите около мен не можеха да станат с дни. Препоръчвам ти го!
-------------Д-р Веселин Дяволов страхотен специалист!!! --------------Mnogo hvalbi be.Ne6to samnitelno mi izglejda!

Не съм раждала при него, но наистина добър специалист гледа си работата

# 48
  • Мнения: 284
Д-р Станева-изключително мила и добра жена!

# 49
# 50
д-р Живка Карагьозова.Много съм доволна от нея.Тя ми е личен АГ вече 3-та година.От д-р Димитрова не съм доволна.Наложи ми се да лежа 2 месеца в "Майчин дом" за задържане и тя ми беше наблюдаващ лекар.Всеки понеделник съм плакала заради нея.Казваше ми ,че бебето има преплитане на червата ,кисти в стомаха и какво ли още не.Незнам като лекар колко е добра/слава богу родих здраво бебе/,но като човек не струва.А за д-р Негенцов не искам и да чувам.2 год. ни лекува с мъжа ми от гъбички и хламидии.

# 51
  • Мнения: 153
Екипът - доц. Маринов и Манчев! Номер едно са и им благодаря от все сърце за това, че спомогнаха на този свят преди 2 г. и 8 м.да се роди прекрасната ми дъщеря Анна. Hug newsm10

# 52
  • София
  • Мнения: 4 129
Професор Ангел Димитров, аз раждах при него и съм мното доволна, не съм имала и усложнения де ,ама, важно е , че и анестезиолог - първо е анестезиолог, а и като раждах при него всички от персонала ме похвалиха, че е добър избор. Успех, ако искаш телефон пиши ми съобщение

Шефа на родилното отделение - много добър хирург. И 2-те ми деца родих при него и съм много доволна. Само предварително научи таксите му.

# 53
Познавам един "специалист" майчин дом, но на никого не бих го препоръчал. Става въпрос за д-р Дуковски. Д-р Дуковски, както повечето си колеги акушер-гинеколози, е готов на всичко за да спечели пари, включително и да си играе с живота на родилките, които са му гласували доверие, както и с живота на техните деца. За съжаление и ние с жена ми бяхме от хората гласували му доверие. Когато дойде време да се роди нашата дъщеря, докторът беше решил, че на всяка цена трябва да ни вземе пари за цезарово сечение, които възлизаха на няколко стотин евро. За да роди жена ми в удобно за него време с цезарово сечение, й беше дал медикамент, който предизвиква много силни контракции, с ясното съзнание, че няма индикации за подобно нещо и, че жена ми не е още готова за нормално раждане (никакво разкритие и готовност на маточната шийка). Наложи се спешна операция поради силно страдание на плода от контракциите, изчезващи тонове на плода, опасност от руптура на матката, да не говорим за болката и мъките, които преживя жена ми…. Още по неприятно ми е, че самият аз съм лекар и този фарс се разви под носа ми.
Д-р Кирилов

# 54
# 55
  • Варна
  • Мнения: 692
Запис Peace

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 08:58 от Cherry*

# 56
моля ви кажете нещо за доктор негенцов

# 57
  • София
  • Мнения: 570
Здравейте!
Аз преди няколко дни разбрах, че съм бременна. В момента се чудя къде да се запиша на женска консултация.  В Майчин дом дали водят женска консултация чрез Здравната каса? Бихте ли ми препоръчали някой лекар там, при когото да се запиша?

# 58
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
Аз преди няколко дни разбрах, че съм бременна. В момента се чудя къде да се запиша на женска консултация.  В Майчин дом дали водят женска консултация чрез Здравната каса? Бихте ли ми препоръчали някой лекар там, при когото да се запиша?
Аз ходех на ЖК в МАйчин дом. Да - по здравна каса е. Ходих при доктор Клисурски. Симпатяга е. Разбира си от работата, акушерката също е свястна. Обаче в който и родилен дом да отидеш, по здравна каса имаш право само на 3 или 4 прегледа с видеозон и на 3-4 кръвни изследвания. Всичко допълнително се заплаща по държавен ценоразпис. На мен не ми се нсложи нищо допълнително, така че не знам цените.
А що се отнася до другите родилни домове, имам информация само за Шейново - една приятелка отиде да се записва на ЖК там и й искали 340 лв (май толкова беше...) за пълен пакет прегледи и то по здравна каса  #Crazy през бременността, при положение, че в ШЕйново всеки път на ЖК е различен доктор и то стажант, докато в МАйчин дом си през цялото време при един доктор. И тя в крайна сметка не се записа там на ЖК.
А иначе аз ходех на ЖК при др КЛисурски и успоредно с това - при др ГУнев, но в частен кабинет. И родих при Гунев. Много съм доволна от него. Съвестен лекар и изключително добър специалист е.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 541
В НИКОИ СЛУЧАЙ ПРИ ТОЗИ ГРУБИЯН И ПОДИГРАВЧИЯ!
ИМА МНОГО ПО ДОБРИ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ
МАНЧЕВ ПРИМЕРНО Peace

# 60
  • София
  • Мнения: 1 956
Ааа! И Манчев е много добър. Не съм раждала при него, но съм ходила на преглед. Специалистите си ли1ат, аи ми го бяха препоръчали.

# 61
  • Мнения: 11
д-р Хранов или д-р Димитрова

# 62
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честита Коледа на всички! Здраве и късмет!   bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 1 020
Карагьозова

# 64
  • Мнения: 566
Раждах при д-р Дяволов, много добър лекар, имах усложнение, за което се разбра след като му свърши смяната, той се върна за да ме види и да направи малка манипулация. След това идваше да ме вижда по 2 пъти на ден

# 65
  • Мнения: 48
Аз ходя в момента при д-р Карагьозова, и при нея ще раждам. Много е внимателна и е добър лекар. Като родя ще ви пиша повече;-)

# 66
  • Мнения: 4 414
И твърдо против Гунев. Причините описах скоро в друга тема.
и аз съм твърдо против Гунев. не ми се разказва цялата сага - писала съм я подробно...
накратко: следих си бременността при него в частния му кабинет. 2 месеца на притеснените ми въпроси за бактерии в урината отговаряше, че били нормални. дори не сметна за необходимо да ми пусне стерилна урина. точно реших да го направя сама и родих. в 35 г.с. причина: майчино-фетална инфекция. обяснението на колегите му в МД беше "Имала сте някаква инфекция. Защо не сте я лекувала?"
но дори това бих преглътнала...човек е - може да сбърка. когато му се обадих, че са ми изтекли водите, ми каза, че няма да дойде в МД, защото можело да родя и след седмица Shocked интересно твърдение! след няколко обаждание и скандал от мъжа ми най-накрая каза, че имал грип и не можел да дойде. трябваше да го нахока мъжът ми, за да се сети, че може да ме предаде на друг лекар. а уж това му било практика - говорихме по въпроса 1 седмица преди да родя.
както и да е...родих при Гърчев. доволна съм, но всъщност имам доста бегли впечатления от него.

зная, че има много майки с прекрасни отзиви за Гунев. но при мен се случи така. не искам да влизам в спор за професионализъм и човечност. просто бих искала да се знае, че има и такива случаи.

# 67
molia vi pishete neshto za doctor Nikolay Negencov.Az xodia pri nego ot godina i e mnogo vnimatelen,no na momenti me sumniava(s postoianite si izsledvania).Bremenna sum i smiatam da rajdam pri nego.
 Molia spodelete ,ako znaete neshto pove4e za nego

# 68
  • Мнения: 11
Аз ходя при д-р Негенцов от доста време и  съм много доволна от него.Явно за някои изследвания счита ,че са необходими и за това ги назначава.Само не зная дали изражда.Успех!

# 69
  • Мнения: 741
Д-р Негенцов ми помогна да забременея,следи бременността ми и направи секциото.Страшно съм му благодарна!Не мисля,че изследванията,които ми правеше са били ненужни.

# 70
  • Мнения: 2 336
проф. Чернев /следеше ми стриктно бременността/ , въпреки че така се стекоха нещата че родих при д-р Хранов и от него съм доволна

# 71
  • Мнения: 110
Извинявам се за отклонението от темата Wink
Много неща не направи както трябва... Добре, че имаше стажанти около мен, за да родя при тях, че той по това време си пиеше кафето! Не ме заши добре, не ми сложи упойка... Но накрая си взе парите разбира се Close
И аз не съм много доволна от него,като специалист може би е добър,но като отношение изобщо не ми хареса,много е надменен и мисли само за пари,на първия ми преглед ме попита какво работи мъжа ми,като че ли тва беше най-важното,а когато наближи да раждам той точно тогава реши да ходи на командировка в Малайзия,и ме прехвърли на негов колега-д-р Гърчев,но явно това ми беше за късмет,защото от него останах много доволна,много е печен Peace

# 72
  • Мнения: 1
Д-Р ГУНЕВ,
Той е невероятен специалист и много добър човек, уравновесен и отговорен
Аз попаднах на него случайно заради проблем с първата ми и за съжаление неуспешна бременност. Държа се нормално, отказа ПАРИ!!! укаражи ме , после имах други проблеми и пак ми помогна. Родих на 30. 12,2005 година в 12.25 наобяд, той беше неотлъчно до мен,  като преди да отида в болницата където ме чакаше в приемното му звънях няколко пъти през ноща.
След това въпреки новогодишните празници идваше да види как съм по два пъти на ден до деня на изписването ми.
НЕВЕРОЯТЕН ЧОВЕК!!!! ЗА МЕН ТОЙ БЕШЕ КЪСМЕТ И БОЖИ ДАР

Между другото когато лежах първият път заради проблемната бременност се запознах и с доктор Манчев, който също ми направи много добро впечатление, но не бих сменила д-р Гунев

# 73
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А някой скоро да е раждал при Асен Николов?
Аз родих при него през 2005г. сина си и сега май пак към него ще се насоча......  newsm78

# 74
  • Мнения: 8
От  скоро ходя    при д-р Филипов .Някой да е ходил при него и имате ли впечатления  от него?

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 20:40 от sisanka

# 75
И двете си деца съм родила в Майчин Дом при д-р Дяволов. Само едно мога да кажа за него - ТОЙ Е.... ДЯВОЛСКИ ДОБЪР!!!!
Горещо го препоръчвам!  bouquet

# 76
  • Мнения: 34
Аз раждах при д-р Асен Николов, декември 2006, близнаци. Невероятен лекар и човек. Всичко мина нормално, по нормален начин родих, заши ме. Не съм имала никакви проблеми. Пари не ми е искал макар, че го извиках в ден, когато си беше взел почивка. Даже се писа на работа за да не плащам на болницата 100 лв. А иначе на консултации бях при Клисурски, ако не му бъркам името. Но е много внимателен и не съм плащала нищо, което е към ЗК.  Отделно ходех и на платени прегледи при него, по мое собствено желание. За по сигурно. Имам му страшно доверие и ако ми се наложи отново ще ида при него.

# 77
Здравейте,
Д-р Гунев е добър специалист при раждания,но ако проблема ви е друг по-добре се обърнете при друг специалист гинеколог.

# 78
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,
Д-р Гунев е добър специалист при раждания,но ако проблема ви е друг по-добре се обърнете при друг специалист гинеколог.

имала съм проблемна неуспешна  бременност,преди,
и тази не  ми беше  много  като по вода,
но ето сега съм на  финала и то благодарение на  Д-р ГУНЕВ-така  че ........ Whistling
представи се  де защо си анонимен,може  би си  завистлив негов колега или?
С 2 ръце  го подкрепям и вярвам в  него Peace

# 79
  • Мнения: 1 103
При доц. Чернев много съм доволна и двете там съм ги раждала супер е  Grinning

# 80
  • Мнения: 2 336
При доц. Чернев много съм доволна и двете там съм ги раждала супер е  Grinning
Peace Peace Peace Peace Peace само с една поправка -професор  Wink

# 81
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Доцент Асен Николов - с две ръце подкрепям!  Peace
В понеделник - 07.04.2008 - ми направи секцио за втори път! Без забележки!  Peace

# 82
  • Мнения: 429
д-р Р. Димитров

# 83
  • Мнения: 2 401
Бих искала да кажа всичко най - хубаво за доктор Хранов. Той проследи и двете ми бремености и изроди идвете ми дъщери. Това е един прекрасен човек, изключително честен.

Хранов е Бог!  Heart Eyes

# 84
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351

 newsm78

# 85
  • София
  • Мнения: 389
За мен Д-Р ТАШКОВ /младши/ е наистина ЛЕКАР!!! Страшно добър като човек, притежава онова толкова вече рядко срещано качество в лекарите - СЪСТРАДАНИЕ! Той ме наблюдава през цялата бременност, присъстваше на всички прегледи и изследвания, които ми назначаваше, слизаше долу на входа, чакаше ме, взимаше ме и ме водеше, където е нужно като или влизаше с мен или ме чакаше отвън - такова отношение, никъде го няма, повярвайте ми, много съм ходила по лекари и болници и затова го казвам. Ще го препоръчвам винаги и на всички, защото той наистина умее да те обгрижи, да те успокои и в крайна сметка ми направи секцио след което на другата сутрин ме срещна тичайки по коридора към бебето си. Много добър Човек и отличен специалист! До като ми траеше операцията влезе и баща му, от няколкото думи които размених с него, разбрах, че явно доброто възпитание, грижовност и професионализъм са наследени достойно!!!!

# 86
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
butterfly*- темата е за д-ри от МД, не за такива от Тина Киркова.
А за мен д-р Ташков (младши) не вдъхва доверие.

# 87
  • Мнения: 95
Препоръчвам с две ръце д-р Гунев. Прекрасен специалист и човек!

# 88

Горещо препоръчвам доц. Асен Николов. На 22 април той заедно с д-р С. Нашар ми направиха секциото и съм много доволна и от двамата-страхотни специалисти.

# 89
  • Мнения: 115
Кажете ми нещо за професор Найден Пранчев? Ако имате впечатление, координати и прочие...

# 90
  • Мнения: 835
Бих препоръчала Др.Й.Димитров.

# 91
  • Мнения: 576
Аз раждах при Доц.Маринов и д-р Манчев!
Невероятно добър екип!
Благодаря им от сърце! smile3521 newsm10

# 92
Някой да знае нещо за д-р СЛАВОВ?Отзиви?

# 93
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Някой да знае нещо за д-р СЛАВОВ?Отзиви?
Ами засега съм чула само 2 отзива за него - само отрицателни. Sad
Ама знам ли може пък да си е добър специалист човека..........  newsm78

# 94
Други отзиви за д-р Славов? newsm78

# 95
  • Мнения: 13
Имам въпрос за д-р Манчев от Маичин дом.
Той не се или занимава само със секцио? newsm78
Някой раждал ли е нормално при него?

# 96
  • Мнения: 308
Ако не си близка с някой лекар или не му платиш, д-р Манчев няма да ти обърне никакво внимание.Такъв рев съм изревала от него, толкова беше груб.Затова отидох в Окръжна и родих нормално.Много съм доволна.

# 97
  • Мнения: 13
Не мога да се оплача от липса на внимание по време на бременността ми от страна на д-р Манчев,дори напротив!Но явно това е било така,защото при него ме изпрати жената на доц.Доганов(шефа на Майчин дом),а и освен това му й плащах.Бях доволна от него ,но накрая се разочаровах!
Когато наближи времето да раждам, той започна да ме убеждава,че бебето било голямо,с голяма глава и,че съм нямало да мога да родя нормално!Нито веднъж не ми беше премерил таза,гледаше ме само на видеозон и беше изчислил,че ще е около 4.200кг.
Тъй като знаех,че се занимава само със секцио и не бях чувала някоя да е раждала нормално при него реших,че ме лъже,за да ми направи секцио и да вземе повече парички.
Между временно ходех при още един лекар на консултация без негово знание.Той ми беше мерил таза и ми беше казал,че няма проблем да родя нормално!За това твърдо отстоявах пред Манчев,че ще раждам нормално.Той, обаче не ми каза,че няма да участва в израждането и да си търся друг лекар.В нощта когато започнах да раждам той просто не си вдигна телефона!Попаднах на случаен екип,от който мога да кажа,че съм доволна!Бебето беше 3.800кг.и имах два външни шева,което никак не е много за първо раждане!
Та, за това ми беше любопитно някой дали все пак е раждал при него нормално?!

# 98
  • Мнения: 18
И аз съм с две ръце за д-р Асен Николов.През 2003 родих секцио при него, сега пак той следи бременността ми .

# 99
  • Мнения: 2
моля препоръчайте ми лекар от "Майчин дом" при които да родя .бях си избрал екипа на д-р дяволов ,но се указа , че точно когато ще раждам той ще в отпуск и сега незнам към кого да се насоча благодаря

# 100
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
igenkova, ти не прочете ли темата дотук?  newsm78

# 101
  • Мнения: 233
Само д-р Гунев!!!
Никога Дуковски!!!

# 102
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Абсолютно съм съгласна!  Peace

# 103
  • Мнения: 113
Аз раждах секцио при екип Манчев(той ми следи и бременноста) и Начев(той не проследява бременност), много съм доволна  Peace Но да подчертая, че тези доктори са подходящи за секцио  Peace
Манчев е малко разсеян,но много точен лекар...абе голям симпатяга е Laughing Продължавам да го ползвам,като гинеколог и живот и здраве за следващото бебче, пак ще съм с този екип  Wink
За нормално раждане препоръчвам Дяволов(2 мои приятелки бяха при него)
От Маринов имам също добри впечатления, той ми следеше бременноста когато Манчев беше отпуска  Simple Smile
С Дуковски съм контактувала няколко пъти, и ми се стори доста неприятен....не знам как е като лекар( лично мнение,аз държа да се чувствам комфортно доктора си)  Peace

# 104
  • Мнения: 4 465
Дяволов

# 105
  • Мнения: 60
Аз раждах при Негенцов, секцио. Определено съм много доволна от него - професионализъм, отношение, грижи   bouquet. Но ми излезе толкова пари, колкото да бях отишла да раждам в Токуда например Shocked. А само като видиш мизерията в Майчин дом, направо ти призлява, ама това е др. тема.

# 106
Zdrasti!

uspia li da namerish lekar we4e?Az sasto sam w podobno polojenie, w 8 mesetz sam, nabliudawashe me d-r mehandjiew, koito zamina za 4ujbina (ot Mai4in dom e) i sega se 4udia kam koi da se orioentiram, naso4ila sam se kam dr Man4ew ili Diawolow, ama ne sam gowoila oste s nikoi ot tiah.

Pozdrawi i uspeh!

# 107
  • Мнения: 13
Ако ще раждаш секцио д-р Манчев е чудесен за тази работа.
Ако смяташ да раждаш нормално-гледам,че много препоръчват за тази работа Дяволов.Аз нямам впечатления от него. Simple Smile

# 108
  • Мнения: 16
ДОКТОР  ВЕСЕЛИН ДЯВОЛОВ!!
МАЙЧИН ДОМ!

# 109
  • Мнения: 2 517
Ако ще раждаш секцио д-р Манчев е чудесен за тази работа.
Ако смяташ да раждаш нормално-гледам,че много препоръчват за тази работа Дяволов.Аз нямам впечатления от него. Simple Smile

А, мноу се извинявам - доктор Дяволов е добър и в двата вида раждания. При мен се почна нормално, пък завършихме със секцио, като след операцията се изправих на 8-мия час!

# 110
Бременна съм в 8 месец иска ми се да родя нормално за сега съм се насочила към д-р Божилов в Маичин дом но нямям впечатления от него за раждания.Ако някои от вас е раждал при него пишете малко се страхувам ? Зе операции горешто го препоръчвам има златни ръце. Hug

# 111
  • Мнения: 6
ЩОМ МИСЛИШ ДА СИ ПЛАТИШ НЯМА ПРОБЛЕМ ВСИЧКИ ЛЕКАРИ СА ДОБРИ КАТО ТАКИВА НО КАТО ЧОВЕЦИ СА МАЛКО ОСТАНАЛИТЕ ДА НЕ КАЗА ЧЕ МАЙ ГИ НЯМА ВЪОБЩЕ ТАМ ДОРИ СЕ УЧУДВАТТ КОГАТО НЕ СИ ИЗБЕРЕШ ЕКИП И ЗАПОЧВАТ ЕДНИ НАМЕЦИ КАТО ЧЕЛИ СИ ДЛЪЖЕН МОЕТО СЕКЦИО Е ПО МЕД.ПРИЧИНИБЕБО БЕШЕ НАПРЕЧНО И МЕ ДЪРЖАХА 10 ДНИ 8 ПРЕНАСЯНЕ КОГАТО ОТКАЗАХ НА СИ ПЛАТЯ ЗА ЕКИП ЛЕКУВАЩИЯТ АКО МОЖЕ ТАКА ДА СЕ НАРЕЧЕ МИ БЕШЕ ДУКОВСКИ ОТНОШЕНИЕТО МУ БЕШЕ КРАЙНО НЕПРОФЕСИОНАЛНО ОКАЗА СЕ ЧЕ ЩОМ НЯМА ДА ПЛАЩАШ ТЕ ДАВАТ НА СПЕЦИАЛИЗАНТИТЕ

# 112
  • Мнения: 2 336
hera_orsa нужно ли е да крещиш.  newsm78

# 113
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
hera_orsa нужно ли е да крещиш.  newsm78
Според мен изобщо не е нужно!!! Все пак всеки сам си прави избора!  Peace

# 114
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
ЩОМ МИСЛИШ ДА СИ ПЛАТИШ НЯМА ПРОБЛЕМ ВСИЧКИ ЛЕКАРИ СА ДОБРИ КАТО ТАКИВА НО КАТО ЧОВЕЦИ СА МАЛКО ОСТАНАЛИТЕ ДА НЕ КАЗА ЧЕ МАЙ ГИ НЯМА ВЪОБЩЕ ТАМ ДОРИ СЕ УЧУДВАТТ КОГАТО НЕ СИ ИЗБЕРЕШ ЕКИП И ЗАПОЧВАТ ЕДНИ НАМЕЦИ КАТО ЧЕЛИ СИ ДЛЪЖЕН МОЕТО СЕКЦИО Е ПО МЕД.ПРИЧИНИБЕБО БЕШЕ НАПРЕЧНО И МЕ ДЪРЖАХА 10 ДНИ 8 ПРЕНАСЯНЕ КОГАТО ОТКАЗАХ НА СИ ПЛАТЯ ЗА ЕКИП ЛЕКУВАЩИЯТ АКО МОЖЕ ТАКА ДА СЕ НАРЕЧЕ МИ БЕШЕ ДУКОВСКИ ОТНОШЕНИЕТО МУ БЕШЕ КРАЙНО НЕПРОФЕСИОНАЛНО ОКАЗА СЕ ЧЕ ЩОМ НЯМА ДА ПЛАЩАШ ТЕ ДАВАТ НА СПЕЦИАЛИЗАНТИТЕ

Късмет, че не си била при Дуковски. Специализантите нямат право да правят секцио.

# 115
  • Мнения: 7
Искам да кажа на Велисслава 1980

Нямай никакви притеснения да раждаш при д-р Божилов
Родила съм и двете си деца при него
Първото - беше седалищно, заради него родих нормално, при условие, че беше планирана
операция, не ми е поискал нито стотинка
Второто - аз го потърсих, прослядявяше ми цялата бременост и отново на 37год. -
благодарение на него родих нормално. Разбира се това ми струваше пари, но все пак избора е личен и когото ползваш компетенциите на някой е нормално това да струва нещо.
За този човек и лекар мога да кажа само много, много хубави неща.

# 116
  • Мнения: 10
Д-р Дяволов!!! Той ми направи секциото и съм страшно доволна. Още на следващият ден се бях възстановила, а другите около мен не можеха да станат с дни. Препоръчвам ти го!
И на мен също:-)) Трудно се виждаше шева, а когато отидох да ми махат конците и сестрата погледна и си зададе отговор: Д-р Дяволов нали?!

# 117
  • Мнения: 7 723
ЩОМ МИСЛИШ ДА СИ ПЛАТИШ НЯМА ПРОБЛЕМ ВСИЧКИ ЛЕКАРИ СА ДОБРИ КАТО ТАКИВА НО КАТО ЧОВЕЦИ СА МАЛКО ОСТАНАЛИТЕ ДА НЕ КАЗА ЧЕ МАЙ ГИ НЯМА ВЪОБЩЕ ТАМ ДОРИ СЕ УЧУДВАТТ КОГАТО НЕ СИ ИЗБЕРЕШ ЕКИП И ЗАПОЧВАТ ЕДНИ НАМЕЦИ КАТО ЧЕЛИ СИ ДЛЪЖЕН МОЕТО СЕКЦИО Е ПО МЕД.ПРИЧИНИБЕБО БЕШЕ НАПРЕЧНО И МЕ ДЪРЖАХА 10 ДНИ 8 ПРЕНАСЯНЕ КОГАТО ОТКАЗАХ НА СИ ПЛАТЯ ЗА ЕКИП ЛЕКУВАЩИЯТ АКО МОЖЕ ТАКА ДА СЕ НАРЕЧЕ МИ БЕШЕ ДУКОВСКИ ОТНОШЕНИЕТО МУ БЕШЕ КРАЙНО НЕПРОФЕСИОНАЛНО ОКАЗА СЕ ЧЕ ЩОМ НЯМА ДА ПЛАЩАШ ТЕ ДАВАТ НА СПЕЦИАЛИЗАНТИТЕ
Аз пък не разбирам що си отказала да платиш в твоя случай?
Как може да знаеш, че преносваш, че бебето ти
е в неподходяща да естествено раждане поза и да си спокойна,
че всичко ще бъде наред?
Странно...
Повечето майки биха намерили начин да си платят,
но да са спокойни, че здравето на детето няма да е в опасност...
Въпроса за корупцията няма да го коментирам.
Но бих отметнала, че Дуковски, всъщност е страшно
добър специалист. Един от най- добрите доктори в МД.

# 118
Здравейте,  мами!
На 23.02.09 ми предстои раждане (секцио) в МД. Избрала съм екип, но не мога да се ориентирам какви са цените там. Другото, което ме интересува дали най-накрая са направили ремонт на прословутия 7ми етаж или да резервирам самостоятелна стая. Моля Ви да ми кажете, дали бебка ще е е при мен след раждането или ще е в отделението? Изобщо, ако на някой му се пише би ли ми разказал как преминава в общи линии престоя в МД след секцио.
Благодаря Ви!
 

# 119
  • София
  • Мнения: 4 129
Инфото ми е от края на август. На 7-мия етаж не бяха направили ремонт, но качваха всички жени на 12-тия. Една приятелка роди 1 месец по-късно и ми каза, че нея са я настанили на 7-мия етаж и мизерията си е била както си я знаем.
Попитай дали има начин да си на 12-тия етаж. Ако си в самостоятелен ВИП може да ти е скучно. каквото стане - важното е бебето и ти да сте добре.
Веднага след операцията те избутват с легло в реанимацията. Там се стои до следващата сутрин (стига да няма усложнения). На следващата сутрин идват лекарите и след прегледа те раздвижват. След това сядаш на един стол и те закарват до стаята ти. На 12-тия етаж можеше да виждаш бебето си в часовете за хранене  и когато си готова да го вземеш при себе си в стаята.
На 7-мия етаж всички бебета са в детското помещение. През 3 часа ги изкарват от стаите им и с колички ги предвижвате до стаята, в която си. Там се храните. Когато приключите с кърменето или даването на адаптирано мляко, връщаш бебето.
На 12-тия етаж са по 2 жени в една стая, докато на 7-мия са по 3. В стата на 12-тия етаж има собствена баня с тоалетна. На 7-мия има една баня и няколко (май че бяха 3) общи тоалетни.
И на 2-та етажа викат за храна сутрин, обед и вечер. Но на мен ми носеха.
Ако е възможно си поискай упойка с морфин.
За мен най-трудното беше, че една седмица съм откъсната от семейството си.
На 6-тия или 7-мия ден ти режат едни възелчета и те пускат да си ходиш.
Леко и максимално безболезнено раждане!

# 120
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Но бих отметнала, че Дуковски, всъщност е страшно
добър специалист. Един от най- добрите доктори в МД.

Беше.
А отдавна не е дори и Човек.

# 121
  • Мнения: 233
Но бих отметнала, че Дуковски, всъщност е страшно
добър специалист. Един от най- добрите доктори в МД.

Беше.
А отдавна не е дори и Човек.
Абсолютно вярно Peace

# 122
  • Мнения: 3 016
д-р Божилов-за него съм чула добри отзиви.

# 123
  • Мнения: 51
д-р Божилов-за него съм чула добри отзиви.

 Peace PeaceС двете ръце съм "за"!

# 124
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз лично лежах на 7 етаж, в Патологията.
Имало е основен ремонт и въобще не е мизерия.
Но пък на 12 етаж, си беше кофти.

# 125
  • Мнения: 835
Всички са за препоръка когато си плащаш!!! Mr. Green

Виж, ако не си плащаш кой ли е за препоръка? smile3532

# 126
  • Мнения: 308
Всички са за препоръка когато си плащаш!!!

Виж, ако не си плащаш кой ли е за препоръка?  Peace

# 127
  • Мнения: 945
Момичета, моля ви, толкова сте коментирали, дайте някакъв телефон на д-р Хранов. Никъде не намерих, а моя гинеколог ми го препоръча, без да ми даде мобилен.

# 128
  • Мнения: 54
Асен Николов има ли някакъв частен кабинет, където бих могла да отида за консултация и приема ли ангажимент към бременни, които не са негови пациентки...

# 129
  • София
  • Мнения: 4 019
Но бих отметнала, че Дуковски, всъщност е страшно
добър специалист. Един от най- добрите доктори в МД.

Беше.
А отдавна не е дори и Човек.

Подкрепям напълно, от собствен горчив опит през 2000г.

# 130
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Асен Николов има ли някакъв частен кабинет, където бих могла да отида за консултация и приема ли ангажимент към бременни, които не са негови пациентки...

Има частен кабинет - на втория етаж в поликлиниката е. Номер 230 или 232... нещо такова беше...
И да, поема ангажимент към бременни, не негови пациентки, но е много уклончив в отговорите!  Peace

# 131
  • Мнения: 12
не ходете при Доц.Русева.При нея бях на фетална ехография.Според нея всичко беше наред,ала бебето се роди с много проблеми.Много късно разбрах, че тя е най голямата некадърница.После от болницата ми казаха,че тя не е никакъв специалист.Иначе ми взе 60 лева. А сега кой ще ми върне бебето.Не си давайте парите при нея.Ако искате да сте спокойни отидете при специалист.

# 132
  • Мнения: 12
точно Д-р Хранов ми направи секцио.Зашита съм като прасе.Влачих се с превръзка три седмици-раната не се затвараше.Можеш да го намериш на 10 етаж на Майчин дом.Иначе изглежда стабилен,но не му пука за пациентките.

# 133
  • Мнения: 1 671
Д-р Миланова или д-р Марков - когато се касае за бременност, д-р Начев за гинекологичен проблем. Имам добри впечатления и от д-р Босев, д-р М. Атанасова и д-р Нинова.

# 134
  • Лондон
  • Мнения: 403
Момичета, дайте отзиви за проф. Стоимен Иванов?

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 23:05 от ЕМСИ

# 135
  • Мнения: 1
molq vi daite mi kordinati na doc ruseva ot mai4in dom

# 136
  • Мнения: 34
Moje li nqkoi da spodeli pri koi doktor vav mai4in dom e rajdal i kolko mu e struvalo??? Praynig

# 137
Препоръчвам ви проф. Ангел Димитров. Преди 2 години ми напраив секцио. Не съм имала никакви проблеми. Много съм доволна. След като ме изписаха не си личеше секциото. Много е добър. Препоръчвам ви го.

# 138
  • Мнения: 5 790

Аз също го препоръчвам!
Родих при него, супер доволна съм.
Белег от секциото вече нямам, нито ме е боляло или съм имала някакви проблеми!
Отделно е много добър лекар и Човек с главно Ч.
Леко раждане!

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 13:35 от Tatti

# 139
  • Лондон
  • Мнения: 403
Знае ли някой ,какви са актуалните цени за раждане в Майчин дом?

Интересуваме избор на лекар за раждане -  секцио по желание.

# 140
  • Мнения: 36
Дано някой да знае мен също ме интересува!Също така колко струва по медицински причини!

# 141
  • София
  • Мнения: 6 011
Знае ли някой ,какви са актуалните цени за раждане в Майчин дом?

Интересуваме избор на лекар за раждане -  секцио по желание.
Секцио по желание не знам въобще дали съществува като опция.
Вариант е да се уговориш с лекар и той да ти напише мед. причини за секцио, работата винаги може да се уреди. Цената на раждане със секцио с избор на екип е 550 лв., които се плащат на касата на болницата. ВИП стаите са по 35 лв. на нощ, имат тв и хладилник.
Секцио по мед. показания винаги е било безплатно, само не знам как точно се организира самото раждане без избор на екип, Ети 74, предполагам, че ще бъде трудно.
Инфото ми е актуално, защото снаха ми ражда там преди месец, беше на 12-ия етаж.

# 142
  • Мнения: 1 671
Секцио по желание не знам въобще дали съществува като опция.
Цената на раждане със секцио с избор на екип е 550 лв., които се плащат на касата на болницата. ВИП стаите са по 35 лв. на нощ, имат тв и хладилник.

Секцио по желание не съществува като опция, за да се пристъпи към секцио трябва да има мед. причина.  Peace

# 143
  • Мнения: 50
актуалните цени в Майчин дом от преди 3 дена са:
раждане секцио с избор на екип 550 лв
нормално раждане с епидурална и избор на екип 450 лв
избор на екип за нормално раждане без упойка 400 лв
присъствие на таткото 35 лв
зала за раждане (отделена е само там може да присъства таткото) 35 лв
епидурална (ако няма избор на екип) 100 лв
двойна вип стая (разполагат с 10 такива на 12 етаж) 35 лв на ден - както са писали по-горе имат ТВ и хладилник, също така за всяка стая си има баня с WC, леглото е 1 персон
единична вип стая (4 стаи на 12 етаж) 60 лв/ден разликата е в леглото - персон и половина е и има фотьойл.
Вече изискват всеки да си носи собствен дигитален термометър.

# 144
  • Мнения: 124
Хайде и аз да се включа, че също се интересувам от раждане в МД, а няма актуална тема във форума....Благодаря за актуалните цени!!! Аз имам доста време, но все пак трябва да сме наясно /не че не могат да се променят след няколко месеца.../ Аз ходя при д-р Дяволов, засега съм доволна. Малко ме плаши инфото от попрепатилите мами, чиито бебета са побързали да тръгнат посред нощ, а наблюдаващите бременността лекари така и не са вдигнали телефона ooooh! Защо ходиш при определен лекар през цялата бременност, ако не можеш да разчиташ на него за раждането /когато искаш да родиш при него, разбира се!/. Иначе мизерията ще я понеса...то какъв ли избор имаме...

# 145
  • София
  • Мнения: 6 011
Туити, понеже сега видях, че си с близнаци, няма да се плашиш!  Hug Grinning
Снаха ми също роди именно близнаци в МД. Водите и се бяха спукали вечерта, тя е отишла в МД, приел я е дежурният екип, свързала се е с избрания лекар и заради разположението на децата са решили да и направят секцио. На следващия ден преди обяд и беше операцията с избрания лекар, всичко мина чудесно.
Тъй като бебетата бяха в 34-35 г.с., съответно с ниско тегло, поостанаха в болницата. Истината е, че инфо за децата почти не дават, но пък си свършиха работата добре и сега всички са живи и здрави вкъщи, което е най-важното.

# 146
  • Мнения: 124
Ника, благодаря за окуражителните думи! Именно факта, че съм с близнаци, ме накара да избера МД, след дългото проучване на лекари и болници...Чудесно е, че при вас всичко е приключило успешно и двете бебчета са здравички, наистина това е вай-важното! Дано да растат усмихнати и спокойни!

# 147
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря, да ти се връща! Hug
И ние имахме възможност близнаците да се родят и на доста по-луксозно място, но снаха ми предпочете специалистите и наличието на добра техника и денонощно наблюдение пред лукса и естествено, се оказа права.

# 148
  • Мнения: 34
Вече изискват всеки да си носи собствен дигитален термометър.


Здравей Ladysunny!!! Виждам че и твоя термин е септември, може да се видим в родилното Simple Smile
Имаш ли някакво друго инфо ,какво друго трябва да си носим? newsm78

# 149
  • София
  • Мнения: 4 019
Здравей Ladysunny!!! Виждам че и твоя термин е септември, може да се видим в родилното Simple Smile
Имаш ли някакво друго инфо ,какво друго трябва да си носим? newsm78

Памперси и мокри кърпички за бебето.
Другото си е по твоя преценка - джапанки, хавлия, бельо, тоалетни принадлежости, ако искаш нощница (може и те да ти дадат ако нямаш при постъпването) и най-важното - документи - лична карта, направлението за раждане,картона  и последните изследвания , задължително картонче с кръвната група.А също и шишенце с вода, за след раждането.

# 150
  • Мнения: 34
Благодаря за инфото ЕliG!!!  bouquet

# 151
  • Мнения: 36
Много ви благодaря момичета!На касата пишеше 1000 лв. секцио ,но явно това е или за неусигурени или пък жени от провинцията  newsm78

# 152
  • София
  • Мнения: 194
На мен пък ми е много интересно дали има някоя мама, която да е родила със секцио по мед. причини и да не е платила за избор на екип, т.е. раждането да и е било безплатно(е може на докторите за почерпка определена сума). Също така ако случайно има такъв случай, как става организирането - записване, тонове, насрочване на дата и.т.н  newsm78

# 153
  • Мнения: 1 671
На мен пък ми е много интересно дали има някоя мама, която да е родила със секцио по мед. причини и да не е платила за избор на екип, т.е. раждането да и е било безплатно(е може на докторите за почерпка определена сума). Също така ако случайно има такъв случай, как става организирането - записване, тонове, насрочване на дата и.т.н  newsm78

Имаше вероятност аз да родя така първото дете, но ми се размина в последния момент. Приемат те по-рано в болницата и ти насрочват операцията, прави я дежурният екип. Докато си в болницата ти правят записите, а и долу в поликлиниката правеха записи. Може да отидеш да питаш на регистратурата. Не могат да те принудят да си избереш екип  Wink, макар че при второто ми раждане докторът, който беше на смяна, определено се опита да ме притисне да го избера, бях твърда, че номерът няма да мине и той се отказа. Иначе аз съм раждала 2 пъти нормално. Първия път бях в болницата преди раждането и направо ме свалиха в РЗ, втория път директно постъпих за раждане.

# 154
  • Мнения: 1
Малко извън темата, но моля да ме ориентира някоя мама, ако е раждала скоро при д-р Асен Николов, какви са цените на раждането/лично на него колко пари иска да му се дадат ?/ И отделно от това иска ли да се заплаща нещо на самата болница. Много ви благодаря.

# 155
  • Мнения: 2
Др. Дуковски е адски груб, арогантен и сребролюбив изрод.Той ми препоръча да махна бебето си заради вродени аномалии по особенно мъчителен начин. Това провокира силно кървене от притеснения и двумесечен престой за задържане.Не искам да се връщам към този кошмар.Този човек страда от вродена човечна недостатъчност. Бебето ми е здраво слава на Бог и на другите двама лекари които ни спасиха.

# 156
БИ ЛИ МИ ДАЛ НЯКОЙ ТЕЛЕФОНА НА ДИАВОЛОВ
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 157
  • Мнения: 165
актуалните цени в Майчин дом от преди 3 дена са:
раждане секцио с избор на екип 550 лв
нормално раждане с епидурална и избор на екип 450 лв
избор на екип за нормално раждане без упойка 400 лв
присъствие на таткото 35 лв
зала за раждане (отделена е само там може да присъства таткото) 35 лв
епидурална (ако няма избор на екип) 100 лв
двойна вип стая (разполагат с 10 такива на 12 етаж) 35 лв на ден - както са писали по-горе имат ТВ и хладилник, също така за всяка стая си има баня с WC, леглото е 1 персон
единична вип стая (4 стаи на 12 етаж) 60 лв/ден разликата е в леглото - персон и половина е и има фотьойл.
Вече изискват всеки да си носи собствен дигитален термометър.


Момичета, към днешна дата има ли промяна в цените от цитата?

# 158
  • Мнения: 34

Момичета, към днешна дата има ли промяна в цените от цитата?
[/quote]
Аз родих там на 15.09.09. цените си бяха сащите.
Препоръчвам ти да си вземеш вип стая,защото другите са мизерни и ползваш обща баня и тоалетна който са Sick

# 159
  • Мнения: 165
hristy , много благодаря за отговора.   bouquet

А ако раждането е секцио по мед. причини с избор на екип, пак ли е 550 лв.? А без избор на екип?

# 160
  • Мнения: 131
Аз родих там на 15.09.09. цените си бяха сащите.
Препоръчвам ти да си вземеш вип стая

Hristy, може ли малко уточнение как става точно вземането на ВИП стая? Още преди самото раждане, докато ти попълват документацията ли се заявява желанието да ползваш ВИП стая. Кога и на кого трябва да кажа, че искам да бъда в такава? Благодаря предварително!

# 161
  • Мнения: 34
hristy , много благодаря за отговора.   bouquet

А ако раждането е секцио по мед. причини с избор на екип, пак ли е 550 лв.? А без избор на екип?
Предполагам че щом е с избор на екип се заплаща,а без избор би трябвало да не плащаш. Аз бях без избор на екип и не сам платила нито лев,но трябва да имаш направление номер 7 /аз родих нормално/.

# 162
  • Мнения: 34
Аз родих там на 15.09.09. цените си бяха сащите.
Препоръчвам ти да си вземеш вип стая

Hristy, може ли малко уточнение как става точно вземането на ВИП стая? Още преди самото раждане, докато ти попълват документацията ли се заявява желанието да ползваш ВИП стая. Кога и на кого трябва да кажа, че искам да бъда в такава? Благодаря предварително!
При приемането ти трябва да заявиш на доктора който ще те приеме че искаш вип.

# 163
  • Мнения: 233
Др. Дуковски е адски груб, арогантен и сребролюбив изрод.Той ми препоръча да махна бебето си заради вродени аномалии по особенно мъчителен начин. Това провокира силно кървене от притеснения и двумесечен престой за задържане.Не искам да се връщам към този кошмар.Този човек страда от вродена човечна недостатъчност. Бебето ми е здраво слава на Бог и на другите двама лекари които ни спасиха.
За съжаление всичко написано от теб е вярно,явно някои представители на тази хуманна професия са я прявърнали по скоро в свой бизнес.

# 164
аз лично бих ви препоръчала д-р.Хранов- много добро отношение и леко раждане  bouquet

# 165
  • Мнения: 345
Препоръчвам ви проф. Ангел Димитров, заплатих си само 550 лв. на касата, а отделно не ми е искал и една стотинка повече. Много съм доволна от работата му!

# 166
  • Мнения: 466
С каква упойка се прави секциото в МД ?

# 167
  • Мнения: 61
Мерси за информацията относно лекарите в МД.
Аз ще раждам секцио по мед. причини, тъй като съм със сърдечен порок и имайки впредвид,че в МД имат най - добрата апаратура ще трябва да се ориентирам натам
Макар , че не ми се иска изобщо - твърде е мизерно...
Ще следя темата

# 168
  • Мнения: 345
С каква упойка се прави секциото в МД ?

Моето поне беше със спинална.

# 169
  • Мнения: 4
И ДВЕТЕ СИ ДЕЦА РОДИХ ПРИ ДОЦЕНТ АСЕН НИКОЛОВ НЕВЕРОЯТЕН ЧОВЕК И СПЕЦИАЛИСТ,ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ Simple Smile

# 170
  • Мнения: 3 020
Аз съм чувала добри отзиви за д-р Гунев - моя съседка при него е родила и е очарована от отношение и професонални качества, а друга моя съседка каза, че приятеки е водила при него за следене на бременност и раждане и всичко е било ок. А някой нещо чувал ли е за д-р Кръстева? Любопитно ми е от известно време...

# 171
  • Мнения: 171
Родих на21.10.2009. при д-р Дяволов.... Всичко мина бързо и перфектно, ако си за секцио ти го препоръчвам. Hug

# 172
  • София
  • Мнения: 262
Интересува ме дали д-р Клисурски води раждания. По-точно дали прави секцио.

# 173
  • София
  • Мнения: 1 541
Интересува ме дали д-р Клисурски води раждания. По-точно дали прави секцио.
не
и аз съм при него на ЖК
ПОЗДРАВИ!!!

# 174
  • София
  • Мнения: 2 100
Моя приятелка роди секцио по спешност преди няколко месеца при Гунев и е много доволна Peace

# 175
  • София
  • Мнения: 1 956
И аз родих при др Гунев. Много съм доволна. И сега си ходя при него - на годишен технически преглед  Laughing Освен че е много добър специалист е и много пестелив на думи, защото има други лекари, които като заобясняват и вкарват пациента в стрес.

# 176
  • София
  • Мнения: 767
Здравейте,

Има толкова много теми за Майчин дом , че направо незнам къде да си пусна питането...  Blush

Моля , за малко повече мнения за проф. Ангел Димитров!  Praynig Препоръчан ми е за секциото, което ми предстои през януари.. Обаче за него намирам много оскъдна информация. Моля, ако някой е имал допирни точки с него да сподели!   bouquet

# 177
  • гр. София
  • Мнения: 23
Др. Дуковски е адски груб, арогантен и сребролюбив изрод.Той ми препоръча да махна бебето си заради вродени аномалии по особенно мъчителен начин. Това провокира силно кървене от притеснения и двумесечен престой за задържане.Не искам да се връщам към този кошмар.Този човек страда от вродена човечна недостатъчност. Бебето ми е здраво слава на Бог и на другите двама лекари които ни спасиха.
За съжаление всичко написано от теб е вярно,явно някои представители на тази хуманна професия са я прявърнали по скоро в свой бизнес.
Абсолютно подкрепям и двете ви!!! Никой, никога, за нищо на света при този човек!!! Аз лежах на 7ми етаж в патологична бременност в 7ма седмица за отлепване на ембрионалния сак и попаднах в неговата стая (въпреки че моя док е д-р Божилов - най-добрия!)...идиота искаше да ми махне бебето  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Полудях! Слава Богу днес съм в 35та седмица и чакам моето първо слънце....така че мацки - този бизнесмен - д-р Дуковски...НИКОГА!

# 178
  • Мнения: 345
Моля , за малко повече мнения за проф. Ангел Димитров!  Praynig Препоръчан ми е за секциото, което ми предстои през януари.. Обаче за него намирам много оскъдна информация. Моля, ако някой е имал допирни точки с него да сподели!   bouquet

Аз родих със секцио при него преди 2 месеца и половина и съм много доволна. Малко чешит си пада, аз го харесвам, но не на всеки допада хумор като неговия, пък и не това е важното, а да си върши работата и той го прави. Ако нещо по-специално те интересува, пиши ми на лични, ще се радвам да помогна.

# 179
  • Мнения: 5 790
Моля , за малко повече мнения за проф. Ангел Димитров!  Praynig Препоръчан ми е за секциото, което ми предстои през януари.. Обаче за него намирам много оскъдна информация. Моля, ако някой е имал допирни точки с него да сподели!   bouquet

Аз родих със секцио при него преди 2 месеца и половина и съм много доволна. Малко чешит си пада, аз го харесвам, но не на всеки допада хумор като неговия, пък и не това е важното, а да си върши работата и той го прави. Ако нещо по-специално те интересува, пиши ми на лични, ще се радвам да помогна.

Аз пък родих секцио при него преди 5 години.
Изключително доволна съм. Страхотен професионалист е! Белег вече нямам, станах на 8-мия час от операцията сама, не съм имала никакви проблеми след това.
Верно, чешит е, но си върши работата идеално! Препоръчвам с две ръце, много добър избор на лекар е.

# 180
  • София
  • Мнения: 767
Алекс, Мрън  благодаря ви, за бързите отговори!   bouquet

А , знаете ли случайно, къде се намира кабинетът му и какво е приемното му време? С предварително запазен час ли приема и ако да къде трябва да отида за да се запиша за преглед?  Praynig

# 181
  • Мнения: 5 790
Да, с предварително записан час е.
Кабинетът е на пресечката на ул. Хан Крум и Любен Каравелов.
Трябва да му звъннеш по телефона, за да се уговорите за час.
Ако му нямаш телефона, ми пиши на ЛС да ти го пратя.

# 182
  • София
  • Мнения: 767
Благодаря ти, много за адреса!  Hug
Имам вече телефона и в първият работен ден за 2010 ще се обадя!

# 183
  • Мнения: 83
Аз за секцио,препоръчвам с две ръце д-р Дяволов.Много съм доволна.Почти нямам белег,а  операцията ми беше около 20мин! Peace

# 184
  • Мнения: 5
Здравейте,
Аз раждах при Д-р Нашар в МД и не мога да кажа нищо лошо. Без предварителна уговорка, не съм плащала за раждането. Трябваше да родя при Д-р Манчев, но той идва само за секцио. Ако става въпрос за нормално раждане извън работното му време не идва. Така в последния момент моя позната се обади на Д-р Сузана Нашар, която беше дежурна и тя взе нещата присърце, раждането мина успешно, заши ме много добре и съм  благодарна!!! Мисля, че е съвестен и отговорен лекар!

# 185
  • Мнения: 27
Д-р Алън Начев от Второ гинекологично отделение в  "Майчин Дом" 9 ет.
Виртуоз с вълшебни ръце! Peace

# 186
  • Мнения: 3 016
Д-р Алън Начев от Второ гинекологично отделение в  "Майчин Дом" 9 ет.
Виртуоз с вълшебни ръце! Peace
Явно е добър. Фолк певицата Емилия ражда при него.

# 187
  • Мнения: 65
Предстои ми раждане в МД ще следя с интерес темата

# 188
  • София
  • Мнения: 2 908
Записвам се да следя темата. Peace

# 189
  • в белята
  • Мнения: 536
Цоп и аз в темата.Чудя се аз при кой ще раждам?Заради добрите отзиви за неантолозите ,ще се лиша от добри условия ,ама айде от мен да мине.............

# 190
  • Мнения: 0
Здравейте!Аз съм на ЖК в МД при д-р Клисурски.Препоръча ми го една приятелка.За сега съм доволна.Винаги ми обръща внимание и никога не пренебрегва притесненията ми.Много е стриктен по отношение на изследвания, а и болнични ми дава.Харесва ми също, че е добре организиран-винаги ми дава дата и час за следваща консултация и съм чакала максимално 15,20 мин. повече.
Вече съм по средата на 8-мия месец (35 г.с.) и се оказа, че бебчо е разположен седалищно.Д-р Клисурски ми каза, че вероятността да се обърне е много малка и може би ще се наложи да раждам секцио.Интересува ме дали някой би ми го препоръчал за самото раждане или да търся друг специалист?
Поздрави на всички бъдещи и настоящи мами!

# 191
  • София
  • Мнения: 4 019
migpantel , не мога да ти отговоря за Клисурски, но е твърде рано да се каже дали бебето ще се обърне, моето се обърна  в началото на 9-тия месец.Леко раждане ти желая и здраво и красиво бебче!

# 192
  • Мнения: 1 671
Д-р Клисурски не води раждания, само ЖК към поликлиниката на МД.

# 193
  • Русе, София
  • Мнения: 245
Момичета, може ли да ми каже някоя от вас скоро раждала при Дяволов колко струва секцио с избор на екип, видях цената 550 лв, но иска ли нещо допълнително за него?
И къде мога да го намеря, за да говоря с него за раждането, необходимо ли е преди това да говоря с него, да ходя предварително да ме преглежда?
Въобще ако някоя мама може да ми даде някаква информация, както и координати ще съм много благодарна. Може и на лични.

# 194
  • Мнения: 101
Момичета, може ли да ми каже някоя от вас скоро раждала при Дяволов колко струва секцио с избор на екип, видях цената 550 лв, но иска ли нещо допълнително за него?
И къде мога да го намеря, за да говоря с него за раждането, необходимо ли е преди това да говоря с него, да ходя предварително да ме преглежда?
Въобще ако някоя мама може да ми даде някаква информация, както и координати ще съм много благодарна. Може и на лични.
Все още не съм родила,но имам уговорка с др.Дяволов за раждане/секцио/ и цената е 650 лв.,заплаща се на касата/това е новата цена от 1 март 2010г./

# 195
  • София
  • Мнения: 372
Дали някой е бил с планово секцио да ме ориентира - тъй като ме приемат 3 дни предварително, кога трябва да се плати избора на екип - при приемането или след раждането?

# 196
  • Мнения: 345
Мъжът ми плати веднага след раждането, ама малко ни се поскараха, че трябвало преди това, така че най-добре преди самото секцио, не е нужно още при приемането. Леко раждане и здраво и хубаво бебче на финала!

# 197
  • Мнения: 20
доц. Димитрова МД. Ако някой с по- слаба психика беше извървял моя път, по който тази жена ме прати сигурно сега щеше или да на 4- ти километър, а може и на 2 метра под земята. Накратко тази женица ми постави страшната диагноза септико оптична дисплазия в прехваления МЦ Фемина, където също работи. С една дума слепота на 100%. Как се поставя такава диагноза пренатално незнам без никакви изследвания. Но това единствено донесе преждевременното ми раждане и после 1 месец неонатолозите да ти говорят за някакви си 10-12% шанс изобщо да оцелее. Кошмар само аз си знам какво ми е било. Сега вече детето ми е на 3 месеца храни се, расте и най- важното не е сляпо. Затова мой съвет е не се предоверявайте на големите и прехвалени умници, защото все пак сме преди всичко хора и всички сме грешници!

# 198
  • Мнения: 345
didystar, мила, много съжалявам за случилото се и се радвам, че бебчо е добре, но темата е за лекарите в МД, от които сме доволни, а въпросната особа не ни я препоръчваш, нали? Опиши я в черния списък.

# 199
  • София
  • Мнения: 480
Извинявам се за спама, и аз не съм доволна от прехвалените специалисти във "Фемина". Ще пиша в черния списък.

# 200
  • Мнения: 0
 Момичета, на мен също ми предстои скорошно раждане... Crazy

Мои познати горещо ми препоръчаха Професор Стоимен Иванов- накоя да има отзиви за него?! Rolling Eyes

В сайта на МД пише, че длъжността му е Началник
Клиника “Майчин риск”... Simple Smile

Благодаря ви в аванс за отговорите!!! Praynig Heart Eyes

# 201
  • Мнения: 61
д-р Сузан Нашар

# 202
  • Мнения: 4 414
още един глас за Сузи Нашар. второто си дете родих при нея, без уговорка - тя се падна на смяна. много добри впечатления имам.

# 203
  • Мнения: 487
А някой има ли телефон за връзка на д-р Нашар?

# 204
  • гр.София
  • Мнения: 30
ДОЦ. ВИОЛЕТА ДИМИТРОВА-МД.МНОГО СЪМ ДОВОЛНА. Peace

# 205
  • Сф
  • Мнения: 10 586
Родих секцио 2008 при д- р Механджиев от МД!
 Благодаря му оттук, защото не можах да сторя това след раждането. Той е млад, неизвестен, оперира нон - стоп, бях му 7 секцио, последно, заши ме добре, въпреки срастване,  нямахме никакви уговорки. просто бебка избърза през нощта и трябваше някой да я поеме. Не си бях плащала и за екип, но си бях избрала д-р Димитров от Фемина, въпреки, че той е много ангажиран и не се наема лесно, но не бях плащала. И докато намерят дата, бебка спести тия 500 лв. Секциото ми беше назначено за 13. 03. но ми изтекоха водите вкъщи на 11 вечерта и така в 5 10 на 12. 03  родих неуговорено при д-р Механджиев!!ПОКЛОН!
пп. Имам една уговорка, Манчев ме следи в болницата, беше казал, че бебето ще е 3,200 на ехографа!
Малка грешка- роди се 4 200, дано само в това да греши..

# 206
  • София
  • Мнения: 483
Момичета, ако знаете само как се радвам, че има към кого да се обърна...  Simple Smile
Лекарката ми от ЖК се разболя и ще отсъства дълго. Налага се да правя преизбор на лекар и тъй като искам да родя в МД, искам и ЖК да е там. В средата на 6-ти месец съм и си мисля, че никой лекар няма да ме приеме толкова късно  Sad А вече ми е трудно да ходя на работа и ще искам веднага да започна с болнични. За раждане съм си избрала д-р Дяволов.
Към кой лекар да се обърна за ЖК? Моля, препоръчайте ми някой, който няма да ми откаже  Praynig

# 207
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз лично бях при Клисурски.
При избора, нали знаеш, че е индивидуално, и трябва личен контакт и да ти вдъхне доверие.
Аз бях при него, сестра ми също.
И съм доволна. Това за ЖК.

Иначе за Дяволов изборът ти е отличен. Аз също бях при него.
Живот и здраве второто, пак искам той да е.

# 208
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Arim много ми е чудно, защо се притесняваш, дали ще те вземат от шести месец. Вземи си документите и действай. На тях им трябва някаква информация първоначална, а каквото им е нужно още, ще ти направят. ти не си виновна за това.  Hug

# 209
  • Мнения: 3 020
Точно в 6 мес. се прехвърлих при Клисурски - никакъв проблем! За болничните обаче се плащаше при него, мисля 20 лв. на мес.

# 210
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз бях при Клисурски и съм взимала болничен. Никога не ми е искал пари за издаване на болничните листове.

# 211
  • Мнения: 3 020
мн. странно, как така -на едни взимат, на други - не??? Сигурна съм, че съм плащала за болничен там!!! Twisted Evil

# 212
  • IT
  • Мнения: 3 704
др. Гунев-благодарение на него детенцето ми се роди живо и здраво.  А доктора, заради когото преносих и стоях в МД 10 дена с много малко води сега ще го включа в черният списък.

# 213
  • Мнения: 322
Д-Р ДЯВОЛОВ благодарение на него имам тези две прекрасни дечица Hug

# 214
  • Мнения: 0
Д-р Гунев, доц. Златков, д-р Славов и д-р Цанкова - чудесни са!!

# 215
  • Мнения: 38
Здравейте,
Горещо препоръчвам този истински специалист и човек - д-р Сузана Нашар. Някой да знае нейни координати?

# 216
  • Мнения: 0
Бих искала да ви помоля да ми препоръчате специалист в "Майчин дом", при когото бих могла да отида просто за преглед. На 19 съм, а от малка имам проблеми със здравето в това отношение. Преди доста време имах киста, която отстраниха, след това проблеми с цикъл, минах през много гинеколози в Бургас, чух най-различни версии за състоянието си. От "нищо ти няма, забрави че е имало каквото и да е", до "просто увеличен яйчник" и хипоплазия на матката... Дойдох да уча тук и искам да се възползвам, та докато е рано да взема направление от личния лекар и да отида на преглед при някой специалист. Съжалявам че съм така неориентирана, но наистина имам нужда от съвет. Казаха ми, че най-добрият избор, който мога да направя, е да се обърна към някой от лекарите в "Майчин дом". Към кого обаче? И ако може да е жена, ще е още по добре Confused Благодаря предварително Peace

# 217
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Butterfly2316 би трябвало да се обърнеш към ендокринолог според мен. Добър ендокринолог-гинеколог е Николай Генов май се казваше. Нека и други да кажат.

# 218
  • Мнения: 38
Аз твърдо НЕ препоръчвам Николай Генов (ако е този от Панацея?!:) - "доктор", който преди години се "опита" да ме лекува за поликистозни яйчници с диагноза, че надали ще имам деца - бременна съм с второ, и ми предписа хормонално лечение, което, след консултация с лекари в Холандия, ми казаха, че е отречено от години.
За лекар-ендокринолог мога да препоръчам д-р Коларов от Майчин дом. За добър и човечен доктор - Хранов, също от Майчин дом.

# 219
  • Мнения: 0
А защо да търся точно ендокринолог? За хормоналното лечение не съм чувала нищо добро и общо взето лекари на които съм попадала (а и от други източници знам), са ми казвали, че не ми трябва да го започвам по какъвто и да е повод. Благодаря за съветите, щеше ми се да попадна на жена, предполагам защото на тази възраст ще се чувствам по-спокойно, но наистина и мъж да е, важното е да е специалист.

# 220
  • Мнения: 38
Здравей Butterfly2316,

Сещам се, че в МД като ходя на консултации, виждам много чакащи жени пред кабинета на една лекарка, мисля, че се казва д-р Савчева, ако искаш ще проверя за точното име следващият месец, но немога да дам препоръки.  Hug

# 221
  • Мнения: 0
Би било супер, благодаря ти много Hug

# 222
  • Мнения: 38
Ето инфото за жена доктор в МД  Simple Smile. Д-р Савчева, при която има доста желаещи и записването става предварително на тел.  917 24 51. Приема сутрин от 9 - 13, освен петък, когато е до 10.30... нещо подобно беше. Обади се и питай, а може и друга да има, която съм пропуснала. Аз я виждам всеки път, когато съм на преглед и винаги има доста чакащи, явно си разбира от работата, но на мен ми е малко в повече студена - лично мнение. Аз бих препоръчала с чисто сърце всеки лекар от МД, посещавала съм лично и все още го правя - Коларов и Клисурски, като и за тях е нужно записване предварително. Успех Simple Smile

# 223
  • Перник
  • Мнения: 195
Здравейте,мами...интересува ме какво е мнението ви за д-р Алън Начев от Майчин дом,колко струва една консултация при него и евентуално раждане?

Благодаря ви предварително

# 224
  • Мнения: 3 016
Здравейте,мами...интересува ме какво е мнението ви за д-р Алън Начев от Майчин дом,колко струва една консултация при него и евентуално раждане?

Благодаря ви предварително
Спомням си че фолкпевицата Емилия ражда при него. Казваше, че е имала проблемна бременност и той я е следял. Благодареше му безкрайно.А и щом тя го е избрала не вярвам че е случайно.

# 225
  • Перник
  • Мнения: 195
Здравейте,мами...интересува ме какво е мнението ви за д-р Алън Начев от Майчин дом,колко струва една консултация при него и евентуално раждане?

Благодаря ви предварително
Спомням си че фолкпевицата Емилия ражда при него. Казваше, че е имала проблемна бременност и той я е следял. Благодареше му безкрайно.А и щом тя го е избрала не вярвам че е случайно.
Благодаря за отговора...а за цени има ли някой който да ме ориентира...?

# 226
  • Мнения: 23
здравейте ,много бих се радвала ако някой може да ми помогне трябват ми кординатите на д-р Нашар Майчин дом,за сега съм се спряла да раждам при нея ,но нещо не мога да намеря как да се свържа.Благодаря предварително

# 227
  • София
  • Мнения: 265
Момичета живо ме интересува някой от вас има или впечатления от д-р Хашим или д-р Сашо Георгиев? Приятелки ми споменаха за тях, но гледам няма никакви мнения за тях? Hug

# 228
  • София
  • Мнения: 147
На мен ми води ЖК Сашо Георгиев,честно да ти кажа не съм много доволна.Прегледа се състоеше в гледане на видеозон,които е много стар и почти нищо не се вижда,за което плащаш по 25 лв на преглед,защото по ЗК имаш право само на 3 безплатни прегледа.По добре за същите пари да ходиш в частен кабинет с читав ехограф.Иначе за болнични няма проблем.Ако искаш в МД да ти следят ЖК ти препоръчвам Клисурски или Савчева.

За д-р Сузи Нашар мога да кажа само страхотни неща,тя ме изроди преди няколко дни и съм много доволна.Можеш да я откриеш в родилното в МД,работи до 14.30

# 229
  • Мнения: 8
 Здравейте и от мен .Аз родих при др.Филипов в Майчин дом. А ЖК ми води Сашо Георгиев
На мен ми води ЖК Сашо Георгиев,честно да ти кажа не съм много доволна.Прегледа се състоеше в гледане на видеозон,които е много стар и почти нищо не се вижда,за което плащаш по 25 лв на преглед,защото по ЗК имаш право само на 3 безплатни прегледа.По добре за същите пари да ходиш в частен кабинет с читав ехограф.Иначе за болнични няма проблем.Ако искаш в МД да ти следят ЖК ти препоръчвам Клисурски или Савчева.

За д-р Сузи Нашар мога да кажа само страхотни неща,тя ме изроди преди няколко дни и съм много доволна.Можеш да я откриеш в родилното в МД,работи до 14.30
Много е права и аз не съм доволна от него и апаратурата макар , че той не е виновен за нея.Записах се при него само за да съм на отчет както казват .Бременноста ми следи Филипов.
 За др. Сузи Нашар мога да кажа , че е много внимателна , когато раждах преди 2г. и   4м . тя беше в екипа на  Филипов .

# 230
  • Мнения: 19
Аз ходя на ЖК при д-р Савчева много съм доволна и не бих казала , че студена просто е по пряма но е страхотна препоръчвам е на всички

# 231
  • Мнения: 28
Здравейте, искам да попитам някой раждал ли е при доктор Йосиф Димитров и какви са отзивите за него? В цялата тема имаше само едно мнение, от което ми е трудно да си направя заключение.

Благодаря предварително на отговорилите мами!  bouquet

# 232
  • IT
  • Мнения: 3 704
elanore ако пуснеш с търсачката АГ Център Димитров може и да намериш нещо. Преди да родя лежах на 10 етаж в МД, където и той работи, ама така и не разбрах нищо за него. Негови пациентки нямаше, имаше на др. Механджиев, който тогава работеше при него.

# 233
  • Мнения: 28
Пробвах, но не излиза никаква информация за раждания, а по-скоро за инвитро.   newsm78

Всъщност неговият брат Тодор Димитров, при когото си следя бременността и с помощта на когото забременях, не изражда и затова ме насочи към Йосиф Димитров, а не мога да намеря никаква информация за него в интернет пространството, свързана с израждане...

Дано се появи някоя мама с малко информация Simple Smile

# 234
  • IT
  • Мнения: 3 704
elanore има инфо, къде положително, къде отрицателно. Когато раждах го видях и в предродилна в дежурните екипи.

# 235
  • Мнения: 142
Най - кадърният за мен лекар, при когото раждах - доц. д-р Асен Николов, той е шеф на родилното в МД. Нямам думи да опиша колко бях доволна от всичко, което направи той за мен и детето ми  Peace

# 236
  • София
  • Мнения: 262
Този Йосиф Димитров се падна на смяна при първото ми раждане. Той беше нощна смяна. Лежах цяла нощ в предродилното отделение. На сутринта следващата смяна ми направи спешно секцио. На бебето ми са му страдали всички органи и системи от липса на кислород /кървях много силно/. Работело му е само сърцето. После неонатолозите мислеха, че във въпросната нощ изобщо не съм била в болница. Със същия „успех” /четящ се в подписа ми/ можех да си бъда и в къщи. Некадърник!

# 237
  • Мнения: 28
Колко неприятно. Съжалявам за случилото се.  Един вид той не е искал да направи раждането, така ли излиза...

# 238
  • София
  • Мнения: 262
По-скоро не му се мислеше за сложността на ситуацията. Не можа да види на ехограф нищо. Май не му се занимаваше дори да мисли.

# 239
  • Мнения: 1
Аз ходя при доцент Живка Карагьозова.Много съм доволна.Водила ми е и двете  бремености.Добра е и като спецялист и се държи много човешки.Препоръчвам я!

# 240
  • Мнения: 3
Пазете се от Д-р Сузан Нашар! Аз ражда при нея в Майчин дом 2017г, бях я избрала за избор на екип, подведен от коментари в Интернет, че била мила, внимателна и добра. Това беше най-голямата ми грешка, приеха ме с изтекли води и 3 см разкритие в 9 вечерта в неделя. Звъннах й и казах, тя ми отвърна колежките ще те наблюдават до утре сутринта, при положение че ми беше обещала, че като ме приемат за раждане и като й звънна ще дойде веднага. Та така цяла нощ с болки, бяха ме сложили на едно магаре, никой не дойде да ме попита как съм имам ли нужда от нещо, тя дори не ми звънна да попита как съм. Имаше звънец, бяха ме изнструктирали, ако усетя че контракциите ми стават по-чести да натисна звънеца, иначе да не ги притеснявам. На сутринта в 9, Нашар дойде, почна да ми прави мили очички как съм била герой, че съм изкарала ноща без да се оплаквам на дежурния екип, каза ми може да ти направим окдитоцин да ти забързаме раждането, но имам малко работа и ще го направим по-късно, вече започнаха да се появяват акушерки, да ми мерят контракциите и то новите на бебето. И нея пак я нямаше, по едно време вече започнах да усещам, че бебето ще излиза, не можех повече да стискам, натиснах звънеца и дойде една акушерка. Вика ти раждаш, извика още една акушерка и почнаха да крещят не напъвай ще се разкъсаш, чу ли "ма", тази е много глупава, не чува, ще се разкъса, спри "ма" глупачке, ехтеше цялата стая от обидите на акушерките, а аз плачех не знаех какво да правя, беше кошмар, Нашар я нямаше, по едно време дойде и каза, ще те цепнем да излезе бебето, направи ми епизиотомия, акушерките ме изродиха, тя ме зали честити ми. И... Докъто бях в следродилно 1 път не дойде да ме види, да попита как съм. Изобщо не й пукаше за мен. Сега е станала завеждащ на родило отделение в Токуда, дано да се занимава само с "шефка"(административна) работа, че иначе горко на момичетата, които попаднат при нея!

Общи условия

Активация на акаунт