За пазаруването на половинките ви.

  • 3 360
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 197
Откривам темата, за да разбера има ли и някой друг с този проблем, защото на мен вече ми омръзна.
Значи изпращам приятеля си със семплата поръчка да купи: памперси (без уточнение), няколко плодови пюрета на Хип или Гербер и плодова каша по негова преценка. Връща се той с покупките и какво да видя: памперсите са за новородено (дъщеря ни е на 6 месеца и половина и от 2 месеца е на миди - от 6 до 9 кг, иначе тя е 7 кг.), двете пюрета на Гербер са за над 7 месеца,  другите две пюрета са зеленчукови, а кашата е зърнена. Не знам, според вас какво в обяснението ми не е било ясно?  Обяснението за памперсите е, че някаква девойка го попитала какви иска и той и казал за бебе на 6 месеца. Добре де - колко бебета на 6 месеца са под 6 кг. И на въпроса защо надписите на опаковката не се четат отговора е "ми не знам". Това е най-пресния пример. Някой има ли такъв проблем и какво прави по въпроса. Със списъче не става, защото не го чете.

# 1
  • Мнения: 3 777
Има мобилни телефони - като стигне в магазина и на съответният щанд да се обади да те пита.
Иначе такъв проблем нямам.

# 2
  • Мнения: 5 393
Мдаааа ситуацията ми е позната.Но мъжа ми винаги ми звъни по телефона и пита-иначе не знае какво точно да купи.Е, за памперсите се ориентира,но за каши и пюрета(докато ги ползвахме)не беше наясно. Tired

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Ако,ще те успокои това не си сама Mr. Green.

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 21:33 от siska79

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
В това отношение мъжът ми е перфектен. Никога нищо не обърква. Дори за дрехи на децата има по-точна преценка от мен - винаги улучва точната мярка. Ако го пратя за нещо, от което не разбира му правя списък и го изпълнява абсолютно точно.

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако,ще те успокои това не си сама Mr. Green.
Мдааааа  Peace

# 6
  • Мнения: 431
Винаги давам точни обяснения какво точно да купи. Не "хляб", а точно какъв хляб. Понякога се обажда да ме пита. И сам би се справил, не знам защо иска указания.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
А сега ще се посмеете!Изпращам мъжа ми да пазарува в Метро.Не щеш ли взел свеки със себе си.Оная го накарала да купи телешки бульони (тези сухите),на Галина Бланка,за бебета на  една годинка.Бясна бях.Той имаше "инструкция"да ми купи телешко месо за варено.Но иначе памперсите ми ги носеше според размера.Работеше във фирма за лекарства и аз обяснявах на колежките му точно от какво имам нужда.не аз де бебетата.
Когато отдох да раждам си бях купила дамски превръзки с крилца.Едва в родилното "разбрах",че имам нужда от лигнин.Съпругът ми ми донесе един цял огромен топ с нужното ми,и аз не можех да го вдигна.Пуснаха го вътре ,заради покупката.

# 8
  • Мнения: 1 108
И аз нямам никакъв проблем.Ако случайно не е сигурен з анещо ми се обажда по телефона

# 9
  • Мнения: 811
А сега ще се посмеете!Изпращам мъжа ми да пазарува в Метро.Не щеш ли взел свеки със себе си.Оная го накарала да купи телешки бульони (тези сухите),на Галина Бланка,за бебета на  една годинка.Бясна бях.Той имаше "инструкция"да ми купи телешко месо за варено.


 Joy

Аз винаги давам точни указания - еди кои си памперси от 7-18 кг примерно, кашата да е точно определена, пюретата също. Вече ако ги няма в магазина ми се обажда по GSM-a да каже какво има и да си избера. Така досега не сме имали грешни покупки   Whistling

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз бях дала инструкции,но майка му му обяснила,ще й свършат работа ,а ти ще спестиш пари.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В нас само аз пазарувам, на него му се е налагало няколко пъти и се е справял добре

# 12
  • Мнения: 10 982
Вкъщи той пазарува по-добре от мен  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 197
Да бе, обади ми се по телефона да каже, че нямало Гербер. Аз му казах да погледне по-внимателно, но въобще не съм очаквала, че освен това и другите неща ще са проблем. А сточния хляб пак има проблем, защото той отива, посочва и носи каквото му дадат. В 99 % от случаите продавачката не го е рзбрала. Вече ми омръзна да изхвърлям заводски хляб, който му пробутват каквото и да им каже.

# 14
  • Мнения: 1 370
След като направих няколко неуспешни опита със списък, намерих по лесен начин. Държа го на телефона, докато не вземе всичките ми поръчки Wink

# 15
  • Мнения: 6 155
Нямам такъв проблем.
Варианта ти е списък /няма такъв филм не го чете Twisted Evil/ или да се обажда от магазина по тел.  Peace

# 16
  • в къщи
  • Мнения: 467
Ако,ще те успокои това не си сама Mr. Green.
  Ъхъ,аз казвам захар,той носи тоал. хартия.Поръчвам му вода,носи олио...примери много.От 4-5 неща,които трябва да купи,едно е объркано,че после и спори Laughing. За един празник преди 11 г.(още бяхме гаджета) идва и ми вика:"Виж какви хубави рози ти купих" и ми подава карамфили. smile3555

# 17
  • Мнения: 271
Аз давам точни указания какво трябва да се купи и какво евентуално да откаже ако го няма исканото. При нас проблема е по - скоро в количеството. Казвам му да купи 0.500кг. сирене, а се връща с буца около 1.500кг., казвам да вземе някаква сушеница, той ми идва с поне 5 и т.н. Очаквам следващия път като го пратя за свинско да домъкне някоя свиня Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Ами хич не са ти били ясни указанията да ти кажа честно. 
Моя мъж като отива на пазар получава бележка с ясно и точно написани продукти с имената им. Като захранвах Дани бях много конкретна точно какво пюре да купи за да няма разминавания.
По-късно, когато Дани вече ядеше всякакви пюрета пращам мъжа ми до магазина с поръчката да купи месни и зеленчукови пюрета. Прибира се той, а в торбите към 30 бурканчета само месни пюрета Shocked Аз: А защо не си купил зеленчукови пюрета?! Той: Купил съм бе! Аз тия дето съм ги купил са смесени - месо със зеленчуци hahaha
Преди този случай явно е мислел, че бебешките месни пюрета се състоят от 100% месо Laughing

# 19
  • Мнения: 1 212
newsm78 newsm78
Хм, сложен казус щом не чете списък......... Crossing Arms

Ами пробвай тогава да си смените ролите - ти иди на пазар, а него остави с щерката да се гледат.....
Да смени и някоя друга пелена.....  Laughing  според мен ще има ефект и следващият път сам ще си води записки... Hands Clap wflag

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ами хич не са ти били ясни указанията да ти кажа честно. 
Моя мъж като отива на пазар получава бележка с ясно и точно написани продукти с имената им. Като захранвах Дани бях много конкретна точно какво пюре да купи за да няма разминавания.
По-късно, когато Дани вече ядеше всякакви пюрета пращам мъжа ми до магазина с поръчката да купи месни и зеленчукови пюрета. Прибира се той, а в торбите към 30 бурканчета само месни пюрета Shocked Аз: А защо не си купил зеленчукови пюрета?! Той: Купил съм бе! Аз тия дето съм ги купил са смесени - месо със зеленчуци hahaha
Преди този случай явно е мислел, че бебешките месни пюрета се състоят от 100% месо Laughing
Ей това ме довърши Joy.Даже го прочетох на мъжът ми.
Ние пазарим заедно или ходя само аз, но той да ходи- Naughty (не иска) Laughing

# 21
  • Мнения: 2 498
Таткото всяка седмица пазари за малката ми принцеска....в началото ми звънеше и питаше каквото не му е ясно, но сега се справя просто перфектно Peace....

# 22
  • Мнения: 18
Същата работа...

Само дето май ми има страх вече Simple Smile Оня ден му казах да ми купи някакво кексче - прибра се с 6 различни кекса и едни бисквити. Не знаел кой точно кекс искам Simple Smile Ще има да ги ядем до Коледа.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Всички са така,аз изпращам моят да купи риба да си опържим,прибира се и още като я видях разбрах,че е развалена.Питам го "Не видя ли ,че е развалена? а той"Ми продавачката каза ,че е прясна" И не само това,много често го пращам за едно,а той купува друго.....Дали не го правят нарочно,за да не ги пращаме постоянно по магазините  newsm78

# 24
  • Мнения: 2 039
Ми то май моито най-оправното бе Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 3 835
Ах, леле, каква весела тема. То по тая тема мога да си пиша безкрай, добре, че не сте ме хванали в бебешкия период, че тогава нямаше да се сдържа. А, иначе инструкций, мила, инструкций, подробни, ясни, да няма после тън-мън. Пишех всичко най-подробно, памперси: марка, кила, Пюрета: фирма, месеци, зеленчук, месо, всичко подробно. А иначе най-добре ти да си отидеш до магазина. Говоря от личен опит. Ама, много личен. Sick Sick Sick Joy Joy

# 26
  • Мнения: 442
когато пращам мъжа ми до магазина, му давам точни указания какво да купи и къде точно да го намери. ако се затруднява ми се обажда по мобилния и аз го навигирам, така да се каже, от къщи. пропусна ли, не знам какво ще ми донесе. както миналата неделя - пращам го за препарат за миене на съдове. той пита `какъв? как се казва?`, аз казвам `ехо` или `пур`. човекът ми донесе `циф`. ами, за него е същата работа - все с три букви е. Confused

# 27
  • Мнения: 4 392
Ако са много нещата, правя списък. Hug Но по принцип се ориентира доста добре в бебешките артикули. Peace

# 28
  • Мнения: 619
за бебето предпочитам да си пазарувам аз,
за другите неща ,не се оплаквам. Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 35 814
Напълно нормолно  Wink
Затова, за да съм сигурна - правя списък с нещата които ТОЧНО трябва да се купят

# 30
  • Мнения: 983
Когато трябва той да отиде до магазина, правя списък, защото все нещо ще забрави

# 31
  • Мнения: 2 161
Нямам забележки към него в това отношение.Никога не се налага да му звъня,за да му давам допълнителни указания.И понякога има страхотни  находки,що се отнася до покупки.

# 32
  • Мнения: 3 322
АМи според мен го пращай по често на пазар. При нас предимно тати пазарува и е по наясно от мен дори. Ако има колебание звъни и пита.

# 33
  • Мнения: 1 403
И моя мъж преди вси4ко бъркаше и забравяше половината неща  Tired по4нах да пиша на бележка и така вси4ко изпълнява  newsm10

# 34
  • Мнения: 1 546
Оо,тук мойто е перфектно. Никога нямам забележки към нещата, които е купил, даже често се справя по-добре от мен  Embarassed. Примерно, умее да подбира добри меса, добри салами, познава рибата, сирената...Само на почистващите препарати го няма, но там пък аз си знам най-добре.

# 35
  • Мнения: 701
Изпратя ли го с определени покупки винаги мисията е провалена!Все купува точно това което не трябва,но реши ли по своя воля да напазарува го прави наистина перфектно!Имам чувството че нарочно го прави #Crazy

# 36
  • Мнения: 902
Татенцето ни паzарува много рядко.Просто zащото работи до към 16,30 а аz съм си у дома с бебка и ми е по удобно да ида да си паzарувам сама с количката , да си иzбирам, да сравнявам какво с.м видяла в другия магаzин и прочие, а таткото няма нерви и време zа такова паzаруване.НО ако му поръчам да донесе нещо на идване от работа е точно това което съм искала. ако не и по добро.

# 37
  • Мнения: 397
По отношение на почистващите препарати, прахове за пране, тоалетни принадлежности и прочие предпочитам сама да си ги купя - не, че му нямам доверие, но докато му обясня, напиша на списък..... ooooh!
Що се отнася до хранителните продукти - грешка няма - по-добре от мен ще напазарува! Wink
Само, ако искам нещо конкретно, което е свършило - му го записвам на листче /да не би да забрави/, а за останалото му гласувам изцяло доверие /още повече, че и той обича да ни готви и знае от какво имаме нужда вкъщи/!!!
Важното е, че обича да пазарува /както и да готви!!! Laughing/ и в повечето случаи проявява самоинициатива!!!

# 38
  • Мнения: 6 461
Откривам темата, за да разбера има ли и някой друг с този проблем, защото на мен вече ми омръзна.
Значи изпращам приятеля си със семплата поръчка да купи: памперси (без уточнение), няколко плодови пюрета на Хип или Гербер и плодова каша по негова преценка. Връща се той с покупките и какво да видя:.................................................................... 
Май ще се наложи да му правиш точен списък с покупките....... Wink
Аз така правя или му казвам като отиде в магазина да ми се обади ...... Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 39 717
Нямам проблеми с покупките на съпруга ми... стига да съм му повторила много пъти какво да купи, или ми се обажда по телефона да пита, но най-често иска да му пратя списъка на смс Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 000
На моя трябва съвсем точно да му кажа какво да купи иначе нищо няма да направи като хората. Понякога и списък му давам и пак някои неща е забравил да купи  ooooh!

# 41
  • Мнения: 6 164
Нямаме такъв проблем - като го пратя, той на място звъни и слуша подробни инструкции по телефона, той описва артикулите, аз слушам и давам нареждания и така не минава през касата, докато поне 3 пъти не сме се чули по телефона! Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 4 865
ние с моя съпруг сме взаимнозаменяеми по отношение на домакинството и отглеждането на децата. вярно е, че за определени неща единият от нас може да е по-добър, по-бърз или просто да се справя с по-голямо удоволствие от другия, на като цяло крайният резултат е положителен.
толкова пъти сме пазарували заедно, че всеки от нас знае какви са очакванията на другите и може да се справи и сам. дори виктория да пратя в била, ще напълни количката с обичайните покупки за месеца. е, габа евентуално ще наблегне повече на книгите и бонбоните, но това е от възрастта Wink

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз с пазаруването на половинката нямам проблеми. търговец е все пак и знае какво, къде, как.
Но я си представи ти, че той те праща да му купиш някаква резервна част за автомобила(примерно) и не си получила ясни инструкции за нея. Мислиш ли, че ще се справиш? Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 1 941
Обикновено обяснявам всичко точно какво искам, иначе  ooooh!

# 45
  • Мнения: 2 677
В това отношение нямам никакъв проблем!  Peace
Много е изпълнителен и оправен!  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 680
всичко си купувам сама, за да няма фалове.
иначе като го пратя за нещо бебешко на 100% ще обърка нещо.
според мен мъжете страдат от "избирателна глухота" hahaha

# 47
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Когато мъжът ми пазарува, получава предварителен инструктаж:
къде, какво, колко. Всичко е подрбоно описано.
Волна програма няма.
Дотук фалове няма.

# 48
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Вкъщи той пазарува по-добре от мен  Heart Eyes

Да и у нас е така! Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 248
Доволна съм от начина му на пазаруване. Единственото, което така и не успях да проумея е - от какъв зор купува даден продукт в промишлени количества. newsm78
И въпреки това предпочитам аз да пазарувам. Peace

# 50
  • Мнения: 7 723
малко са случаите, в които съм разчитала на мъжа ми да зареди хладилника. Въпреки , че отива със списък в МЕТРО ( например), никога не купува това, което пише в него. Първо гледа етикетите, кое е на промоция и е най- ефтино, а после го взима, без да се съобразява с инструкцииге ми.  #Cussing out
 Примерно, ако съм му писала кис. мляко " пършевица", той ще ми купи " елена", щото е по- ефтино. Rolling Eyes
 Аз пазарувам вкъщи Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 323
Не мога да се оплача много. На въпроса му "Искаш ли нещо от борсата?" аз казвам НЕ, а той се прибира с:
- един кашон ябълки
- една касетка круши
- една касетка портокали
- една касетка грейпфрути
- по 2,5 кг бадем, лешник и кайсиена ядка. /Данните са от последния пазар Joy/

Така пазарува и в Метро - обикновено едва прибирам багажа. Нищо не бърка от списъка  - просто купува още 100 неща и то в огромни количества.
Вече не се ядосвам така, както в началото, но в къщи обикновено имаме огромни резерви и ако купя една салата - НЯМА КЪДЕ ДА Я ПРИБЕРА.
 А за дрехи и др - не бърка никога - нито в цветове, нито в размер...  абе мъж мечта... Embarassed

# 52
  • usa
  • Мнения: 2 113
Винаги давам точни обяснения какво точно да купи. Не "хляб", а точно какъв хляб. Понякога се обажда да ме пита.

и аз така. само дето понякога прави допълнителни покупки по собствено усмотрение, на които се изумявам, но вече свикнах да си премълчавам коментарите по тях, че се сърди и току виж спрял да пазарува изобщо. важното е, че това, за което е изпратен, е закупено точно и коректно.

# 53
  • Мнения: 1 436
Винаги давам точни обяснения какво точно да купи. Не "хляб", а точно какъв хляб. Понякога се обажда да ме пита.

 newsm26

Ние сме по абсолютно същия начин. Много ми е изпълнителен  Heart Eyes

# 54
  • NY
  • Мнения: 209
Доверила съм му се напълно за пазаруването.....а той на мен за харченето Peace

# 55
  • Мнения: 5 362
Винаги пазарува каквото му поръчам.Много рядко се случва да обърка нещо.Обикновено ми звъни по мобилния,за да уточним нещата.

# 56
  • Мнения: 5 026
Винаги пазарува каквото му поръчам.Много рядко се случва да обърка нещо.Обикновено ми звъни по мобилния,за да уточним нещата.
И при нас е така. Не броя случая, когато преброди цялата Била и не намери превръзки-там не продавали такива неща  Joy

# 57
  • Мнения: 2 196
Пазарува по списък/ако не го загуби,естествено,което се случва често/. Laughing
Обаче имаме проблем с количеството- винаги купува от всичко в индустриално количество.

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
аз казвам `ехо` или `пур`. човекът ми донесе `циф`. ами, за него е същата работа - все с три букви е. Confused
Това ме подсети за един виц:
Четирима играели карти,обаче им свършили цигарите и пратили единият да купи.Той не помнел много и вървейки по пътя постоянно си повтарял да не забрави"Цигари,кибрит,цигари,кибрит"Но стигнал в магазина и забравил за какво са го пратили. Продавача го попитал :
-Долу горе поне не се ли  сещаш за какво е ставало дума?
-Ами спомням си само,че едното не можеше без другото..
Продавача се замислил:
-Да не е сапун и сапунерка?
-Точно това!    Joy

# 59
  • Мнения: 1 881
Моята половинка страшно обича да пазарува, прави го всяка вечер, с истинско удоволствие Laughing

Обаче преди това ми се обажда поне 2 пъти предварително и още 2-3 пъти от самия магазин, за да уточнява покупки и марки на продукти. Ама то е защото аз съм цербер Mr. Green

А като беше бебе малката /понеже никакви пюрета не харесваше и все изпробвахме нови и нови/, той ми диктуваше от коя марка какви видове има и аз казвам кое да, и кое не Joy

# 60
  • Мнения: 3 042
Със списъче не става, защото не го чете.

Защо да не става. Няма нужда той да го чете. Даваш му списък с нужните ти неща, той го дава на продавачката и тя му дава това, което си написала.

Веднъж съм пращала мъжО да пазарува за малкият и направих точно така.

По принцип гледам аз да си пазарувам. Мъжът ми много рядко го карам да пазарува. Обикновено или ходим и двамата или отивам сама. Днес например му казах като се връща към къщи да купи вода за малкият "Девин-розова". Е върна се без вода. ooooh! Забравил. Mr. Green

# 61
  • Мнения: 8 917
Записва си и след това като е в магазина ако не е сигурен в нещо или просто за всеки случай дали няма още нещо се обажда по мобилния Peace

# 62
  • Мнения: 3 835
Но я си представи ти, че той те праща да му купиш някаква резервна част за автомобила(примерно) и не си получила ясни инструкции за нея. Мислиш ли, че ще се справиш? Mr. Green

Защо бе, аз и автомобилни части пазарувам без проблем. И то без инструкций.  Mr. Green Heart Eyes

По темата, тя Катя, говореше, за бебешки работи. Мъжът ми е много скаран, с пазаруването на такива работи, но иначе, с пазаруването на всичко останало, се справя блестящо. Обожава да пазарува, и да ходи в тези големите хипермаркети. Бих казала дори, че това му е любимо занимание.И е голям разбирач, знае точно кой работи са по-качествени и вкусни. Аз се допитвам до него, за някои неща. bowuu

# 63
  • Мнения: 91
Моят мъж за пазаруване е перфектен. Когато трябва да купува нещо за малката получава или списък или подробни инструкции, но ако е нещо друго само хляб, салам, паста за зъби и т.н и е супер.

# 64
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Нямам проблеми от такова естество.
Мъжът ми е наясно с абсолютно всичко, касаещо детето му- какви памперси, кой номер, какво яде, какво обича, какво мляко пие... Всичко!

Същото се отнася и за пазаруването за дома. Ако не можем да идем заедно на пазар, аз изреждам какво ми трябва- той купува и носи. Ако нещо е забравил или го съмнява- звъни, пита и уточнява.

# 65
  • Мнения: 3 268
Хич го няма в пазаруването моя мъж,затова правя списък,а и той се обажда да пита.Това да му е кусура.

# 66
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Винаги давам точни обяснения какво точно да купи. Не "хляб", а точно какъв хляб. Понякога се обажда да ме пита. И сам би се справил, не знам защо иска указания.

И аз давам точни обяснения. Ако нещо той се съмнява или е забравил ми звъни и ме пита.

Случвало се е два- три пъти да вземе не каквото трябва.

# 67
  • София
  • Мнения: 245
Ако искам да ми донесе точно това, което ми трябва, му правя подробен списък, иначе нищо не помага (освен GSM-а).

# 68
  • Мнения: 6 167
не, нямам такива проблеми
мъжа ми е грамотен и относително отговорен.
като му кажа да купи нещо отива и го купува.

ако толкова не може да запомни , прави му списък, описвай му артикулите по цвят, големина, надпис, цена и местоположение в магазина #Cussing out
ядосах се, нищо лично.  bouquet

# 69
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
Не ми е въртял подобни номера моят  Stop Ако нещо не му е ясно, ако посоченото нещо липсва в магазина, ми се обажда да ме пита с какво да замени артикула.

# 70
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Нямам такъв проблем ,защото каквото и да го пратя като стигне пред магазина пак звъни по GSM за уточнение.За да няма аварии.

# 71
  • Мнения: 780
когато децата бяха малки разчита на него за покупките на памперси  и пюрета и .... бебешки продукти - само му казвам какво , на коя фирма и колко и нямам грижа.,но сега е направо ужас - пращам го на МЕТРО с списък и вместо обикновен кашкавал взема кашкавал за сандвичи, вместо тоалетна хартия взема кухненски ролки - иначе като брой - всичко купено / ама недогледано/   newsm61

# 72
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
......Някой има ли такъв проблем и какво прави по въпроса. Със списъче не става, защото не го чете.

  Специално за детските стоки нямам такива проблеми. Ако купува нещо сам, таткото пита по 100 пъти, ако пак се съмнява ми звъни от магазина.

# 73
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
И аз имах такива проблеми ,но един - два пъти .После ставаше само по телефона или си пазарувах само аз. smile3552

# 74
  • Мнения: 966
Нямам проблеми.Той знае за бебето какво ни трябва,знае кога ще трябва да купува памперси....За вкъщи също.Ние обаче пазаруваме веднъж седмично от някой голям магазин и обикновенно сме заедно,но и да е сам няма проблеми Wink

# 75
  • Мнения: 26
аз като кажа на моя мъж да купи примерно 300гр.кашкавал,той се враща с 1.300кг.винаги купува по много и за това обичам аз да си пазарувам.

# 76
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ами в твоят случай въобще не бих го пращала да пазарува! Mr. Green
За детето винаги излизаме двамата, но аз влизам в магазина и купувам каквото ми трябва, за да няма после разбрал- недоразбрал и да си вдигаме кръвното Peace
другият вариант е да ти звънне по телефона и да пита Wink

# 77
  • Мнения: 1 930
Извини ме, но доколкото разбрах, не ти е за пръв път. Или му пиши бележки, или да звъни от магазина и да диктува какво пише на етикетите.
Ако се случи подобно нещо при нас- тежко му  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 945
Момичета, zащо се оставяте да ви раzиграват така? ooooh! . Раzбирам да се случи един два пъти, ама системно си е обида... Да не са малки деца или малоумни, че да не могат да носят отговорност zа една покупка с бележка в ръка?

 ooooh! ooooh! ooooh!

Моя се справя. Ако искам специални неща, които той не би купил с обичайните покупки(като ванилия или брашно примерно), правя списък. За сега поне до токова ме уважава, че да чете списъка и да проверява какво слага в количката...

# 79
  • Мнения: 4 187
Нямала съм такъв проблем. през първите няколко месеца само и единствено той пазаруваше за детето при това перфектно. Винаги е добре информиран  Peace.Ако се колебае за нещо звъни от магазина.

# 80
  • София
  • Мнения: 819
Предпочитам аз да си пазарувам, а ако по някаква случайност не е на работа и аз не съм на лекции отиваме на пазар двамата. Иначе го пращам само за бира и цигари.

# 81
  • Popovo
  • Мнения: 571
Предпочитам аз да си напазарувам, отколкото после да хвърлям. Даже и списък да съм направила пак нещо ще обърка, бях го пратила за черен пипер, а той се върна с всички видове подправки, които имало в магазина, не че не е разбрал просто решил, че ми трябват и останалите. Или пък ми носи това, което съм поръчала, но с минал срок на годност.
А ако реши сам да напазарува купува от всички стоки в магазина, които никой друг не купува.
Пазарувам или аз или двамата заедно, но той сам никога.

# 82
  • Мнения: 745
При нас положението е следното - аз му казвам какво да купи и той отива до магазина. След 5 мин ми звъни и ме пита - абе дали вместо това да взема това........и така си стоя на телефона докато той напазари  #Cussing out

# 83
  • Мнения: 7 640
мога да разчитам за пазаруването на мъжа ми Peace, отделен е въпросът, че предпочитам аз да си поогледам и избера нещата.

# 84
  • Ruse
  • Мнения: 390
предпо4итам аз да си пазарувам.Когато пратя него трябва да е с подробен списък(продукти ,грамаж и марка) или все забравя нещо

# 85
  • Мнения: 32
Моят мъж чудесно се справя с пазаруването. Меса и риби избира много по-добре от мене. Когато бебето беше съвсем бебе знаеше с абсолютна точност какво яде и какви памперси ползва. Дори и случайно нещо да не му е ясно се обажда. Ние в повечето случаи пазаруваме заедно, защото ни е приятно да се мотаем из магазина и да си избираме разни нови неща.
И на мене са ми странни мъжете, които въобще нищо не могат да купят сами... Аз мога да си пазарувам неща за колата например, абсолютно сама.

# 86
  • Мнения: 891
Нямам такъв проблем.  Wink
Мъжо оглежда много внимателно, чете етикетите, знае точно какво търси Hug
Има много добра преценка /по добра от мен/ и затова дори предпочитам той да пазарува.  Peace

# 87
  • Paris
  • Мнения: 1 727
По време на пазаруването се звъни минимум 3 пъти за последни уточнения Laughing

# 88
   JoyХахахахаха, аз си мислех че само моя е така ooooh!

# 89
  • Мнения: 678
мога да разчитам за пазаруването на мъжа ми Peace, отделен е въпросът, че предпочитам аз да си поогледам и избера нещата.
Разчитам и то много  Grinning

# 90
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Мноооооооооооого по-добре се оправя в пазаруването от мен.  Embarassed Винаги купува качествени и хубави храни, за децата дрехите по-добре ги избира от мен. Hug
При мен в магазина са идвали двойки да пазаруват и от диалозите на някои съм потъвала в дън земя от срам Embarassed Слава на Бога, нямам такъв проблем newsm10

# 91
  • Мнения: 560
Аз съм гола-вода с пазаруването.Също не мога да готвя.Все още живея с майка ми и тя готви.Когато ме праща на пазар,ми повтаря като латерна по 20 пъти,а когато в списъка има лук-вади и ми го показва-изобщо не ги различавам луците.
С месото съм абсолютно скарана.Кой вид и коя част от дадено животно се слага в някоя манджа,си нямам абсолютно никаква идея.Различавам само пържоли и кайма.
Ето как "пазарувам" аз:отивам във Фантастико и си взимам-мляко,хляб,готови пържоли,сирене,кашкавал,салам,корнфлейкс,замразени пици,активия с мюсли,чипс,кекс и готово.

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 13:38 от rushsf

# 92
  • Мнения: 2 407
Изпълнява всичко,чат пат има флаове,но иначе се справя.

Общи условия

Активация на акаунт