възпаление на матката

  • 3 600
  • 4
  •   1
Отговори
 Здравейте отново,
искам да питам някоя дама след аборт изпитвала ли е дискомфорт ниско долу,не точно болка. Sad
 Вече 2-ри месец се чувствам така,пия антибиотици пак (za 3-ti pat),но още не ми е минало .Докторката ми каза ,че имам леко възпаление на матката,каза ,че иначе е извършен добре аборта,но може би сам настинала след него( а това не е вярно,стоях си вкъщи и се пазех)...Като ми натисне леко матката ,ме боли...не ме е гледала на ехограф..

 Това възпаление на матката много ли е опасно,какво да правя вече незнам  Cry   Cry  Cry

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Не мисля, че е нормално. Смени докторката.

# 2
  • Мнения: 1 938
Трябва да ти се вземе влагалищен секрет за изследване и после да ти се изпишат антибиотици. Щом те боли при палпиране, значи има възпаление. Наистина, смени докторката. Peace

В контраст, тазово-възпалителната болест, която настъпва като следствие от раждане или аборт първомачално поразява маточната лигавица, причинявайки ендометрит. Микроогранизми като бактероиди, пептосптрептококи, бета хемолитични стрептококи, Е. коли, лесно се разпространяват в продуктите на бременността и понякога се задържат в матката вследствие раждане и аборт. Забавеното настъпване на менструацията след раждане и аборт предоставя възможност възпалителния процес да се задържи и прогресира, понякога довеждайки до развитие на сраствания в маточната кухина. Това може да причини противоположните повърхнини на ендометриума да се смесят или да се образува срастване, което да причини премахване на проходимостта откъм матката в посока към фалопиевите тръби и може също да повреди малък, близкостоящ сегмент до тръбите. По-рядко срещано, следродилнен и след аборт ендометрит инфектира цялата маточна тръба (салпингит) като причинява частично или пълно запушване и/или разпростиране по посока на тазовата кухина.

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 11:36 от Nellina

# 3
Нелина,благодаря за отговора.
Наистина ще сменя докторката и аз се чудя,защо не ми е взела секрет и се опасявам за ендометрит...
 Ще пиша пак за развитието на нещата..

# 4
  • Мнения: 1 938
Какво стана с изследванията? Имат ли развитие нещата?

Общи условия

Активация на акаунт