Как да го събудя?

  • 549
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 487
Здравейте  Simple Smile
Имам бебче на 14 дни. Кърмя го на поискване, но много често суче само няколко минутки и заспива. Притеснявам се, че не му е достатъчно, а не мога да го събудя.Галя го по ушенцето, но се събужда само за малко и пак заспива. Моля ви дайте ми съвет. Благодаря предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 256
И мойто бебче заспиваше така докато суче. Аз го пощипвах по бузката и се поразбуждаше. Знам, че може и по раменцето да го щипнеш.
Успех:)

# 2
  • Мнения: 1 807
Знам, че спящо дете не се буди.
Ако то е гладно само ще се събуди.
Така или иначе на 20-тия ден ще сте на консултация и ще видиш дали и колко е наддало и педиатъра ще те посъветва какво да правиш.
По-добре докато суче да се опиташ да го държиш за по-дълго будно, за да се нахрани добре.
Галейки го по ушенцето го приспиваш още повече.
Поне нашия много обича по ушичките да го галят.
Знам за пощипване (лекичко разбира се) по бузките, крачетата, ръчичките, ама не съм го прилагала, защото не ми е било необходимо.

# 3
  • Мнения: 3 500
Духвай му в лицето!

# 4
  • Мнения: 5 393
Щом заспива значи не е гладно.Остави го да  си спинка, а пък се опитай, както е казала Gigi, докато е още будно да го задържиш в това състояние по-дълго.

# 5
  • Мнения: 5 401
Моят дзвер само чакаше да го сложа на цица и така заспиваше, че нищо не помагаше да се събуди. Колко теми пусках в тези драматични моментиииии...  Confused  Embarassed Единственото безотказно средство беше да го сложа обратно в креватчето!  Laughing
Не се тревожи, ще отмине този период!  Hug

# 6
  • Мнения: 6 461
Здравейте  Simple Smile
Имам бебче на 14 дни. Кърмя го на поискване, но много често суче само няколко минутки и заспива. Притеснявам се, че не му е достатъчно, а не мога да го събудя.Галя го по ушенцето, но се събужда само за малко и пак заспива. Моля ви дайте ми съвет. Благодаря предварително  Hug
Пламе беше така.
След като е на поискване ,няма да се притесняваш.... Wink

# 7
  • Мнения: 2 577
И аз имах същите притеснения, тъй като тя спеше спокойно, но някъде четох, че жълтеницата унася /а нашата още не е минала/. Отидох на14-тия ден на пробно кърмене.
Оказа се че е наддала 400гр. за 10дни/от изписването/ и изяде 110мл. Така се успокоих.
Ако имаш възможност отиди и ти.
 Peace
Иначе аз прилагам следния номер: първо се кърмим и като заспи така, че и щипване не помага, сменяме памперса - това я разсънва достатъчно, че пак да продължим с кърменето. Така почти удвоих времето Naughty

# 8
  • Мнения: 487
Благодаря на всички    Hug

Общи условия

Активация на акаунт