незнам какво да правя

  • 518
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мами,

Вече така се обърках,че разчитам единствено на вас за помощ.
Моето слънчице е на 6,5 м.Винаги съм я хранела докато спи,защото просто няма друг начин.Започнах да я захранвам с оризова каша,която тя въобще не хареса,след това пробвах да сложа плодово пюре в нея ,пак без резултат,а от няколко дни давам зеленчуково пюре,което също не приема с охота. Пробвала съм с един вид-сладък картоф,после смесих с морков.Не иска и това е.
В чудо съм се видяла,незнам какво да правя. Винаги ни е било трудно да се храним,но сега едва ли ще мога да въведа всички храни при този "апетит". Само да добавя,че съм я оставяла гладна,но така и не пожелава да яде.
Ще ми кажете да питам педиатъра,но не мога.В САЩ сме,а тук е жив ужас докато някой ти обърне внимание.
Между другото сме на кърма,но от няколко дни тя намаля значително,дано да се преборя и да мога да я възстановя.
Ами това е,моля ви помагайте с опит и съвети.

Поздрави на всички майчета и бебоци.

# 1
  • Мнения: 863
Винаги съм я хранела докато спи,защото просто няма друг начин?!?

Как така я храниш, докато спи?!? това възможно ли е ?

 Confused:  Sign Exclamation  Confused:

# 2
  • Мнения: 104
Оф, забравих да се логна горе.
а за храненето докато спи-ами възможно е,като няма друг начин.Изцеждам си кърмата,приспивам я и като заспи бутам шишето. Ами така я храня от 2-рия месец,слава богу без произшествия Simple Smile Но номера върви само с мляко.Ами сега Simple Smile

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
сигурно това ве4е си го 4увала - кото отказва из4аква6 2-3 дни и пак на ново - такива съвети дават педиатрите
моя съвет е да бъде6 по настоятелна. и без това самото захранване запо4ва с 1 ,2 лъжи4ки така 4е малко по малко ще по4нете да си хапвате. при нас например проработва тактиката с някакъв предмет - давам и в ръцете нещо което и е интересно и тя докато отваря у4удено уста пъхам лъжица след лъжица Simple Smile
още може6 да пробва6 да слага6 по малко сухо мляко в пюретата или пък ка6а - децата харесвали по слади4ки неща)

# 4
  • Мнения: X
Ами да ти кажа трябва да и приложиш някакъв номер - при нас Ния е много нетърпелива и не седи минута мирно, камо ли да чака лъжичка, след лжичка. Та аз я слагам в количката, пуля се насреща, тя се хили, аз бам лъжицата в устата и така.....обаче знам, че е много кофти. Наистина дай и нещо в ръцете, пусни и телевизор...каквото се сетиш, дано помогне.

# 5
  • Мнения: 2 051
Ако наистина вече искаш да захраниш човечето пробвай да дадеш с шишето силно разредено с мляко пюре или каша .
Но едва ли ще можеш вечно да го храниш спящо Thinking
Какво прави когато и даваш кърмата в будно състояние?

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Пак номера със страничното хранене - вземи лъжица на Авент, която няма странични ръбове, и кашата не я слагай на езика, а в бузката. Пъхаш лъжицата в устата, леко натискаш езика и изливаш кашата с леко завъртане настрани към бузката. Така няма да се задави и да я изплюе.
Бебе, което досега е яло само от шише или гърда, извършва с езика само сукателни движения, а те избутват храната напред и му е трудно да я глътне, затова се сърди и изглежда, че е не я харесва.

# 7
Ще ми кажете да питам педиатъра,но не мога.В САЩ сме,а тук е жив ужас докато някой ти обърне внимание.

Какво значи ужас? Обаждаш се по телефона, казваш си проблема и отиваш да се консултираш с лекаря на детето. Аз изобщо не мога да разбера кой го е измислил туй че в usa не можеш да се докопаш до лекар. Аз за толкоз години не съм имала проблем с лекар за  децата.

# 8
  • Мнения: 384
Sorry, забравих да се логна. Гостът съм аз.

# 9
  • Мнения: 211
Как не можеш да се свържеш с доктор? Ние не сме имали проблем за това. Обаждам се в болницата, оставям съобщение, те съответно се го намират кадето и да е и след 5 мин. се обаждат със съвета му и ми казват какво да правя. Мисля, че лекар най-добре ще те посъветва.

# 10
  • Мнения: 104
Благодаря ви за съветите.Относно педиатрите тук, това,което ми казаха е ,да продължавам да давам по малко и да пробвам различни зеленчуци. Не съм убедена,че ще имаме успех,но засега ще продължавам в този дух.
още веднъж благодаря на всички

Общи условия

Активация на акаунт