Нещо ново прието ама къде да го диря?

  • 1 621
  • 10
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Моля, ако някой може да ми помогне да прочета следното:

От н.г. било прието нещо ново:
поеманите от здравната каса операции, ама някакъв НОВ списък имало?

някои, ако може да ми каже къде да го видя този списък, НАЙ-НОВОТО в нета.

10х

# 1
  • Мнения: 7 831
Погледни тук Мисля , Приложение 18 е това което ти трябва, но ...  Embarassed може и да не е.

# 2
  • Мнения: 4 068
Лио, провери в страницата на НЗОК в графа Рамков договор 2005. Там има всички приложения и новите добавени дейности.
Аз онзи ден точно така успях да си пусна една камара изследвания. Моята докторка спореше, че тези неща не се поемали от касата, но аз си разпечатах приложението и отидох при нея с него, а тя милата даже нямаше представа какво е това. Както и да е, даде ми направленията и ме помоли да и оставя разпечатката, за да се информирала. Паднах от коня от смях. Егати доктори те има. Ние знаем повече от тях.
А на мъж ми му се наложи да обяснява на сестрата как се работи с компютъра и новия им софтуер.
Абе мани. Такава ни е нсичката работа.

# 3
  • Мнения: 6 206
Може и да има нещо и тук http://www.mh.government.bg/norm_acts.php

# 4
  • София
  • Мнения: 2 300
Предполагам, че вече си намерила това, което търсиш, но все пак - виж чл.198 /описани  в приложение №14/ и чл.206 /още посочено в приложение 18 //.xls файла/ от НРД2005.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: renci
Паднах от коня от смях. Егати доктори те има. Ние знаем повече от тях.
А на мъж ми му се наложи да обяснява на сестрата как се работи с компютъра и новия им софтуер.
Абе мани. Такава ни е нсичката работа.

Смешно е, че докторите трябва да са спецове и в правото, и в информационните технологии. А дали остават спецове в медицината?

# 6
  • Мнения: 948
Цитат на: renci
Моята докторка спореше, че тези неща не се поемали от касата, но аз си разпечатах приложението и отидох при нея с него, а тя милата даже нямаше представа какво е това. Както и да е, даде ми направленията и ме помоли да и оставя разпечатката, за да се информирала. Паднах от коня от смях. Егати доктори те има. Ние знаем повече от тях.
А на мъж ми му се наложи да обяснява на сестрата как се работи с компютъра и новия им софтуер.
Абе мани. Такава ни е нсичката работа.

Вярно ли? newsm62
Голям смях!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Dafna
Цитат на: renci
Моята докторка спореше, че тези неща не се поемали от касата, но аз си разпечатах приложението и отидох при нея с него, а тя милата даже нямаше представа какво е това. Както и да е, даде ми направленията и ме помоли да и оставя разпечатката, за да се информирала. Паднах от коня от смях. Егати доктори те има. Ние знаем повече от тях.
А на мъж ми му се наложи да обяснява на сестрата как се работи с компютъра и новия им софтуер.
Абе мани. Такава ни е нсичката работа.

Вярно ли? newsm62
Голям смях!

Новият рамков договор излезе миналия вторник в ДВ. Беше публикуван в сайта на Здравната каса на следащия ден - сряда. Колко доктори според вас имат свободен достъп до интернет или са абонирани за ДВ та за една седмица да успеят да се запознаят с всички нови или променени точки от НРД2005 Thinking ? Времето наистина не е малко, но нека не забравяме, че и без друго докторите са заринати с бумащина, началото на месеца е времето, когато се отчита предния месец в касата, а и хаосът около необходимите документи за сключване на НРД2005 с касата е повече от голям.
Цитат на: renci
Паднах от коня от смях. Егати доктори те има. Ние знаем повече от тях.

Що се отнася до законите и компютрите, може и да знаем повече, но едва ли същото важи за медицината.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Благодаря ви за отговорите и положените усилия да ме осветлите, отивам да чета.
мерси много Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 068
Виж сега Елфи, докторите, които имат желание да са на ниво и в полза на пациентите си винаги намират начин да са информирани. Още повече, че договора може и да е публикуван скоро, но отдавна се коментират новите дейности и приложения в него. Коментара ми беше по повод на една така наречена специалистка-гинеколожка дето няма представа защо са я сложили в този кабинет. Но мога да ти кажа, че в същото време Джи Пи-то ми си беше страшно информиран и не се оплакваше с бумащина и липса на време. Просто си работи с желание човека и се е постарал да е от полза на пациентите си, а не просто да им казва елате след 15 дни щото сега още не съм наясно. Ами че то за 15 дни знаеш ли колко неща могат да се случат а?
А за работата със софтуера хич няма и да коментирам, защото през целия месец декември са провеждани обучения на лекари за работа с новия софтуер. Елементарен е. Отново е въпрос на липса на интерес и старание.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: renci
Виж сега Елфи, докторите, които имат желание да са на ниво и в полза на пациентите си винаги намират начин да са информирани. Още повече, че договора може и да е публикуван скоро, но отдавна се коментират новите дейности и приложения в него. Коментара ми беше по повод на една така наречена специалистка-гинеколожка дето няма представа защо са я сложили в този кабинет. Но мога да ти кажа, че в същото време Джи Пи-то ми си беше страшно информиран и не се оплакваше с бумащина и липса на време. Просто си работи с желание човека и се е постарал да е от полза на пациентите си, а не просто да им казва елате след 15 дни щото сега още не съм наясно. Ами че то за 15 дни знаеш ли колко неща могат да се случат а?
А за работата със софтуера хич няма и да коментирам, защото през целия месец декември са провеждани обучения на лекари за работа с новия софтуер. Елементарен е. Отново е въпрос на липса на интерес и старание.

Така става...реших, че пак се почва с обобщенията...

Общи условия

Активация на акаунт