Витамин Д-спешно!

  • 3 561
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 379
Цитат на: sladka hapka
Затова реших да не давам вит. Д на своя глава (и след като се поразрових из нета - а новото инфо по въпроса е, че 30 мин. седмично навън са достатъчни за синтеза на вит. Д в организма на европейските бебета).


Да, но ако е по памперс, иначе малко повечко  Wink - около 4 часа (ако е с къс ръкав и къси гащи). Но все пак слънчето е най-добрият източник. А и сега го има напоследък, нали?

# 16
  • Мнения: 717
Цитат на: darkcat
Цитат на: Marina M
  Някой знае ли алтернатива? Мисля че съм чела, но нямам време да потърся.


ние давахме на последното си бебе Декристол, което е на хапченца

Току що го погледнах Dekristol 400 i.е. на JenaPharm. Германия

Това давахме та нашето бебче, по една таблетка на ден. същото като вит. Д . В Германия не се продава на капки

имам един блистер останал....ако искаш


Много благодаря за предложението, ама сигурно после трудно ще го открия пак това лекарство. Засега ще спра вигантола (ето днес не съм давала и не ми е повръщал), излизаме на разходка редовно, но пак много се притеснявам да не развие рахит без вит.Д. Сега като отидем на преглед в сряда ще видя какво е измъдрила педиатърката за 1 седмица.

# 17
сега е студено и не можеш да му показваш ръчичките и крачетата

признаци че Витмин Д е недостатъчен са : омекват ръбчетата на фонтанелата, стават като твърд хрущял. бебчо почва да си върти главичката като е легнал . това са много ранни признаци

ако не даваш Вит. Д трябва да го следите внимателно и често.

а после като дойде лятото няма нужда да даваш ако е по цял ден на вън

# 18
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Можеш да му слагаш  отвара от орехови листа във ваната. Обаче не знам как се прави. Ако те интересува ще попитам свекърва ми. За първото ми дете ми беше дала но аз така и не слагаш понеже си пиеше вигантол а лекарката каза че ореховата шума е по-силна и засега нямаме нужда от нея. Обаче предполагам че по малко можеш да му слагаш.

# 19
  • Мнения: 717
Да ви се похваля  - след поредица от консултации в събота му дадох 1 капка вит. Д в 17.30, после яде и не е повърнал нито капка  Grinning  мисля, че се оправи. Явно трябва да му го давам през деня, а не сутрин рано....

Общи условия

Активация на акаунт