За и против т.нар. анонимно раждане?

  • 2 490
  • 45
  •   1
Отговори

Анкета

За и против т.нар. анонимно раждане?

Опции:

  • Мнения: 11 607
За и против т.нар. анонимно раждане?

виж: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=963022

Какво мислите вие? Аз лично не знаех за съществуването на подобно нещо!

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Против!!! Naughty раждането на дете се предполага ,че е желан и чакан момент в нашият живот!Да е анонимнто,само защото се намират жени искащи да оставят новороденото си дете и да прекъснат всички връзки с него  Stop не...как анонимно..та вече родено ,детето е факт и нищо неможе да го промени !
"По отношение на документите също няма нищо. Нямаш произход, нямаш история, нищо", това си е направо страшно

# 2
  • Мнения: 431
Не мога да преценя, статията от линка ми звучи като написана от човек, който е против, но бих искала да знам повече за историята на разпоредбите и причината за въвеждането им. Нещата изглеждат доста сложни. Първосигнално бих гласувала против, но искам да знам мотивите на законодателя.

# 3
  • Мнения: 5 877
Против. Правото да знаеш кои са родителите ти ми се струва по-важно от правото на неопетнена репутация.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не мога да преценя, но повече клоня към против. Обикновено се предполага, че майките пожелали анонимност са млади и след време, когато имат семейства и други деца е възможно да пожелаят да разберат нещо за детето си. Искам да кажа, че решението на млада жена не може да е окончателно и с тази анонимност се отрязват всякакви връзки на дете-родител.
Мисля, че е по-добър вариантът дискретност - да се пази тайна, но все пак да се знае произхода и генетичните предопределености на детето.

# 5
  • Мнения: 967
аз съм за, така поне се спасяват човешки животи. Иначе намират бебчета по кофите изхвърлени или оставени пред входа на болници премръзнали и т.н. Така се дава шанс на най-отчаяните да родят и забравят. Предполагам че тези анонимни деца после по-лесно се осиновяват. Естествено майките, които си оставят децата са за осъждане, не ги оправдавам.

# 6
  • Мнения: 5 877
аз съм за, така поне се спасяват човешки животи. Иначе намират бебчета по кофите изхвърлени или оставени пред входа на болници премръзнали и т.н. Така се дава шанс на най-отчаяните да родят и забравят. Предполагам че тези анонимни деца после по-лесно се осиновяват. Естествено майките, които си оставят децата са за осъждане, не ги оправдавам.


хм, има смисъл в това - най-вече за лесното осиновяване.

# 7
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
аз съм за, така поне се спасяват човешки животи. Иначе намират бебчета по кофите изхвърлени или оставени пред входа на болници премръзнали и т.н. Така се дава шанс на най-отчаяните да родят и забравят. Предполагам че тези анонимни деца после по-лесно се осиновяват. Естествено майките, които си оставят децата са за осъждане, не ги оправдавам.


хм, има смисъл в това - най-вече за лесното осиновяване.
Против съм! Потъпква се правото на детето, когато е в състояние само да взима решение да има право на избор- да потърси корените си, да потърси братята и сестрите си, недай боже се нуждае от донор, лишено е от правото да намери такъв сред родните си братя и сестри. Каквото и да си говорим не можем да избягаме от факта, че някой друг е родил детето- прост факт. Случаите на изоставяне по кофите няма да секнат, защото те са правени от простотия. Има и сега механизми това да стане без да се накърнявай нечий имидж. Но! Търговията с деца ще процъфти! Забележете, че това е практика само в две европейски държави и се прокарва идеята и там вече да не е така.

# 8
  • Мнения: 2 019
против

# 9
  • Мнения: 4 965
Против и то, заради един много важен довод. Децата, дори и оставени някъде, нежелани и т.н., трябва да имат право най-малкото да знаят нещо за своя "генетичен материал" - наследственост, болести и т.н., за да могат спокойно някой ден да имат свои деца.

# 10
  • Мнения: 1 517
Против и то, заради един много важен довод. Децата, дори и оставени някъде, нежелани и т.н., трябва да имат право най-малкото да знаят нещо за своя "генетичен материал" - наследственост, болести и т.н., за да могат спокойно някой ден да имат свои деца.
  Peace Категорично съм против! Да се пази тайна и т.н. - ДА, но пълното унищожаване на всякаква информация си е направо страшно. Ами тези деца - не са ли лишавани от правата си по този начин? Колкото майката има право да пази тайна, толкова и детето има правото да знае!
   Истината за всичко винаги е някъде по средата...

# 11
  • Мнения: 1 403
Против за първи път 4увам подобно нещо и ми се струва доста страшни4ко  Shocked

# 12
  • Мнения: 1 652
Против! Всеки трябва да е отговорен пред съдбата си и пред предизвикателствата й. В казуса има две страни, а право на избор се дава само на едната. Най-невинната -детето-един ден се оказва не само без родители, но и без право на избор да разбере кои са. Лесно осиновяване?!-Защо?!- как според вас в последствие се обеснява на това дете,че никъде не съществува информация за неговото раждане, жената,която го е родила, може би имаш братя и сестри, но не можеш да ги откриеш никога. Така според мен тайната на осиновяването, става още по-голяма и раната от нея също.

 Ами не дай Боже донорство или кръвосмешение?!

# 13
  • Мнения: X
Абсолютно против.  Naughty
Много опасно ми се струва такова нещо в нашата си държава, освен това всеки има право да знае кои са родителите му.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 743
 ooooh! Това е ужасно  Rolling Eyes
Против съм такова нещо!!  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт