Фонетична, БДС или кредор?

  • 2 450
  • 67
  •   1
Отговори

Анкета

На фонетична, БДС или кредор пишете?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 14 ное 2006, 13:45

# 60
  • София
  • Мнения: 39 675
Уф, пак ли такава тема Simple Smile Аз съм на фонетична. Преди време мама имаше електронна машина... бях се научила и на БДС, но не съм толкоз бърза на таз система.
И аз съм на мение, че не трябва да си машинопистка, че да пишеш на БДС.

# 61
  • Мнения: 90
Въпросът е зададен некоректно. БДС и фонетична са подредби на клавиатурата за кирилица, а Кредор е инструмент, който позволява да се пише на фонетична или БДС, ако се оправдаме например, че нямаме инсталирана на компа кирилица.

Та въпросът прилича малко на "С ляв или десен волан шофирате или колата си?"

Само за информация на немашинописките, БДС е подредба разработена в БАН, която ползва презумпцията, че гласните в българските думи (и не само в тях Wink) са малко и се разполагат в лявата част на клавиатурата, а за дясната ръка (с която пише преобладаващата част от населението) са оставени съгласните.

# 62
  • Мнения: 8 505
Фонетична.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 743
Въпросът е зададен некоректно. БДС и фонетична са подредби на клавиатурата за кирилица, а Кредор е инструмент, който позволява да се пише на фонетична или БДС, ако се оправдаме например, че нямаме инсталирана на компа кирилица.
Ами въпросът ми беше свързан с това как пишете във форума.Може би не е формулиран вярно. Знам, че доста хора  ползват кредор, та за това така съм задала въпроса.Все пак "проучвам" форумското общество, а не всичко живо  Grinning
Но, да, прав си за това, че БДС и фонетична са подредби на клавиатурата за кирилица, а Кредор е инструмент, който позволява да се пише на фонетична или БДС  Peace

Уф, пак ли такава тема Simple Smile
Танче, сори, но не намерих друга такава тема  Embarassed

# 64
  • Мнения: 2 000
БДС и фонетична, но с фонетичната се справям доста по-добре.

# 65
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Отговорих с първа опция защото я предпочитам но мога без проблем да пиша и на БДС.
Кредор за съжаление на знам как се използва Embarassed

# 66
  • Мнения: 3 760
БДС.
С фонетичната съм доста бавна, но се справям.

# 67
  • Мнения: 1 999
Фонетична.

Общи условия

Активация на акаунт