Фонетична, БДС или кредор?

  • 2 439
  • 67
  •   1
Отговори

Анкета

На фонетична, БДС или кредор пишете?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 14 ное 2006, 13:45

  • София
  • Мнения: 6 743
Това ми е питанката?  Grinning
Аз лично пиша на фонетична, на БДС - не мога да намеря буквите по 3 минути  Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 666
На БДС. Работата ми е (всъщност беше, сега нали си имам друга Wink) свързана с много, много писане на български, така че съм "калена".
Имам проблем, когато трябва да пиша на латиница.

Edit: И аз не съм машинописка  Laughing

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 16:58 от els

# 2
  • София
  • Мнения: 2 164
На фонетична.

# 3
  • Мнения: 6 167
фонетична разбира се, да не съм машинопистка да пиша на бдс  Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
фонетична

# 5
# 6
  • Мнения: 25 399
На БДС, с 10 пръста и то без да си ги гледам.
Оттук следва ли, че съм машинописка?   hahaha

# 7
  • Мнения: 5 228
БДС. Въпреки това не съм машинописка, доколкото ми е известно.

# 8
  • Мнения: 6 167
На БДС, с 10 пръста и то без да си ги гледам.
Оттук следва ли, че съм машинописка?   hahaha

Еййй, страшни бе!
Како Сийке, ма БДСа е много по-трудно от фонетичната!
Адмирации към машинописките!
БДС буквите са разположени като на пишеща машина,
трябва или да имаш опит с пищеша машина, или да си взел курс
за машинопис.  Затова аз я карам през простото и по лесното - така не се налага
мозъка ми да превключва между латиница/кирилица.
Тъй че нищо лошо не казвам за машинописките  Naughty

# 9
  • Мнения: 25 399
На БДС, с 10 пръста и то без да си ги гледам.
Оттук следва ли, че съм машинописка?   hahaha

БДС буквите са разположени като на пишеща машина,
трябва или да имаш опит с пищеша машина, или да си взел курс
за машинопис. 

И двете!  bowuu  Даже имам 3-та категория машинопис.  hahaha
Мдаааа, някои сме ходили да овладяваме професии в УПК-тата.  Whistling Явно още тогава са ни готвили за безработна ЕнтелЕгенция.  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 447
Фонетична. Навремето, га нямаше компютри, пишех на машина и съответно - на БДС. Сега обаче ако ми се наложи - само седя и се дзверя  Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 1 474
Пиша еднакво бързо и добре и на БДС, и на фонетична.

# 12
  • Мнения: 3 405
Фонетична.
Ползвах БДС по десетопръстната система, но откакто пиша и на латиница, предпочетох да помня само едната, не искам да си товаря мозъка Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 6 743
И аз съм писала малко на машина преди години.Даже се учех десетопръстно да пиша тогава  Laughing, но сега да ми опрат пищак, не бих могла   Embarassed
С фонетичната се справям без проблем.Освен в случаите когато мъж ми сменя клавиатурата и се налага да търся пустото му "Ю"  Mr. Green

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 14:25 от Дамаянти

# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
на фонети4на. но някои букви са ми направо мъка, нали не са  на латино съответстващи!

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 14:33 от marsy

# 15
  • Мнения: 47 821
фонетична

# 16
  • Мнения: 2 070
До преди форума само на латиница и фонетична. В училище съм учила машинопис и ЗАРАДИ форума си опресних уменията и сега ми е супер кеф, че си гледам и натискам червените буквички и си ползвам кирилицата. Хора, аз преди като почнех да пиша на ръка и се оказа, че съм забравила българските букви. така, че - БДС - още една полза от форума... На фонетична само като няма БДС, но и се научих как да го активирам, ако сменям компа и вече съвсем забравих за фонетичната.
Кредор така и не се научих да ползвам, не ми се занимаваше...

А каква е целта на питанката?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 743
А каква е целта на питанката?
След един постинг в темата за "БисИрите" реших да пусна анкета и да видя кой начин на писане преобладава.
А ми е интересно.Все пак, особено на работа, не винаги има фонетична например.Аз лично бих си инсталирала ако ми се наложи, защото с БДС много ще се изложа  Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 113
На БДС.

# 19
  • Мнения: 2 550
На БДС. Никога не съм писала на пишеща машина  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 390
И двете!  bowuu  Даже имам 3-та категория машинопис.  hahaha
Мдаааа, някои сме ходили да овладяваме професии в УПК-тата.  Whistling Явно още тогава са ни готвили за безработна ЕнтелЕгенция.  newsm78

Хе-хе. Колежка. И аз съм овладявала професия в УПК, но имам първа категория. bowuu

# 21
  • Мнения: 4 473
На БДС. На фонетична/латиница също пиша, но темпото ми е в пъти по-бавно.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 200
Фонетична, кредора само ако нямам кирилица

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Всичко ползвам, когато се налага. Работя с толкова много различни клавиатури, че е въпрос на триминутна настройка.
За български предпочитам БДС, имам чувството, че има повече възможности и е по-удобна за писане на български думи от фонетичната.
Кредор не съм ползвала.

# 24
  • Мнения: 6 461
На  БДС Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 244
Като малка чатках на една дърта пишеща машина за кеф и оттам свикнах на БДС.
Мога да пиша сравнително бързо на латиница (например на английски и немски), но ако се наложи на български (ако няма инсталиран БДС), ми се сбърква погледа от търсене на буквите.  Crazy
БДС е по-принцип по удобен - все пак е пригоден според комбинациите букви в българските думи.
Затова всеки език си има различна клавиетура (напр. при немския клавишите Y и Z са с разменени места) и т.н.

# 26
  • Мнения: 2 013
На БДС, с 10 пръста и то без да си ги гледам.
Оттук следва ли, че съм машинописка?   hahaha

и аз така
на нито един от двата си компютъра нямам български букви, но пиша на БДС без да гледам
това с фонетичната не го разбирам

# 27
  • Мнения: 3 423
Пиша на БДС сляп начин
ьяао тнвм
доста съм бърза даже.

П.С. Не съм машинописка, а просто бързописка.

# 28
  • Мнения: 2 759
Като малка чатках на една дърта пишеща машина за кеф и оттам свикнах на БДС.
      Peace, от 6-7 годишна до 16-17. После се влюбих френетично във фонетичната. Но мога и да ги менкам: за два часа ще си спомня БДС-а, ако тоооолкова го закъсам book.

# 29
  • Мнения: 7 186
На БДС.

# 30
  • Мнения: 27 524
Фонетична, но я превключвам с кредора, иначе нямам крилица.
Да не си объркала нещо в питането в трета опция или аз не разбирам? Нали с кредора превключваш само, не може да пишеш на латиница и после да ползваш кредор  newsm78

Иначе пиша бързо и безпроблемно на всички варианти  Peace

# 31
  • Мнения: 595
Фонетична

# 32
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 136
Фонетична.
Първо се научих на латиница, на компютърната клавиатура и после на фонетичната. В краен случай мога да пиша и на БДС, но мно-о-ого бавно Blush

Блонди, бутончето, което превключваш, не е Кредор Peace

# 33
  • Мнения: 27 524
Блонди, бутончето, което превключваш, не е Кредор Peace

Ааа, не знаех... мерси   bouquet

# 34
  • Мнения: 410
На фонетична,то за мен друга няма Mr. Green Страшна картинка съм ако ми се наложи да пиша на БДС hahaha пулю се в търсенето на буквите и е ужасно,а на фонетичната съм като стрела  typeuu

# 35
  • Мнения: 10 975
БДС  newsm74
Защото на нея пиша с 10 пръста  Wink

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Фонетична. И ми е много гадно като седна на РС, на който я няма.

# 37
  • Мнения: 13 512
фонетична.На БДС никога не съм писала,откакто имам компютър-10 години вече.Но в интерес на истината, едва във форума започнах да ползвам толкова редовнокирилицата и сега навсякъде пиша на кирилица- ICQ,skype..

# 38
  • Мнения: 2 923
на фонетична. И ми е ужас, когато някъде я няма инсталирана. Първата ми работа след като си взема нов компютър е да сложа фонетична.  С БДС не с е оправям никак,а Кредора ми е досаден

# 39
  • Мнения: 1 520
Фонетична.
Навикът си е навик. Simple Smile

# 40
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Липсва още една опция за такива като мен, които не използват нито един от вариантите. Преди ползвах Кредор, но открих по-удобна програмка(на която може сам да си зададеш конфигурацията на буквите при превода от латиница на кирилица): http://www.2cyr.com/
Действа и offline! Кирилизатор се опитах да си инсталирам преди време и ми бъгна компютъра, та засега съм на този вариант.

# 41
  • Мнения: 830
На БДС,е не на 10пръста ама се старая!

# 42
  • Мнения: 221
На фонетична  Peace
на БДС съм много зле като трябва да пиша

# 43
  • Мнения: 5 255
БДС, ако се наложи и фонетична.
Кредор не ми се е налагало да ползвам.

# 44
  • Мнения: 2 923
Кирилизатор се опитах да си инсталирам преди време и ми бъгна компютъра, та засега съм на този вариант.
Аз от тук свалих моята.
http://injinera.bgplus.com/dloadmnu.htm
Инсталирала съм я на всичките ми компютри и ти гарантирам ,че не бъгва нищо:)

# 45
  • Мнения: 502
Фонетика,но и бдс не е проблем.зависи с какво разполага компютъра  Simple Smile

# 46
# 47
  • Мнения: 1 212
Ползвам Phonetic, но ако се наложи се оправям и на други модификации......
Всичко е въпрос на навик....
Като студентка сменях работа често - често и какъвто компютър имаше на разположение ( със съответната кирилизация ) на такъв трябваше да се нагаждам....
Точно свикнеш  и хоп..хайде отново   Wink

# 48
  • Мнения: 2 697
Аз лично пиша на фонетична, на БДС - не мога да намеря буквите по 3 минути  Embarassed


Абсолютно същата съм и аз  newsm53

# 49
  • Мнения: 1 937
БДС, с всичките си десет пръста.
Машинописка не съм, но очевидно мога и да бъда.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 686
на БДС пиша, едно време учих машинопис в гимназията, та от тогава ми е останало ... навик

# 51
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Ползвам Phonetic, но ако се наложи се оправям и на други модификации......
Същото важи и за мен Peace

# 52
  • Мнения: 35 872
Кредор
иначе мога и на фонетина, и на БДС

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Здраво използвам БДС... Виждам изключително добър замисъл в подредбата на буквите (за разлика от латинските)... Пиша с десет пръста, доста бързо и без да гледам клавиатурата...
На латиница също пиша с десет пръста, почти без да поглеждам и малко по-бавно...
И най-общо казано - мразя фонетичната... До сега не съм попадал на компютър без някакъв кирилизатор... Ама дори и да видя такъв - ще си инсталирам...

# 54
  • Мнения: 3 611
Кредор  Crazy

# 55
  • Мнения: 3 042
На БДС пиша.  Grinning

# 56
  • София
  • Мнения: 276
Интересно ми е да ви питам, защо тези, които отговарят с "бдс"- поясняват и, че не са машинописки?

# 57
  • София
  • Мнения: 6 743
Интересно ми е да ви питам, защо тези, които отговарят с "бдс"- поясняват и, че не са машинописки?
Заради това  Wink
Цитат
фонетична разбира се, да не съм машинопистка да пиша на бдс 

# 58
  • Мнения: 46 403
Фонетична.

Преди години само БДС ползвах, но сега нищо не помня  ooooh!

# 59
  • София
  • Мнения: 276
Интересно ми е да ви питам, защо тези, които отговарят с "бдс"- поясняват и, че не са машинописки?
Заради това  Wink
Цитат
фонетична разбира се, да не съм машинопистка да пиша на бдс 
Понеже аз също не съм машинописка, но пиша по  БДС, за това ми стана интересно.

# 60
  • София
  • Мнения: 39 673
Уф, пак ли такава тема Simple Smile Аз съм на фонетична. Преди време мама имаше електронна машина... бях се научила и на БДС, но не съм толкоз бърза на таз система.
И аз съм на мение, че не трябва да си машинопистка, че да пишеш на БДС.

# 61
  • Мнения: 90
Въпросът е зададен некоректно. БДС и фонетична са подредби на клавиатурата за кирилица, а Кредор е инструмент, който позволява да се пише на фонетична или БДС, ако се оправдаме например, че нямаме инсталирана на компа кирилица.

Та въпросът прилича малко на "С ляв или десен волан шофирате или колата си?"

Само за информация на немашинописките, БДС е подредба разработена в БАН, която ползва презумпцията, че гласните в българските думи (и не само в тях Wink) са малко и се разполагат в лявата част на клавиатурата, а за дясната ръка (с която пише преобладаващата част от населението) са оставени съгласните.

# 62
  • Мнения: 8 505
Фонетична.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 743
Въпросът е зададен некоректно. БДС и фонетична са подредби на клавиатурата за кирилица, а Кредор е инструмент, който позволява да се пише на фонетична или БДС, ако се оправдаме например, че нямаме инсталирана на компа кирилица.
Ами въпросът ми беше свързан с това как пишете във форума.Може би не е формулиран вярно. Знам, че доста хора  ползват кредор, та за това така съм задала въпроса.Все пак "проучвам" форумското общество, а не всичко живо  Grinning
Но, да, прав си за това, че БДС и фонетична са подредби на клавиатурата за кирилица, а Кредор е инструмент, който позволява да се пише на фонетична или БДС  Peace

Уф, пак ли такава тема Simple Smile
Танче, сори, но не намерих друга такава тема  Embarassed

# 64
  • Мнения: 2 000
БДС и фонетична, но с фонетичната се справям доста по-добре.

# 65
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Отговорих с първа опция защото я предпочитам но мога без проблем да пиша и на БДС.
Кредор за съжаление на знам как се използва Embarassed

# 66
  • Мнения: 3 760
БДС.
С фонетичната съм доста бавна, но се справям.

# 67
  • Мнения: 1 999
Фонетична.

Общи условия

Активация на акаунт