Как почиствате кухненските си мебели от дърво?

  • 2 381
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 473
Това ми е въпросът. В кухнята всичките ми мебели са от дърво, с покритие лак. Да, ама лакът нещо е на изчезване и почистването ми идва сложно. Пробвах с Пронто - не става, само замазва, без да почиства. Не случайно акцентирам на кухненски мебели - повърхността им се експлоатира доста повече от на останалите - изпарения, тук - там пръснал сос и пр.
Очаквам предложения и идеи за справяне с проблема!
Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 555
С течен парафин от аптеката- масата на която се храним, е от дърво със същия лак, Като се сложи нещо топло - побелява, с това се изчиства, но леко е потъмняла цялата маса. Ползваме покривки обаче, та друго за сега не ни е измъчвало. 

# 2
  • Мнения: 1 449
Ами имам два различни препарата за дърво(за мебелите) - Medix furniture polish и  Magic clean antistatic wood spray. Евтини са, но съм доволна и от двата. При нужда първо минавам с Мeglio и гъбичка.

# 3
  • Мнения: 2 196
Почиствам ги с Циф, а ако е готвил мъжа ми/щото той го прави много артистично/ - с Meglio. Peace

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
разреждам малко амоняк с вода и накисвам едно парцал4е .. и с него . но след него веднага изтривам със сух парцал  .така не остава мазно ..  нитоп от готвеното ..нито от разните му там продукти (пове4ето съдържат парафин  които би трябвало да придава " бялсък" ) , но 4есто този "блясък " е  лепкав или пък неравномерно се разпределя по повърхността . затова не мио харесва да използвам по4истващи препарати за дътво

# 5
  • Мнения: 780
Почиствам ги с Циф, а ако е готвил мъжа ми/щото той го прави много артистично/ - с Meglio. Peace а меглиото не може ли по някакъв начин да навреди на лака- доста е силен препарат?

# 6
  • Мнения: 2 196
Почиствам ги с Циф, а ако е готвил мъжа ми/щото той го прави много артистично/ - с Meglio. Peace а меглиото не може ли по някакъв начин да навреди на лака- доста е силен препарат?
Досега не го е повредил,но аз за мебелите го използвам рядко.
 strelche,пробвай с ароматизиран амоняк,много добре почиства.Слагаш в едно шише с пулвелизатор и разреждаш е вода приблизително 1:3.
 Другия вариант,за който се сещам е Циф за стъкла - той е с голямо съдържание на амоняк и почиства също много добре. Peace

# 7
  • Мнения: 4 473
Благодаря за отговорите!  bouquet

За амоняк не се бях сещала, ще пробвам. Вчера именно с Циф ги чистих, но явно идва прекалено силен препарата, защото след като изсъхне повърността се белее Tired, за блясък изобщо не може да се говори. А си имат нужда от обстойно почистване, със сериозен препарат.

Общи условия

Активация на акаунт