Знаете ли нещо за "пробиотоците"

  • 815
  • 7
  •   1
Отговори
Мили мами,преди известно време започнах да давам на децата ми така наречения - Пробиотик. Това е цитирам:"Нисколактозен обезмаслен,сух млечен продукт, получен чрез млечно-кисела ферментация от еколкогично чисто краве мляко".Показания:
1.Нормализира чревната мокробна флора и извежда токсичните вещества от организма.
2.Съдържащите се млечни аминокиселини задоволяват белтъчните нужди,намаляват телесното тегло и разграждат мазнините при целулита.
3.Стимулира имунната система,предпазва и намалява алергичните и токсоалергичните процеси.

Това го пише на кутията.Препоръча ми го горещо мой познат,но нямам никаква друга информация.Пишете, ако знаете нещо повече.

# 1
# 2
  • Мнения: 5 183
И аз давам на моя син Пробиотици. Дръж шишенцето в хладилника. Така свойствата им се запазват най-добре. На мен ми ги препоръ4аха в магазин за алтернативна медицина, хранителни добавки и т.н. Синът ми много боледуваше, откак тръгна на градина - нонстоп просто. От там ме посъветваха да взема нещо за подсилване на имунната защите. А като се вземе предвид и факта, 4е той изпи доста антибиотици за кратко време - пробиотиците са И за това - да про4истят организма и да тушират негативното влияние на антибиотика върху организма и неговия метаболизъм. Давай смело. Wink

# 3
  • Мнения: 5 183
А ето какво има в нета за Пробиотиците:

  • за възстановяване и стимулиране на имунната система

    при дисбактериоза по време и след прием на антибиотици и други лекарства
  • за съпътстващо лечение на уро-вагиналния тракт, гъбични инфекции, вирусни хепатити

    за повишаване устойчивостта към патогенни вируси, антимикробен ефект
  • нормализира стомашната и чревна микробна флора; за лечение на стомашно-чревен тракт,

    гастроединит и колит
  • продукция на антитела

# 4
  • Мнения: 2 082
момичета,как се казват вашите пробиотици.синът ми имаше дълго време разстройство и ми изписаха лактофлор,само че там подсладителя е аспартам,но той е вреден http://projectionbeyond.com/wordpress/index.php?p=304&c=1 бихте ли  погледнали вашите препарати дали го съдържат и от каква възраст могат да се дават

# 5
  • Мнения: 5 183
Моите се казват "Примадофилус Кидс", произведени са в САЩ. Не пише да има Аспартам.
Съдържа:Lactobacillus rhamnosus, Bifidubacterium longum, Lactobacillus acidophilus
"Други съставки": Xilytol, Sorbitol, Sucrose, Rise maltodextrin, Starch, Cellulose, Citric acid, Magnesium stearate, Turmeric, Natural orange flavour, Vanilla flavour, Ascorbic acid.
Препоръ4ват ги като хранителна добавка за деца от 2 до 12 години, по една дъв4аща таблетка на ден.
А на самия етикет отпред пише 4е са с "приятен натурален портокалов вкус".

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 21:36 от Maika

# 6
  • Мнения: 2 082
балагодаря   bouquet а цената можеш ли да ми кажеш

# 7
Много благодаря за бързия и точен отговор. Моите "пробиотици" не са на хапчета. Във вид на прах са, в кутия като от сирене. Произведено е в България от фирма "Дафлорн", която доколкото аз знам, изнася почти всичко в чужбина. Кутията е 40 лв. и стига за повече от месец за двете деца. Доколкото разбрах от хората, от които го купих, е че на хапчета излиза по-скъпо.Пишете, ако знаете нещо повече. Човекът, който ми го препоръча каза, че много е боледувал и е бил силно алергичен. Откакто ги взима,нещата много са се подобрили.Почти не боледува, а от алергиите няма и следа. Аз лекувам децата с хомеопатия и нашата лекарка позволи да им го давам. Не съм имала обаче възможност да я попитам за подробности.

Общи условия

Активация на акаунт