кърмене и работа-как?

  • 538
  • 12
  •   1
Отговори
Има ли кърмещи мами, които работят? Как тогава кърмят бебетата?

Много моля да ми отговорите, понеже ми предстои да почна работа след някоя седмица, а бебето не е захранено и заради съмнение за алергии ми се иска да го кърмя основно поне още няколко месеца. Иначе сега е на 7 месеца.

Благодаря предварително.javascript:void(0);
Hug

# 1
  • Мнения: 1 584
Mmila, не мога да ти помогна за съжаление, но ще следя темата с интерес, че и на мен ми предстои връщане на работа края на януари. И моята бебка няма да е захранена тогава, или ще сме в началото на захранването - без заместено кърмене. Моят план е да кърмя сутринта преди работа, след това да я хранят с изцедена кърма и аз в 13.30 се прибирам и кърменето продължава Grinning Сметките са идеални, да видим кръчмаря какво ще каже  Mr. Green

П.С В България има отпуск (1 или 2 часа на ден, не съм сигурна) за кърмене през работно време - така че възползвай се!!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами кърмиш, когато си вкъщи, а през останалото време - на замразена кърма. За целта трябва да започнеш да си правиш запаси във фризера, да го научиш да пие кърмата от шише или чашка и, ако е възможно, да цедиш на работа. Аз точно в този вариант не съм кърмила, защото се върнах на работа след 2-годишно майчинство, а тогава Ники вече ръфаше кюфтета. Кърменето беше за разкош Mr. Green

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 806
mmila има много кърмещи мами които са се върнали на работа и се оправят добре  Peace. Аз се върнах на работа когато бебо беше на 3 месеца и 10 дни. Не съм спирала да кърмя а се захранваме едва от 1 седмица и нямаме заместено хранене. В началото ми беше трудно , но вече свикнах и се справяме добре с бебчо. Кърмя преди да тръгна на работа в 9 ,след това е на изцедена кърма, а през това време се цедя на работа и като се прибера замразявам за другия ден. В началото ставах да се цедя между 4-6 сутринта, че манъка отказваше замразена кърма, но сега свикна и нямам проблеми.През останалото време яде когато и колкото иска  baby_neutral
maira това с 2 часа за кърмене е само докато бебето стане на 8 месеца , но не е лошо да опита може шефовете да са разбрани и да и позволят да си го ползва колкото иска  Hug

# 4
  • Мнения: 184
Здравей

Аз се върнах на работа когато Плами беше на 3 месеца на 8 часов работен ден.През времето което ме няма е на на изцедена кърма.
Захраних я на 8 месеца и половина , като  кърмата и заема 75% от храната в момента да не и повече.
Преди да се върна на работа цедих след всяко кърмене за да мога да си направя запаси за началото. На работа цедя по 2 пъти на ден  , събота и неделя рядко само когато видя че запасите ми занапред намаляват.Кърмата я замразявам във фризера.
Още се прибирам на обяд за обедното кърмене имам тази възможност работа ми е близо до вкъщи. 
Не се притеснявай ще се справиш.  Успех.
Ако имащ други въпроси с радост бих ти отговорила.

# 5
Благодаря за отговорите.

Ами притеснението ми изхожда от това, че бебето не ще да пие млякото от шише. Реве и блъска биберона. Трябва да го хранят с млякото от лъжичка, което си е доста трудоемко. А пък аз от друга страна много трудно изцеждам кърма. Изглежда количеството се е регулирало, гърдите ми не се препълват и бебето си смуче необходимото, но аз като седна да се цедя - с голяма мъка изцеждам 30-50 грама.

Иначе шефове нямам на работата-аз съм си шефа, но въпросът е, че невинаги мога да изляза по план и да се прибера да кърмя бебето. Просто работата ми е такава.

Това, което и аз си мисля - кърмене към 9.00 ч., връщане в 12.30 за кърмеме (а ако бебето много изгладнее - нещо дребно да ме се даде - 1/3 пюренце или кашичка), и след това връщане от работа евентуално към 16.30ч. за ново кърмене. Но дали ще може да стане така, не зная...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 671
Стискам ти палци да се оправиш! Дано не се случи като при мен - оказа се, че не мога да изцеждам ни на ръка, ни с помпа. В резултат на което не можах да се върна на работа, шефката си намери "неангажирана" девойка и аз си останах без работа...

# 7
  • Мнения: 1 584
Mrancho, възможно е и след навършване на 8 месеца. Докато издиря темата, видях че Ммила е писала, че сама си е шефка и това няма да и е проблем, но слагам линк към темата за часовете за кърмене за всеки случай.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139313.0

# 8
  • Мнения: 1 030
Много добре те разбирам. Преди 2 седмици се върнах на работа. Сутрин, преди да изляза за работа - 8.30 - 8.45 ч - кърмя. На обяд около 12 цедя в офиса, после в 15-15.30 пак цедя. Кърмата съхранявам в контейнерите на Авент в малко хладилниче и после в термобокс на Авент до вкъщи. В 18 ч като се прибера - кърмя. Нощем и рано сутрин - пак кърмя.
И на мен ми е МНОГО ТРУДНО да изцеждам - много време ми отнема, почти час, въпреки че използвам помпа Авент Исис, която се смята за много добра.
Сега проблемите ми се увеличиха със захранването, малката си хапва от биберон / за новородени на Авент/, но отказва всичко друго, освен кърма...Плюене и рев...Захранването вече взе да ме притеснява повече от цеденето...

# 9

.Захранването вече взе да ме притеснява повече от цеденето...

За захранването не се тревожи толкова, на детенцето просто му трябва повечко време да свикне с различния вкус. Не трябва да се насилва всеки случай, за да не се отврати и да стане злоядо, каквито примери изобилстват в практиката.

Аз имам и друг въпрос към кърмещите работещи мами, малко ми е неудобно да питам такива неща, но не мога да се въздържа - а борихте ли се с чувство на вина, че оставяте бебето в такава невръстна възраст? Аз нямам близък да го гледа и трябва да го оставя на детегледачка, а толкова исках да го погледам поне до годинка-годинка и половина. И първият ми син го гледах до 7 месеца и ми се наложи да започна работа. После много съжалявах за пропуснатите мигове по отглеждането му. Сега се канех да поправя тази грешка с второто дете, но уви... Непрекъснато се боря с чувство на вина към детето и трудностите по кърменето и захранването му подсилват това усещане. Имам чувстовото, че съм лоша майка, която не си гледа децата, а още бебета ги хвърля на детегледачки и изчезва от къщи. Вярно, че обстоятелстватна ме принуждават, но все пак някой ще каже, че имам избор и този избор е направен във вреда на детето. Защото никой не може да гледа детето по-добре от майка му...
А вие чувствахте ли се така?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Непрекъснато се боря с чувство на вина към детето и трудностите по кърменето и захранването му подсилват това усещане. Имам чувстовото, че съм лоша майка, която не си гледа децата, а още бебета ги хвърля на детегледачки и изчезва от къщи. Вярно, че обстоятелстватна ме принуждават, но все пак някой ще каже, че имам избор и този избор е направен във вреда на детето. Защото никой не може да гледа детето по-добре от майка му...

О колко добре те разбирам Hug. Когато започнах работа чувството за вина ме смазваше, и всеки ден докато излезна от къщи капваха по няколко сълзи . Това беше първите 2 седмици  Thinking нещата сега определено са по добре  Peace. Направихме си режим и двамата и сега моят син е едно усмихнато щастливо и обичано дете  Heart Eyes. През по голямото време когато съм на работа той спи и като се събуди ме чака да се прибера. Тогава започват игрите за него и сме заедно всяка секунда . Понеже ме няма през останалото време компенсирам с много целувки гушкане и любов. Нощно време дори остава да спи при мен и се обслужва сам  baby_neutral. Не се смятам за лоша майка защото правя всичко за бебето си и нямам никакво свободно време , но се чувствам щастлива. В началото си задавах въпроса дали не сбърках че се върнах на работа , но сега смятам че така е по добре и за двамата  Peace

# 11
  • Мнения: 6 461
Ами кърмиш, когато си вкъщи, а през останалото време - на замразена кърма. За целта трябва да започнеш да си правиш запаси във фризера, да го научиш да пие кърмата от шише или чашка и, ако е възможно, да цедиш на работа. ..
Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Привет и от още една работеща мама,
аз се върнах на работа когато малката беше на 5 месеца, но при мен тогава свърши майчинството ми и нямаше начин  Sad. Затова месец преди това започнах да изцеждам сутрин рано, толкова колкото ще и е необходимо за сутрешното хранене и съответно хвърлях кърмата. Освен това на 5 месеца я захраних със зеленцуци и заместих храненето на обед. Тя тръгна на ясли, така че няма проблем, дават и всеки ден кърмата сутрин, а за следобедното хранене съм си вече в къщи, така че не ми се налага да изцеждам на работа. Сега започнах като стана на 6 да заменям и следобедното хранене.
Относно чувството на вина, да мъчно ми е, не го осъзнавах докато не тръгнах на работа, но при мен е друго положението, тук всички колеги са така, освен това виждам колко добре и се отразява да бъде с други деца на нейната невръстна възраст, да играе с различни играчки и най важното всяка вечер имаме време за игра с нея. гасим с татето компютри и телевизори и един час преди баня сме само нейни.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт