Хлебарки!!!

  • 4 914
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Писна ми от скапаните гнусни хлебарки!  smile3514
Кажете кой и как се е преборил с гадните твари, щото вече не издържам от всеки ъгъл на кухнята да ме гледат!!! #2gunfire #Cussing out
Едно време продаваха един много ефикасен "Хлебаркомор" се казваше, но отдавна не съм чувала за него...
Направо вече не знам!
А и като слушам кви ги говорят по ТВ-то за епидемии разни...  smile3511
Моля  да направим боен клуб срещу гадинките и всеки да сподели тактиките и средствата  smile3508

# 1
  • Мнения: 780
ползвам RAID мах и от доста време не съм виждала в къщи, а имам братовчетка която работи в хеи  и ми каза че байгон също бил добър

# 2
  • Мнения: 4 555
И аз бях така преди известно време. Пръсках с Райд до припадък, изобщо не им се отрази и грам.
Все едно с чист въздух ги пръскам, нищо им нямаше. В такова чудо се бях видяла, че направо не ми се говори.
Не се преботих никак, просто като стана студено изведнъж изчезнаха. Е, все още се вяска по някоя и се чудя какво да правя. И къщички съм наслагала и ръсих с някаква прахообразна отрова - нищо.
То проблема е, че как да пръскам по приборите и чиниите, като е отровно това нещо?! А те точно из шкафовете ходят и съм в шах, защото какво мога да направя?
Иначе сигурно биха помогнали отровите, ама... Абе ужас е! А най-тъпото е, че само си ги менкаме със съседите. Те като напръскат с нещо и ги подгонят и всички са у нас, гадост!

Виждала съм реклама на някакви служби, дето ходят по домовете да пръскат, ако намериш такава - пробвай, може да е ефикасно.

# 3
  • Мнения: 2 631
Те от ХЕИ ходят да пръскат, но пръскат само по цели входове и блокове.... Това си е да обявиш война на съседите... да ги накараш да плащат за нещо...
А този "Хлебаркомор" едно време беше отрова на прах, която се смесваше с варени яйца и картофи и се правеше на топчета... Хлебарките умираха в съседите  Mr. Green и с години нямахме. Супер ефикасно беше и много евтино. Ако са му сменили името, но някой знае за отрова, която се смесва със същите продукти, да обажда  Peace

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ние ползваме готово отровно картофено пюре, за съжаление не мога да се сетя точното му название. Във Варна майка ми го купуваше на кубчета, разположени в пластмасови основички (ама как го обясних ...), а тук в София го продават намазано на листчета.
Много е ефикасно - всички хлебарки бягат по съседите Wink

# 5
  • Мнения: 2 631
Ние ползваме готово отровно картофено пюре, за съжаление не мога да се сетя точното му название. Във Варна майка ми го купуваше на кубчета, разположени в пластмасови основички (ама как го обясних ...), а тук в София го продават намазано на листчета.
Много е ефикасно - всички хлебарки бягат по съседите Wink

Моля те, сети се  Praynig

# 6
  • Мнения: 5
Преди година живеех в общежитие и там беше пълно (ама наистина пълно) с хлебарки. Справихме се с тях обаче с препарата Регент на BASF , който по принцип е за колорадски бръмбари. Продава се в селскостопанските аптеки. Аз лично съм го взимала от тази дето е срещу хотела на ЦСКА на 4-ти км. Едно пакетче струва 1лв-1.50 и се разрежда в 2л. За един апартамент мисля,че две пакетчета ще стигнат. В тази аптека, от която аз го взех, питайте продавача и той ще ви обясни по-подробно. Така,че ако искате да се спасите от тази напаст - само Регент           наистина работи. Ето какво намерих още за него:  http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t10927.html

# 7
  • София
  • Мнения: 115
И Райд и Байгон, и какви ли не още отрови пробвах ... и резултата винаги е един и същ  #Cussing out - изчезват за около 3-4 дни и пак се появяват. Почвам да се замислям за котка - изпитана рецепта от годините в Студ. град - "Котка - Унивесален хлебаркоунищожител"Grinning. Имамхме съседи, които имаха котка и при тях нямаше кьорава хлебарка.

# 8
  • Мнения: 7 723
Ние ползваме готово отровно картофено пюре, за съжаление не мога да се сетя точното му название.  а тук в София го продават намазано на листчета.
Много е ефикасно - всички хлебарки бягат по съседите Wink
освен на листчета го има и във вид на пюре. Обади се в някоя фирма за борба с вредителите. Те си го произвеждат. От личната ми война с гадовете се убедих, че е най- ефикасно. Сутринта само трябва да включиш прахосмукачката да събереш труповете.  newsm79
 а най- големия плюс е, че е безвредно за хората  Peace

# 9
  • Мнения: 1 202
Защо не отидеш до ХЕИ-то и си купиш от там някакъв препарат срещу гадините ? Поне тук в Пловдивското продават такива препарати !

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ау..... тези хлебарки  #2gunfire
Ние се нанесохме преди 1 година в блок и се сблъсках с този ужас за първи път. Тогава няколко пъти напръскахме с Райд и може да се каже, че проблема почти беше решен. Е отвреме на време се появи някоя заблудена, но флакона си седи пд ръка и се гоним из апартамента. Да обаче тази година.... положението е по сериозно. Вчера, моля ви се... една ми изкочи от включения кухненски робот - аз съм си сложила вътре продуктите и съм го включила, а онази мизерница изведнъж се появи от вътрешната страна на капака и ме гледа  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Е как да не полудееш #Cussing out
Днес говорих с един колега, който ми каза, че си правил примамки от борна к-на, варен картоф и яйце. Не знам дали не е същата като този хлебаркомор. Но до колкото разбрах не ги убива, а ги гони (у съседите). Помолих го да ми направи да пробвам, ако съм доволна ... ще си започна сама да се уча как се правят.

# 11
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
kafe, довечера като се прибера, ще погледна как се казва тая отрова - аз определено откак я ползвам нямам грижи.

# 12
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз се побърках от пръскане с Райд и нищо,детето се беше задушило вече от тази миризма!Тогава една съседка ми каза да си купя от ветиринарната купчета за хлеварки.Сложих ги в ъгли недостъпни за детето и два дни не можах да измета труповете.Сега от 2месеца изобщо не ми се е мяркала нито една и съм много доволна ,че ги преборих.Този от ветеринарната каза,че трябвало да ги подменям през1г,но аз на пролет ще ги подновя да не дойдат пак.Струва около3лв въре са 20бр за около 2стаи.Ти ще прецениш колко ще са необходими,слага се и банята.Успех с борбата и дано съм ти била полезна!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 979
Справихме се с хлебарките като едновремнно приложихме 3 метода:
Райд къщички, Хлебомор (пак е  къщички) и мазахме с Глобол по ъгли фуги и т.н навсякъде направихме засади.
Райд къщичките си спомням от упътването, че привличат гадинките да ядат от тях, после бавно им действа отровата. Но докато пукнат разнасят отровата и при достъп с огнището на развъждане, морят и другите.
Успех с борбата!

# 14
  • Мнения: 750
Тайната е КАПАНИ ЗА ХЛЕБАРКИ-на РАЙД!Зареждаш из целият апартамент+банята!Те идват,хапжат,заразяват се,отижат ж леговището,заразяват и другите и така измират гадините #2gunfire!Аз преди 7 год като се нанесеохме и парвата сутрин се савуждам и една хлебарка ме дарпа за пижамата и вика,,хазяйке...гладни сме,, Joy Joy Joyполудех!Пробвах вси4ко #Crazy,и няакрая попаднах на находката КАПАНИ ЗА ХЛЕБАРКИ -и само година по късно ве4е ги няма Party!А преди тожа то праскане с некви пяни,спрейове-А те гадините се връщат и викат-,,Хазайке,пръсни пак с оня спреи,да се опияним 4е дъщерята има рожден ден,, Joy Joy hahaha Sick..лудница TiredОт 5 год. ве4е нямям съквартиранти Wink

Общи условия

Активация на акаунт