Парите

  • 2 848
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 006
Свекървата държи парите Twisted Evil.

ex, ей това не можах да го схвана Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 38 476
Свекървата държи парите Twisted Evil.

ex, ей това не можах да го схвана Thinking

Не е толкова страшно, колкото си го представяте. Просто мъжа ми и дава парите и тя плаща всички сметки и пазарува. Оставя си за джобни за него. Мойта заплата си е за мен.

# 32
  • Мнения: 5 362
Свекървата държи парите Twisted Evil
Eй , това звучи много зле !!! smile3511
Тъкмо това си помислих и аз докато четях.
Ама как така ще й ги дава бе?!?Хубаво плаща сметките,ама така все едно тя контролира положението у вас.

# 33
  • ново
  • Мнения: 5 961
Парите ни са по дебитни карти. Аз пазарувам и плащам сметките, защото мъжа ми няма време за това. Всеки си разполага с джобни пари, като свършат - теглим от картата.

# 34
  • Мнения: 1 289
И при нас стоят на едно място.На който му свършат джобните знае къде са и си взима.Сметките ги плаща,който има време,но важното е,че не закъсняваме с плащанията. Hug

# 35
  • Мнения: 2 677
Нито единият, нито другият.
Когато са в брой, парите стоят на едно място и всеки взима, когато му потрябват. Когато са по картите, пак заедно обсъждаме разпределението им.

# 36
  • Мнения: 6 618
Чак сега се замислям по този въпрос .И двамата си имаме доходи той плаща сметките аз пазарувам ,но не защото така сме решили, просто от само себе си така се получи.

# 37
  • Мнения: 929
по принцип аз тъй като съм забелязала че мъжа ми изхарчва много пара а налице няма нищо.

# 38
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Парите са ни общи.За каквото ни трябват всеки си взима.Добре,че е мъжът ми,че иначе със тези мои редки пръсти,още във средата на месеца и съм изудахала парите. Mr. Green
Със сметки не се занимавам,той има тази задача.
Иначе основно да заредя хладилника и шкафовете си със продукти го правя само аз,защото на моят мил мъж, вместо захар, ако му дадът сол,няма да забележи разликата. hahaha

# 39
  • Мнения: 6 167
парите общи,
мъжа ми министър! Laughing
аз разсипница.

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Свекървата държи парите Twisted Evil. Мъжа ми и дава почти цялата си заплата, като си оставя за джобни и тя ги разпределя за ядене и сметки и вноската за апартамента. На мен ми оставя пари за памперси и купони за кухнята. А мойта заплата е за "забавления", за мен и за непредвидени малки разходи.


Верно ли  Stop Crazy ooooh! Tired Думи нямам. Всеки си знае положението, но за моите виждания това е просто абсурдно...
При нас финансите винаги са били общи, но като цяло май аз ги "управлявам"  Mr. Green, по простата причина, че пазарувам и плащам сметки. Никога не е стоял въпросът кой колко печели и кой колко харчи- важното е да има пари, нали така  Wink

# 41
  • Мнения: 2 161
Аз нямам лични средства,разполагам с парите на мъжа ми и то пълновластно Grinning.Така са се стекли нещата,че май аз разполагам много повече с парите му,отколкото той самият.И много добре си подреждам нещата за разлика от времето ,през което е в къщи.Тогава нито знам какво се харчи,нито ме интересува.Изключвам и дори при излизане не си вземам чанта.Нека поне веднъж не нося отговорност.

# 42
  • Мнения: 3 447
Не си правим сметка- който когато има купува каквото трябва.
И при нас е така - всеки си управлява средствата. Който има повече в момента - той плаща. Ако единият няма в момента - другият му дава. Никога не са били общи и не сме си държали сметка кой за какво харчи.

# 43
  • Мнения: 397
Всеки си разполага със средства, така, че ако в даден момент се наложи да пазари или да плати някоя сметка, а другия не е до него - да има пари! Естествено има случаи, в които той ми е давал пари, ако аз нямам и обратно.

# 44
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
При нас моята заплата ходи основно за пазаруване и за разни дребни работи за детето. Иначе на мъжа ми всичко останало - сметки, заеми и други разноски. Понякога се получава така: моята заплата си е за мен, а неговата е обща Mr. Green А аз по принцип не съм от разточителните, горе-долу винаги си имам спестен някой и друг лев, без никой друг да знае.

Общи условия

Активация на акаунт