Кога ги качихте на ски

  • 1 651
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 937
Искам да питам- колко часа му трябват на едно дете да прекара с учителя си за да схване основното в ските?(след това ние ще си го поемем), но минимум колко часа биха му били достатъчни? 
Thinking И какви са цените горе-долу на ски учителите на час.

Бубе, това са някои от българските ски училища

Цените на индивидуалните уроци започват от около 25 лв.
Някъде има изисквания за долна възрастова граница - 4 г., но има и от 3 г.

Според мен за сина ти ще е най-добре да е с вас и просто да свиква със ските.
Има време и за сериозни занимания.

# 16
  • Мнения: 1 449
Почти на 4 - средният, каката пък беше голяма, но се качи, подкара със завиидно умение и директно се спусна от пистата със големите скиори. Лошото е, че ние не сме запалени, не сме скиори и не ги водим редовно- на каката й остана единствен път. Арчи ходи всяка година на ски училище- поне по 2 седмици. С малкото също няма да бързам, не ми се струва много безопасно.

# 17
  • България-София
  • Мнения: 573
И ние ги качихме миналата година /на 2г и 7-8 м./, колкото да видят за какво става дума. Малко шусче, малко "вървене" със ските - толкоз. За тази година се чудя дали по-сериозно да не се захванем Thinking Педиатърът ни беше казал след 4-тата годинка за сериозно ски каране?....Ще видим, мерак имат... Сега като говорим за зимата не чакат дядо Коледа, "големия сняг за ските" Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 39 758
Дияна за 1ви път се качи на ски миналата година. В градината им организираха ски у-ще. Малката ходи даже 2 пъти. Много доволна остана. Предполагам, че и тази година ще иска да ходи.

# 19
  • Мнения: 8 917
Знам ,че е добре над 3 годинки Rolling Eyes

# 20
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
На година и 7 м, но само го качихме и веднъж се спусна между краката на учителя.
Тази зима ще му е по-сериозното качване

# 21
  • Мнения: 216
Аз качих сина си почти на 3 години и се убедих, че няма да успея да го науча сама - нито той нещо схвана- нито аз можах да го закрепя на ските. За по силни татковци може би е лесно, но аз останах без кръст докато го крепя. На следващата година от детската градина вече беше по добре- даже беше понаучил нещо. Проблемът според мен е че 5 или 10 дни са крайно недостатъчни за каране на ски. Те наистина не забравят това, което са научили миналата година, но може би е добре да прекарват повече време в планината.
Миналата година в Мачирски имаше един юнак на 2,5 години и казаха, че се справя чудесно/ естествено качваше се с родител освен ски училището/. Не знам какво казват ортопедите, но ако може хлапето да си спести някой и друг вирус докато е в планината, а не на детска градина, значи е чудесно да ходят на ски от най - ранна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт