Какво е мнението ви за камерите в детските заведения?

  • 9 382
  • 196
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 206

Именно! И затова аз не искам чужди хора да я гледат какво прави! Персонала не се брои, щото е там конкретно, за да се занимава с моето дете. Айде да не си нарушаваме конституционните права, а?

# 46
  • София
  • Мнения: 13 206
  Но насилието в детските градини ще спре  Peace Едва ли "госпожите" ще си позволяват да се държат пред камерите, така както го правят сега (без камери)

Абе Milf, имам чувството, че говориш наизуст! Да, има смучаи на насилие над деца, но колко са те? Струва ми се, че си малко далеч от тематиката за БГ градините и се основаваш не на личен опит, а на прочетени неща! Откъде си сигурна, че са верни? Щото аз не съм... в много случаи нещата са преувеличени. (Бу, не визирам твоя случай!)

# 47
  • София
  • Мнения: 13 206
Ирка, моята щерка също нищичко не споделя, дори тема съм пускала, но пак съм против!  Peace

# 48
  • Мнения: 2 070
Стига с тая параноя бе хора... Вие децата си на плаж не водите ли.. На детската площадка изолирате ли ги... Всички са потенциални педофили ли кво ли?... Моето лично мнение е, че камери трябва да има, добре, нека записа си се пази само на дискове и не се качва или гледа в нета, заради въпросната параноя... За мен положителното е, че ще мога да видя какво е ежедневието на детето ми, това е всичко, имам доверие на персонала, такава ми е нагласата към околните по принцип, не виждам във всяка лелка озверяла педагожка, която ще ми набие детето, не смятам, че орда педофили и маниаци чакат зад всеки ъгъл... Просто искам да знам какво се сручва с детето ми, а не да си представям и всеки път като попитам нещо да получавам един и същ отговор и да ми кажат истината само защото съм им казала, че дъщеря ми си е разказала въпросното нещо. /например, че от няколко дни не яде нищо в яслата/...
Аз не подлагам на съмнение персонала и искам камери /дискретни/, защото знам, че ще ми забавно да гледам как дъщеря ми си играе и прави разни други неща... И малко повече време ще съм с нея по този начин... Аз много бих се радвала, ако сега някой ми връчи подобен запис от моето детство, ей така, за спомен, това ечаст от живота ми все пак.   bouquet

# 49
  • Мнения: 2 792
  Аз съм против.
  Освен, че не ми харесва идеята децата ми да бъдат наблюдавни ежедневно от н-броя неизвестни и анонимни за мен лица. Мисля че прекаленото надничане от заинтересувани възрастни индивиди (демек родителите) в естественото съществуване на една социална среда (каквото се явява общуването между децата в една група), може да доведе до погрешно тълкуване и излишни търкания.
  Достатъчно пъти съм ставала свидетел и тук във форума, и по градинките на агресия на възрастни, само заради спор между деца, при което всеки скача да защитава своето гардже, с пставянето на камери всяко едно детско дърлене ще се превърне в люта родителска битка, до колкото съм запозната с географските ширини, на които живеем  Rolling Eyes
 

# 50
  • Мнения: 4 629
  Но насилието в детските градини ще спре  Peace Едва ли "госпожите" ще си позволяват да се държат пред камерите, така както го правят сега (без камери)

Абе Milf, имам чувството, че говориш наизуст! Да, има смучаи на насилие над деца, но колко са те? Струва ми се, че си малко далеч от тематиката за БГ градините и се основаваш не на личен опит, а на прочетени неща! Откъде си сигурна, че са верни? Щото аз не съм... в много случаи нещата са преувеличени. (Бу, не визирам твоя случай!)

Абе Ваче, от тематиката на българските детски градини не съм никак далеч. Живея на голямо разстояние от България, но това не ми пречи да знам какво става там.
 
Доскоро живеех в България и там са голяма част от семейството и приятелите ми.

Незнам какво имаш предвид, "че не се основавам на личен опит"? Аз на детска градина съм ходила в България - все още помня отношението на "учителките" ми. Синът ми не е ходил на детска градина в България до сега и слава богу.

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206
Затова дадох това предложение за обсъждане Peace

Хубаво де, ама защо не от свое име, ми от име на форума..
И оше нещо, което ужасно ме дразни... пусната анкета вече пред свършен факт... решихме, а сега кажете да има ли интернет да няма ли... Не е обсъден принципния въпрос... И когато някой теъгва от името на някой да предлага нещо първо се обсъжда.

# 52
  • София
  • Мнения: 13 206
Стига с тая параноя бе хора... Вие децата си на плаж не водите ли.. На детската площадка изолирате ли ги... Всички са потенциални педофили ли кво ли?... Моето лично мнение е, че камери трябва да има, добре, нека записа си се пази само на дискове и не се качва или гледа в нета, заради въпросната параноя... За мен положителното е, че ще мога да видя какво е ежедневието на детето ми, това е всичко, имам доверие на персонала, такава ми е нагласата към околните по принцип, не виждам във всяка лелка озверяла педагожка, която ще ми набие детето, не смятам, че орда педофили и маниаци чакат зад всеки ъгъл... Просто искам да знам какво се сручва с детето ми, а не да си представям и всеки път като попитам нещо да получавам един и същ отговор и да ми кажат истината само защото съм им казала, че дъщеря ми си е разказала въпросното нещо. /например, че от няколко дни не яде нищо в яслата/...
Аз не подлагам на съмнение персонала и искам камери /дискретни/, защото знам, че ще ми забавно да гледам как дъщеря ми си играе и прави разни други неща... И малко повече време ще съм с нея по този начин... Аз много бих се радвала, ако сега някой ми връчи подобен запис от моето детство, ей така, за спомен, това ечаст от живота ми все пак.   bouquet

deshtovidi, водя си детето на плаж, и аз ходя!! И на плажа по-вероятно мен да ме заглеждат... Mr. Green

Абсурдно за мен звучи да гледам какво прави детето ми! Ми какво прави - яде, спи, играе... какъв ви е на вас пък проблема да питам аз...

А пък ако примем, че има камери и архиви на записите... че каква ти е гаранцията, че те няма да се появят в интернет? Все пак знаем къде живеем.

# 53
  • София
  • Мнения: 13 206
Milf, това да ти разказват близките няма нищо, ама нищо общо с това детето ти да ходи в градина в БГ! Повярвай ми! И аз на моите близки разказвам какво ли не, но контакта прекия с детето и с госпожите го имам само и лично аз! Че сега какво... като братята ми живеят в чужбина да влизам в чужбинския форум и да давам акъл на майките там ли? Те знаят най-добре как е при тях, аз знам най-добре как е тук! Още повече, че както ти се изрази твоето дете слава богу никога не е ходило на детско заведение тук. Айде молА ви се... кроворазбраната циливилизация чели ли сте я? Ние тук да не сме идиоти дето нямаме собствено мнение! Мерси! Аз знам какво искам за моето дете и видеонаблюдение е най-малкото, което искам. Там в щатите какво ще стане като ти нарушат гражданските права, питам... щото аз имам конституционно право да не разреша да снимат детето ми. Подписвала съм договор в тази връзка и знам за какво става дума...

# 54
  • Мнения: 4 629
 Ти сама си го казала:
Все пак знаем къде живеем.

Milf, това да ти разказват близките няма нищо

Ваче, говориш ми така, като, че аз нищо не знам за България и за това как живееят хората там, което няма нищо общо с истината. Това, че в момента не живея в България не значи, че не мога да имам мнение по въпроси, които ме касаят. Колкото и странно да ти звучи мен ме интересува какво се случва в детските градини, по детските площадки... Влизам в този форум, за да си дам мнението, а не , за да "давам акъл на майките".

Както "вие там, така и "ние тук" имаме мнение и също не сме някакви идиоти. "Криворазбраната цивилизация" сме я чели, ама не виждам тя какво общо има тук. Ако трябва ще я препрочетем  Wink

Интерсно дали щеше да ми казваш да не говоря наизуст, защото не живея в България, ако мнението ми съвпадаше с твоето и бях "ПРОТИВ" камери в детските градини? Колкото и да ти е неприятно има хора, които са "ЗА" камерите.

Какво ще стане в САЩ като ти нарушат гражданските права идея си нямам. Не ми се е случвало. А пък ти както казваш имаш конституционно право да не разрешиш да снимат детето ти - и си го упражняваш. Не съм учила право и не познавам коституцията из основи, за да знам, дали заснемането в детските градини е в разрез. Но пък, ако е значи камери няма да има

# 55
  • Мнения: 967
Ами и аз съм против. Много е лесно да се започне тази темата с децата, защото родителите са загрижени и биха се замислили.
Като изключим, че наблюдаването на децата ни и персонала през интернет имат момент на воайорство, все пак се засягат и някакви човешки права.

После какво следва? Абсолютно прозрачния човек, дето не може да кихне без да го заснемат. И без това вече достатъчно места са под наблюдение. При всички положения банките, магазини, някой големи фирми са инсталирали и камери на работното място и наблюдават служителите. Като си помисля, тръпки ме побиват. Накрая вече и до едното място няма да можем да ходим без да сме заснети.

А, като се стигне до там,  че компютрите да могат да обработват цялата тази гигантска информация, тежко ни и горко. Ще почне една търговия с информация. Да ви дам отвратителни примери.

Като пазаруваме само с дебитни и кредитни карти, изтече ли информация, ще могат да анализират какво ядем, носим, къде ходим на почивка.
В Австрия имаше миналата година скандал, защото копия на рецептите от здравната каса бяха изкупувани от аптеките от застраховките. Като видят например, че имаш предписани лекарства за сърце - и хоп не искат да те застраховат частно или ти качват вноските..... Потенциала на използване на информация е страхотен и може да смрази кръвта ни.

Аз съм против, за да не станем накрая тотално контролирано общество.

# 56
  • София
  • Мнения: 13 206
Milf, разбира се, че ще имаш мнение, ти си българка и те интересува какво става в БГ. Само че.... неприятен ми е тона и постингите в стл, че какво ли изобщо е наред в БГ. Ние може така да си говорим, но все пак и тук хора живеят и много неща са си наред. Както и  при вас, не можеш да ме убедиш,че всичко е розово!!!! Вместо да влезеш да кажеш, в Щатите е еди как си, да научим нещо полезно, ти пишеш "Детето ми не е било в БГ градина и слава богу", което показва негативно отношение към нещо, което лично ти не си видяла. Е, ми как ще ми е приятно при целия този негативизъм и не само в този постинг да ми е приятно да чета... Затова споменах "Кривиразбраната цивилизация"... не е нужно и задължително всичко чужбинско да е прекрасно, щото тук се поменаваше Япония и "може би някъде в Европа".... За мен това не е критерий и толкоз, а понякога нещо, което в една държава е добро в друга не чак дотам.

За мнението.. винаги съм била толерантна към противоположното мнение, което не значи, че няма да защитавам моето. И в тази тема е така. Споря съвсем културно и защитавам тезата си. Когато, обаче става дума за принципни спорове. Реагирам остро на всякакви подобни инициативи от хора, които не говорят дори и от свое име. То е ясно, че камери няма да се сложат, ама утре някой ще иде да говори от името на форума и за нещо друго.. в това е проблема и това е всъщност факта, който ме подразни...

А за познаването на законите.. ми не е необходимо да учиш право. Законите са задължителни за всички, независимо дали ги познавт или не. А пък Конституцията се чете още в училище доколкото си спомням! Много интересно как в един момент прекрасно си знаем правата, а в следващия не сме учили право...

Иска ми се да не продължавам спора, защото е безмислен. Нито това дето го искат шепа майки ще стане, нито пък в анклетата дават право на избор против...

# 57
  • Мнения: 2 700
Опция едно. Някакъв контрол трябва да има, но все пак трябва да има и свобода. Не може да бъдеш следен навсякъде и за всичко. Още повече, че целта на камерите е вероятно по-скоро за се ограничи външното влияние в учебните заведения, отколкото да се наблюдава кой си говори в час или кой с кого се заяжда.

# 58
  • Мнения: 9 990
  Аз съм против.
  Освен, че не ми харесва идеята децата ми да бъдат наблюдавни ежедневно от н-броя неизвестни и анонимни за мен лица. Мисля че прекаленото надничане от заинтересувани възрастни индивиди (демек родителите) в естественото съществуване на една социална среда (каквото се явява общуването между децата в една група), може да доведе до погрешно тълкуване и излишни търкания.
  Достатъчно пъти съм ставала свидетел и тук във форума, и по градинките на агресия на възрастни, само заради спор между деца, при което всеки скача да защитава своето гардже, с пставянето на камери всяко едно детско дърлене ще се превърне в люта родителска битка, до колкото съм запозната с географските ширини, на които живеем  Rolling Eyes
 

Категорично заставам зад това мнение.Параноя у мен няма-дреме ми иначе хакерите колко са и какви са-не в това е проблемът.Не искам майката на Петърчо, защото ме мрази по ред причини да наблюдава детето ми, което се е скарало с нейното пък за куклата.Елементарни нрави на Балканите!Не сме Япония-там обществото е друго, законите са различни-тук с това искате да изпреварите времето-не става.Нека стигнем до там, че да можем да си позволим това, и тогава да го мислим-нека с 1500 лв захранят басейна в градината, а не да ми слагат камери!!!Тук спорим за събиране за елементарни хигиенни материали на децата, за камери ще даваме-Общината да построи нови градини, да няма групи от по 30 деца, тогава и персоналът ще е по-адекватен и ще си наляга парцалите...А камери-след години, като потръгнат нещата, като се нормализират, като станат нормални сгради с нормален сграден фонд с нормална храна,с пързалки и люлки-ей тогава за камери да мислим предлагам аз!

После-звук ще има ли???Или само шамарите ще се улавят от тази камера???Ако има и звук-тогава може да се хване на кой детето му и от кого е плашено с чудовища и баби яги...

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Гласувах с първа опция, но само за училищата. Така е в училището на сина ми - има камери в коридорите и навън пред глявния вход. По телефона и в интернет с персонален код родителите могат да се информират за поведение, отсъствия, оценки, домашни, други прояви. Камерите са заради дисциплината и се наблюдават само от ръководството.

Общи условия

Активация на акаунт