Въпросче за сокчетата

  • 1 027
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
На каква възраст да започна да давам сокчета? Бях чела някъде ,че се започва със сок от портокал Thinking, но не знам !Кое е най-доброто за бебчо?

# 1
  • Мнения: 46 478
Най-доброво е да яде цели плодчета (на парченца), когато започне да дъвче.

Цитрусите, какъвто е портокалът- след навършване на 1 година!

# 2
  • Мнения: 270
По препоръка на педиатъра,започнах със сок от ябълка към 3.5 м.Сега опитваме със сок от круша,а след нея ще пробваме и грозде.

# 3
  • Мнения: 5 362
Недей точно с портокал да започваш.Може да му дразни на стомахчето.Към годинката чак дадох портокал аз.
Иначе сокчетата ги почнахме късно(за някои,а за мен не)-към 5-я месец.Реших да послушам педиатърката и да ги дам на 40-я ден-голяма грешка!Получи колики,повръщаше ги и т.н.Затова реших да е малко по-късно.Без да я питам този път.Казах си,че ако ще ги пие -пие,ако не-няма да давам.Тя пък взе че ги хареса и така започнахме.В началото-ябълка,ябълка с морков,после круша,кайсия,праскова...

# 4
  • Мнения: 6 461
И на двете си деца съм започнала да давам сокчета в началото на 4ти месец.
Цитруси-след годинката.

# 5
  • Мнения: 27 524
След 4-ти месец плодови пюрета.
След 6-ти месец пресно плодове, пасирани, без цитруси, червени, горски и мъхести.
Ако държиш на сокчетата - след 6-ти прясно изцедени.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз започнах на 6,5 месеца прясно изцедени сокчета/ябълка,круша по-късно и киви/,но цитруси дадох след като направихме годинка.

# 7
  • Мнения: 832
Oт 40-я ден започнах със сок от ябълка, добре го прие. До 4-ти месец му давах само прясно изцедени, а след това започнах и готови да купувам.

# 8
  • Мнения: 27 524
Oт 40-я ден започнах със сок от ябълка, добре го прие.

 Naughty Naughty Naughty

# 9
  • Мнения: 2 849
Сок -готов започнах да давам на навършени 4 месеца .След 6 месец започнах и да приготвям .

# 10
  • Мнения: 509
От началото на втория месец със сок от ябълка започнах аз.Ти както решиш. Peace

# 11
  • Мнения: 772
само ще добавя че сока от портокал много разхлабва.

# 12
  • Мнения: 4 621
Започнах от втория месец със сок от ябълка Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 457
Недей точно с портокал да започваш.Може да му дразни на стомахчето.Към годинката чак дадох портокал аз.

Peace

# 14
  • Мнения: 116
Аз започнах от 50-тия ден със сок от ябълка. Нямахме проблем с колики или някакво разхлабване. Много обича плодов сок и си го пие с удоволствие вече по 100 грама на ден. Давам ябълки, моркови, круши, грозде и купени от банан, праскова, кайсия.

Общи условия

Активация на акаунт