Майчинството ще стане ли 180лева от 2007г

  • 1 141
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 934
Днес решили да е 180 лева.

Да наистина днес са решили, НО вдигат минималната заплата, пенсиите, бюджетните заплати а майчинството НЕ. То си остава до второ пришествие 160 лв. Нашите деца не са реални гласоподаватели, що да се гледат по-хубаво и с повече пари.  newsm78  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преди 5 години майчинството беше 100лв. Simple Smile
За Александра взимах 79 лв. Сега е двойно повече.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
И само да добавя - 150 лв. не е било никога...
От 130 лв. стана директно на 160...

Пък за "около" деветте месеца болнични... Няма такова нещо... Не зависи изобщо от термина, колко ще бъдат болничните... Те са точно 315 дни, нито повече, нито по-малко... Това са 45 дни преди раждането и 270 след... Ако бебето се роди по-рано от предполагаемия термин, то тогава след ражадането се ползват повече дни... Ако се роди по-късно - обратно...

# 18
  • Мнения: 3 405
Е, ако се върнем назад, аз преди 8 години вземах 80 лв майчинство и 8 лв детски надбавки Thinking

# 19
  • Мнения: 98
Моето майчинство в момента е  160 лева.И понеже съм заварено положение и не ме огрява новия закон за 90% от работната заплата защо да не ни го увеличат поне с 20 лева.Не мисля че е много нагло.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И само да добавя - 150 лв. не е било никога...
От 130 лв. стана директно на 160...

Пък за "около" деветте месеца болнични... Няма такова нещо... Не зависи изобщо от термина, колко ще бъдат болничните... Те са точно 315 дни, нито повече, нито по-малко... Това са 45 дни преди раждането и 270 след... Ако бебето се роди по-рано от предполагаемия термин, то тогава след ражадането се ползват повече дни... Ако се роди по-късно - обратно...

Ако си чел правилно написала съм точно, че става въпрос за 315 дни, 45 от които са преди предполагаемия термин и ако родиш преди него, то имаш малко повече дни в болнични след раждането, а ако родиш по-къссно - съответно малко по-малко. В общи линии траят  до 9-те месеца на детето, след това започва да тече платен отпуск за отглеждане на дете до 2 години(ако искаш да го ползваш разбира се и да подадеш молба за него). За това съм написала и около 9 месеца, за да е по-разбираемо. Няма смисъл да боравим с точните членове от закона.Така, че моля да не се правим на по-знаещи.

Общи условия

Активация на акаунт