Прибра ли се напълно корема ви след секцио ?

  • 2 514
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 216
Обръщам се към тези от вас, които са раждали чрез секцио  Peace...
Другата седмица ми предстои и на мен и искам да ви попитам - прибра ли се корема ви напълно след операцията и колко време ви беше необходимо за това ? Правихте ли специални упражения и т.н.
Предварително благодаря за отговорите ви  bouquet.

# 1
# 2
  • Мнения: 603
Аз раждах секцио. Днес не ми личи че съм раждала изобщо. Всички кг ги свалих още в болницата.
Но имай пред вид, че всичко си е до човека. Всеки организъм е различен. Аз се възстанових бързо, други по- бавно, има мами, които и 2 години след раждането не могат да се възстановят напълно. Всичко е индивидуално.

# 3
  • Мнения: 902
Мила аz направих грешката да се погледна гола в огледалото в същия ден в деня след операцията.Иzправих се с помо щта на мъжа ми и една сестра и в тоалетната го помолих да ми свали операционната риzа zа да се видя.. Така се ужасих от щшироката си талия.....
НО само след седмица бях със съвсем ясно очертана талия и корема ми след около месец се прибра напълно. С  кърменето.
Но яz качих само 6 кила zа цялата бременност, 5 от които zаряzах в болницата.
Упражнения не съм правила.чак след около 3 месеца почнах малко фитнес , но само zа 5,6 седмици после нямах време.

# 4
Аз раждах секцио и корема ми все още се прибира, не мога да кажа че съм се възстановила,защото кърмих моя човек до 8 мес и едва сега започнах да се ограничавам в яденето,защото имам да се боря с 15 кг

# 5
  • Мнения: 2 000
Моят още не се е прибрал напълно  Cry

# 6
  • Мнения: 2 159
Моят още не се е прибрал, а и с това кърмене бая си похапвам, не виждам как ще стане скоро Sad

# 7
  • Мнения: 1 448
Моят от лятото още си е като преди раждането, проблемът е в това, че още преди бремеността се бях ошишкала   261uu Миналата зима ходих на Пилатес 2 месеца, нищо друго не съм правила за фигурата си  Whistling

# 8
Различно е при всяка жена.Моят се прибра много бързо,но имам приятелки,които още се тормозят.Мисля,че е до структура и до ген. Peace

# 9
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами, аз преди бременността си имах супер плосък корем и колкото и да надебелявах, коремът ми си беше винаги плосък.... Е, след секциото, преди повече от две години, мъжът ми вече се чуди дали не е сънувал тоя плосък корем... Ама, аз качих бая кила и след раждането си останах с 10 кила отгоре, което така и още не съм свалила, не съм правила почти никакви упражнения, нито пък диети... Така, че незнам дали е от секциото, ама аз по принцип го мразя и съответно съм го набедила и за тази негативна последица Peace

# 10
  • Мнения: 592
Въпреки,че бях качила 30 кг,успях да си ги сваля и да си прибера корема.Последното го направих с помоща на леки упражнения в къщи(коремни преси),даже в един момент имах и много приятни плочици на корема-като от фитнес.Всичко това обаче го постигнах са срок около 1 година след секциото.Така,че ще стане и при теб ,но не очаквай веднага чудеса,всичко става бавно.Аз сега пак съм много дебела и знам ,че пак ще трябва доста време докато стана отново слаба.
Поздрави и леко раждане и СТРАХОТНО БЕБЧЕ

# 11
# 12
  • Мнения: 4 629
Корема си се "прибра" до положението, в което беше преди да родя.  Упражнения никакви не съм правила. При мен още веднага след раждането бременният ми корем го нямаше. До няколко дни в болницата съвсем спадна. Имаше доста жени раждали вагинално и коремите им беха като на бременни в 8мия месец. Прибирането на корема зависи от човека, а не от това по какъв начин ще родиш

# 13
  • Мнения: 326
Чакам, чакам, а не става.... Абе, спорт му е майката.... Wink

# 14
  • Мнения: 189
Аз съм чувала следното нещо за прибирането на корема: "Колкото месеца се е разтягал корема, толкова месеци са необходими да се прибере". При мен обаче това не важи, защото корема ми се прибра напълно около 4-я месец след раждането.

# 15
  • Мнения: 84
Моят също не се е прибрал напълно, но и аз направих грешката, по време на кърменето качих кг (влязох да раждам 66 кг, след една година кърмене спрях на 72 кг). За 5 месеца сега съм 58 кг и като съм права не ми личи, че съм раждала, но все пак си имам малко коремче, но продължава да се свива. Да видим след като сваля още 5 кг какво ще стане. Simple Smile Успешно раждане!

# 16
  • Мнения: 959
да,още на 6 месец

# 17
  • в центъра
  • Мнения: 445
И моя почти се е прибрал (не го очаквах, все пак родих на 36 и кожата не е толкова еластична), но действително е до човек, имам приятелка, която роди 6 месеца преди мен и още си има бая корем #Crazy

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Моят се прибра към 8я месец,но аз тогава започнах да отслабвам по-осезателно.Нищо не съм правила,но килцата са свалени,че и отгоре.

# 19
  • Мнения: 2 978
Не стига, че се прибра, ами е в минус в момента Sad Laughing

# 20
  • Мнения: 8 917
Прибирането на корема зависи от човека, а не от това по какъв начин ще родиш Peace

# 21
  • Мнения: 3 069
Още не се е прибрал напълно но това няма връзка със секциото.И нормално да родиш пак може да не се прибере бързо.Всичко е индивидуално.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И моят още не се е прибрал.Предполагам,че е от значение колко килограма си качила.

# 23
забременях 64 кг, преди раждането бях 77 кг, сега 5 месеца след раждането съм 62, но си имам корем все още. и се чудя дали мога да почна с коремни преси вече. все пак секциото си е коремна операция. но предполагам, че е минало достатъчно време и мога да почна с упражнения. корема някак ще се прибере, но стриите едва ли......

# 24
  • Мнения: 1 209
Моят се прибра веднага след раждането, изписаха ме с плосък корем. А сега даже мога да се похваля с по-малки килограми от преди бременеенето....

# 25
  • Мнения: 4 621
Да, моят се прибра напълно след 2 месеца Hug

# 26
  • Мнения: 1 059
Да напълно се прибра

# 27
  • Мнения: 1 555
ПРибра се някъде след 6 месец, но трябва да се отбележи, че качих над 30 кг по време на бременността ! Аз започнах да правя коремни преси малко на своя глава доста раничко някъде 1 м след операцията, но определено фактът че нямах капка време да ям ускори отслабването ми! Не се притеснява за такива неща всичко ще си дойде на място !

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да.
Около 2-3 месеца след раждането.
Упражнения не съм правила.

# 29
Да напълно се прибра
На втората седмица вече имах плоско коремче. Не съм правила никакви упражнения или диети, дори обратното пиех по 2,3 литра боза за кърмата Laughing, което обаче не предизвика очакваният резултат Sad

# 30
  • Мнения: 202
Прибра ми се без упражнения и диети 6 месеца след секциото.

# 31
  • Мнения: 2 956
Още не се е прибрал напълно но това няма връзка със секциото.И нормално да родиш пак може да не се прибере бързо.Всичко е индивидуално.

 Peace точно казано

# 32
  • Мнения: 1 233
Още не се е прибрал съвсем, но ще се справим Peace

# 33
  • Мнения: 116
Още не се е прибрал, а вече почти 6 месеца минаха. Но аз бях качила 22 кг и имах много голям корем - представи си на ръст 1.50м каква бъчвичка бях! Grinning

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Прибирането на корема не зависи от начина на раждане,а от здравината на коремната мускулатура и от възрастта:-)

# 35
  • Мнения: 155
Моят се прибра. Като се изправя дори не личи, че съм раждала преди 2 месеца. Аз качих 14 кг. и за 3 седмици си възстанових теглото от преди бременността. Много зависи от структурата, волята, начина на живот. Упражнения не съм правила, но грижите по бебето/всеки ден 5 етажа нагоре-надолу с количка правят чудеса./
Кърменето много помага за бързото възстановяване/стига да не се забравиш от ядене/. При кърмене матката контрахира и това и помага да се свие. От там и коремът намалява, другото е кожа, която се прибира.
Успех и много здраво и хубаво бебче!

# 36
  • Мнения: 3 089
не. но аз винаги съм имала отпуснати коремни мускули. сега пак съм бременна и очаквам още по-отчайващ резултат. за което не е виновена бременността или секциото, а само и единствено аз.
иначе качих само 9-10 кила. явно и килограмите не мога да набедя  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт