"Клуб" на живеещите при свекито

  • 3 087
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Напуснах този клуб преди две години след почти ежедневни скандали за щяло и нещяло. Тогава след поредния скандал си взех багажеца и детето и айде при майка ми. Мъжът ми ме последва. Лошото при моето свеки е, че отвреме-навреме превърта (сериозно!) и изпада в някакви кризи на нервна почва. Така беше, когато се изнесохме, държа я две години нормалното поведение и сега преди две седмици пак пощръкля. Изпокарахме се жестоко, по-точно тя с мене се кара, аз мълча, без някаква конкретна причина. При нея просто всичко произлиза от ревността. Знаете ли какво ми каза? "Ти си най-долната кучка, която ме раздели със сина ми" #Crazy Shocked #Crazy При положение, че никога не съм правила каквото и да е, за да го спирам да общува с нея, даже винаги съм го карала да и помага, да ходи да я вижда и т.н. Абе, имахме, може да се каже, приятелски отношения, докато пак не я хванаха лудите. Оттогава изобщо не искам да я виждам и чувам. Сега последното, което е измислила, е, че ще си заминава да си живее на село, сама, изоставена от всички, горката тя! Обаче, не бързам да се радвам, тези приказки ги слушам вече 6 години.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ох, и аз да се разпиша тук.Живеем в къща на различни етажи,но с общо домакинство. От както се пренесох у тях тя не бара нищо във кухнята,чинията от масата не си вдига.....нали си има вече безплатна прислужница.

# 17
  • в къщи
  • Мнения: 467
Не живея със свекърва,а с бащата и бабата на мъжа ми.Няма да се впускам в подробности,но така ме дразни бабата,че до утре мога да разказвам...Все мрънка,досажда,слухти....,абе ужас ви казвам.Сутрин,още като я видя и ми се разваля настроението.Стига за нея,че пак ми се вдигна адреналина. #Cussing out

# 18
  • Мнения: 819
Засега строгият ми нрав не позволява да има туй-онуй с нея,а и тя е кротка...понякога,за щастие!!!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 146
айде и аз да се запиша в клуба. Живеем на отделни етажи в една къща. Макар и с отделни домакинсва, ние на практика сме заедно. Няма да се оплаквам тук, нито ще я хваля...
Все едно аз съм го писала. Свекървата трябва да живее поне в някой друг по далечен квартал Simple Smile
Това на едно място си е истински кошмар. Като прибавиш в къщата и една зълва и ми идва в повече Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 334
И аз да се разпиша.Живеем в различни къщи на 10 метра една от друга.Хубавото е,че не й позволявам да ми влиза без да е поканена....................ако трябва да се оплаквам,роман мога да напиша.Щастлива съм,че мъжо ме подкрепя!

# 21
живяхме при свекърва ми 3г,беше кошмар,но съпруга ми винаги е бил на моя страна.Сега я виждам в месеца 1-2пъти,започнах да я харесвам.До кога ли....?

# 22
  • Мнения: 809
Айде, бройте ме и мен, дай Боже само до пролетта! Praynig

# 23
  • Мнения: 11 003
Надявам се никога да вляза в този клуб, а членовете му да намаляват бързо!  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 38 425
Започнах темата, защото дори мъж ми не ми понася мърморенето. Иначе ме подкрепя, но изглежда му е омръзнало да ме слуша. Моята свекърва е от добрите свекърви. Но от прекалено добрите - нали знаете, прекалено хубаво не е на хубаво. Тя никога не мисли за себе си - единствено за другите, а от това следва, че непрекъснато дава съвети, от което ми е дошло до няма да казвам къде, защото е малко #Cussing out. Като че ли аз не съм достатъчно добра майка и не мога да си гледам детето. Та такива работи. Но какво да се прави - търпя си и се надявам, че скоро ще се разделим двете семейства Praynig.

Точно същата картинка е и моя "свекър" - от прекалено добрите, дето един памперс да смениш и акъл ще ти дадат. И аз търпя и се надявам, ама с тия заеми просто не виждам изход.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 037
И аз съм в клуба вече 2 месеца,в една къща но на отделни етажи.Не знам да се хваля или оплаквам,сутрин ми простира пералнята,после ми глади дрехите-без да я карам,вечер  е наготвено,не ми дава дори да измия чините.Имаме от време на време разногласия относно децата,но ако направя забележка се съобразява с нея.Вярно че за по-дълго се засичаме само в събота и неделя,но засега се разбираме.Дразни ме от време на време ,че разбира от всичко и всичко знае,но предполагам ,че и аз също така я дразня,макар нищо да не казвала.Но така е когато живееш с други хора,независимо какви са ти,защото доскоро живеехме с моите родители и сестра ми и пак имаше недоволни.Най-добре да си отделно и се надявам скоро и това да стане Peace

# 26
  • 7800
  • Мнения: 243
И аз се записвам в клуба.

И аз се записвам ,който живее с такъв екземпляр само той може да разбере за какво става на въпрос ,макар 4е от време на време си има своите предимства ,но това е много рядко Close

Това съвпада с моето мнение.

Надявам се никога да вляза в този клуб, а членовете му да намаляват бързо!  Hug

Благодаря много. От твоите уста (ръце)- в божиите уши (очи).

...сутрин ми простира пералнята,после ми глади дрехите-без да я карам,вечер  е наготвено,не ми дава дори да измия чините...

Дано скоро да не започне да ти го натяква.

# 27
  • Мнения: 189
Да се включа и аз. Вече 9 години делим един двустаен апартамент с преходен хол Confused.
Има си и добрите и лошите страни. При мен, може да се каже, са на кантар.
Свекървата готви (те спят в кухнята и това си е тяхна територия  Laughing), чисти, като пропуска нашата стая и ми гледат децата. Ама и ми се месят във възпитанието на хлапетата, мъжо си прави паса в къщи, щото мама и тати го отменят в задълженията, опитват се да дават акъли  Twisted Evil. А пък и свекито си е малко надута и студена.
Ама както тя ме дразни, така и аз я дразня сигурно.
Надявам се скоро да излеза от този клуб

# 28
И аз да кажа нещо по въпроса.... Първите 2 месеца след като родих бяхме при нея уж да помага......Нито веднъж не дойде в стаята при бебето, нито веднъж не го изведе на разходка, нито веднъж не ме попита дали имам нужда от нещо...... #2gunfireОще на втората седмица започнах да врънкам мъжо да си се прибираме в къщи далеч от това #Cussing out

# 29
  • Мнения: 701
Аз.... newsm78..да се запиша в клуба!Надявам се членството ми да не продължи дълго Praynig

Общи условия

Активация на акаунт