Пак за кашлицата - ама само нощна - Помогнете!

  • 23 649
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Въпреки много теми за кашлицата, задавам нова, защото съм много объркана Thinking
Освен че откакто тръгна на ясла, дъщеря ми почти не е  спряла да боледува, сега се появи и това нещо - кашля, ама само през нощта, или по това време вечер - към 19.00-20.00 newsm78
Температура уж няма, сополи - уж няма (освен като се разреве, де - теква носа, ама това нали е в реда на нещата newsm78)
Това, което  ме притеснява е кашлицата - много дъблока, като на стар пушач, а и факта, че през 3-4 дена вдига висока Т и после спада, без други индикации за неразположение, т.е. яде нормално, спи нормално (когато не кашля), играе и беснее както винаги newsm78

Кажете дали сте минали по този път....дайте съвети.....

Високата Т при нас може и да е от зъбоникненето, защото избиха поне два-три зъба тази седмица newsm78

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Може да е остатъчна кашлица, ако не е излекувана напълно.
  Поне при нас беше така. Мина с бабини методи - правих чайчето с ленено семе и дюли по рецептата на Димков. Мина за два - три дни.
 
  Но е хубаво да я преслуша и педиатърът, да не е нещо по - сериозно.

# 2
  • Мнения: 1 708
Има така наречената задна кашлица,която изкарват почти всички деца като започнат ясла или градина,Моята дъщеря през деня не кашляше,но като легне или няколко часа след като е спала започва една луда кашлица,дори е повръщала.Видимо няма нищо,самите сополи се стичат в гърлото.
На тази кашлица нищо не и действаше,но може да се облекчава със чай от подбел,капки за втечняване на секрета,повдигане на матрака на 45 градуса,да спи на по-висока възглавница.
няма смисъл да се дава каквото и да било друго.
Сега малкия почна градина и той започна с това чудо!

# 3
  • където има любов
  • Мнения: 307
Ох и ние сме със същия проблем.През деня нищо й няма ,а през нощта  към 3-4 часа се буди от срашна кашлица,която трае около час и понякога завършва с повръщане.А вчера докторът ме успокои ,като каза,че може и 20 дни да отиде...

# 4
  • Мнения: 6 461
Може и да е "заден ринит".... newsm78
Секретите се стичат в гърлото и детето кашля.

# 5
  • Мнения: 42
Имахме  същия проблем пролетта.3 месеца кашлица / такава нощна / , ама кашлица да видиш. Получаваше нещо като пристъпи, накрая повръща и му минава за известно време, след 1-2 часа пак същото. Не можеше да спи горкото дете, а и ние с баща му се редувахме на смени.Пробвах какви ли не сиропи, бабини рецпти - нищо не помага.А няма нито Т, има си апетит, през деня почти не кашля, само в легнало положение.Накрая му направихме пълни изследвания / направо изнудих личната лекарка/, прати го първо на рентген за да отхвърлим всякакви скрити форми на пневмония, после гърлен, ушен и носен секрет, после трета сливица. Всичко му беше наред.Но кашля ужасно. Оказа се някаква алергия от неизяснени причинители, която май изкарват 90% от децата. Капах му Flixonase в нослето и Tusirol сиропче, инхалации с физиологичен разтвор и сода бикарбонат. Махнах всички плюшени играчки, възглавници и завивки от изк.материи, ароматизатори и т.н.
Да чукна на дърво, оправи се, но не знам от кое точно, от самосебе си  или от всички лечения накуп.
Дано и вие разберете причината и се оправите по-бързо! newsm10

# 6
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Към бабините рецепти ще добавя компрес на гърдичките нощем: на памук или памучно парче плат се намазва мас, отгоре се ръси камфор на кристали. Не гори кожата.

Общи условия

Активация на акаунт