Пет неизвинени отсъствия...

  • 10 813
  • 123
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 222
да, считам, че е справедливо.
Не касае само онези граждани на РБ, които уплътняват времето на децата си с други занимания (както е посочено по - горе). Примери на пълна незаинтересованост има и извън малцинствата.
и аз така мисля

# 31
  • Мнения: 5 613
Ама да ве що да не ...
Лесно е да се говори отстрани когато не си ученик.
Браво на тях.
5 отсъствия за цялата година.
За месец, не за цяла година.

# 32
  • Мнения: 6 167
абе аз да питам..
а как ще стане .. каква е системата
ученик Х в Сусурлево прави 5 неизвинени

каква е системата информационната, така, че от НОИ ( или който там ги изчислява) да й удържат пари за миналия месец !

някой знае ли на практика как ще става/или става? newsm78

# 33
  • Мнения: 5 613
абе аз да питам..
а как ще стане .. каква е системата
ученик Х в Сусурлево прави 5 неизвинени

каква е системата информационната, така, че от НОИ ( или който там ги изчислява) да й удържат пари за миналия месец !

някой знае ли на практика как ще става/или става? newsm78
Директорите на училищата са длъжни всеки месец да пращат справка за учениците с пет неизвинени отсъствия. За съответиня месец спираме детето. Ако на следващия месец не дойде такава справка, го възобновяваме.
Системата работи, вече имаме такива случаи и то доста.

# 34
  • Мнения: 1 813
Освобождаване ?  newsm78 Ко туй бе ? " Трябва да нанеса отсъствие,защото недай си боже,ако сега излеезеш и те блъсне кола пред училище,а аз не съм отбелязала липсата ти - мен ще вкарат в затвора  и пак учителите сме виновни".
Точкаааааа! Без право на обжалване.
Аре моля Ви се,отсъствията и детските тръгнали да оправят.
Казах вече - окей бебс,ама да погледнат и системата като образование как действа  #2gunfire

# 35
  • София
  • Мнения: 6 360
Освобождаване ?  newsm78 Ко туй бе ? " Трябва да нанеса отсъствие,защото недай си боже,ако сега излеезеш и те блъсне кола пред училище,а аз не съм отбелязала липсата ти - мен ще вкарат в затвора  и пак учителите сме виновни".
Точкаааааа! Без право на обжалване.
Аре моля Ви се,отсъствията и детските тръгнали да оправят.
Казах вече - окей бебс,ама да погледнат и системата като образование как действа  #2gunfire

ми ще ти нанесат извинено отсъствие, бе душа! сега няма ли такива? Stuck Out Tongue
ти си глей училището, остаи детските на по-големите Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 813
Освобождаване ?  newsm78 Ко туй бе ? " Трябва да нанеса отсъствие,защото недай си боже,ако сега излеезеш и те блъсне кола пред училище,а аз не съм отбелязала липсата ти - мен ще вкарат в затвора  и пак учителите сме виновни".
Точкаааааа! Без право на обжалване.
Аре моля Ви се,отсъствията и детските тръгнали да оправят.
Казах вече - окей бебс,ама да погледнат и системата като образование как действа  #2gunfire

ми ще ти нанесат извинено отсъствие, бе душа! сега няма ли такива? Stuck Out Tongue
ти си глей училището, остаи детските на по-големите Simple Smile
Да ти нанесат извинено ? Това пък за първи път го чувам.Ако имаш в предвид да ти го извинят "не мога,само класният ръководител" следва "не мога да го извиня без документ" и следва  .... ай да не казвам.

# 37
  • Мнения: 5 613
Аре моля Ви се,отсъствията и детските тръгнали да оправят.
Ами все отнякъде трябав да се почне.  Peace

# 38
  • Мнения: 1 813
Аре моля Ви се,отсъствията и детските тръгнали да оправят.
Ами все отнякъде трябав да се почне.  Peace
Естествено от санкцийте.
А това,че ти предлагат да се явиш и да защитиш сертификат по френски,понеже без него не може да учиш във Франция .... но.. подготвителният курс струва !!! 500 лв !!!  #Crazy и го води същата г-жа,която ти преподава и в училище,а да и самият изпит струва 60лв ...
Ми за какво си в тази гимназия? То всеки друг ученик от друго училище с втори език френски би могъл да го постигне.И за какво са тези претенциий ? Мммм??

# 39
  • Мнения: 818
Не защитавам ромите,но и доста българчета отсъстват от училище!Не скачайте само срещу ромите.
Когато живях в Германия практиката беше следната:Ако не заведеш детето на училище,си длъжен да се обадиш в училището или ако изчезне дете от час,веднага се обаждат на родителите.Е в Бг ги удариха в парите понеже знаят,че там е слабото място.Само да не пострадат такива семейства на които парите са им нужни,а отсъствията са били неизбежни.

# 40
  • Мнения: 6 167
ама как да се 'почне'
то се е почнало на доста места,

Нали за това уж големите приказки, че искаме правила.
Искаме държава с правила. Ето правило.
Ама ако може да не започва от мен Mr. Green


Сещам се за един виц:
В Италия голяма безработица... и се събрали на митинг безработните да
протестират.. И.. " Дайте работа, няма работа".  Приближава се един господин до
друг, който протестира и му казва " Паоло, ела, имам фабика, ела да работиш при мен" , а Паоло му казва " а! Ама защо аз! Я виж колко хора има!"

та така, ако може правила, ама за другите... бебс.

# 41
  • Мнения: 2 433
НЕ смятям че е справедливо... 5 отсъствия са пресалено малко. Не ме разбирайте  погрешно но съм майка на тинейджър в 7ми клас, току що открил че може да се бяга от час...
На мен нито кочанът с бележки ми е проблем...нито печатът - имаме фирма за печати...проблема е - защо да го правя???? Редно ли е???Законно ли е???НЕ Е!!!!Камо че синът ми е на 13 и май хич не спряга как ей така ще ми спрат детските. Направил е досега 4 отсъствия - по физическо и рисуване + 3 закъснения за първи час.... Е, да го накажа ли????Или да му тегля един бой????Не!
Добра е идеята за съотношение детски-отсъствия но поне броят да е 10 защото 5 се правят само от закъснения за месец-два. Може да не ви хареса мнението ми - но сама майките на ученици от горните класове биха ме разбрали. И ако с това да попълваме бележки и полагаме печати на фалшиви документи е решение да ни спрат и без това мизерните 18 лева - е, благодаря - аз няма да го направя! А държавата ни отново взе "най-доброто" решение!

# 42
  • Мнения: 3 740
Спрели са детските на 9000 деца. Въпросът е: дали това е върнало тези деца в училище?

Когато живях в Германия практиката беше следната:Ако не заведеш детето на училище,си длъжен да се обадиш в училището или ако изчезне дете от час,веднага се обаждат на родителите.Е в Бг ги удариха в парите понеже знаят,че там е слабото място.Само да не пострадат такива семейства на които парите са им нужни,а отсъствията са били неизбежни.
Точно тук е слабото място в нашата система. Няма никаква връзка между училището и родителите. И децата се ветреят по средата. Санкциите са хубаво нещо, ако има система. Иначе се израждат в произвол.

# 43
  • Мнения: 818
ама как да се 'почне'
то се е почнало на доста места,

Нали за това уж големите приказки, че искаме правила.
Искаме държава с правила. Ето правило.
Ама ако може да не започва от мен Mr. Green


Сещам се за един виц:
В Италия голяма безработица... и се събрали на митинг безработните да
протестират.. И.. " Дайте работа, няма работа".  Приближава се един господин до
друг, който протестира и му казва " Паоло, ела, имам фабика, ела да работиш при мен" , а Паоло му казва " а! Ама защо аз! Я виж колко хора има!"

та така, ако може правила, ама за другите... бебс.



Точно казано,правилта са за всички,а дали му харесва или не това никой не го интересува.

# 44
  • Мнения: 2 433
Спрели са детските на 9000 деца. Въпросът е: дали това е върнало тези деца в училище?

Препечелили са....
Децата не са като нас, не мислят като нас и не расъждават за ползата от детските надбавки. Това едва ли ще ги върне в училище...нито ще спрат дза бягат...
Лошото е че всички отново са сведени под общ знаменател и тези с по 40 отсъствия и тези с по 5. А децата имат болезнано чуство за справедливост. И ако Иванчо бяга всеки ден, а Симеон просто се успива - къде е справедливостта????

Общи условия

Активация на акаунт