Каква заплата очаквате...

  • 6 279
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Лин, добре че не всички шефове мислят така  Laughing
А по темата - аз бих казала "адекватна" също.  Peace

# 16
  • Мнения: 6 992
Според мен не е правилно да кажеш просто адекватна Rolling Eyes Те тия хора си правят разни планове и им е нужно да го знаят. Освен това ще ви попитат каква заплата очаквате чак когато сте на финала - минали сте 1-2 интервюта вече. На първо интервю никой няма да пита такова нещо, тогава се добиват общи впечетления. Както някъде писах - добре е да се копира поведението на интервюиращия - ако е по-строг и вие бъдтее по-стегнати, ако се държи по-свободно можете да се усмихвате и да бъдтее и вие по-свободни. Същотот се отнася за облеклото - предварително проучете дрескода на фирмата и е явете в желания външен вид. На автобиографията си никога не слагайте снимка от някакво мероприятие - слага се паспортна.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 271
От сестра ми знам ( тя е ходила на много интервюта в САЩ, за работа), че колкото по-високо се оценяваш ( в смисъл искаш по-висока заплата), толкова с по-добро око гледат на теб и повече те уважават. Разбира се се мотивираш защо искаш толкова пари.

Аз лично за себе си не мога да се пазаря за заплата Embarassed. Разучавам колко биха ми дали и ако ме устройва ходя на интервю за работа, ако ли не - не ходя  Hug. Ако ме попитат все пак - ще кажа - около, горе -долу и ще спомена цифра.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 926
Скоро ходих на две интервюта. Когато ме попитаха за заплата казах, че не бих работила на по-малка заплата от предишната ми , която съм написала в CVто.

# 19
  • Мнения: 215
Защо се притеснявате да кажете каква заплата очаквате newsm78.
Винаги казвам сума, като се аргументирам с това включват ли се допълнителни бонуси като кола, телефон, какви са точно отговорностите и задълженията.
Ако заплатата, която искате е близка дори по-висока от определената от фирмата, най-много вие да спечелите, ако пък е драстична разликата, пак нищо не губите, то е ясно, че няма как очакванията ви да се припокрият.

Преди няколко години, въпреки съветите на мъжа ми и други близки на интервю за работа казах, че очаквам 2000лв. Отговорът от тяхна страна беше: "нето или бруто".

# 20
  • Мнения: 3 211
Трябва да кажеш някаква сума, към която се стремиш, заради която си струва да си смениш работата.
Когато започвах в сегашната ми фирма, ме питаха колко очаквам да получа, казах си сумата "поне х лв.чисто", казаха ми, че в началото докато съм на пробен период няма да ги получавам, но при постоянен ще ги получа. Това беше преди 1г.и пол., сега вече взимам двойно на това, което съм поискала, ама аз случих на фирма Laughing

# 21
  • Мнения: 2 125
Аз работя от 2 месеца и нещо и на интервюто представих СV-то, в което исканата заплата беше по-висока от предлаганата за позицията. Шефа тогава ми каза, че има възможност да ми дава тази сума. Т.е моето недоглеждане (пуснала съм СV-то без да го прочета #Crazy) ми направи услуга.

# 22
  • Мнения: 648
    Хубаво е наистина да се проучи фирмата, позицията, евентуално заплащане и човек като тръгва на интервю да е "готов" с някаква очаквана сума за трудово възнаграждение Peace
Била съм в екип за професионален подбор на кадри и идеята на въпроса "какво очаквате" е многостранен-
1) изясняват се "стремежите" на кандидата
2) изяснява се цената, за която той е готов да работи
3) изяснява се как може да варира заплатата на кандидата в последствие

В интерес на истината едно сериозно интервю не допуска въпроса "Как се виждате след 5 години", най- малко защото интервюиащия може да проследи по години и месеци професионалната история на кандидатстващия, описани в CV-то. Напълно логично е, ако търсещия работа е сменил минимум 5 местоработи  с различно естество, за 3 години, да е леко не наясно с какво му се занимава, следователно е с по- ниска перспектива да се задържи и на новата. Това обаче е много конкретен пример и не е валиден за всеки случай, тъй като обследването на кандидат за работа си е много сложна работа, но все още малко компании в България ползват услугите на специалисти за подбор на кадри!

По темата- по- добре си заяви сума и бъди естествена и уверена Peace Всеки труд си има цена и всеки, който се труди си заслужава парите!

Общи условия

Активация на акаунт