Трябва ли да кисна домашен заек в оцет?

  • 11 520
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 352
За пръв път ще готвя заек. По принцип знам, че само дивите зайци се киснат в оцет, защото месото им е по-жилаво. Около мен обаче има едни гадини, които спорят, че и домашния заек се кисне. Кажете сега вие - "старите кучета" дали съм права?

# 1
  • Мнения: 3 478
Ами старо куче не съм като стане въпрос за зайци, ама баба ми и дядо ми и до ден днешен гледат за домашна консумация. Вуйчо ми много ги лапат у тях, не съм чула да ги киснат. Аз знам само дивите. Но все пак може би си зависи и от заека. Ако не ти мирише значи не трябва. Пък от друга страна едва ли ще попречи ако го направиш, мир да има Mr. Green.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз го оставям една нощ в кисело мляко /ако ще го правя пълнен/, на другия ден го вадя, пълня, увивам в сланина и пека. Последния половин час от печенето, махам сланината и оставям да се запече.
За готвене на яхния или с някакъв зеленчук, не го обработвам предварително.
В оцет никога не съм киснала, та не знам дали трябва  newsm78

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Дивите се киснат,да.
Домашен-кисна го и него в оцет.Става по-вкусен.Киселото мляко си е марина-съответно и то става. Peace

# 4
  • Мнения: 6 461
Дивият заек се кисне в оцет ,но домашния ,не.
Така знам аз. Peace

# 5
  • Мнения: 22 867
Не се кисне в оцет, можеш направо да си го готвиш - цял или разфасован.

# 6
  • Мнения: 5 462
Не , определено !

# 7
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Има обаче една особенност - не го готви в деня в който е заколен - мирише! Най-добре е да го сготвиш 1-2 дни след това. Иначе и аз не кисна - понякога обаче правя марина с вино.

# 8
  • Мнения: 1 352
  angel008 Знам си аз, че винаги съм права Wink.

Това с киселото мляко е хубава идейка, ще взема да го накисна отсега, че утре мисля да го правя пълнен с ориз и гъби. Ако имате други идейки да стане по-сочен приемам Hug.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 704
един приятел ловджия ми донесе див заек, но изчистен и нарязан на порции. Питах го да го кисна ли. Каза, че мога да си го спестя. Киснело се в студена вода 24ч, за да му изтече кръвта. Вместо това,можело да го препеня-то си е със същата цел. И все пак,мисля да го кисна във вода.

Та неговата рецепта, която ще правя - като "телешко варено" -в тенджера под налягане плюс картофи, морков, лук, дафинов лист, чер пипер....хем сочно, хем със сосче, хем ще ми отнеме 5 мин  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 461
Завий тавата с фолио, докато почти се опече и после го махни колкото да почервенее. Ако го понабучиш със чесънче става ммм...  chef

# 11
  • Мнения: 327
На мен любимата ми рецепта е задушен заек - в тенджера под налягане с малко червено вино, много гъби, малко лук, картофи и подправки. Става мммммммммммммммм

# 12
  • Мнения: 1 352
Току що сложих заека да се пече. Напълних го с ориз и гъби, сложих го в тава и за да не става много сухо месото направих нещо като сос. Сложих топено сирене, кисело мляко, майонеза, малко вода и малко чесън. Покрих с фолио и сега се пече. Остана ми малко от плънката и се чудя дали да я сложа после в соса newsm78, какво ли ще стане? Ще гледам да направя снимка после да ви покажа творението си. Благодаря на всички за отговорите Hug.

# 13
  • Мнения: 3 647
Twisted Evil  НЕ НЕ НЕ
домашния заек не се кисне
 Peace
 Паниран в паста патафри става страхотен 
ако ще го печеш цял  намажи обилно с мазнина отгоре ( иначе става много сух)
а и можеш да го шпековаш с морковчета и целина корени +сланина
  bouquet

# 14
  • Мнения: 465
Дивият заек се кисне в оцет ,но домашния ,не.
Така знам аз. Peace


и аз съм на това мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт