как се "гледате"?

  • 2 291
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 367
привет дами,
станах на 31 минала седмица (мъкааааааааааааа),имам(х) 2 (словом два) бели косъма к най-вандалски изтръгнах и като се огледах- все нещо ти1ам да обли1ам,храня,обувам,къпя някого, да 1ета приказки,да пиша трудове,да работя,да у1а и ехеееееееееееееее пак  станало 11 1аса и ми се спи та 2 не виждам..
та съм решила да въведа схема на мене-гледане..за фън 1ета,спортувам по малко,пия кафе в кафене 1/седмица с мен си и толкоз май..
как се гледате вие?  дали и какво си позволявате само за вас си? какво пазите и "отглеждате" настрани от мъж/деца и как?
весела седмица,
Анна

# 1
  • Мнения: 7 091
Много на място ми идва на мен тази тема  LaughingТъкмо вчера осъзнах, че много неща за себе си съм изоставила, за да насмогна с другата работа. И по случая се обзаведох с нова козметика да се поглезя, че от месец не съм си слагала дори крем за ръце от бързане.  Mr. Green
Иначе лично за себе си- правя си сайта ( нещо с което преди не съм се занимавала), а той горкия мноооого работа му отива поради моята незапознатост с цялата работа по правене на уеб дизайн. Чета ( като ми остане време), преди рисувах, много от отдавна не съм, шия( пак като ми остане време или като е за сайта), от време на време по някоя маска за лице, боядисване на коса и други такива екстри, пиша( поезия и проза, ама пак като ми остане време  Laughing)...в общи линии това.
Или с други думи откакто се роди беборанка, само покрай преместването се въртя и не ми остава време за нищо друго за съжаление. Надявам се като минат сега притесненията това да се промени. Praynig

# 2
  • Мнения: 318
Хе-хе, не тъгувай за белите коси, като до тук си минала само с два, направо си принцеса, моите само боята ги скрива и са толкова мноооого...
Сега сериозно, аз не мога да се похваля със неповторими и единствени идеи, но за да си направя кеф, си купувам разни smooties и си ги държа в моето си чекмедже (шоколади, бисквитки) и като заспят всички си ги вадя, само мъжа си черпя по някога, за мен са като въздуха важни.
Иначе какво друго, ходим с мъжа ми на джим, но вече започнах работа и не ни съвпадат часовете, сега трябва сама да ходя, оказа се идеално, понеже си ми дава брейк от всички у дома и се чувствам прекрасно след това.
Иначе си отглеждам орхидея от това лято, напук на всички, които ми твърдяха, че е много трудно и че били адски капризни, тя все още е жива и много ме радва.

За жалост за кафета с приятелки не ми остава време, чувствам се гузна, че не съм си у дома с моите, ама аз съм си крива за това, никой не ме спира.


А, и честит рожден ден на патерици, и ти значи си от скорпионската чета, да си жива и здрава и повече временце и за теб да ти остава!

# 3
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Вие сте с по две малки деца. Аз имам само едно, а и баба в нас и нямам право да се оплаквам Simple Smile.
Намирам по малко време за мен си - да ида на фризьор (за разлика от Анна, ако не съм боядисана, плаша хората), козметик, чета си вечер, излизам на няколко седмици веднъж с приятелки. Ходи ми се на кино, но не мога да се организирам. Искам да не зяпам телевизия, а да гледам неща, които харесвам (търся си причина да си взема ТиВо).
Не съм си купувала дрехи от бая време, че съм още в плюс от бременността, иначе с козметиката съм редовна - една радост ми е тя.  Laughing
Но трябва да се гледа и душата, и тялото, трябва да се обичаме себе си, иначе не става.

# 4
  • Мнения: 2 032
Честито навлизане в 40-тото десетилетие  bigdance2 Някои хора са вече към края ня своето такова... Whistling

Моята майка винаги ми напомня, като рефрен й е, че една жена и майка винаги трябва да се грижи за себе си, и ме подсеща да си "открадна" малко време за себе си,я на масаж да отида, я на кафенце, ако ще и да си вземе вестника там и сама да си правя компания. Имам няколко няколко добри приятелки, когато успея да се видя с тях, пък ми става кеф на душата (макар че 2 от тях са напълно психясали психоложки, работещи с и от тях по-психясали кукувци  Mr. Green) Друго какво-спортувам малко (и недостатъчно), гледам да не "напрасявам", някой път отивам да ми изсущи фризъор косата да замязам на човек, веднъж на 5 седмици-кола, а маникюр/педикюр-веднъжа на сто години.

Работата ми изисква да изглеждам прилично (в смисъл-професионално), така че и това помага да не го подкарам из просото, макар че ако нямам срещи с клиенти мога да си чета бумажките и в по-раздърпано състояние.

Но никой няма магическа пръчка, с която да махне и изведнъж да се появи много свободно време, истината е че след децата, работата, чат-пат къщата, много време не остава. Поне на мен.

# 5
  • Мнения: 3 367
е Алиса,много ти благодаря Grinning затвърди депресията ми биг тайм Simple Smile
*
аз време мога да намеря ако ми е важно..ужасно ми стана оба1е като миналата седмица имах малко минутки и единственото за к  се сетих беше да напазарувам храна и да оправя на децата гардероба.........аааааааааааааааааа!
*
Тути,е то1но за таз гузост говоря аз..много ме е страх да не стана една майка орлица дето е забравила коя е..а не бях такъв 1овек бе..от годините ще да е:)

# 6
  • Мнения: 2 032
Е, Ана, недей така, имаш мнооого време още преди депресия на тема възраст, пък ако не ти харесва тази възраст, няма страшно, отсега нататък се отдалечаваш от нея   Peace
И аз не ща да съм майка-хеликоптер, която освен да кръжи на малки кръгчета над главите на децата, друго не прави . Пък и хептен грозен хеликоптер не ща да стана при това   Stop Моите са 2 момиченца, забелязват вече някои неща, маймунките, и как изглеждам, и как се чуствам.

# 7
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ех, че хубава темичка... Flutter

anette1104  party041 Честит Рожден Ден със закъснение!  bouquet  bouquet

Да си кажа за мен: Аз съм влюбена във фризьорските салони, обожавам да ходя и да ме фризират Mr. Green, това удоволствие в София си го доставях всеки божи месец - и то пълна програма, но от както дойдохме тук - в ДЕ, ако знаете колко мъка има в тези фризьорски салони, но това е друга тема...така, че сега посещенията съм ги ограничила по 1 на 2 месеца. На кафе съм всяка седмица - имаме си план график с дружките lalalala, с едната само до обяд, а когато сме с другата пълна програма - от сутринта до вечерта Mr. Green Mr. Green Имам си колело в нас, но го карам мноооого рядко Embarassed Embarassed Embarassed ами да подреждам гардероби и да съблюдавам положението - защото аз обичам да контролирам какво става в нас/имам леки наклонности към орлиците Mr. Green/ - не ми остава много време. Козметиката не ми е любима за купуване, но виж дрехи там ми е стихията, но напоследък забелязвам че започвам да купувам все по-често дрехи за сина ми Rolling Eyesне че е лошо но някак си аз изоставам... Embarassed
Иначе и аз боря един сайт, можем да обменим опит с Tandoori  Hug. Освен това уча и немски Sick Sick Sick #Cussing out щото ми се иска да поработвам и аз малко, скучно ми е, а имам хубава професия и интересна, пък само с английски се видяло, че няма да я бъде #Cussing out #Cussing out Sick

Но да ви кажа, дори и да съм пропуснала някое кафе или някоя дреха или обувки да си купя ми става толкова хубаво и добре като си видя детенце нагласено и усмихнато, че забравям за моите пропуски Mr. Green Mr. Green

Поздрави,
  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 367
Алиса, това 1е децата виждат и попиват е много добро попадение..аз си спомням 1е много страдах като майка ми казваше 1е няма време за един фризьор,не директно заради нас,но се подразбираше..модел на гледане  и себеуважение се у1и,както и вси1ко  друго ..аз и затова не знам много как,майка ми все нас отглеждаше..
*
дезита, пусто как хи1,ама хи1111111 не съм суетна..ина1е добре зву1и фризьор и дружки,гуд 4 ю:)

# 9
  • Мнения: 7 091

Иначе и аз боря един сайт, можем да обменим опит с Tandoori  Hug.   bouquet

Ами аз искам да поработвам от вкъщи и затова правя сайта, той е за продажба на слингове, които правя, на детски продукти разни, книжки. ПОчти съм подписала договорите за дистрибуторство на нещата, които не произвеждам лично, ама за всичко време трябва...а за момента такова мнооого ми липсва  Confused

# 10
  • Мнения: 1 610
вземам си вана всеки ден,маска за коса, и почистващ крем за лице,после лосион на спиртна основа ,че след бремеността имам проблемна кожа. освен това подреждам и изхвърлям стари мебели и си освобождавам място , което си аранжирам...много релаксиращо..и си купих велоергометър и се надявам скоро да смъкня някое кило и да си позволя отново да се кича със полички....
обичам да ми правят маникюр , но тук сама се грижа.пиля ноктите и на малкия звяр, блазе ми/някой майки не могат да ги изрежат/
вечер като заспи беба мъжа ми ми прави масаж/ денем сядам на масажния стол от време на време/ на краката и после заспивам блаженно

# 11
  • Мнения: 3 611
Има ли кой да гледа малкия _ в събота дискотечката е моя  Party
Иначе си угаждам здраво _ но това, мисля, не опира само до излишък на време и пари  Embarassed  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 7 914
С най- голямо удоволствие се гледам няколко месеца след като навърших 30 , заради  preggo

# 13
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз съм няколко годинки повечко от теб и още нямам нито един бял косъм, а и за сега не се депресирам от възрастта си, но това не е от особено отглеждане, което си провеждам...най-голямата грижа, която успявам да положа лично за себе си, е да си измия зъбите вечер преди лягане. за повече просто ми е невъзможно да отделя време. последно излизах с дружки по женски без деца преди ... newsm78 ... не си спомням, не по-малко от половин година. и за съжаление просто не виждам начин скоро да променя това.

# 14
  • Мнения: 3 367
миз,tамън за това говоря..1е така ни завърта въртележката 1е забравяме ние кои сме в грижа за околните..децата растат и Дай Боже поемат по пътя си и хи1 не ми се иска да се окаже 1е аз не знам какво да правя тогава (за фън,кариера и пр е ясно)
*
аз съм на мнение 1е време винаги има ,ако има желание,т.е децата и домът ми и работата и у-щето не са оправдание 1е ме мързи да ида да плувам(при басейни отворени 24 1аса) и пр..идеята ми беше 1е някъде в тарапаната се губи мотивацията,к не ми харесва..
*

Общи условия

Активация на акаунт