Отговори
# 15
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
И ние да се включим в групата.  Embarassed През лятото почти я бяхме отказали и я смучеше само преди да заспи, но откакто пак тръгна есента на ясла си я иска по цял ден. Събота и неделя като си е в къщи започна да изкарва по няколко часа без нея заблеян в игри, но дойде ли време за сън "дай си ми бибата - тя моя".....  С мъжа ми  Twisted Evil само се караме по този повод, той смята че  е трябвало много отдавна да я махнем и че вече е безвъзратно увреден, че не ставам за майка и така... Пък аз само искам да е спокойно детето, а и ние покрай него. Още повече, че в момента му растат последните кътници и без това е доста неспокоен. Надявам се до 2,6 г. да успея по някакъв начин да го отуча. Не като да не сме пробвали, забравяхме я в къщи, като ходихме до баба му и после трябваше посред нощ да ходя да я взимам... Мазахме я  с люта чушка  #Crazy (щях да го убия мъжо) ...  само каза, че му боде и като ревна един рев, няма успокояване, а пък докато я измия от лютото...... не ме питайте. 
Така, че ми остава само да се надявам, че скоро ще я махнем и няма да окараме с нея до 4 год.....

# 16
  • Мнения: 1 615
Когато детето ми беше на годинка и половина, си живееше не просто с биберон, а с 2!!! Един - в устата и още един - да си мачка в ръчичките... Нямаше начин да я излъжа, да го взема, скрия - просто не виждах такъв. Нямаше умора, която да я накара да заспи поне без единия - пълна безизходица! Изобщо не можех да си обясня как се стигна до там (и до сега не съм сигурна, но може би имаше общо с прехода от каучуков към силиконов).
И предвид факта, че аз съм ползвала до 4-годишна, брат ми - близо до 3, а една наша братовчедка - почти до 6, все казвах "Това е фамилна обремененост" Wink и сериозно се тревожех за бъдещето. Но нещата внезапно добиха друг обрат. Съвсем случайно ни одобриха предсрочно молбата за ясли и всичко се случи от днес за утре. Като отидох да занеса документите и да взема инструктаж, споменах проблема с биберона и попитах мога ли да го нося за следобедния сън. Категорично ми отказаха, естесвено - с оглед на факта, че има опасност и други деца да го лапат, което и според мен си беше, меко казано, нежелателно. И аз се прибрах в къщи, потънала в размисъл. Понеже бях викнала майка ми да стои при нея, докато тичам по задачи, след като тя си тръгна, аз скрих бибероните и подкарах ситното за следобеден сън, а то естествено ме погледна въпросително и рече: "Бу???". А аз "Ох, ами баба ги взе!" и детето се ококори изумено, но аз настоях "Ами на вуйчо много му трябвали и баба ги сложи в торбата и му ги занесе". Тя продължаваше да седи в кревата и да ме гледа отчаяно, но аз грабнах една гумена играчка с удобно удължено крайче и й казах "Вземи ... (примерно, патето) и ако много ти е мъчно за бу, можеш да си го лапнеш за малко и да се утешиш". 2 дни, докато тръгна на ясла, беше мъка - трудно заспиване, същите безумни обяснения, утешаване, пробутване на играчката (може да й предложих още няколко, за да има избор, хич не помня)... А после емоциите от яслата коренно й смениха приоритетите - имаше си други неща да я травмират Wink
Спомням си, че брат ми се прости със своя на първото си море - пак тотална смяна на обстановката. Споменатата братовчедка - като тръгна на предучилищна (отново някакъв вид промяна). А с мен са се измъчили адски в домашна обстановка. Така че, ако децата ви имат "проблем с пристрастяването" Wink горещо препоръчвам да се използва някакъв повратен момент, а не да се прави насила. Може да е при преумора след път (особено ако заспиването се случва на непознато място) или при тръгване на ясла/градина.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 352
А броят ли се тия дето си смучат палците?
Моя хубостник на 2г.7м. смуче като обезумял и няма изгледи за спиране.

# 18
  • Мнения: 1 640
Наистина не трябва да има насилие,а повратен момент, някаква промяна и НОВИ занимания,игри,социални контакти.

# 19
  • Мнения: 1 366
Не намирам причина за притеснение. Детето ще се раздели с биберон или памперс, когато е узряло за това. Няма нужда да се травмира с насилствено отделяне от малкия предмет, който му дава спокойствие и сигурност. Моята дъщеря е на 2 год и 8 месеца и не виждам скоро да се откаже от бибата. Понякога дори й я вадя, за да рабера какво ми казва. Заедно с това детето се равива превъзходно и физически и интелектуално.

# 20
  • Мнения: 1 564
Моя малкия син е на 1г. и 6мес.,но постоянно си търси биберона.Сега вадим кътниците и изобщо не съм си и помисляла да я махаме точно в този момент. smile3504

# 21
  • Мнения: 53
Бройте ни и нас ние сме на 2 и половина Embarassed.От 2 дена е на градина и  интересно, че там не го търсим.Ние всъщност сме със шише със сок. Мисля че сама ще се откаж newsm10 Misc Baby Bottle newsm10е

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И Калоян ползва залъгалката за приспиване. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 193
И моят син си търси беби-то на 1.9 месеца. Това изобщо не ме притеснява, надявам се да тръгне в първи клас без биба Simple Smile
А познато ли ви и изречението "Махай я тая биба, голям/а си за нея".  Чувам го поне по един път на ден, от познати и непознати.

# 24
  • Мнения: 1 069
Виктор отказа биберона на 4м, просто защото купихме нов и той не го хареса. Известно време си караше така, но след това започна да смуче палец.
 На 2г се опитах да го дам на ясла, още на 4-тия ден завъди гнойна ангина. Положението беше много тежко- 3дни почти нищо не яде  и не пи, нищо не смееше да сложи в устата си включително и пръста. Това беше края на смученето, ако не беше станало така не зная как щах да го отказвам, защото той беше достатъчно голям да разбира като му казвам да извади пръста от устата си, и реакцията му беше да лапне демонстративно палците и на двете си ръце.
 Имайки този урок, настоявах малкия да си смуче биберона, докато издебнах удобен момент на година и 1 месец, скрих му я и повече не му я дадох. Зора беше точно два дена и се успокои.

# 25
  • Мнения: 5 790
Ние ще станем на 2 години след 2 седмици и все още сме от отбора на смучещите биба. Търси си я непрекъснато и й вика "биби". Като я няма, настават масови безредици вкъщи. Не смятам обаче да я травмирам, като й я взимам или нещо подобно. Смятам, че й действа успокояващо. Ще я оставя да си я смуче, докато не се откаже сама от нея. А за изречението "Голяма си за биба" - аз имам стандартен отговор: "Никак даже не е голяма" и подминавам. Не ме интересува, че хората я коментират.

# 26
  • Мнения: 1 181
и ние сме в отбора  Peace По принцип ползва бибата само за сън, но откакто тръгна на ясла започна да си я иска почти постоянно. Особено пък ако някой му се скара, веднага наддава вой "Ляляяяяяяя! Ляля!" (незнам защо но така си я нарича, първо беше "блябля" сега е "ляля") Да не говорим за моментите пък, в които си натиква две биби в устата - едната в едното ъгълче, другата - в другото, ако разбирате какво искам да кажа.

Освен това още си пие водата от биберон. Не че не може да пие от чаша, въпросът е че когато си утолява жажсата само от шишето, другото е за игра. Пак рев и пак ставане на неговото.

А допреди два месеца пиеше нощно мляко. Към 12 ч задължително около 100 г АМ. Иначе цяла нощ стоим будни всички. Но се разболя от нещо си, което премина в ентерит със страхотно разстройство. Тогава не искаше изобщо да яде нищо, съответно и млякото нощем. Така отказахме поне него.

# 27
  • на село
  • Мнения: 3 898
Хайде бройте ни и нас.
Радослава е вече на 2г. и 6мес. и когато е в къщи продължава да си я търси,
особено вечер при заспиването.
Не виждам начин как ще стане отказването.
Добре, че поне в яслата не я носи.
Кака й също беше от дълго смучещите, но нейната я махнахме на 2г. и 3мес.

Всичко знае и разбира, обаче като и говоря, че вече не трябва да я смучи - тц.
Дори онзи ден, понеже единият е изгризан и не го иска, казвала на баба си, че другият трябва да се пази.

# 28
  • Мнения: 1 615
Пред палец и аз предпочитам биберон, макар че съм чувала и обратни аргументи. Иначе, едва ли много голяма трагедия самият биберон, но на 4-5-6 години, според мен, замирисва на пристрастяване Wink Както писах по-горе, в нашия род сме така Simple Smile Колкото до конкретната вреда, имаше нещо общо с изкривяването на зъбите. Сигурно навсякъде има литература по въпроса, но аз лично не съм си направила труд да я изчета Wink

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
И Борис, 2 г и 2 м. е с биберон, и то не с един , а с 3 еднакви - и по един за всяка ръка Sad
Търси ги само за спане и в къщи като е крив нещо . Навън изобщо не се сеща.

Но понеже и с гърнето сме доникъде , гърнето ми е по-приоритетно, като се справим там, тогава ще борим бибите, както Бобо ги нарича  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт