Нещо не се справям с вакуумирането...

  • 1 296
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
... на бебешките пюрета в бурканчета  Sad

Значи варя на пара каквото там варя, после пасирам докато е още топло и слагам в бурканчетата (на Хип и на Семпер са ми само), обръщам и оставям така около час. После обаче като натисна капачката и тя пак хлопа? Защо, защо...

# 1
  • Мнения: 6 243
Семпер не съм взимала, не ги знам какви са, но капачките на Хип-ските пюрета не са за многократна употреба. Уплътненията са им слабички и нямат дълбоки винтове, затова след като се отворят, повторната употреба е проблемна.

Стария тип бурканчета на Ганчев (с винтовите капачки) хлътват по описания от теб начин, но чувам от майки, които купуват тези пюрета, че и на тях са почнали да слагат от еднократните капачки. Така че за най-сигурно - слагай в камерата и не разчитай на това вакуумиране. Другият вариант е да ползваш бурканчета с винтови капачки, които да стерилизираш.

# 2
  • Мнения: 3 927
много точно.
в тези бурканчета няма да се получи, защото са за еднократна употреба. капачките трябва да са от вида на ам-ам бурканчетата, например.....макар, че и в тях не винаги се получава. доколкото знам, важно е бурканчето да се напълни до сгъвката - ни повече, ни по-малко Simple Smile
аз затуй минах на замразяване.....

# 3
  • Мнения: 6 243
Още нещо - до 7ия месец на малката купувах пюрето от моркови готово заради нитратите и ми направи впечатление, че пюретата на Хаме тук-там още са със стария тип капачки. Аз по принцип почти не давам готови пюрета, така че имам пет-шест буркана, които взех от приятелка с по-големичко бебе. Те са от "старите", с хубава резба. Потърси си от познати такива - с дълбоки нарези. (сори, че така го обяснявам, но сигурно не ти е направило впечатление и затова се чудиш защо не хлътват)

# 4
  • София
  • Мнения: 10 301
Няма как да се вакумират с капачки за еднократна употреба!
Като бременна много обичах сокчетата на Сонда, те са в едни 330мл. шишенца. Сега затварям на Али пюренцата в тях. Вакумират се перфектно. Можеш да използваш и бурканчета от лютеница, също става.
В тази връзка, зане ли някой от къде да си купя бурканчета, тези от старите детски пюрета а и капачки за тях?

# 5
  • Мнения: 3 927
Цитат на: nad_tab
Няма как да се вакумират с капачки за еднократна употреба!
Като бременна много обичах сокчетата на Сонда, те са в едни 330мл. шишенца. Сега затварям на Али пюренцата в тях. Вакумират се перфектно. Можеш да използваш и бурканчета от лютеница, също става.
В тази връзка, зане ли някой от къде да си купя бурканчета, тези от старите детски пюрета а и капачки за тях?



Бурканчета не знам, но малки капачки продават по пазарите, тук са около 11 ст./бройката.
По-добре помоли някои майки, които купуват готови пюрета, да ти дадат по няколко. Аз така направих, купих малко плодови на Ам-Ам и вече имам запас Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 379
Ами аз да ви кажа ли, всъщност пробвах и с шишетата от соковете на Семпер, те са си винтови капачки и не са за еднократна употреба и пак не стана. Може би защото беше по-малко съдържанието вътре - до половината?

Мерси за съветите, явно ще трябва да питам някоя майка за бурканчета или да купя няколко пюрета и аз.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: SZA
... на бебешките пюрета в бурканчета  Sad

Значи варя на пара каквото там варя, после пасирам докато е още топло и слагам в бурканчетата (на Хип и на Семпер са ми само), обръщам и оставям така около час. После обаче като натисна капачката и тя пак хлопа? Защо, защо...


А защо искаш да ги вакумираш и след колко време ще ги ползваш?

# 8
  • Мнения: 3 379
Не че искам твърдо да вакуумирам. Просто преди няколко дни сварих на пара леко сушени сини сливи, от които му правя сок (по-скоро нектар, само така мога да го накарам да пие водата) или добавям като пюре в оризовата каша. Но понеже бяха доста, реших да ги затворя в две шишенца от сокчета на Семпер (само такива имах), които все пак са с винтови капачки. И понеже не "върви" толкоз бързо тази смеска, но и за да не замразявам, реших да ги вакуумирам и да ги държа в хладилника така докато ги изяде/изпие. Едното шишенце ми свършва за около 5-7 дни. Мислех, че ако не е вакуумирано може да се развали в хладилника, знам ли...

Ми затова...

Общи условия

Активация на акаунт