Ще постите ли?

  • 3 488
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
не,не съм го правила до сега,но се възхищавам на постещите Peace

# 16
  • Мнения: 5 026
Не ,няма да постя-не съм го правиланикога. Сестра ми пости 2 пъти и казваше, че се чувства страхотно. На мен не ми се отдава  Wink

# 17
  • Мнения: 455
Само да знаеш  от колко време се каня.....
Майка ми има рожден ден по средата на постите и не мога да и откажа и да не си взема от вкусотиите, които ми предлага.
Една позната ми каза, че, ако хапнеш нещо, което е забранено, после може да си го изповядаш.
За онези работи под юргана е позволено при женените , та да не се развалят семействата.

Гласувах, че ще постя и съм си направила списък с ястия, от които мога да ям.Не обичам  много месото, но обожавам сирене, мляко...
Имам вяра, паля свещички в църквата не само по празниците...
Но религията е обвързана с ежедневието.След Коледа и Нова година има толкова празници и почивни дни.....понякога имам чувството, че имам запаси за години напред. И това ми е мисълта в края на краищата, че не толкова по религиозни причини, колкото за пречистване на организма ще постя.

# 18
  • Мнения: 458
да, ще постя. Правя го от 6 години насам, с изключение на годината през която бях бременна. Simple Smile

# 19
  • в къщи
  • Мнения: 467
Не,обичам месце,мазничко,сладичко(ако и то влиза в графата Laughing). Пък и не спазвам много църковните обичаи Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 288
постила съм само веднъж. но не мисля да постя, поне сега.
за мен постите имат смисъл, ако човек ги разбира като някакъв вид духовно пречистване, а не вид диета. винаги съм се дразнела много, когато някой ми каже, че ще пости, за да отслабне. въобще едното няма връзка с другото.

# 21
  • Мнения: 888
Аз никога не съм постила,нооо този път мисля и аз да се включа към постещите..
Та имам един въпрос към тези,които ще постят...-какво се яде в този период?Щото не си представям да се тъпча с боб,леща и картофи..друго какво ядете през постите?

# 22
  • Мнения: 3 478
Не постя Peace

# 23
  • Мнения: 216
не, трудна работа. ако се постеше с пържоли, вероятно щяхме да сме 1ви Peace

# 24
# 25
  • Мнения: 8 242
Таз година няма, защото кърмя.. И заради проблемчета с малкия са ми забранени куп храни.. та ако и месо не ям .. освен само картофи и ляб да ръфам  Rolling Eyes
Миналата година пропуснах също, защото бях бременна.. Надявам се догодина вече всичко да е наред Simple Smile Ако не се кърмим още  Mr. Green

# 26
# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Иска ми се, но съм бременна и сега не е удачно.

# 28
  • Мнения: 57
И аз да! Постила съм няколко пъти и наистина се чувствах доста по-различно. Не само физически, ами и емоционално и духовно. Не съм религиозна, правя го, за да се пречистя. А след първите 3 дни вече не ми прави и впечатление, че постя.
А за рецептите - лозови сармички с ориз, накълцани орехи и стафиди ми е едно от любимите. Само да има кой да ги навива  smile3503

# 29
  • София
  • Мнения: 3 271
Не, имаме много празници - рожден ден на сестра ми, Никулден, после аз имам ЧРД  Mr. Green, така че се разминавам с постенето  Hug

Общи условия

Активация на акаунт