Хъркане и спане с отворена уста при детенце???

  • 8 406
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте всички. Синът ми е на 3 годинки и от известно време спи с отворена уста и хърка. Има и ранички на устните, които не му минават.Изписаха ни гентамицин за мазане, но за сега - нищо.Четох, че дишането през устата създава сериозни проблеми на вътрешните органи.Някой от вас имал ли е такъв проблем с детенцето си? Исках да попитам понеже не знам на какво се дължи и как да се справим. newsm78

# 1
  • в баира
  • Мнения: 861
Да не става въпрос за уголемена трета сливица?

# 2
  • Мнения: 822
Мисля, че не е това, защото през деня не диша така. Но май ще трябва да ходиме на лекар за да сме сигурни.  Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
Друга причина може да бъде заден ринит. Не е нужно да има хрема, която да изтича на вън а само назад и най вече в легнало положение. Но и уголемена 3-та сливица се има като основна причина за този вид поведение на детето.

# 4
  • Мнения: 2 082
раничките на устата бяха липса на вит.Б,но не се сещам кой точно

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Мисля, че не е това, защото през деня не диша така. Но май ще трябва да ходиме на лекар за да сме сигурни.  Cry

това , че през деня не диша така, нищо не означава.

посещение при УНГ е неотложно при вас.

успех.

# 6
  • Мнения: 242
И моето дете е така от 2 години. Понеже го водихме при поне 15 лекаря ще кажа и двете диагнози - според едните трета сливица, според другите алергичен заден ринит.
Винаги спи така.

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
И моето дете е така от 2 години. Понеже го водихме при поне 15 лекаря ще кажа и двете диагнози - според едните трета сливица, според другите алергичен заден ринит.
Винаги спи така.


На 29.10 пусна тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137477.0

и аз доколкото помня ти писах Лично съобщение какво, що....
кажи какво стана оттогава? днес сме 14.11. и силно се надявам, че сте направили необходимото за разрешаване на проблема.
Защото на мен една година ми се вижда прекалено много време в нашия случай за разрешение, а пък за 2 години да не говорим...

мисля, че не отклонявам темата, защото проблемът в крайна сметка е много общ.

# 8
  • Мнения: 242
Да,
ами нищо не стана. Детето е така откакто се помня.  Sad
Разбира се не постоянно. На нещо като кризи е.
Лятото прекара при баба си в провинцията и нямаше никакъв проблем. Като се върна в София и пак се започна. Това накара лекарите да мислят че не е трета сливица а алергичен ринит.
Преди месец отидохме да насрочваме дата за операция на сливица (по препоръка на лекувашия лекар и още няколко странични). Отидохме в Правителствена. Там доктор Липева каза че не вижда абсолютно никаква сливица и ..............въобще за какво сме отишли. Категорична беше че няма нужда от операция.!!!!!
Да...добре.....детето изкара така месеца. Действително нямаше проблем ( но си спи с отворена уста - това е всяка вечер). Преди 10 дни се разболя - лекарите казаха - има заден ринит!
Пи антибиотик. Оправи се  и така...до следващия път.
Но че е кошмар, кошмар е. Много често хърка. Дави се в храчки и сополи.
Ние даваме едни и същи капки....
И чакаме -- да я израсте тая сливица или някой да каже в крайна сметка какво му е на това дете.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827

разбирам те прекрасно, защото сме в подобна ситуация, но аз лично не мога да чакам още една година.....

а този задаен ринит? трябва да има причина за него, какво казват за него, откъде идва този заден ринит?

и правили ли сте компютърна диагностика на третата сливица?

дано този наш "разговор" помага и на genu6.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Здравейте всички. Синът ми е на 3 годинки и от известно време спи с отворена уста и хърка. Има и ранички на устните, които не му минават.Изписаха ни гентамицин за мазане, но за сега - нищо.Четох, че дишането през устата създава сериозни проблеми на вътрешните органи.Някой от вас имал ли е такъв проблем с детенцето си? Исках да попитам понеже не знам на какво се дължи и как да се справим. newsm78

Може да има секрети в носа и задна хрема... а за първи път чувам за увреждане на органи при дишане през устата  Shocked Аз цял живот така дишам, щото съм страдала от сливици като малка и досега спя с отворена уста... надявам се само, че не хъркам или поне не са се оплакали  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 242
Не, компютърна диагностика не сме. Къде се прави?
Ринитът бил на алергична основа, но не могат да установят причината.

# 12
  • Мнения: 1 043
трета сливица е според мен  Mr. Green ние бяхме така

# 13
  • Мнения: 229
и при нас е така от 2 месеца изписаха ни Зиртек и промивки с физиологичен разтвор, хъркането спря за 1 седмица, но много сополи и кашлица особенно като заспи и почне да му се стича в гърлото и всяка сутрин има твърди сополи, докторката каза че са му увеличени сливиците. правим също вече инхалации с пара. ще ходя пак на лекар и ще искам направеление за УНГ.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
ще ходя пак на лекар и ще искам направеление за УНГ.

задължително Rolling Eyes

ако можеш да си позволиш без направление, още по-добре и не отлагай

Общи условия

Активация на акаунт