Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 ноем. 2006, 14:23 ч.

как се чувствахте след секциото?

• 1 710
  • 35
  •   1
Отговори
Здравейте. Тъй като мисля да раждам секцио, бих искала да ви попитам как се чуствахте след секциото и за колко време се възстановихте, а също можехте ли сами да гледате дацата си в първите седмици след раждането? Благодаря.

# 1
Чудесно се чувствах,на 3 ден си бях в къщи,на 10 ден все едно нямах операция,и от 12-ия час си се грижех сама за детето.Леко раждане и на теб.

# 2
  • Велико Търново
Това сигурно е милионната тема за секциото!Пусни си търсачката и ще прочетеш.Лично аз,се чувствах много добре,от родилното сама си изнесох сака с моите дрехи и на бебето/то си беше облечено с наши дрехи/ и абсолютно сама съм я гледала.Не се притеснявай!

# 3
Втората си дъщеря я родих със секцио по желание, на 3-я ден ни изписаха и като се прибрахме си измих терасата - чувствах се супер Peace.....възстанових се много по-бързо в сравнение с първото ми нормално раждане....никой не ми е помогал нито ден-вечер татито ми помагаше и още ми помага много...

# 4
  • София, Манастирски ливади
Супер!
на третия-четвъртия ден почти не усещах операцията, на деветия ден яхнах колата и отидох в офиса да си почерпа колегите и шефа, много бързо се възстанових, не съжалявам нито за миг че исках секцио, но все пак знай че е индивидуално
Успех!Сигурна съм че и ти скоро ще можеш да се похвалиш на някоя бъдеща мама със завидно възстановяване след секцио.Леко!!!

# 5
Е, при мен болката си беше до 3 ден, когато един доктор, който беше дежурен в събота в Майчин Дом ми даде някакви свещички и за 2 часа бях като акробатка! Сама съм си гледала детето. След излизането от болницата ходих да търся подарък за Рождения Ден на татито! 2 седмици след раждането все едно не бяха ме оперирали! Но, няма да те лъжа, че в началото си ме боля, но не е нищо, което да не може да се преживее.

# 6
На 10-я ден забравяш че си била оперирана.
Но да не забравяме, че при всеки е различно.

# 7
аз пък хич не се чувствах добре. операцията си беше ок, но мен много ме болеше. цял месец ми трябваше да не я усещам толкова болката. може би и защото кърмех, непрекъснато ме болеше от контракциите.

# 8
Боли първите няколко часа, после става все по-добре и по-добре  Hug Споко   bouquet

# 9
Боли първите няколко часа, после става все по-добре и по-добре  Hug Споко   bouquet
Peace
Колкото повече се движиш, толкова по-бързо ще се възстановиш след раздвижването.И се опитвай да вървиш изправена-колкото можеш повече.
Разбира се, че ще можеш сама да се грижиш за бебчето.6 месеца не трябва да вдигаш тежко-освен него Peace

# 10
Болка имаше на първия ден след операцията а след това буквално се забравя.Аз се възтанових много бързо,на 3тия ден бях в отлична форма и се занимавах само с детето.Изписахани на 6тия ден.А щом се прибрахме вкъщи се чувствах все едно не съм била оперирана никога. Grinning
На 8мия ден от операцията ходих да пазарувам в Метро Laughing

ПП:Много зависи дали са те зашили добре.Успешно раждане и бързо вэзтоновяване.

# 11
облекчена Simple Smile

# 12
  • Бургас
И аз не се чувствах добре,но си се грижех за бебка.Татито помагаше най-вече в къпането.Спях 2 седмици на 2 възглавници,защото много трудно ставах и ходех прегърбена.Зависи от нервната система.Отдавна е само спомен,но всичко с времето си.

# 13

Peace
6 месеца не трябва да вдигаш тежко-освен него Peace
[/quote]
Това не е вярно. И кинезитерапевтката и опериращите ни лекари (защото бяхме много майки при различни лекари) ни казаха, че 1 (!) месец не се вдига повече от бебето. На 20-тия ден можеш да започнеш с коремните преси. Аз се чувствах ужасно в деня след операцията, но на следващия вече си търчах нагоре-надолу по стълбите на болницата. изписаха ни на 6-тия ден и една седмица си имах помощник, оттам нататък бях сама по цял ден. Даже 2 седмици след раждането се наложи да поема и къпането, защото таткото си счупи ръката. На втория месец нямах коремче (така и не ми остана време за коремните преси, които са препоръчителни) .

# 14
още се възстановявам...
за бебето се грижех сама, но някой трябваше да се грижи за мен.
леко раждане Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт