Нека ви разкажа в как яко се прецаках!

  • 3 722
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 177
моя съвет е- непременно се обади до здравната каса и разкажи случая си,те ще те накарат това да го напишеш,ще ти дадат съвет  и след това ще има  да не ти казвам какви последствия за личната ти лекарка .Споко от мен и аз така се ядосвах с моята гинеколожка,защото половината изследвания си ги платих.

# 46
  • Мнения: 4 621
Аз си следях бременността в частна болница, а родих в Света София. Имах направление от личния лекар, от седмия месец ходих и на консултации при лекаря, при когото щях да раждам. В деня, когато постъпих в болницата си носих всички изследвания, които са ми правили в частната клиника и направлението от личния лекар, които бяха напълно достатъчни.
Въпросната лекарка няма право да ти откаже да ти да не болничен или изследванията, които са ти правили, просто си ги изискай, а във всяка една болница ще те приемат само с направлението от личната ти лекарка.
Просто се успокой и си потърси правата.
Успех и леко раждане    bouquet

# 47
  • Мнения: 678
Можеш и да родиш и без обменна карта.Майка ми е акушерка и казва че циганките от седните села не са виждали преглед през цялата си бременност,но никоя не са върнали и всички са родили.

# 48
  • Мнения: 1 615
Точно за циганките щях да спомена и аз! Те до една са с обменна карта, да не вярваш! Wink
Иначе, иди в поликлиниката и просто се регистрирай, без да обясняваш при кого си ходила. Можеш да кажеш, че идваш от друг град или нещо такова. Или потръси контакт с лекар от родилен дом (държавен!!!) и направо се регистрирай при него/нея.
При когото и да идеш, просто кажи "Не съм доволна от досегашния си лекар, а моя близка горещо ми препоръча да дойда при Вас!" - всеки ще се полъскае. А ако пита пти кого си ходила, кажи "Е, не е коректно да споменавам името му, нали? Все пак сте колеги..." Wink
Успех!

# 49
  • Мнения: 9 095
наистина ли здравната каса обръща внимание на оплаквания, толкова съм им набрала на всичките че вече докато видя не вярвам Sick

# 50
  • Мнения: 14 133
Я не им се връзвай на тия доктори, отивай да си раждаш и това е - щом си здравно осигурена, няма грижи!
Правилно!!! Peace Никой няма да те върне!!!

# 51
  • Мнения: 9 050
Това е леко казано абсурдно. Първо- щом имаш направление, никой гинеколог няма право да ти откаже преглед!!! Какво значи, че не преглеждат пациенти на тази лекарка!
За твое спокойствие мога да те посъветвам да отидеш при тази лекарка, която ти е следила браманността и да си поискаш картоните от прегледите. Частните лекари също са длъжни да водят такива. В тях се записва на всеки преглед какви са размерите на бебето, имало ли е проблеми, какви добавки или лекарства са ти изписвани и т.н. Лекарката ти е длъжна да ти даде копия от тези неща при поискване.
Те могат да заместят напълно обменната карта, защото са много по-подробни от нея.
За твое успокоение, и ако можеш да си позволиш да платиш 550 лева, можеш да отидеш в Св.София и да си избереш лекар, при който да раждаш. Изобщо не е задължително да го правиш, но ако наистина си толкова притеснена - така ще се успокоиш, че има кой да се погрижи за теб и ще можеш да си изкараш спокойно последните седмици от бременността Simple Smile
Аз също ходих на частно и в началото мислех да раждам в Шейново. Лекарката, която ми следи бременността си ми издаде обменна карта, въпреки че знаеше, че няма да раждам при нея. В последствие аз размислих и в крайна сметка си родих при нея в Св. София, но това беше много след като ми издаде и обменната карта и болничния за бременност и раждане.

Спокойно си бременей. Не се притеснявай. Всичко ще е наред. Почивай си, че после ще искаш да поспиш, ама няма...Simple Smile

# 52
  • Мнения: 816
Иди на друг частен лекар, най-дорбе в болницата в която искаш да родиш. ЩЕ си му платиш и готово ( а в АГ-тата обикновено цената не над 1000лв., в Тина Киркова е 500-600лв. избора на лекар).
Успех

# 53
  • Мнения: 7
az bqx v podobno polojenie v sredata na osmiq mesec na parvgata si bremennost .genikolojkata skasa kartona mi zashtoto iskax da q smenq i az ostanax s koricite .otidox pri druga genikolojka i tai kato trqbvashe da izlqza sashtiq den v bolni4ni (45 dena predi termina) obqsnix kak e stanalo vsi4ko tq mi pusna novi izsledvaniq i popalni vsi4ki neobxodimi dok. za samoto rajdane ,xodix si pri neq do posledno i vsi4ko mina ok.sega 5 god. po-kasno 4akam 2 dete i si xodq otnovo pri neq az sam ot Burgas ako moga da pomogna s neshto pishi mi.

# 54
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
направо сам възмутена! далеч сам от родината, но не значи че не живея без ежедневна информация за българите и за българия!
толкова ми е мъчно, когато чета за такива трагични ситуации, че ме хващат бесовете!
Преживях разочарования и в италия, подобна ситуация, но по причини на безскрупулността и алчността на частния ми лекар, който искаше да ми прави амниоцентеза за 450 евро и сам, без екип, в частния си кабинет. А в държавните болници е гратис за бременните над 35 годишна възрас! Там ме приеха без проблеми, с направление от личния лекар.
търсете си правата и в българия! не се оставяйте! Няма начин да не успеете! Та иначе би било абсурдно, това си е чисто нарушение на човешките права!

# 55
  • Мнения: 1 030
Да уточня още моят случай: за ПЪРВИ ПЪТ отидох при личната лекарка, за да ми регистрира бременността и да ми даде направление по програмата "Майчино здравеопазване" /така мисля че беше за проследяване на бременността/, когато бях бременна в ШЕСТИЯ МЕСЕЦ и нямаше проблем от нейна страна. Каза ми също, че мога да си избера между 2 варианта:1. Личната лекарка да ми следи бременността и да ме праща на консултации при гинеколог;2. Направо да ме поеме гинеколог за проследяване на бременността.
Каза ми още, че за предпочитане е вторият вариант и така.
Да уточня също, че като ме приеха в Родилното / без обменна карта/, никой не ме е питал дали съм здравноосигурена или не, само личната карта ми поискаха и после трябваше да подпиша разни формуляри за приемането. Аз пък съвсем не исках да раждам, защото ми беше много рано и се надявах бебчето да поизчака поне няколко дни, ама тц. Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 4 668
Ами аз от самото начало си ходех в частния кабинет на моя лекар , но за да родя в болницата в която той работи също ми трябваше направление от такъв лекар - в държавна поликлиника , към здравната каса и знам ли какви още глупости изискваха . И макар , че се бях записала при тази отвратителна жена - д-р Димова от ХХ-та п-ка , само по тази причина , тя много се подразни от това ,че ходя и на частно и ОТКАЗА да ми даде направление  Shocked Добре , че личният ми лекар ми издаде - тогава разбрах , че може и да не е от гинеколог от ЖК направлението .

Ако искаш пиши ми на ЛС - ще те пратя при моя лекар - частният му кабинет работи и със здравната каса и мисля , че може да уреди нещо . Друг е въпроса , че в никоя болница нямат право да те върнат - със или без документи !

# 57
  • София
  • Мнения: 1 056
Възмутена съм! Мисля, че веднага трябва да подадеш оплакване в Здравната каса или да сигнализираш в медиите!
Ако аз бях на твое място щях да се обадя на "Господари на ефира" и да отида с журналиста да си поискам документите от въпросната докторка да видим нямаше ли да ти ги даде!

# 58
  • Мнения: 9 095
Възмутена съм! Мисля, че веднага трябва да подадеш оплакване в Здравната каса или да сигнализираш в медиите!
Ако аз бях на твое място щях да се обадя на "Господари на ефира" и да отида с журналиста да си поискам документите от въпросната докторка да видим нямаше ли да ти ги даде!

smile3501

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 559
Излишно е да повтарям и аз че е просто безумно такова отношение.
И аз ходех в 4астна клиника при първата си бременност и се отказах в петия месец, след съвет който полу4их- разболях се от грип и лакарката ми ме посъветва:пий няколко аспирина и ще се оправиш -съвет по телефона след което ми затвори, беше доста ангажирана изглежда.   #Cussing out
Сега съм се насо4ила към друга лекарка и в този смисъл - хвана ме страх да не става дума за същата в твоя слу4ай и искам да те помоля да споделиш коя е въпросната лекарка, може и на лични, въпреки 4е според мен тези неща трябва да се казват директно.

Общи условия

Активация на акаунт