Първа консултация - стрес

  • 4 660
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 526
Ние се родихме 3750, а на 20 ден тежахме 3.800кг, т.е бяхме наддали само 200 гр. (3570кг от изписването). Когато станахме на 1 месец бяхме 4.000 кг, пак +200 гр, което доста ме обезпокои. Свекървата започна с нейните нападки, че не ми е хранителна кърмата (защото като количество не мога да се оплача - по 110 гр цедя) и тем подобни. Нашата жълтеничка също не беше отшумяла.
А бебето - жизнено, спинка, папка, заиграва се, пълни памперсите също повече от често и така. Но имаше период от 2 седмици, в които той се ядеше 5 пъти на ден и спеше по 12 часа на нощ (от 19.30 до 7.00 сутринта).

Започнах да го слагам по-често на гърдите и сега сме на 6 кратно ядене. За кг не знам.

Храни си бебето и не се притеснявай само излишно. Бебето си знае работата.

# 31
  • Мнения: 3 926
Точно бях на път да се включа по повод поспаливостта, жълтеницата и малкото наддаване, и ето, че Хеднра е решила проблема ми с писането с дете в ръце Grinning
Подкрепям на 200% Peace

# 32
  • Мнения: 254
Много съм ви благодарна за подкрепата. Единствено сестра ми подкрепя в момента. Даже сутринта е вдигнала скандал на майка ни, за това че ме психясва и 20 минути ме успокоява по телефона. Даже беше готова да се вдигне от София и да дойде да насмете всички около мен.
Хедра много ти благодаря за съветите и смятам да започна веднага да ги изпълнявам и след 10 дена да затворим устата ни всички.
Благодарна съм че ви има Hug.

# 33
  • Мнения: 3
naistinA vsqko dete si e individualno, razviva se po razlichen nachin. Taka 4e edni naddavat pove4e drugi po-malko. E ima zna4enie i hranenetro. Ne moje i bebeto da qde vednaj prez 3h. , a posle prez nqkakva po-golqma razlika ,naprimer 6h. Kakto se prepora4va i pri nas vazrastnite , po-4esto i po po malko.

# 34
  • Мнения: 3 500
Аз мисля, че качените грамове са си напълно нормални.

# 35
  • Мнения: 3
Всичко е строго индивидуално и в наддаването на килограми и във всичко.Но все пак си има някакви граници,не случайно има таблици с нормите.В противен случай за какво са те,ако ги отричаме. Просто трябва да има ред и дисципина:))както се казва. Не може с лека ръка да се отнасяме с нашите бебета, напално безразборно да ги храниме, когато им се прииска. При нас например жълтеницата беше доста изразена и бебко  все спеше, е аз го будех , в противен случай не знам как щяхме да наддадеме или да чакам жълтеницата д амине от самосебе си. А свекърва ми все се караше как не ти е жал да будиш детенцето, като спи така сладко. Но аз мисля че за добро съм го правила и не мисля че е неправилно. Както виждам и други се оплакват кой от свекърва, кой от майка, да те са затова да ни дават съвети, нищо че са ни гледали нас преди 20-на години и всичко е било друго и са с други разбирания. Има какво да научим и от тях, пък нали ни и помагат за отглеждането на бебковците.

# 36
  • Мнения: 254
Днес съм най-щастливия човек - за 10 дена сме наддали 300-350 гр. и общо за месеца - 700 гр. Педито каза че не е идеалното наддаване но изобщо не настоя да я дохранвам - каза аз ако реша. Камък ми падна от сърцето.
Щастлива съм. Благодаря на всички ви за подкрепата.  bouquet Hug

# 37
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Страхотно сте се справили - браво на теб за куража и упоритостта Hug
Ще разкажеш ли как точно го постигнахте - промени ли нещо в начина на кърмене или просто бебчето се окопити и взе да суче активно?

# 38
  • Мнения: 2 829
Браво!!!!  bouquet
Дано другия месец да се похвалиш пак!
Благодаря че сподели с нас как са се развили нещта, наистина, ти промени ли нещо или просто бебка е вазела да сучеповече?

# 39
  • Мнения: 254
Ами понеже взе да реве по 22 часа в денонощие и се успокоява единствено на гърдата може и да е започнала да изсуква по повече. Но може и да е скок в растежа. Като ми остане 1 час свободен през нощта се изцеждам и усещам че  имам повече кърма. Единствено ме притеснява че нямаме грам никакъв режим - не говоря за глупостите на педиатрите, ама горе-долу все пак. Реве та се къса и не мисля че са само коликите - може да си е ревливо детето - да е жива и здрава майка му  Laughing

# 40
  • Мнения: 254
А и жълтеница вече нямаме.

# 41
  • Мнения: 2 829
А, за режима, бъди спокойна, първите 40 дни имах чувството че кърмя непрекъснато, не ми оставаше време за нищо, сама не усетих кога това се промени, просто в един момент започва да суче по-ефективно, насуква се за 5 мин. Пак няма режим, но ми остава повече време!!
Да ти е жива и здрава, за мен някуде към 6-тата седмица започна най-лесния и блажен период, пожелавам го и на вас!! Hug

# 42
  • Мнения: 3 760
Peace Hug Heart Eyes
Браво на вас!!!
За липсата на режим не се притеснявай - полека-лека нещата ще влязат в някакъв ритъм.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 224
  О даа, първия месец определено е само кърмене. Вече наистина обаче сучат доста по-бързо и въпреки че нямаме режим наистина остава време. Е стига да заспят и двете заедно..

Общи условия

Активация на акаунт